Ponad 67 proc. głosujących mieszkańców gminy Boćki postawiło na Andrzeja Dudę. Drugi w gminie był Szymon Hołownia, a trzeci Rafał Trzaskowski. Druga tura wyborów prezydenckich już 12 lipca i zmierzą się w niej Duda-Trzaskowski, bo to oni w skali ogólnopolskiej uzyskali najlepsze wyniki.

Wyniki głosowania w gminie Boćki po podliczeniu 100 proc. oddanych głosów:

 • Andrzej Duda – 67,14 proc. (1312 głosów)
 • Szymon Hołownia – 13 proc. (254 głosy)
 • Rafał Trzaskowski – 11,87 proc. (232 głosy)
 • Krzysztof Bosak – 5,02 proc. (98 głosów)
 • Władysław Kosiniak-Kamysz – 1,79 proc. (35 głosów)
 • Robert Biedroń – 0,72 proc. (14 głosów)
 • Stanisław Żółtek – 0,15 proc. (3 głosy)
 • Marek Jakubiak – 0,15 proc. (3 głosy)
 • Mirosław Piotrowski – 0,10 proc. (2 głosy)
 • Paweł Tanajno – 0,05 proc. (1 głos)
 • Waldemar Witkowski – 0 proc.

Frekwencja w gminie Boćki wyniosła 54,90 proc. W powiecie bielskim najwięcej osób głosowało w gminie Brańsk 63,06 proc., a najmniej w gminie wiejskiej Bielsk Podlaski – 47,38 proc.

Sprawdź jak głosowano w poszczególnych obwodach: Andryjanki, Boćki, Nurzec, Olszewo, Sielc.

Będzie druga tura

Jeśli chodzi o wyniki ogólnopolskie, to Państwowa Komisja Wyborcza podliczyła już wszystkie głosy. Największe poparcie zdobyli Andrzej Duda (43,50 proc.) i Rafał Trzaskowski (30,46 proc). I to właśnie oni zmierzą się w drugiej turze, którą zaplanowano 12 lipca. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Szymon Hołownia (13,87 proc.), Krzysztof Bosak (6,78 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,36 proc.) i Robert Biedroń (2,22 proc.). Inni kandydaci zdobyli śladowe poparcie.

Frekwencja wyniosła 64,51 proc. Pełną wizualizację wyborów zobaczysz na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

20 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 1. Ciekawe. Gmina z największą frekwencją dostaje wóz strażacki. Czyli za udział w wyborach. Nasi za udział w wyborach częstowali serem, wódką. Dostali wyroki.

 2. słyszeliście ostatnią wypowiedź pana Dudy o tym, że nie jest zwolennikiem JAKICHKOLWIEK szczepień obowiązkowych? Miej Panie Boże w opiece tych wyznawców PiSu, którzy wezmą to na serio i będą szerzyć taką ciemnotę wśród swoich dzieci / rodziców / babć!!!

  • Pieprzysz komuszku. Jak by powiedział że trzeba szczepić to byś piął że się narzuca. Tak już macie komusze ścierwa.

  • Czy jest w Boćkach lekarz??? Mamy tu pacjenta, który raz jest Włodzimierzem a raz Celiną i wszędzie widzi komuchów. Jeśli to choroba to oczywiście wybaczamy, ale jeśli to tylko zwykła nienawiść, to bój się księdza!!!

  • Stąd? To pewnie wiesz kto jest kto. A tak na marginesie prezydent Duda mówił że nie szczepi się przeciw grypie. Sprzedawczyki także i tu podnieśli larmo. No ale”holosuj swój na swojeho”

  • Celina… Tak mówił aby zdobyć głosy antyszczepionkowców co tylko pokazuje z jakim nieodpowiedzialnym człowiekiem mamy do czynienia. Przeczytaj sobie stanowisko Naczelnej Rady Lekarskiej

   „Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej z oburzeniem przyjmuje słowa Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych oraz szczepień przeciwko grypie, które padły podczas prezydenckiej debaty wyborczej w dniu 6 lipca 2020 r. w Telewizji Polskiej.

   Wypowiedź ta zdaje się kwestionować wieloletni dorobek nauk medycznych w zakresie szczepień ochronnych. Środowisko lekarskie nieustannie edukuje społeczeństwo i przekonuje do bezpieczeństwa szczepień a także ich ogromnej wartości prozdrowotnej i uznaje za szkodliwe społecznie wszelkie wypowiedzi, które głoszą nieprawdziwe oraz niepoparte badaniami stwierdzenia na temat szczepień. Takimi wypowiedziami dla doraźnych celów kampanii wyborczej Prezydent RP podważa autorytet oraz zaufanie pacjentów do kadry medycznej oraz naraża pacjentów na ryzyko pogorszenia stanu zdrowia.

   Prezydent RP powinien być przykładem odpowiedzialnych postępowań prozdrowotnych. Osoby pełniące ważne funkcje publiczne powinny zawsze mieć świadomość, że promowane przez nich postawy i wygłaszane twierdzenia mają znaczący wpływ na zachowania zdrowotne wielu obywateli. Słowa Prezydenta RP podważające sens szczepień obowiązkowych i szczepień przeciwko grypie mogą skutkować wzrostem odsetka osób niezaszczepionych.

   Środowisko lekarskie, w takich chwilach, ma poczucie lekceważenia naszej ciężkiej pracy w walce o zdrowie i życie pacjentów.

   Apelujemy do Prezydenta RP o niezwłoczne sprostowanie swojej wypowiedzi a także wzięcie odpowiedzialności za słowa, które w zakresie zdrowia publicznego przekazuje Pan publicznie”

 3. To nie jest jad, to prawda. Nie ma Trzaskowskiego u rodowitych bockowiakow. Są u syna i zięcia ostatniego sekretarza zbrodniczej czerwonej partii i u byłego sekretarza rolnego tejże partii. Jakie ci ludzie wyznają wartości? Ty masz takie same?

 4. Do Celiny: a u chrześcijan miłość do bliźniego w pełnej krasie. Ależ świadectwo sobie wystawiacie tym jadem i nienawiścią…

 5. Boćki wiadomo, za pisem to nawet w ogień skoczą. Ale jeśli chodzi o wyniki w całym kraju to wynik pana Dudy to już oszałamiający nie jest. Przy takiej machinie propagandowej TVP, rozdawaniu wozów strażackich czy przy wsparciu własnego rządu, te 43 proc. pokazuje tylko że to słaby kandydat.

  • Złodziej złodzieja szuka czy oceniasz wszystko po swoim postępowaniu bo z regóły oceniają tak ludzie którzy oceniają soją miarą.. ?
   Nie obrażaj innych chyba żeś z antify, oni mają zawsze wiecej machania rękoma niż cokolwiek do powiedzenia. ..

  • Te wszystkie ze znakiem jakosci Q najbardziej święte na starość. Pozdrawiam prawdziwych polakow-katolików