Siedem miejscowości, 11 milionów złotych. Gmina Boćki ma plan na rewitalizację

23

Budowa ścieżek rolkowo-rowerowych, walka z narkomanią i alkoholizmem, założenie monitoringu czy organizacja rajdów. To tylko niektóre założenia programu rewitalizacyjnego gminy Boćki. Pieniądze na jego realizację samorząd chce pozyskać z Unii Europejskiej.

Program rewitalizacji gminy Boćki został już zaakceptowany przez zarząd województwa podlaskiego. Oznacza to, że gmina będzie mogła starać się o unijne pieniądze na realizację swoich planów. Jak podają Wrota Podlasia, Boćki chcą uzyskać z Unii Europejskiej 10 milionów złotych dofinansowania (koszt działań podstawowych to natomiast 11 mln zł).

W Boćkach teren, który obejmie rewitalizacja, to siedem obszarów: Boćki Centrum, Dubno, Mołoczki, Nurzec, Sielc, Starowieś, Śnieżki.

Jak podają Wrota Podlasia, program zakłada również wiele projektów, m.in.: utworzenie miejsc spacerowo-rekreacyjnych, budowę parku w Boćkach, świetlic w Dubnie, Starowsi, Sielcu, Nurcu, Śnieżkach i Mołoczkach, szkolenia dla przedsiębiorców, działania przeciwdziałające narkomanii, alkoholizmowi, budowę monitoringu, ścieżek rolkowo- rowerowych, montaż oświetlenia hybrydowego, utworzenie Centrum Aktywności Społecznej w miejscowościach Dubno, Starowieś, Śnieżki i Mołoczki, organizację rajdów, plenerów, spotkań edukacyjnych w zakresie ochrony środowiska i zasad ekologii. Są też projekty uzupełniające, jak budowa parkingu czy zajęcia sportowo-rekreacyjne.

 

23 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. Co kogo obchodzą jakieś uzupełniające wybory sołtysa, jakieś teksty o rozbrajaniu policjantów. Jątrzysz judaszu i tylko to potrafisz. Nie wiem co to jest, jakaś kampania przed wyborami sołtysów ? I tak nie mają oni nic do gatki.

  • Nudno na wyjście w pole za wcześnie to mamy igrzyska. Tak na prawdę co osoby z innych rejonów może obchodzić wybór sołtysa? Jakąś panią oświeciło i wydaje się jej że coś działa? Niestety tylko sieje ferment i to od lat.

 2. Są wybory sołtysa w rejonie drugim a pani radna krzykaczka zaczyna tam rządzić jaki tam będzie sołtys co ona powie tak będzie na sołectwie a jak to powiedziane że wygląd to jest sołtys . Sołtys musi działać a nie wyglądać .

  • Uważam że Sołtys powinien jako tako wyglądać i wiedzieć co mówi i co do niego się mówi , a nie bać się odezwać , bo zakrzyczą . Wybierzcie obiektywnego Sołtysa / a najlepiej posłuchajcie się tak jak nazywacie ” krzykaczki ” – ona zna i w tym rejonie ludzi i wie kogo na ile stać / .

 3. W sumie to mi nawet tej p. Doroty szkoda, bo zostawił ją z ręką w nocniku. Nic nie zwojuje, nic nie zrobi. Prywatnie wyjdzie z zaległości finansowych.Ci co bywają w gminie mówią ze daleko jej do dyspozycyjności poprzednika.Bardzo boi się opozycyjnych radnych a może tylko tak udaje?

  • Radni opozycji to 3 lub 4 osoby. Zawsze przegłosuje p. wójt to co chce. Reszta radnych bierna, mierna ale wierna.

  • Nie w Bockach opozycji. Tych krzykaczy bez pomysłów trudno nazwać opozycją. Bockowskich radnych również trudno ocenić pozytywnie. Są wyłącznie dla uposażeń i własnych potrzeb. Zero pomysłów na miejscowość. Dlatego miejscowość zdziadziała. Posterunek poszedł na drogę w Sielcu. Co jeszcze sprzeda się w Bockach?

  • Jak ktoś głośno argumentuje swoje racje to – „Krzykacz”, przypomina mi się epoka komuchów. Siedź cicho, bo oni zawsze mieli rację.

 4. Na pewno wezmą pożyczkę na wykupienie obligacji ! Na inwestycje banki jeż nie dadzą . Oj oj płacze nasza pierwsza dama , że nie ma pieniędzy w budżecie .

 5. Brak chodników? Solniki, Żołoćki, Piotrowo, Wygonowo, Bystre, Sasiny,Szeszyły, Krasnowieś, Pasieka, Starowieś, Hawryłki, Olszewo, Bodaki, Bodaczki, Skalimowo? Unia da pieniądze na te bzdury które są w założeniach?To już chyba kampania wyborcza ruszyła. Potem powie ze chciała ale nie dali.A wkład własny? 2086 gmina w Polsce ma na to pieniądze?

 6. Fajnie byloby żeby ta rewitalizacja dotyczyła rowniez wsi Wojtki. Gdzie jest duzy ruch a jest brak chodnikow i scieżek gdzie dzieci mogliby bezpiecznie dojsc na przystanek żeby dostac sie do szkoly . Ale i starsi mieszkancy cieszylliby sie z chodnikow gdzie bezpiecznie mogliby spacerowac czy udajac sie nimi do kosciola.Nie chcielibysmy czuc sie ominieci.Pozdrawiam