Sportowcy z Bociek na wojewódzkim podium

Wrzesień każdego roku jest miesiącem podsumowań sportowego roku szkolnego w zmaganiach uczniów na szczeblu powiatowym, a jeśli przebrną ten etap, to także wojewódzkim. Wrzesień w kalendarzu sportowego roku szkolnego to czas zbierania nagród za osiągnięcia szkół, które uczestniczyły w rywalizacji sportowej w minionym roku szkolnym.

12 września 2012 roku w Bielsku Podlaskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród za współzawodnictwo sportowe szkół na szczeblu powiatowym. Nie zabrakło tam także przedstawicieli naszej podstawówki oraz gimnazjum, którzy święcili laury wyróżnionych i nagrodzonych. I tak w kategorii szkół małych nasza podstawówka zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji dziewcząt i pierwsze miejsce w klasyfikacji chłopców. Gimnazjaliści zajęli również bardzo dobre lokaty (klasyfikowani byli jako gimnazja duże), gdyż dziewczęta zajęły czwarte miejsce a chłopcy uplasowali się na miejscu trzecim zdobywając pamiątkowe trofeum w postaci pucharu.

Wyróżnieniom i nagrodom nie było jednak końca, gdyż już 15 września pan Dyrektor Kazimierz Pietraszko odbierał  pamiątkowe puchary za współzawodnictwo sportowe szkół w województwie. Na tym szczeblu nasza podstawówka osiągnęła pierwszy raz w historii szkoły niebywały sukces, gdyż sklasyfikowana została na szóstym miejscu. Jeszcze lepiej wypadliśmy w rywalizacji chłopców, ponieważ to oni właśnie w osobie Dyrektora naszej szkoły stanęli na trzecim stopniu podium.