809 tys. zł z funduszy unijnych trafi do gminy Boćki na budowę Centrum Produktu Lokalnego. Powstanie ono z przebudowy obecnego Gminnego Ośrodka Kultury w Boćkach.

Projekt zakłada powstanie targowiska i budynku przeznaczonego na cele promocji lokalnych produktów.

Unijne środki na budowę targowisk rozdzielał zarząd województwa podlaskiego. W ramach naboru wpłynęło dziewięć wniosków, z czego sześć przeszło pozytywną weryfikację. Ze względu na ograniczone środki, dotacje otrzymały cztery gminy: Tykocin (1 mln zł), Mońki (blisko 1 mln zł), Kolno (673,9 tys. zł) i Boćki (809 tys. zł).

Fot. Mateusz Duchnowski / Źródło: wrotapodlasia.pl

10 KOMENTARZE

 1. te z Dubieńskiej :
  Mówisz o tym sąsiedzie co ma te melony z TV co go tak chwalili, że w ciągu czasu gdy stołkuje na wysokościach zarobił szyPko ponad 2mln zł? Jak widać kadencja się przedłuży bo Podlasie lubi takich co Boga mieszają do wszystkiego … nawet do kieliszka… ale On rozliczy ich niedługo, my zresztą także, na wyborach następnych …. haha
  Dobrze taki dziadek powiedział w TV, którego niektórzy nazywają idiotą, że społeczeństwa myślącego mamy tylko 10% reszta to owieczki (idioci), które idą bezmyślnie jak im się zagra… a poza tym większość społeczeństwa nawet lokalnego to coś im zawdzięcza, jak nie ochłapy gotówki zabanej tym co zarabiają dużo, to pracę, to zlecenia, w skrócie jak nie chórki to ogórki, choć są też tacy co nigdy by się nie zniżyli do poziomu lizania rowu, mając rzeczywisty obraz normalności.

  Ale na ich stronie nic nie ma że idzie na handel. Coś jeszcze mają i sprzedają bo pali się du*a a pożyczki przeterminowane, trza spłacać… Nie umieją oszczędzać, wydajności TYSZ brak, tylko co PODATKI?
  Kfores sprzedali za 500tys to starczy na waciki do końca wakacji a subwencje coraz mniejsze, więc gdzieś trzeba wziąć bo pospólstwo brane na głosy pracować gdzieś musi i stanowiska trzeba tworzyć i te projekty tylko na to się zdadzą bo jak widać po latach 5% z nich przyniosło zamierzony skutek reszta to tworzenie czarów na potrzeby wzięcia kasy.

  • Barany jak na rzeź idą..
   Profity rozdają to ludzie głosują, ale ktoś musi za to płacić, więc robią tyle by z tego co zabiorą oddać jak najmniej, ale co, niewolnik się cieszy że michę dostal, drobne do michy a wszystko Bogiem i straszeniem gender’rem podparte.
   Nie żadna sobie sprawy że kiedyś ktoś będzie musiał to oddać, dzieci, wnuki.
   Głupi naród, głupie wybory.

  • Informuję uprzejmie że w Bockach można jeszcze sprzedać stawy na grobli, plac koło Felka co targną nim był

 2. No tak.. Pamiętam jak PW prosił by pomóc ukończyć kilka inwestycji tanio… Płacone było nie powiem tak jak umowa ale z czego wynikała cena pózniej remontów kilku obiektów, nie wiem…. Ja wziąłem naprawdę małe pieniądze ca spore prace a na koniec na BIPIE oglądam iz cały remont wynosił kilka setek.
  Pomyślałem i policzyłem że to o 50% za duzo, jak?
  Cóz nie ważne kto robi i za ile wazne ktorozdysponowuje i rozlicza kaskę. Te wszystkie unijne projekty to taki PIC, dobrze napisany projekt kosztuje 2x więcej niż w rzeczywistości bo nie wazne są aktualne ceny , ważne kto cennik ustala i ilu do torebki zagląda.

 3. Trzeba się cieszyć że coś się dzieje i że coś nowego powstanie dla nas mieszkańców w promowaniu nas samych. A targowisko potrzebne a nie na ulicy i chodnikach stoją wszyscy że autem nie da się przejechac

  • Od dwudziestu lat słyszymy o goku. 50 tys. poszło w dokumentację. Gnać to towarzystwo na zbity pysk a caryca pierwsza.

  • Był plac w centrum po GS. Sprzedali pieniądze poszły w drogę w Sielcu. Wieś rządzi

  • Cieszymy się. Tyle się dzieje. Ptaszki ćwieka ją że jest kupiec na tzw. Kaczy dołek czy jak tam inaczej nazywają. To sąsiad któremu zawsze mało?

SKOMENTUJ

Prosimy o wpisanie komentarza
Wpisz swoją nazwę