Zaskoczenia nie było. Konkurs na sekretarza gminy wygrał Walenty Korycki

30 grudzień 2017

Następcą Stanisława Charytona na stanowisku sekretarza gminy Boćki będzie Walenty Korycki. O wynikach konkursu urząd poinformował w Biuletynie Informacji Publicznej.

fot. wrotapodlasia.pl

 

Oprócz Walentego Koryckiego o stanowisko sekretarza ubiegała się jeszcze Irena Niegierewicz, była burmistrz Kleszczel.

Stanowisko otrzymał jednak Korycki. W uzasadnieniu opublikowanym w BIP czytamy: "Kandydat spełnił wszystkie kryteria określone w ogłoszeniu o naborze. Komisja rekrutacyjna pozytywnie oceniła umiejętności, kwalifikacje i cechy osobowości kandydata. Kandydat wykazał się bardzo dobrą znajomością zagadnień związanych z przedmiotowym stanowiskiem pracy. Posiada dużą zdolność logicznego formułowania wypowiedzi, znajomość zagadnień oraz znajomość przepisów prawa niezbędnych do wykonywania obowiązków na stanowisku Sekretarza Gminy. Posiada dobrą wiedzę z zakresu funkcjonowania samorządu gminnego, jak i charakteru i uwarunkowań Gminy Boćki. Odznacza się bardzo wysoką kulturą osobistą".

Musi odejść z PSL

Walenty Korycki to były wicemarszałek województwa podlaskiego i obecny radny Sejmiku z ramienia PSL. Od niedawna pracuje w boćkowskiej gminie jako kierownik referatu oświaty, kultury i spraw społecznych. Jego wybór na stanowisko sekretarza nie jest zaskoczeniem, gdyż już w momencie zatrudnienia go w gminie, lokalne media informowały, że może być następcą odchodzącego na emeryturę Stanisława Charytona.

Zgodnie z przepisami, obejmując stanowisko sekretarza, Korycki musi zrezygnować z członkostwa w partii politycznej.

Napisz komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Serwis Wirtualne Boćki nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W przypadku chęci zgłoszenia naruszenia, wyślij taką informację na adres: kontakt@bocki.org

Komentarze

  • Irena Irena sobota, 30 grudzień 2017 19:19

    Wszystkiego najlepszego Walenty na nowym stanowisku. Godzien !!!

Top