Prestiżowe pismo „Wspólnota” opublikowało ranking, w którym prezentuje wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2015-2017 w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wśród gmin wiejskich Boćki znalazły się na odległym, 1091. miejscu.

„Wspólnota” to najważniejsze w kraju pismo adresowane do osób związanych z pracą w samorządzie lokalnym. W swoim najnowszym rankingu czasopismo wzięło pod lupę całość wydatków majątkowych poniesionych przez samorządy w latach 2015–2017.

Gmina Boćki daleko za podium

Boćki, wśród gmin wiejskich, uplasowały się na 1091. pozycji. Średnie wydatki inwestycyjne w naszej gminie wyniosły 378,05 złotych na osobę.

Jeżeli chodzi o powiat bielski, to najlepiej wypadła gmina wiejska Brańsk. Jej wynik to 1269,13 zł na osobę, co dało 46. miejsce w kraju. Dobry rezultat osiągnęła również Orla (93. miejsce i 1069,28 zł na mieszkańca). Wynik gminy wiejskiej Bielsk Podlaski to natomiast 472,41 zł na osobę (838. miejsce w kraju). Za Boćkami znalazły się Wyszki (357,41 zł na mieszkańca i 1148. miejsce), a także Rudka (315,61 zł na mieszkańca i 1235. miejsce).

Ranking obejmuje 1555 gmin wiejskich, a także miasta i powiaty. Można go przejrzeć w całości pod tym linkiem.

fot. pixabay.com

9 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

  • Ocena – Zwróć uwagę. Pozycja w rankingu jest zawyżona. Nie wykupiono obligacji w 2017r. za 500 tys. zł. Należało wykupić obligacje. Odejmij od kwoty wykorzystanej na inwestycje 500 tys. zł i kwotę, która zostanie podziel przez liczbę mieszkańców. Wówczas wyjdzie ci ile faktycznie ile przypada na mieszkańca.

 1. Śmiech na sali, a podatki to chyba wyższe już być nie mogą. A kasy nie ma. Taki stan rzeczy to lata nieudolnego zarządzania. I choć od razu wszystkim przyjdzie do głowy, że wójta. Nie, nie moi kochani, to nie wójt rządzi gminą a radni. Wójt jest jedynie wykonawcą woli rady gminy. To wasi sąsiedzi, radni tak przez wiele, wiele lat zarządzali naszą gminą, ze dzisiaj jest jak jest. A kiedy wskażesz błędy i karygodne zaniechania, to mówią, nic wam się nie podoba, czego wy chcecie? Zawiść, chcecie władzy, pycha itd. itp. A wójt niczemu niewinien, bo on tylko wypełniał wolę rady gminy. Tylko tyle, wypełniał tylko wolę rady gminy. I za nic nie odpowiada. A najciekawsze jest to, że wszelkie zasługi przypisuje się wójtowi a klęski, zaniechania, nieudolność to „sieroty” do których nikt się nie przyznaje. Ani wójt, ani radni.

  • Zgadza się,że to wójt jest wykonawcą woli Rady….teoretycznie. Przez te wszystkie kadencje Pana Derehajły miał on większość w Radzie i to co chciał to i co było mu wygodne to przechodziło. Przed chwilą obejrzałem spot Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego zachwalający dokonania Pana Derehajły i ciśnienie mi skoczyło gdy usłyszałem, że jest to człowiek który rozwinął gminę Boćki. Skalę rozwoju gospodarczego gminy można ocenić min. na podstawie inwestycji prowadzonych przez inwestorów które tworzą nowe miejsca pracy, a nie tylko inwestycji dokonywanych przez gminę. Przez te wszystkie kadencje a było ich prawie cztery próżno doszukiwać się ściągnięcia chociażby jednego poważnego inwestora. Budowa dróg,kanalizacji,wodociągów,instalacji solarnych należy do zadań gminy i każdy zasiadając od 1998 roku na
   fotelu wójta z pewnością to samo by zrobił . Wystarczy zatrudnić dobrego pracownika tworzącego programy do pozyskania funduszy unijnych, później zaciągnąć kredyty na wkłady własne do projektów i są inwestycje.
   No i jest zadłużenie i 1091 miejsce w rankingu na 1555 gmin.

 2. Bogata Gmina 😅. 20 lat rządów tej ekipy. Wstyd i żenada. Kiedy to w końu się zmieni? Jak będzie tak dalej to za kilka lat ostatni zgasi światło. Koniecznie musi być zmiana. Czas pogonić ten układ, dosyć jedno władztwa. Ludzie muszą to zrozumieć.

  • Na jakieś pomysły ze strony pani Doroty nie ma co liczyć bo poprzednik nie pozwoli. A tej pępowiny nie da się przeciąć, tak więc konieczna zmiana.