Kiepski wynik gminy Boćki w rankingu osiąganych dochodów opublikowanym przez czasopismo „Wspólnota”. Wśród gmin wiejskich, Boćki znalazły się na odległym, 1427. miejscu. To najgorzej w powiecie bielskim i jeden z najsłabszych wyników w kraju.

Ranking pt. „Bogactwo Samorządów. Ranking dochodów JST” obejmuje 1548 gmin wiejskich, a także miasta i powiaty. Eksperci wzięli pod uwagę dochód na głowę mieszkańca za 2018 rok. Gmina Boćki, z wynikiem 2612,25 zł na mieszkańca, znalazła się na 1427. miejscu (w poprzednim rankingu była na 1412. pozycji).

Wyniki gmin wiejskich w powiecie bielskim

Orla – 91 miejsce (4129,22 zł na mieszkańca)
Rudka – 601 miejsce (3045,40 zł na mieszkańca)
Wyszki – 737 miejsce (2975,90 zł na mieszkańca)
Bielsk Podlaski – 1156 miejsce (2787,29 zł na mieszkańca)
Brańsk – 1324 miejsce (2696,54 zł na mieszkańca)
Boćki – 1427 miejsce (2612,25 zł na mieszkańca)

Pełny ranking można zobaczyć pod tym linkiem

Jak powstał ranking

Zastosowana metoda obliczania wskaźnika użytego w rankingu nie zmienia się od kilkunastu lat. Dochody każdego samorządu zostały podzielone przez liczbę ludności.

„W dochodach samorządów pominięte zostały wpływy z dotacji celowych. Zwłaszcza w okresie intensywnego korzystania z funduszy unijnych mają one chwilowy, ale bardzo silny wpływ na wielkość dochodów. Uwzględnienie tylko dochodów własnych i otrzymywanych subwencji lepiej oddaje hasło naszego rankingu (zamożność)” – informują autorzy rankingu.

33 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

  • Nie boisz się że żółć ci się przez tyłek wyleje i dziurę wypali? Rozumiem to trudna decyzja pojechać gdzieś jak się jest ni be ni me ni kukuryku. Chętnych na wyjazd studyjny szukano od miesiąca, było na stronie internetowej. Było bardzo fajnie i pouczające. Szkoda że bockowskim kretynom udającym opozycję żal tyłek ściska.

  • Niedługo radni dowiedzą sie ile ta przyjemnosc kosztowala i z jakich pieniędzy to poszło. zamiast przekazac pieniadze na festyn dla mieszkańcuw to elita woli hulac. Takie moje zdanie.

 1. Frustracji. Nikt wam władzy nie da. Was się ludzie boją. Zrubcie coś mądrego na razie nie macie pomysłów. Umiecie tylko jatrzyc.

 2. To że ta gmina jest głęboko w pupie wiadomo nie od dziś… przerażające jest jednak to że kupuje meble, maluje ściany i zaczyna się w niej urządzać.

 3. obserwator to ty robisz zamęt bo gmina się nie dołożyła się a jak gmina się dokłada do budowy drogi powiatowej to też wam przeszkadza wam dogodzić to jest trudno zajmij się czymś innym

  • „gminą Boćki” – ja nie sieję zamętu , tylko nazywam rzeczy po imieniu ! Dobre inicjatywy są oceniane dobrze , a złe się nie obronią !

 4. „gmina Boćki ” piszesz pierdoły – o jakim zrobieniu za jednym zamachem piszesz . Ten odcinek jest zrobiony tylko na terenie Gminy Boćki . Napewno tego nie sprawdzałeś ! „Boćkowianin” – słuchaj ze zrozumieniem i dopiero oceniaj , a nie robisz zamęt . Widać waszą obiektywność widzianą ze strony rządzących naszej Gminy . Zanim coś napiszecie , to trzeba się zapoznać z tematem !

 5. Nie na panią wójt a na byłego wójta i nie klub radnych a jeden radny. Trzeba oglądać ze zrozumieniem. A każdy ma prawo jeśli podejrzewa ze zostało popełnione przestępstwo złożyć zawiadomienie

 6. Po obejrzeniu relacji z ostatniej sesji jestem zbulwersowany postępowaniem klubu radnych którzy złożyli kilka doniesień na Panią Wójt. Nie wiem już czy warto chodzić na wybory i wybierać takich radnych. Okropność.

  • Boćkowianin – „Po obejrzeniu relacji z ostatniej sesji jestem zbulwersowany postępowaniem klubu radnych którzy złożyli kilka doniesień na Panią Wójt. Nie wiem już czy warto chodzić na wybory i wybierać takich radnych. Okropność.” – Po pierwsze nie złożono żadnych doniesień. Złożono kilka zawiadomień o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Po drugie nie na Panią wójt czy byłego wójta, lecz z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Każdy obywatel ma obywatelski obowiązek zawiadomić organy ścigania jeżeli powziął informację o możliwości popełnienia przestępstwa. Tego typu postawa jest właściwa i nie powinna to być piętnowane przez nikogo a tym bardziej przez reprezentanta władzy samorządowej jakim jest Wójt. Na zawiadomienie organów ścigania o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa, mogą reagować negatywnie jedynie przestępcy, bojący się organów ścigania. Każdy prawy i normalny obywatel pochwala ściganie przestępstw. Po trzecie, klub radnych nie złożył żadnego zawiadomienia, a to co mówiła Pani wójt można zakwalifikować jako pomówienie klubu radnych. Po czwarte, zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw na szkodę Gminy Boćki, złożyła osoba prywatna, w trosce o dobro Gminy Boćki. Żadne zawiadomienie nie było sygnowane jako „radny” lub „Klub Radnych” a imieniem i nazwiskiem osoby, która składała zawiadomienie. Nie można obwiniać (obwinianie samo w sobie jest nie do przyjęcia dla ludzi praworządnych) całego Klubu Radnych za to, że jeden z członków złożył prywatnie, zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw na szkodę Gminy Boćki zwłaszcza, że zawiadamiający nie poinformował o złożeniu zawiadomień pozostałych członków klubu.

 7. zybi zgadzam się dla powiatu dołożyli dla tego że w Piotrowo Trojany w połowie drogi w lesie kończy się powiat bielski a zaczyna się powiat Siemiatycki i i dlatego gmina się dofinansowała żeby zrobić za jednym zamachem bo to jest droga powiatowa taki sam jest odcinek drogi w gminie Brańskiej i nikt tam nie wypomina cieszą się ze została zrobiona droga to tylko w gminie boćki szukają złego.

 8. ” gmina Boćki ” widzę że nie widzisz nic poza swoim czubem nosa , bądź czerpiesz profity z Gminy Boćki . Pamiętam jak poprzednik mówił że wchłonie gminę Dziadkowice – ale chyba będzie inaczej . Z tymi granicami to chyba ty jesteś nie kumaty !

 9. … i to jest najlepsze podsumowanie rządów Dody i jej szefa. „Gmina Boćki – 1427 potęga gospodarcza Polski”

 10. Nic dziwnego że Gmina Dziadkowice buduje dla naszej Gminy drogi ( Gmina Dziadkowice jest na 552 miejscu ) . Wysoka Izba Gminy Boćki nie pracuje nad poprawieniem dobrobytu naszych mieszkańców . Ranking mówi o prawdziwej gospodarności ! Brawo – trzymajcie tak dalej !