Siedem miejscowości, 11 milionów złotych. Gmina Boćki ma plan na rewitalizację

0

Budowa ścieżek rolkowo-rowerowych, walka z narkomanią i alkoholizmem, założenie monitoringu czy organizacja rajdów. To tylko niektóre założenia programu rewitalizacyjnego gminy Boćki. Pieniądze na jego realizację samorząd chce pozyskać z Unii Europejskiej.

Program rewitalizacji gminy Boćki został już zaakceptowany przez zarząd województwa podlaskiego. Oznacza to, że gmina będzie mogła starać się o unijne pieniądze na realizację swoich planów. Jak podają Wrota Podlasia, Boćki chcą uzyskać z Unii Europejskiej 10 milionów złotych dofinansowania (koszt działań podstawowych to natomiast 11 mln zł).

W Boćkach teren, który obejmie rewitalizacja, to siedem obszarów: Boćki Centrum, Dubno, Mołoczki, Nurzec, Sielc, Starowieś, Śnieżki.

Jak podają Wrota Podlasia, program zakłada również wiele projektów, m.in.: utworzenie miejsc spacerowo-rekreacyjnych, budowę parku w Boćkach, świetlic w Dubnie, Starowsi, Sielcu, Nurcu, Śnieżkach i Mołoczkach, szkolenia dla przedsiębiorców, działania przeciwdziałające narkomanii, alkoholizmowi, budowę monitoringu, ścieżek rolkowo- rowerowych, montaż oświetlenia hybrydowego, utworzenie Centrum Aktywności Społecznej w miejscowościach Dubno, Starowieś, Śnieżki i Mołoczki, organizację rajdów, plenerów, spotkań edukacyjnych w zakresie ochrony środowiska i zasad ekologii. Są też projekty uzupełniające, jak budowa parkingu czy zajęcia sportowo-rekreacyjne.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj