Kradzież w banku. 43-latek połasił się na pieniądze dla chorych dzieci

fot. Komenda Powiatowa Policji w Bielsku PodlaskimPolicja zatrzymała 43-letniego mężczyznę, który z banku w Boćkach ukradł skarbonkę z pieniędzmi zbieranymi na leczenie dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Teraz sprawcę kradzieży czeka sąd.

 

Do kradzieży w boćkowskim banku doszło w miniony poniedziałek. "Mężczyzna po wejściu do pomieszczenia wykorzystał chwilową nieuwagę pracowników spowodowaną obsługą klientów, po czym zabrał kasetkę z pieniędzmi przeznaczonymi na pomoc i leczenie dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Następnie sprawca wyszedł niezauważony przez nikogo" – informuje Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim.

Został nagrany

Jak się okazało, moment kradzieży uchwyciła kamera monitoringu zainstalowana w budynku. Pomogło to policjantom namierzyć sprawcę kradzieży. "43-letni mieszkaniec gminy Boćki został zatrzymany już następnego dnia. Okazało się, że mężczyzna jest pijany, miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu sprawca został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem" – informują policjanci.

W skradzionej kasetce znajdowało się 800 złotych. "Część łupu mężczyzna zdążył już wydać na alkohol, jednak większość skradzionych pieniędzy została odzyskana przez bielskich funkcjonariuszy. Teraz sprawca za popełniony czyn odpowie w sądzie" – podaje Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim.

You have no rights to post comments

Top