Oszustka okradła 75-latka. Podawała się za urzędnika

źródło: sxc.huBielscy policjanci poszukują kobiety, która podając się za urzędnika okradła 75-letniego mieszkańca gminy Boćki. Kobieta zabrała z domu mężczyzny tysiąc złotych oraz dokumenty.

Zgłoszenie o kradzieży w gminie Boćki wpłynęło do policjantów w sobotę. "W rozmowie z funkcjonariuszami pokrzywdzony powiedział, że w godzinach porannych do jego domu przyszła kobieta w wieku około 40 lat. Nieznajoma zaoferowała pomoc w uzyskaniu dopłaty do leków" – informuje Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim.

"Podczas wizyty kobieta poprosiła 75-latka o pokazanie przyjmowanych medykamentów. Po wyjściu z mieszkania 'urzędniczki' mężczyzna zauważył brak swojego portfela z zawartością 1000 złotych i dokumentów. Trwają poszukiwania oszustki" – podaje bielska policja.

Apel o ostrożność

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie w  stosunku do nieznajomych. "Nie należy takich osób pozostawiać samych w żadnym z pomieszczeń naszego mieszkania. Żądajmy legitymacje od osób podających się za przedstawicieli różnych instytucji. Należy również sprawdzić cel wizyty oraz dane w miejscu ich pracy" – informuje KPP w Bielsku Podlaskim.

Komentarze   

#1 dobry emeryt 2014-02-10 23:23
Dobry emeryt jak 1000zł w portfelu nosi :)

You have no rights to post comments

Top