Śmiertelne potrącenie w Dubnie. Policja zatrzymała pijanego 39-latka

fot. Komenda Powiatowa Policji w Bielsku PodlaskimBlisko trzy promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna zatrzymany w związku ze śmiertelnym potrąceniem pieszego w Dubnie.

Informacja o tragicznym wypadku wpłynęła na komendę we wtorek około godz. 15.30.

"Policjanci wstępnie ustalili, że 58-latek szedł prawym poboczem drogi, kiedy nagle został potrącony przez jadący w tym samym kierunku samochód. Po zderzeniu jego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pieszemu" – informuje Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim.

Siła uderzenia była tak duża, że 58-latek zginął na miejscu. "Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim szybko ustalili i zatrzymali 39-latka, który najprawdopodobniej kierował uczestniczącym w wypadku volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był kompletnie pijany. Urządzenie pokazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Natomiast w garażu na jego posesji funkcjonariusze znaleźli samochód z uszkodzoną przednią szybą oraz bocznym lusterkiem" – podaje KPP w Bielsku Podlaskim.

Samochód został zabezpieczony, a 39-latek trafił do policyjnego aresztu.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości grozi od 9 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze   

#7 krooll 2014-10-31 21:04
Pędzenie bimbru na własne potrzeby jest legalne. Częstowanie alkoholem w czasie kampanii wyborczej przez kandydatów jest nielegalne. Szkoda Tadzia, rozmawiałem z nim parę dni przed wypadkiem. To był człowiek, który nigdy nikomu nie zrobił krzywdy. Co do kierowcy to przecież ojciec nie napoił syna. Widziałem go parę razy jak kupował denaturat a później leżał pod sklepem w Boćkach. Tragedia dla wszystkich.
#6 дубно 2014-09-22 15:28
Co wy tu wypisujecie, nit tam w tym Dubnie bimbru nie pije non-stop, bimber nawet deficytowy jest. Tragedia, to ci co handlują po domach cholera wie czym. A każdy w Dubnie wie kto zacz, i nie jest to ani rodzina zabitego a nie tego który zabił.
#5 Ewa 2014-09-21 12:58
Nono , zgadzam sie z toba na 100 procent.Trzeba donosic na policje ludzi ktorzy gonia bimber po kryjomu, bo to jest zabronione ! Upijanie ludzi darmowa wodka.Wodka jest stawiana na stol przy kazdej okazji.Latwo sie pije cos co jest darmowe.Gdyby musieli kupic alkohol, zastanowiliby sie 2 razy przed stawianiem go na stol , bo to kosztuje !Byloby mniej tragedii , rodzinnych , mniej tragedii na drogach .Ludzie bojkotujcie BIMBROWNIKOW !!!
#4 jest jak jest 2014-09-18 21:53
Nikt nikomu alkoholu na siłę na wsi nie podaje.Znam obydwóch chłopaków,to jest tragedia dla wszystkich mieszkańców Dubna.Współczuję wam wszystkim. Co jest na wsi poza alkoholem?Jakaś działalność kulturalna, jakieś zajęcie dla ludzi?Co sie dzieje w świetlicy, tej czy tamtej, jakie są pomysly w gminie Boćki na wolny czas?
#3 swoj 2014-09-18 19:18
Komuna już minęła. Trzeba podjąć współpracę z odpowiednimi służbami, aby nie było takich tragedii!!!
#2 nono 2014-09-18 01:46
Wracał z roboty i był trzeźwy. Nie żyje przez debila, który rodzinnie chla, tak od pokoleń.
Wszyscy przymykali oko, tatuś bimberkiem częstuje od dawna bo z tego słynie a ludzie za to cenią, wybierają, aż do momentu takich tragedii. Wychowanie w domu przenosi sie na ulicę...

Czy wszędzie można kupić ludzi za wódę?

Uważam że trzeba zawsze dzwonić po POLICJĘ by takich tragedii było mniej, a to nie żadna hańba jak uchroni się ich samych i innych od takich tragedii.

Niektórzy powiedzą że kablowanie , donoszenie jest złe , a takie wypadki sa ok?

Nauczmy się w końcu że trzeba szanować swoje tym bardziej cudze życie i że kara jest mniej bolesna aniżeli tragedia taka jak ta oraz następstwo konsekwencji które nieuchronni sprawcę od mniejszej czy większej odpowiedzialności.

W tym wypadku kto cierpi najbardziej.
#1 Dorka 2014-09-17 19:00
Tak jasne grozi mu od do.Suma sumaru dostanie zwiasy i na tym sie skonczy.Pijani kierowcy - ilu ludzi jeszcze zginie przez debili?

You have no rights to post comments

Top