Koronawirus w gminie Boćki: trzy zdiagnozowane przypadki zakażeń

0

Na stronie starostwa pojawiła się mapa z liczbą zdiagnozowanych przypadków zakażeń koronawirusem w poszczególnych gminach powiatu bielskiego. Wynika z niej, że gminie Boćki zakażone są trzy osoby.

Mapa z liczbą aktualnie zakażonych pojawiła się na stronie powiatbielski.pl w piątek, natomiast dane pochodzą ze środy. Wynika z niej, że najwięcej zakażonych jest w mieście Bielsk Podlaski (63). W gminie Bielsk Podlaski zanotowano dziewięć przypadków, w Brańsku (miasto) siedem przypadków, natomiast w gminie Boćki trzy. Gminy Orla, Brańsk i Rudka mają aktualnie po jednym chorym, natomiast Wyszki żadnego zdiagnozowanego przypadku.

„Liczba stwierdzonych od 3 kwietnia 2020 r. przypadków zakażenia w powiecie wyniosła łącznie 117. Liczba osób przebywających w obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej według PSSE i policji – 214” – czytamy na stronie powiatu bielskiego.

Ile osób wyzdrowiało?

Z danych zaprezentowanych na stronie powiatu wynika również, że 30 osób z miasta Bielsk Podlaski już wyzdrowiało. Z kolei w gminie Bielsk Podlaski wyzdrowiała jedna osoba – podobnie jak w mieście Brańsk. W pozostałych gminach – jak wynika z tych danych – nie zanotowano jeszcze osób, które pokonały koronawirusa.

„Z analizowanych danych wynika, że w ostatnich dniach nastąpił spadek tempa przyrostu liczby zakażeń zanotowanych od początku wystąpienia epidemii w powiecie, a także spadek aktualnej liczby zakażonych” – informuje starostwo. To pocieszająca informacja, jednak warto podkreślić, że sytuacja wciąż jest poważna i nie należy rezygnować z rygorów sanitarnych.

***

Warto zauważyć, że powyższe dane – choć opublikowane w piątek – są ze środy. Z sobotniego komunikatu Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w powiecie bielskim zakażonych jest 129 osób. To najwięcej w całym województwie. Dla porównania, powiat białostocki ma 93 zdiagnozowane zakażenia, a powiaty łomżyński i wysoko-mazowiecki po 35.

***

Oficjalne informacje na temat koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 znajdziesz na rządowej stronie gov.pl/koronawirus

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj