Papież Franciszek mianował ks. Andrzeja Józwowicza z Bociek nuncjuszem apostolskim w Rwandzie

21 marzec 2017

Pochodzący z Bociek ksiądz Andrzej Józwowicz został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Rwandzie. Ojciec Święty wyniósł jednocześnie duchownego do godności arcybiskupa tytularnego Lauriaco.

Ksiądz Andrzej Józwowicz urodził się 14 stycznia 1965 roku Boćkach. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1990 r. Jest kapłanem diecezji łowickiej i doktorem obojga praw. Ukończył Papieską Akademię Kościelną. Od 1997 r. pracuje w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej, kolejno na placówkach Mozambiku, Tajlandii, Węgrzech, Syrii, Iranie i w Rosji. Zna włoski, angielski, francuski, rosyjski i portugalski.

W Boćkach mieszka mama ks. Józwowicza. Jak informuje "Gazeta Współczesna", nominacji syna gratulował jej goszczący w naszej miejscowości biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Matka nuncjusza stwierdziła, że jest z niego bardzo dumna, ale też bardzo za nim tęskni.

Napisz komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Serwis Wirtualne Boćki nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W przypadku chęci zgłoszenia naruszenia, wyślij taką informację na adres: kontakt@bocki.org

Top