Stanisław Derehajło nie jest już wójtem gminy Boćki – informuje TVP3 Białystok.

Stanisław Derehajło zamienił Boćki na Warszawę. Jak podaje TVP, na nowym stanowisku będzie doradzać Jarosławowi Gowinowi – wicepremierowi i ministrowi nauki. Zadaniem byłego wójta Bociek będzie organizacja ogólnopolskiej sieci edukacyjnej.

Teraz gminę Boćki czekają przedterminowe wybory nowego gospodarza. Odbędą się one 9 lipca. Kandydaci na nowego wójta gminy Boćki mogą być zgłaszani do 14 czerwca, do godz. 24.

Stanisław Derehajło wójtem gminy Boćki był od 1998 roku. Jak powiedział w rozmowie z TVP Białystok, z zamiarem rezygnacji nosił się już na początku tej kadencji. Według niego, 20 lat na stanowisku wójta jest wystarczające, a propozycja Gowina przyspieszyła jego decyzję.

Stanisław Derehajło, podobnie jak Jarosław Gowin, należy do partii Polska Razem Zjednoczona Prawica (wchodzi ona w skład koalicji rządowej).

OBEJRZYJ MATERIAŁ OBIEKTYWU

Fot.: TVP3 Białystok

2 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org
 1. ak poniedziałek, 01 maj 2017 08:43
  – „Jeśli chodzi o szkołę w Andryjankach. Czy broni Pan jej tylko dlatego, że tam pracuje Pana małżonka?” – Szkoły w Andryjankach bronili rodzice i nauczyciele. Po tym jak ją uchronili przed likwidacją szukano oszczędności, których żądał wójt. Pani dyrektor poprosiła mnie o pomoc, wiec pomogłem. Choć to Stasiek powinien szukać oszczędności i nie powinien skupiać się wyłącznie na szkole w Andryjankach. Powinien szukać ich również w pieniążkach przeznaczanych na funkcjonowanie UG, GOKu czy szkoły w Boćkach. Nauczyciele są od nauczania a rodzice to głównie rolnicy, którzy ciężko pracują i mają swoje własne sprawy. Poza tym nie znają struktury wydatków, wiec nie powinni się tym zajmować.

  Marcin niedziela, 30 kwiecień 2017 12:55
  – Czy już wiadomo kto będzie kandydował na wójta???

  Kfieb niedziela, 30 kwiecień 2017 11:54
  – Widać,że rozpoczęła się kampania, nie udzielać sie na forum i nie prowokować.

  ZIELONA niedziela, 30 kwiecień 2017 11:51
  – oo to sie teraz przeciwnicy wójta cieszą, że ktoś inny koty wiesza na nim.. płytkość ludzka, zawiść i zazdrość nie zna granic… żal

  xiński sobota, 29 kwiecień 2017 23:14
  – Tak jak Dyzma Mikuś

  amator sobota, 29 kwiecień 2017 22:59
  – Dziwna ta GW. Dziadek wójta karmił ukrywających się w lesie pod Knorydami żydów. Między innymi za to dał głowę. Dziś żydowska gazety chce głowy wnuka.

  wyborcza sobota, 29 kwiecień 2017 17:03
  http://wyborcza.pl/7,75398,21707357,pszczelarz-gawedziarz-od-gowina-z-posada-w-cyberbezpieczenstwie.html

  andryjaniec piątek, 28 kwiecień 2017 17:39
  – A co o sesji cicho.?Kryska zaczyna kampanie?

  xiński piątek, 28 kwiecień 2017 12:27
  – Słyszałem że prezes owocowy za 2 miesiące ma iść na doradcę do doradcy . Widzicie wyciągnie całe Boćki na szerokie wody .

  ZIELONA piątek, 28 kwiecień 2017 12:01
  – czy tylko ja odnoszę wrażenie że a.k nie ma nic do powiedzenia jak się zadaje mu pytanie odnośnie jego samego..a na temat innych poematy wali..i wszystko wie lepiej.

  Kazik czwartek, 27 kwiecień 2017 16:31
  – do A.K,,Przepraszam, że narzekam i krytykuję, ale i tutaj mam uwagi. Znam się trochę na technice i interesowałem się solarami zanim założono je w Boćkach.”…. ,,Można było zamontować odrobinę droższe kolektory rurowo-próżniowe, które mają wyższą sprawność i grzeją nawet przy minusowych temperaturach” Czyli rozumiem, że Pan nie zdecydował się na te gminne? Z tego co słyszałem to dużo osób chce jeszcze jednego projektu dotyczącego kolektorow.

  Marianna czwartek, 27 kwiecień 2017 10:28
  – Panie AK w każdym podjętym działaniu można odnaleźć plusy i minusy. Drążąc temat solarów, skoro są tak podłej jakości to dlaczego tak wielu mieszkańców gminy je ma? I są zadowoleni. Mam wrażenie, że Pan „gani” pracowników urzędu za to, że sięgają po fundusze europejskie. To chyba dobrze, że potrafią je pozyskać.
  Jeśli chodzi o szkołę w Andryjankach. Czy broni Pan jej tylko dlatego, że tam pracuje Pana małżonka? Czy naprawdę ze względu na uczniów i rodziców? Wiadomo, że zawsze chodzi o pieniądze.. Dlaczego nauczyciele nie zechcieli przenieść szkoły pod stowarzyszenie? A no dlatego, że wiązałoby się to z niższymi zarobkami i prawdopodobnie nie obowiązywała by Karta N-la (ale to wyłącznie moje domysły). Na szczęście rodziców i nauczycieli tam pracujących po nowej reformie edukacji szkoła pozostanie i będzie nadal funkcjonować. Tylko czy n-le przyzwyczajeni do klas np. 3-5 osobowych podołają. Oby!

  kolonista czwartek, 27 kwiecień 2017 10:22
  – Zielona co ty piszesz? Z kim tu rozmawiać? Przecież do niedouczone wszystko z deficytem umysłowym. Wioskowe filozofy. Trzeba przeliczać środki na zamiary.Jakieś studia skończyć lub poznać przepisy. A tych troje ,szef i jego dwa pieski tylko węszą i sensacji szukają. To takie serialowe Myćki.

  ZIELONA czwartek, 27 kwiecień 2017 10:08
  – Ja nie moge tego czytac!! Inwestowac w szkole w andryjankach gdzie roczny koszt utrzymania to półtora miliona zl? Dla noespelna pięćdziesięciu uczniów..dzieci powinny byc przenoesione do bociek a szkola zamknieta..ale radni którzy nie są za Staszkiem wolą zrobic mu na złość niz popierac jaką kolwiek jego decyzję..
  Mam nadzieje ze juz nie dlugo bedzie wiadomo kiedy dokladnie beda wybory i pan a.k zrobi spotkanie wyborcze i tam odpowie na wszystkie nurtujące mnie pytania..bo tu jak widac zadawac ich nie moze.. A naprawde siwtny temat..tak sprawiedliwy i prawy czlowiek w swoich wypowiedziach… A za uszami swoje ma..
  Oby Dotora wygrala..bo jak tak patrze to w innej sytuacji bedzie placz…

  ak czwartek, 27 kwiecień 2017 09:07
  – „Wychodzę z założenia,że jeśli jest możliwość pozyskania unijnych funduszy trzeba z tego skorzystać. Za chwilę skończy się finansowanie unijne i wtedy trzeba będzie szukać we własnej kieszeni, a ta nie jest bez dna.”- Zgadzam się z tym, ale wszystko należy robić z głową. Zwłaszcza, że w „kieszeni jest pusto” a nawet dług ponad 4 miliony. Rzecz w tym, że unijne środki pokrywają tylko w pewnej części daną inwestycję, resztę musi dołożyć gmina. Czasami jest to 50% a koszt inwestycji jest z jakiegoś powodu wyższy od cen rynkowych o kilkaset %. Brakuje zdrowego rozsądku. Czyli podsumowując. Paradoksalnie ta sama inwestycja z wykorzystaniem środków unijnych kosztuje gminę więcej niż bez środków z Unii.
  Żeby nie było, że jestem przeciwnikiem pozyskiwania środków z poza gminy. Kiedy to Pan Wójt chciał zlikwidować szkołę w Andryjankach, ale mu się nie udało, bo rodzice się sprzeciwili, to Derehajło zażądał od rodziców i nauczycieli oszczędności, choć szukanie oszczędności to jeden z jego obowiązków. Na spotkaniu w szkole w Andryjankach zaproponowałem mu, by skorzystać z programu na poprawę efektywności energetycznej budynków. Czyli docieplić szkołę, wymienić kocioł centralnego ogrzewania i całą instalację centralnego ogrzewania. Wówczas za samą usługę palenia (zakup węgla dodatkowo na koszt szkoły), firmie zewnętrznej płacono 30 tys. zł. Gmina musiałaby dołożyć 15% do inwestycji. Jak Pani myśli, Derehajło zrobił coś w tym kierunku? Odpowiem Pani, nic nie zrobił. A co do solarów. Jest to jedna z nielicznych rzeczy jakie zrobił Derehajło, a której nie musiał robić. Dobrze, że chociaż to zrobił. Przepraszam, że narzekam i krytykuję, ale i tutaj mam uwagi. Znam się trochę na technice i interesowałem się solarami zanim założono je w Boćkach. Te kolektory to troszeczkę przestarzała technologia. Prywatnie nikt ich już właściwie sobie nie instaluje bo są nieefektywne. Żeby pozbyć się zalegających w magazynach przestarzałych kolektorów, firmy wciskają je gminom. Ludzie i tak będą zadowoleni, że im gmina założyła. Można było zamontować odrobinę droższe kolektory rurowo-próżniowe, które mają wyższą sprawność i grzeją nawet przy minusowych temperaturach. Co oznacza, że przy odpowiedniej instalacji mogłyby zimą dogrzewać nam mieszkania. Widocznie projekt pisał ktoś, kto nie za bardzo zna się na technice i zamontowano nam to co mamy.

  kolonista czwartek, 27 kwiecień 2017 07:31
  – Proszę o relację z dzisiejszej sesji. Co tam nowego wymyśli szeptucha i jej oblubieniec ?

  Marianna czwartek, 27 kwiecień 2017 07:12
  – Ja nie chwalę, wyrażam swoje zdanie. Jestem zadowolona z możliwości założenia solarów. Niektóre gminy dopiero zaczynają je zakładać,więc jak widać też sięgnęły po unijne pieniądze. Co w tym takiego zdrożnego? Czkawką się odbije? A kto komu kazał je zakładać. Wszędzie Pan( podpisany jako mieszkaniec gminy) widzi podstęp.
  Co do „swoich ludzi”. Jeśli będzie tak jak Pan mówi to nowy też powsadza swoich i też Pan będzie narzekał? A może właśnie to Pan będzie swoim..? Wszędzie tak jest, spojrzy Pan na najwyższe szczeble władzy, np. MON i pana Misiewicza..

  ZIELONA czwartek, 27 kwiecień 2017 00:19
  – Ci co mają nie czyste sumienie usuwają komentarze na swój temat? Czyli lepiej było by zeby nic sie nie dzialo u nas w gminie? a kto komu kazal zakladac solary? ze teraz tak przeszkadza? zmuszani byli ludzie? doplacali bo chcieli!! już widze wiecie jaką Dorota ma wizje na nasz gmine? ze stasiek bedzie jej kazal a ona zamknie oczy i na wszystko się bedzie zgadzała ??Znasz sytuacje? na jakiej podstawie? tak do wszystkich inwestycji tzreba dołożyć..ale żeby zebrać żniwo trzeba zasadzić !!! ze wsi i nie wiesz że taka kolej rzeczy? i jesli dobrze wiem to Ci co sa na umowach o prace sa bezpieczni nikt nikogo bez powodu nie USUNIE jak to nazwales.. najlepiej ludzie niech wybiorą na wójta ciemnogród jakis.. albo złodzieja jak kiedyś Staśka wyzywali…

  Mieszkaniec Gminy środa, 26 kwiecień 2017 23:12
  – Zielona , Marianna i inni tego pokroju – nie chwalcie tych dotacji na solary i oczyszczalnie !!!! Do solarów i oczyszczalni Gmina nic nie dołożyła , bo dopłacili mioeszkańcy którzy instalowali . Za to jeszcze czkawką się odezwie co niektórym . Dopiero ludzie zaczynają mówić . Dorotki nie chwalcie , bo Ona zrobi wszystko co poleci były wójt ! Ja mam obiektywne zdanie i trochę znam sytuację . Nie oczekujcie na wielkie pieniądze z zewnątrz , bo potrzebne są własne udziały , a trzeba spłacać długi i obligacje , które niby były wydane na poprawienie infrastruktury drogowej , a wiemy na co poszły . Zajrzyjcie na projekt budżetu na 2017 rok i zobaczcie jakie są inwestycje przewidywane . Co niektórzy z byłego otoczenia już muszą odejść za … , albo inni usuną . CAŁA ELITA MA DUŻO NIE CZYSTEGO SUMIENIA , I TO POWOLI POWYCHODZI , A MOŻE I SZYBCIEJ !!!!

  ZIELONA środa, 26 kwiecień 2017 18:47
  – ooo odezwał się Sz.P. a.k o wszystkich się łatwo mowi tylko nie o sobie?? Stasiek był zły? a teraz wjazd na Dode? Ona też zła? Marianna ma racje lepiej wydawać środki unijne niż gminne wiele rzeczy w gminie jest z unii i czy to też coś złego?? a to ile to kosztowało? co za różnica jeśli gmina nie wykładała na to pieniędzy? Kandydat na wójta pierwsza klasa!!hehe zamiast obrabiać dupe innym niech Pan a.k skupi się na chwaleniu siebie i w ten sposób zdobywa głosy..alee jak można chwalić siebie jak się nie robi nic dobrego??

  Marianna środa, 26 kwiecień 2017 18:03
  – Wychodzę z założenia,że jeśli jest możliwość pozyskania unijnych funduszy trzeba z tego skorzystać. Za chwilę skończy się finansowanie unijne i wtedy trzeba będzie szukać we własnej kieszeni, a ta nie jest bez dna.
  Jeśli chodzi o projekty na remonty świetlic to jednym odpowiada,a innym nie. Część lokalnej społeczności skorzysta np. podczas majowych modlitw, czy różańca. Inni sobie imprezę zorganizują.
  Ja dzięki projektom mogłam założyć solary czy przydomową oczyszczalnię,ktorej wartość to ok 25 tys.,a wyłożyłam ze 2,5. Mogę też dziś przejechać utwardzoną drogą, a nie zakurzoną latem,a nieprzejezdną po roztopach. Ja skorzystałam. Pan widocznie nie.
  I pisząc o pieniądzach z zewnątrz miałam także na myśli fundusze z powiatu czy województwa.

  ak środa, 26 kwiecień 2017 17:08
  – Marianna – „ja bym chciała żeby p.Dorota wystartowała, ma kontakty, wie gdzie zapukać, inni wiedzą czego się po niej mogą spodziewać więc już na starcie będzie łatwiej np. o pozyskiwanie pieniędzy z zewnątrz.” – Marianno a po co ci te pieniądze z zewnątrz? Będziesz coś z tego miała? Mieszkańcy będą coś z tego mieli? Remont drewnianej świetlicy bez projektów unijnych i pieniędzy z zewnątrz kosztuje w naszej gminie 30 tys. zł. Remont drewnianej świetlicy wykonany z unijnego projektu z wykorzystaniem pieniążków z zewnątrz kosztuje w naszej gminie 300 tys. zł. Wyjaśnij mi proszę, co nam mieszkańcom bardziej się opłaca?

  ZIELONA środa, 26 kwiecień 2017 13:04
  – Doda bedzie startowac…ale pan administrator usuwa moje komentarze..

  xyz środa, 26 kwiecień 2017 12:28
  – Marianno oczywiście masz rację. Nie tylko p. Dorota ma kontakty ale przede wszystkim umie rozmawiać z ludźmi i słuchać tego co mówią. Na pewno jest najlepszą kandydatką, ale czy zechce? Przecież obesrają, d.pę obrobią w 5 minut.

  Marianna środa, 26 kwiecień 2017 10:03
  – Niewiarygodne! Sekundę przed dodaniem swojego komentarza przeczytałam komentarz ZIELONEJ, po odświeżeniu strony już go nie było… No no no..

  Marianna środa, 26 kwiecień 2017 10:02
  – ja bym chciała żeby p.Dorota wystartowała, ma kontakty, wie gdzie zapukać, inni wiedzą czego się po niej mogą spodziewać więc już na starcie będzie łatwiej np. o pozyskiwanie pieniędzy z zewnątrz.
  Co do usuwania komentarzy, najwyraźniej Administrator trzyma tylko jedną, ale czy właściwą, stronę. To przykre.. Gdzie dziennikarski obiektywizm??

  xyz środa, 26 kwiecień 2017 09:03
  – Czytelniku…jak to podsumować? Piękna i bestia?

  czytelnik wtorek, 25 kwiecień 2017 21:17
  – W „Nowinach Podlaskich” Doda mówi „zobaczymy” na pytanie, czy będzie kandydować na wójta. Piszą też tam, że kandydatem może być Rynans, ale „to nic pewnego”

  xXx wtorek, 25 kwiecień 2017 21:06
  – kilka słów prawdy i „demokracja” zadziałała…

  dlaczego wtorek, 25 kwiecień 2017 19:51
  – Panie Administratorze, czy te słowa „Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. Tak jak w wolnej amerykance – wszystkie chwyty są dozwolone (z wyjątkiem uderzeń i chwytów zagrażających życiu).” dotyczą tylko Wolnej Boćkowianki? Skoro tam można to dlaczego nie tu? Tu się ważą losy naszej małej ojczyzny

  ZIELONA wtorek, 25 kwiecień 2017 18:33
  – Dlaczego zostają usuwane komentarze?? widze komuś brak odwagi aby odpowiedzieć na niewygodne pytanie?!! to po co ta dyskusja jak nie można pisać tego co się myśli…

  zielony.. wtorek, 25 kwiecień 2017 15:49
  – Zadałem sobie trud i zapytałem u źródeł czyli w UG. Stawki na ścieki zostaną takie jakie były a te 17 zł to taki urzędniczy bełkot niezrozumiały dla laików. Co do innych spraw, to na Załońskiej obrodziło kandydatów na wójta. Chyba 4 osoby pragnie dostąpić zaszcytu kierowania gminnym samorządem. Ona.. wiecie o kim mowa też chce.

  dlaczego wtorek, 25 kwiecień 2017 15:24
  – Albo mam coś z oczami, albo usuwane są komentarze. Wolność słowa,ale po moderacji…

  bocianowy wtorek, 25 kwiecień 2017 09:10
  – a jak ktoś ma potrzebę to doczyta http://bip.ug.bocki.wrotapodlasia.pl/resource/file/preview/id.3522
  ostatnia zmiana stawek miała miejsce w 2013

  bocianowy wtorek, 25 kwiecień 2017 09:08
  – zielony.. W mojej wypowiedzi miałem na myśli gminę, jako jednostkę samorządu terytorialnego. Widocznie proponowana cena 17 zł jest stawką, dzięki której nie trzeba będzie dokładać. Tak mniemam,być może się mylę.
  Abyś mnie zrozumiał to posłużę się takim oto przykładem. Odpady zabiera od nas zewnętrzna firma. Jeśli wystawiają rachunek na 10 tys. a ściągalność z opłat jest na poziomie 7 tys. no to trzeba dołożyć. Podobnie ma się pewnie ze ściekami. Jeśli utrzymanie kanalizacji i oczyszczalni itp. kosztuje, nie wiem, 20 tys. a ściągną 12 no to wiadomo…
  Oczywiście mogę nie mieć racji.
  Podkreślę jeszcze fakt, że dla mnie ta stawka również jest horrendalnie wysoka

  zielony.. poniedziałek, 24 kwiecień 2017 21:28
  – Bocianowy co ty rozumiesz przez „gmina”. Gmina to ludzie mieszkający tu na tej ziemi. To gmina Boćki.Gmina to my. Tak więc jak to dopłaca? Do czego? Ilu ludzi pracuje przy oczyszczalni i co tam robią? Tak samo dopłaca do darmozjadów w goku i gminie.Jeżeli ktoś proponuje 17 zł za metr ścieków to jest albo chory albo jebnięty.Jaka oczyszczalnia.? Codziennie szambowóz wywozi ścieki na Przylaszczki do wylewiska które jest ponoć zamkniete.To taka ekologia wg. wójta i jego przydupasów. czas z tym skończyć. Wy.ierdoliść tę hołotę na zbitą mordę

  bocianowy poniedziałek, 24 kwiecień 2017 18:47
  – Ciekawe, jakie decyzje podjęły komisje w sprawie stawki za ścieki? Jeśli stwierdzą, że to za dużo to uchwała upadnie i gmina znowu będzie dokładać. Podobnie jak do opłat za wodę. Sądzę, że podczas prac komisji,akurat przy tym punkcie, radni myślą o swoim domowym budżecie, a nie budżecie gminy. Czyż nie? I znowu będzie mowa, że deficyt itd.
  Ale to tylko moja luźna myśl..

  ak poniedziałek, 24 kwiecień 2017 18:24
  – bocianowy- wiem, że w czwartek sesja, radni mnie poinformowali. -„Dlaczego Pan informuje, że przy obecnej zmianie wójta zmienia się też rada?” – Nie informuję. Pisałem ogólnie, że warto zaangażować się w wybory. Do tej pory nie interesowałem się w jaki sposób jest to uregulowane i nadal nie wiem. Opierałem się na mojej wiedzy z ostatnich wyborów. Jeśli zmienia się tylko wójt to, każdemu przyszłemu wójtowi z poza układu współczuję. Jednak Stasiek to MISTRZ. Odszedł na rok, żeby nie objęła go ustawa o dwu-kadencyjności. Przez rok jego radni i tak nie pozwolą rządzić przyszłemu wójtowi, wiec nowy wójt przez rok nic nie będzie mógł zrobić, no chyba, że będzie z „rodziny”. A za rok Stasiek wróci i normalnie weźmie udział w wyborach i będzie rządzić kolejne dwie kadencje po 5 lat każda. MISTRZ. Można? Można. No cóż, nic się nie zmienia. Wszystko zostaje po staremu.

  bocianowy poniedziałek, 24 kwiecień 2017 16:32
  – Panie AK-sesja w czwartek, żeby Pan nie mówił, że nic nie wiedział.
  Dlaczego Pan informuje, że przy obecnej zmianie wójta zmienia się też rada? Mandat złożył jedynie wójt, a rada do kolejnych wyborów samorządowych pozostaje ta sama.
  A swoją drogą, jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
  Uważam, że jaki by nie był przyszły wójt, trudno mu będzie pracować. W sumie, co trzeba było zrobić, zrobiono. Ta nieszczęsna oczyszczalnia, kanalizacja, drogi (jak tu piszą) w okropnym stanie. Chyba nowy będzie na początek poprawiał po starym.. Tak wnioskuję z wypowiedzi umieszczanych tutaj.

  ak poniedziałek, 24 kwiecień 2017 14:42
  – Niebieski- Płacą ci za pisanie tych bzdur czy tak sam z siebie piszesz głupoty? Rozumiem, że jak nie da się merytorycznie nic zarzucić to najlepiej obrzucić błotem. Za co mnie i radnych spotykają te ataki? Za to, że odważyłem się upublicznić to co ludzie po cichu mówią? Zachęcam do aktywności. Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach. Niech coś się zmieni. Niech zmienią się radni i niech zmieni się wójt. 19 lat rządów tej samej elity to prawie jak w Korei Północnej czy na Kubie. Ludzie przyzwyczaili do tego co jest nie mając świadomości, że może być inaczej, lepiej. Choćby ze zwykłej ciekawości spróbować coś zmienić, świat się nie zawali. Jakby radni i wójt okazali się źli, to już za rok będzie można wybrać innych, lepszych. Czego się boisz.
  Pewnie niewiele osób w Boćkach wie, że radny Rynans, na którym psy wieszacie, zanim jeszcze został radnym, zablokował budowę spalarni padliny w Boćkach. Sam jeden zaangażował prawników i udało mu się. Za to wszyscy mieszkańcy Bociek powinni być mu wdzięczni. W jakim smrodzie mieszkalibyśmy dzisiaj gdyby mu się nie udało, chyba nie muszę tłumaczyć. Oczywiście żeby taka inwestycja powstała musiało być przyzwolenie. Wyjaśnij mi proszę – Co mieliby z tej inwestycji mieszkańcy?
  Radny Zalewski Robert – Prezes koła wędkarskiego razem z wędkarzami zagospodarował starą rzekę. Można? Można. I to bez pieniędzy z gminy od wójta. Takich ludzi trzeba więcej.

  Niebieski poniedziałek, 24 kwiecień 2017 09:06
  – O właśnie karma wraca do AK. A kto pisal w ulotce ze słyszał od ludzi różne rzeczy na temat wójta? widzi pan jak panska strategia obraca sie przeciwko panu. A jak pan się ustosunkuje do wypowiedzi( Tak słyszałem od ludzi zaznaczam nie byłem swiadkiem)radnego zeby mieszkancy wschodniej części naszej gminy jechali na Białoruś. Przy czym zostało to określone bardziej wulgarne.

  olo niedziela, 23 kwiecień 2017 22:39
  – A co tak ujadacie? Uciekł wam?

  minus Plus minus niedziela, 23 kwiecień 2017 21:36
  – Az wyciagnelam ulotke wyborcza Pana AK. Szczerze? Tyle Pan obiecał,ale skąd na to Pan by wziął. Darmowe leki, przedszkole dla wszystkich dzieci itd. I w sumie negatywna kampania to też kampania.

  Wernyzdrowa. niedziela, 23 kwiecień 2017 20:11
  – To teraz A K masz okazję pokazać co można zrobić więcej niż wynika z obowiązku wójta. Mój głos masz pewny. Może jakieś konkrety na początek kampanii?

  jurnybopości niedziela, 23 kwiecień 2017 17:16
  – Proponuję kandydata na stanowisko wójta : wykształcony ,odpowiedni wiek,doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w przedsiębiorstwie państwowym,obecnie prywatny przedsiębiorca,społecznik,działacz sportowy,chrześcijanin,zna języki obce,ustabilizowana sytuacja życiowa,żonaty.Same pozytywy człowiek z poza” układów „,rodowity boćkowiak .
  Takim właśnie kandydatem jest Pan Andrzej K…….k.

  ak niedziela, 23 kwiecień 2017 16:21
  – Derehajło wybudował szkołę ??? Szkoła powstała dzięki mieszkańcom Bociek i uporowi ówczesnej Pani Dyrektor Krystyny Ulikowskiej. Zbierane były składki na budowę szkoły. Mieszkańcy Bociek przywozili żwir furmankami i przyczepami, wozili drzewo do tartaku. Z chłopakami z Dubieńskiej chodziliśmy ze szpadlami robić wykopy pod fundamenty. Rolnicy przeznaczyli działkę lasu ze Wspólnoty na cele szkoły. Wszystko to bezinteresownie, za darmo, bez odznaczeń i publicznych podziękowań. Uroczyste otwarcie szkoły nastąpiło w 1997 roku a Derehajło został wójtem w 1998. – Bank wybudował Derehajło??? Co najwyżej sprzedał grunt należący do gminy bankowi spółdzielczemu z Brańska. – Oczyszczalnię wybudował Derehajło. Tak wybudował i to w świetnej lokalizacji, obok szkoły. Jest jeszcze jakaś gmina w Polsce, w której nie ma kanalizacji? Staram się zachować obiektywizm, ale jakoś nie bardzo mi to wychodzi. To może niech zwolennicy Derehajły po dziewiętnastu latach wymienią 19 rzeczy, które zrobił i które nie wynikały z jego obowiązków jako wójta gminy. Jeśli zrobił coś co wynikało z jego obowiązków np. wyasfaltował drogi, wybudował oczyszczalnię, wyremontował świetlicę, to żadna jego zasługa bo wykonywał tylko swą pracę, na tym polega praca wójta, za którą pobiera wynagrodzenie. Czy zrobił coś dla nas mieszkańców, czy zrobił coś dla gminy czego nie musiał, czy zrobił coś więcej niż tylko wykonywanie swoich obowiązków?

  Wernyzdrowa. niedziela, 23 kwiecień 2017 12:56
  – ”Wyborco,, jak nie wiesz do czego ci te papierki potrzebne to po co bylo isc na kurs? A może wolisz nie mieć z nich porzytku bo wtedy trzeba byłoby pójść do pracy.vZielona i ja to 2 różne osoby. A moja tu obecność spowodowaną jest potrzebą chwili. Wiem ze na tym portalu goszczą stali bywalcy i jest to grono kilku osobowe niezadowolone z władzy która przemija. Ja nie ukrywam że popieram starego wójta. A teraz będę przyglądać się nowej władzy i mam nadzieję że wygra taki kandydat ze za Starym wójtem nawet bockowce zatesknia 🙂 moim zdaniem do prowadzenia takiej gminy to oleju w głowie trzeba miec .A nie umieć tylko rzucać hasła czego to wojt nie zrobił i na czym się wzbogacił.

  ZIELONA niedziela, 23 kwiecień 2017 01:07
  – Ależ nie ja jestem jedna osoba a nie trzema. hm ale może komuś kurs kucharza albo prawko się przydało nie sądzisz? a po za tym nikt nikogo tam siłą nie prowadził. I dla jasności nie jestem pracownikiem gminy . Ja sądzę że nie dał nogi a po prostu zobaczył że naszej gminie zawsze mało!! A to że na wsiach tylko swietlice? hmm dobrze że nie jedna w jednej wsi tylko w kilku.. zapomniales jeszcze że powstał orlik, plac zabaw dla dzieci, zakupiony autokar gminy itd, widzę że dalsza konwersacja nie ma sensu bo ja wiem swoje a Ty swoje na dany temat. Właśnie po co mówić o czymś co było dobre ale już tego niema. Kto teraz zasiądzie na tronie i się „wzbogaci” jak to mowicie o P.W. Mam nadzieje że „Ptaszek ” bedzie na liście wyborczej.

  wyborca niedziela, 23 kwiecień 2017 00:03
  – Werny..Non..Ziel..to ta sama osoba? Wiedza o wydatkach jest od dawna dostepna w przedtrzeni publicznej. Alez nie neguje dokonan PW. Jestem dumny z uzyskanegp dyplomu na zduma dekarza umiem ukladac kwiaty i mam jeszcze kilka papierow. Putanie? A na ..uj mi to potrzdbne?

  Wernyzdrowa. sobota, 22 kwiecień 2017 10:31
  – Nie twierdzę że złoty to człowiek ale same negatywy piszecie. A te wszystkie projekty o których piszesz ,, Wyborco” to same się zrobiły? Przyjechała ciocia Angela i dała dla Stasia parę milionów.Widać w okolicznych gminach jak im dają pieniądze. A i Ty chyba brałeś udział w tych projektach skoro wiesz kto jest na listach plac. Ciekawa jestem czy jak będzie inny wójt czy też będziecie jego błędy wytykać. Na pewno można było zrobić wiele rzeczy lepiej, inaczej, ale czemu nikt z tymi dobrymi pomysłami nie chodzi do gminy tylko w Internecie pisze że wszystko jest źle.

  Noname sobota, 22 kwiecień 2017 10:20
  – Wyborca bardziej zorientowany niż przeciętny obywatel. To z pracy takie informacje?

  wyborca piątek, 21 kwiecień 2017 23:05
  – Wernyzdrowa,Zielona zachowujcie się , w pracy jesteście, a on nie wróci. Nasz ci on ale taki tuskowy trochę ; dał nogę i basta. Nie ma co nad nim płakać. A czy boćkowski czy wioskowy? Oczyszczalnia 7 milionów kostka przed gminą 500 tys., hydrofornia 2 bańki, gmina 2 miliony, kościół i cerkiew co najmniej milion, remiza 300 tys. A u was na wsi? Durna świetlica za 100 tys.? A może te kursy dekarskie, murarskie i inne jakich było mnogo a P.W. we wszystkich uczestniczył na listach wypłat tak was zafascynowały?

  Wernyzdrowa. piątek, 21 kwiecień 2017 11:40
  – Teraz bockowcy będą musieli głosować na wójta dla siebie. Tamten był wioskowy to na wioskach zrobił oczyszczalnie. Teraz trzeba żeby przyszedł dobry wójt i zaczął w bockach nowoczesność wprowadzać. A była jakaś gadka o rewitalizacji bociek wiec moze bedzie mozna oczyszczalnie strzelic. Ale pewnie nowy wojt powie że to jego zasługa. A poza tym każdy z bociek ma swojego reprezentanta więc czemu nie egzekwuje od niego swoich postulatów? A czy masz komentator A K zawiesił działalność? Nie opisuje swoich spostrzeżeń, kampani zaniechal?

  Noname piątek, 21 kwiecień 2017 08:44
  – „Każdy chaziaj ma obowiązek mieć przydomową oczyszczalnię.” co Ty gadasz? Jaki obowiązek?? Jedni chcieli wziąć udział w projekcie budowy przydomowych oczyszczalni i je mają, inni nie chcieli i wywożą sami.

  ZIELONA piątek, 21 kwiecień 2017 01:46
  – A czego wy byście chcieli? Żeby gmina nie była zadłużoną? Z tego co wiem prawie wszystkie albo nawet wszystkie gminy sa na kredytach..zawsze można mówić że dług mógł być mniejszy…a o dokladnych kwotach byla mowa na radzie chyba zaraz po wyborach.nie sa to informacje tajne trzeba isc i pytać.. Bo i tak większość powie ze jest wszystko złe..czemu nie powiecie o jedniej chociaż dobrej decyzji? Takiej jak np przedszkole?!! A drogi? Tak sa zniszczone i zaniedbane…ale moze trzeba to zgłosić zeby oczekiwac napraw.. Pamietajcie żeby tylko nie bylo gorzej niz jest obecnie

  bołbot czwartek, 20 kwiecień 2017 21:32
  – Noname co bierzesz? Jakie wsie mają oczyszczalnię. Każdy chaziaj ma obowiązek mieć przydomową oczyszczalnię. Inna sprawa że to żadna ekologia bo przecież nikt bakterii nie kupuje. 17 zł za metr ścieku? Powiedzmy rodzina zużywa kwartalnie 40 m wody czyli ma zapłacić 6 stów? To kupuję przydomową biologiczną za 2 i pół i mówię wójtowi Kryśkom, Waldkom, Markom, bosym i obutym pocałujcie mnie w zad.

  zlasuboru czwartek, 20 kwiecień 2017 10:48
  – e tam gadanie, ze kradna,ze drogo.. no ale skad brac? Jesli nie podniesie sie kosztow9 jak tu-ceny sciekow czy wody0) to sie bedzie dokladalo z budzetu, a jak sie bedzie dokladalo z budzetu to bedzie dlug. ot filozofia.. no ale wszystko w rekach naszych reprezentantow

  Noname czwartek, 20 kwiecień 2017 08:48
  – Scieki 17zl? A dlaczego???? Bo sie kradnie wodę! Niektore wsie mają oczyszczalnie to dlaczego maja sie dokladac do utrzymania kanalizacji skoro z niej nie korzystaja? A doklada sie z podatkow ktore placimy wszyscy

  Mieszkaniec Gminy czwartek, 20 kwiecień 2017 08:21
  – W pełni popieram komentarz tw bolo !!!
  Zielona – jak się określiła , to jesteś rzeczywiście zielona , albo stronnicza !!!
  Piszesz o drogach to przejedź się po 2-3 latach budowy , i dopiero powiesz jak się budowało . Gdzie gwarancje na inwestycje ? W każdej inwestycji zawsze były prace dodatkowe / pytam się z czym to związane ? /W przygotowaniu projektu powinno się przyjąć wszystko . A co za zadanie miał tzw, Kulczyk Derehajły ? Mówisz o inwestycjach , to ja się pytam ile wynosi zadłużenie Gminy – czy żeby nie przekroczyć progu , to wydano obligacje . Miały być przeznaczone na budowę dróg / CO BYŁO PRIORYTETEM wójta / , a druga rata była przeznaczona na deficyt budżetowy . Zielona – kto budował bank ??? Myślę że po tylu latach mógłby sam bank stworzyć / tzw. Amber Gold / . Jestem przekonany że za te rządzenie będzie jeszcze głośno !!! A tak na zakończenie / Zielona Ciebie to nie nie będzie dotyczyć / swego rządzenia przygotował wraz z przydupasami niespodziankę . Za ścieki Boćkowianie zapłacą 17,02 zł /m sześcienny ! Myślę że niektóre przydupasy się obudzą i zadbają o swój budżet / bo w takich przypadkach się wyłamują / . Majątek Gminy roztrwonił , ale swoje imperium zbudował – pytam się jakim kosztem ???

  ZIELONA czwartek, 20 kwiecień 2017 00:41
  – Jacy Wy ludzie jestescie glupi!! Szkoda wam że sie Stasiunio nabrał na boku?? A niech łapie ile może ważne że w tym czasie wciąż powstawało cos nowego…zapomnieliśmy juz wszyscy jak po drogach z piachu czy kamieni jeden z drugim chodził? I to nie tylko w samych Boćkach ale też w okolicznych wsiach… A to że zalatwiasz sie do kibla i nie musisz szamba wizić w las bo masz oczyszczalnie.. Nowa szkola..bank..gmina …drogi..oswietlenie ulic w Boćkach…a staże to nic wielkiego bo wszyscy biora jak moga mlodych ludzi chętnych do pracy.. Wam wszystkim sie w dupach przywraca wciąż wam MAŁO…tak wam zle?? To zrobcie cos dla społeczności sami?!! Otwórzcie jakieś kola zainteresowań oczywiscie spolecznie dla zabicia czasu swojego i innych..juz widze kolejke chetnych którzy sie podejmą takiej inicjatywy…heh…zacznijcie oceniac ludzi porównując ich do siebie. Do tego co sami robicie dobrego dla innych…

  tw bolo czwartek, 20 kwiecień 2017 00:17
  – Odchodzi, jak na okres 20 lat i wielkich możliwości na jakie trafił to zrobił bardzo mało, jego głównym dokonaniem jest spore zadłużenie gminy, i podział ludzi na swoich przydupasów których angażował we wszystko co się dało i resztę normalnych ludzi których trzymał na dystans od wszystkiego co się działo. Nie był na pewno wójtem wszystkich boćkowiaków a przez prawie 20 lat swoją pracą powinien na to zasłużyć. Jednak był na to za słaby za mało inteligentny i kreatywny. Za mało było w nim miłości do Bociek a za dużo do własnej osoby i gromadzenia swojego majątku i majątku swoich popleczników, dbania o swój interes a nie interes ogółu. Zresztą nowy stołek jest tego potwierdzeniem. Strategiem był jednak świetnym bo omotał wokół siebie całą tą tępotę oferując staże i inne śmieszne stanowiska co gwarantowało mu ciągłość. Najgorsze jest jednak to że ten który przyjdzie nie musi być lepszy a prawdopodobnie będzie jeszcze gorszy. Na prawdę inteligentna osoba która chciała by coś w tej gminie zrobić nigdy na takim stanowisku nie zasiądzie bo nie jest w stanie postawić tyle wódki, nagadać tylu głupot, tyle nakłamać żeby te wybory wygrać. Taki po prostu mamy klimat, zaścianek z układami bez wspólnoty a to jest największa spuścizna ustępującego.

  Mieszkaniec Gminy środa, 19 kwiecień 2017 22:39
  – Ja słyszałem że będzie jakiś weterynarz . To informacja z kręgów doradcy . Tak się rozejrzałem i myślę że to chyba chodzi o krowojebca . Bo jak się zachowa ciągłość to nic się nie wyda !!!

  Wernyzdrowa. środa, 19 kwiecień 2017 19:41
  – Po mojemu z tych co się już starali to najwięcej oliwy ma przedsiębiorca odzieżowy. Na emeryturze, czyli czasowy, dorobiony to i kraść nie musi. Oby tylko o okolicy pamiętał bo gmina to nie same Bocki.

  Lidka środa, 19 kwiecień 2017 19:28
  – Zimno na targu to ja schowała sie w dawnej gminie troszku ogrzała sie na korytarzu.Przyszło takich trzech jeden brodaty musi jakieś duchowne czy inne dostojniki. Głośno gadali to wiem o czym. Jakies plany oglądali na klasztor nie wiem gdzie to ma powstać, tutaj przy cerkwi? Potem gadali o jakiejs szkole muzycznej co to w niej chyba jeden będzie uczyć. Pytali te z gminy czy wystartuje. Ale ona sie nie zgodziła bo ma propozycje do niemca do brukseli na posła zagwarantowane to sie jej nie opłaca w Boćkach.A jeszcze mówili żeby uważac na jakąś Heksa ma chyba na imie bo tak nazywali.To taka co dzioba wszędzie pcha. Tyle ja usłyszała dziś.

  Marcin środa, 19 kwiecień 2017 18:45
  – A co myślicie o Krzysztofie B. Na wójta. ???

  gontek środa, 19 kwiecień 2017 17:31
  – to jedna mafia…. wiec typuję TAK JAK WYŻEJ pseudonim NIEWAŻNY..
  ja bym tam wszystkich wymienił 🙂

  big środa, 19 kwiecień 2017 16:39
  – typuję ?
  Normalnego nareszcie

  Nieważny środa, 19 kwiecień 2017 10:22
  – Dora się załapie na panią wójt

  Waldek środa, 19 kwiecień 2017 09:21
  – Jak widzicie trzeba iść z duchem czasu . Była komuna – tato był towarzyszem sekretarzem rolnym , a potem zastąpił zięć . Rządzili POpaprtańcy p. Stanisław Derehajło korzystał z dobrodziejstwa ” Naszego Podlasia „. Rządzi ” Prawo i Sprawiedliwość ” , korzysta z dobrodziejstw ” Polski Razem ” . Takim zachowaniem można dobrze żyć .

  wax środa, 19 kwiecień 2017 07:45
  – Teraz wszyscy będziemy ornitologami? Każdy głos na ptaka !!!!

  Loleek środa, 19 kwiecień 2017 07:06
  – Jednak prawda. Obiektyw na tvp3 to potwierdził

  Wernyzdrowa. wtorek, 18 kwiecień 2017 21:38
  – Wójt odszedł to i opozycją odejść musi. Jaki sens działania jak największego wroga nie ma. Przeciwko komu nic nie robić dalej?

  ciekawy wtorek, 18 kwiecień 2017 19:44
  – I kogo typujecie na następce?

 2. bbc niedziela, 28 maj 2017 10:30
  – Marek? A co on zrobił będąc starostą ?

  x1y1 niedziela, 28 maj 2017 08:54
  – bbc weż Ty się tutaj nei podniecaj, wszyscy w Brańsku mają się całkiem dobrze; nikt stamtąd w Boćkach nigdy pracy nie szukał i nie bedzie szukał. Halo tu ziemia.

  jajamj o mate niedziela, 28 maj 2017 07:40
  – kandydat pan marek na wojta moze byc troche lizna wladzy byl starosta nikt nie narzekal aby nizwiazal sie z krycha byla by kleska a pan ak na wojta to zamaly czlowieczek ktory chce wskoczyc na stoleczek on niema pomyslu na rzadzenie .

  jajami o mate niedziela, 28 maj 2017 07:11
  – panie ak pan piszesz same glupoty wes sie za robote a nie uczepiles sie za bylego wojta on chociasz cos w bockach zrobil ale jak pan bedzie wojtem gmina bocki pojda nadno dlatego ze pana radni nie dopuszcza doglosu i bedziesz pan tylko maskotka dla gminy

  bbc sobota, 27 maj 2017 23:21
  – ” A pan Marek”. Czy on jeszcze jest pisiorem? Raczej bywa koniunkturalnie, jak trzeba.W dodatku naraził sie „górze” i przecież wyleciał z pracy. Czy to dobry kandydat dla Bociek? Nie zdecydowanie nie. Związany pępowiną układów i zależności z byłym włodarzem gminy Brańsk.Wszyscy wyczyszczeni w Brańsku znajdą zatrudnienie u nas.To jest pewne. Nieskory do współpracy przecież widzicie że nigdzie na gminie się nie udziela.A i przeszłość mało wyrazista.

  sielc sobota, 27 maj 2017 23:18
  – Brawo brawo brawo! Co mnie z Sielca, Wygonowa obchodzi oczyszczalnia, co mnie z Bociek obchodzi Sielc itd?
  Grabie tylko w swoją strone

  ak sobota, 27 maj 2017 23:02
  – „trznaty smieszny czlowieczku zwanym ak firma zewnetrzna nie obizy zwiekszy koszt oplaty za scieki bo utszymanie oczyszczalni to sa koszty” – Dostrzegasz brak logiki w tym co piszesz? Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem.

  chodzę na wybory sobota, 27 maj 2017 22:38
  – Pisiory są przy władzy, patrząc pod tym kątem to ma sens.

  bbc sobota, 27 maj 2017 22:06
  – A pan Marek?

  czesiek sobota, 27 maj 2017 22:04
  – Co się oczyszczalni uczepiliście. Co mnie z Sielca,Wygonowa itp. to obchodzi. Są ważniejsze sprawy w gminie. Ak wiesz coś o pozyskiwaniu środków z zewnątrz. Masz układy w tych wszystkich grupach działania, urzędach? Nie? Tak więc jesteś gówno wart jako kandydat bo chyba startujesz skoro taki aktywny jesteś. Bierz sie za swój fach i nie klej głupa. A zresztą podobno w markecie hołd nakolanny złożyłeś.

  szambiarz sobota, 27 maj 2017 21:28
  – Pomysłu przekazania oczyszczalni firmie zewnętrznej nawet nie skomentuję bo to czysta głupota. W temacie podwyżki powiem tyle, że warto zastanowić się nad zarządzaniem oczyszczalnią oraz technologią na niej funkcjonującą która to może generować koszta.

  bbc sobota, 27 maj 2017 21:02
  – Ak, ty na prawdę tak myślisz?Wiesz co?Na ciecia się nie nadajesz a co dopiero na wójta.

  Bf sobota, 27 maj 2017 19:51
  – Mysle ze nawet za nowego wójta temat oplat za scieki powroci skoro RIO wydalo taka a nie inna opinie

  jajami o mate sobota, 27 maj 2017 13:55
  – trznaty smieszny czlowieczku zwanym ak firma zewnetrzna nie obizy zwiekszy koszt oplaty za scieki bo utszymanie oczyszczalni to sa koszty

  ak sobota, 27 maj 2017 12:19
  – Drodzy Państwo, po co się kłócicie, po co się obrażacie? Skupcie się na gminie i jej finansach. Czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego ex wójt napisał projekt uchwały o podwyżce opłat za ścieki z 4zł 32gr do 18zł 36gr za jeden metr sześcienny? Jest to podwyżka o 325%. Dlaczego chciano podnieść opłatę? Gdyby radni dali się przekonać ex wójtowi, to płacilibyśmy po 18zł 36gr. Przecież większość mieszkańców podłączonych do kanalizacji po takiej podwyżce zrezygnowałoby z oczyszczalni i zamontowałoby sobie szczelne szamba betonowe. Skutek byłby taki, że wpływy za ścieki radykalnie by spadły. Może ex chciał podnieść radykalnie opłatę, żeby zdenerwować mieszkańców. Po takiej podwyżce mieszkańcy interweniowaliby w gminie i domagaliby się obniżki. Pracownicy gminy widząc koszty wyliczone przez izbę obrachunkową i mając uchwałę rady o podwyżce, powiedzieliby, że opłata za ścieki nie może być niższa, bo radni ponieśli taką decyzję i takie koszty ponosi oczyszczalnia. Jedynym wyjściem jak sądzę byłoby oddanie oczyszczalni w dzierżawę firmie zewnętrznej, która by nam obniżyła opłatę do 8 zł -10zł. Czy ex chodziło o to by „przekonać”, zmusić mieszkańców do przekazania oczyszczalni firmie zewnętrznej? Po co chciałby to zrobić?

  xiński piątek, 26 maj 2017 23:20
  – dario widzę że informacja trafiła cię jak piorun z czystego nieba . Musiałaś aż z żalu wypić .

  rex piątek, 26 maj 2017 18:57
  – Mieszaniec to dobrze czy źle? Widzi chłop źe ta cała opozycja to psu na budę. W sklepie ak teź przed nią klękał. To co teź ją popiera.

  mieszkaniec piątek, 26 maj 2017 18:12
  – Czy to prawda,że były kontrkandydat wójta (p Pawel) głosuje na panią Dorotę?
  Doszły mnie słuchy że, pani Dorota tak opowiada mieszkańcom Bociek.

  dario piątek, 26 maj 2017 16:50
  – Kryśka pani? Tak mówiła źe to kej ksndydat

  mieszkaniec piątek, 26 maj 2017 14:39
  – Czy to prawda,że były kontrkandydat wójta (p P.K) głosuje na panią D.?
  Doszły mnie słuchy że , przyszła pani Wójt tak opowiada mieszkańcom Bociek.

  kazik piątek, 26 maj 2017 14:31
  – Dario – p.Krystyna nie wystawia wójta tylko go popiera. A czemu kandydatka Wójtowa trochę się złości i nie toleruje tych, którzy mają inne zdanie. .. no tak wiele do stracenia

  Dario czwartek, 25 maj 2017 22:48
  – ” a gdzie Kryśka” Jolu jest!!! W środę ludzi na targu ścigała. Uciekali przed nią jak przed zarazą jakąś.Krzyczała ręcami machała. Wystawia na wójta swojego kandydata Marka ,ten będzie dla niej najlepszy. Panie Marku chce pan władzy od takich ludzi? Wstyd mi za pana.Pan taki dostojny na dzieńdobrego tylko nieznacznie głową skinie. I pan teraz z Kryśką ???. Toż ona lewicowa a pan prawicowy, a może się mylę? Może to tylko fasada? Odwrotnie niż rzodkiewka? Z wierzchu biały a w środku całkiem czerwony.To po co te wszystkie wpisy na temat przynależności politycznej rodziny P.W. Że sekretarze i takie tam inne. Toż to pańscy stronnicy piszą. Życzę panu zawojowania gminy Boćki….z Kryśką u boku.ha,ha,ha. Ale jaja.

  tutejszy środa, 24 maj 2017 23:12
  – WR,mam takie pytanie. Wymieniony na stronie 344 WR to twój dziadek? Patrzaj ” Boćki na Podlasiu”. Dlaczeho pytam? Ten współpracował z sowietami a ty wyganiasz ludzi na Białoruś? Tak na sesji stało.Nu a ta pani co na wójta ma być wybrana to przynajmniej uczona i ładna. Zawsze jak u nas na festynie jest to porozmawia, pośmieje się.Ot takiej nam trzeba. Z policjantami też dohoworytsia.

  Mieszkaniec Gminy środa, 24 maj 2017 22:22
  – Doszły mnie słuchy że , przyszła pani Wójt opowiada mieszkańcom Bociek że policja z Siemiatycz przestała dokuczać na interwencję byłego wójta . Miało to wyglądać tak : wójt Derehajło wezwał do siebie na dywanik komendanta Policji z Siemiatycz , a ten na kolanach usprawiedliwiał się . Ciekawi nas tylko który to się tłumaczył – komendant , czy zastępca komendanta ? Dobrze jeszcze żeby było jakieś nagranie , bądź zdjęcie .

  WR środa, 24 maj 2017 19:14
  – Ty Dario jestes niespełna rozumu mój ojciec pracował w zlewni do 1986roku wiec niepieprz ze sie dorobiłem na mleczarni

  mnm środa, 24 maj 2017 14:43
  – Tak wszyscy razem, czy to możliwe? I ta K. łyżka dziegciu.

  Jolanta środa, 24 maj 2017 12:10
  – Miałam sen! Sala gimnastyczna ustrojona jak na jakiś bal. Muzycy z orkiestry dętej grają poloneza. W pierwszej parze pani Dorota z panem Markiem.Wójt i zastępca? Dalej pan Waldek z panią Iwoną. Sekretarz i przewodnicząca rady? Pan Adam z kimś tam szusuje w rytm muzyki. Nie wszystko pamiętam ze snu. Są wszyscy ważni w Boćkach. Jak to we śnie, wydaje się że to bal charytatywny. Wszyscy zgodni i zbratani w chęci pomocy innym pokrzywdzonym.I co? ….Budzę się zlana potem. A gdzie jest Kryśka? Nie ma chyba jej na sali. Podobno ma infekcję nienawiści. Cdn.

  Sbdk wtorek, 23 maj 2017 13:54
  – Uwłaszczająca?
  Żeś się wykazał Dario elokwencją,nie ma co..

  Dario wtorek, 23 maj 2017 10:03
  – Ależ tam jest napisane pustaku. Po co szukać w Knorydach? Mój tata opowiadał o nie za bogatym mieszkańcu Bociek którego zatrudniono w zlewni mleka. Niestety jego wdzięczność miała ograniczony charakter. Za kilka lat trzeba było pana pognać na zbity pysk . A skoro widzimy majątki u innych to może i nad tym warto się zastanowić. Z jednej krowiny i obórki awans na pokaźne stado? Mowa o ulicy Gnojnej. W tym waszym beznadziejnym towarzystwie immanentnym do waszych dokonań szkoda mi pana Adama, bo to mądry i rozsądny człowiek a dał się wplatać w te durnowate gierki. Z czym wy chcecie wygrać te wybory?Przestań się zgrywać na , jesteś pustak i pustakiem zostaniesz. Partycypacja w dyskusji na tym poziomie jest dla mnie uwłaszczająca.

  xiński wtorek, 23 maj 2017 00:24
  – Dario nie będę się odnosił do prostaka ! Myślę ze piszesz o mleku z Knoryd co było wożone w popularnie narwanym ” maluchu ” . Obecnie za to mleko potomek ma etat w Gminie . Myślę że to też wróci na normalne tory !!!

  aqku poniedziałek, 22 maj 2017 10:48
  – Ano to jest właśnie boćkowski estabilshment.Hipokryci. Piłsudski mówił gnać qrwy i złodziei. W Boćkach też trzeba?

  JA niedziela, 21 maj 2017 21:24
  – Trzeba trochę podgrzać atmosferę.Dlatego pytam.Czy wolontariat na rzecz wspólnoty wyznaniowej pani żony najpoważniejszego kandydata do stołka to rzeczywiście wolontariat ?.Bo mówią że to wykonanie wyroku iluś tam godzin prac społecznych.No a sprzątać w parku to by było obciachowe.

  Dario piątek, 19 maj 2017 14:51
  – Naucz się cxytać ze zrozumieniem pustaku.A dorobić się? Sprzedaź wyposaźenia zakładu w lilwidacji lub np. manipulacje zawartością tłuszczu w mleku?

  xiński piątek, 19 maj 2017 09:52
  – Dario – to znaczy że można było za flaszkę coś załatwiał ?? Widzę że wiesz co można załatwić na stanowisku wójta . Ale mnie nurtuje pytanie czy były za te puste , czy pełne butelki dorobił się takiego majątku ? Wszyscy pamiętamy kim ci ludzie byli – jacy majętni !!!!

  Dario -też lubię wychlać. czwartek, 18 maj 2017 10:34
  – „…postawił dużą flaszkę dobrej wódki”. Skoro przez miesiąc pracujesz pan za flaszkę wódki to może trzeba pana do socjalu zgłosić. A dzieci? Przecież one chyba nie piją? A jeść chcą? A ubranka?To tylko taki monolog…ale. Kto zaręczy że jak przyjdzie do pana do urzędu jak już pan wójtem zostaniesz kolega z flaszką i poprosi o coś konkretnego to pan mu to załatwisz. Za flaszkę oczywiście np. podatek daruje pan, działkę za nic pan odda itp.etc. Może pan do komisji antyalkoholowej się zgłoś, może pomogą, doradzą.

  pytajacy sobota, 13 maj 2017 21:53
  – Panie ak rzadko bywam na wirtualne boćki ale dzisiaj mimo ładnej pogody z braku laku przez ponad 1h czytam te wypowiedzi i jak z nich rozumiem ( może jestem głupi) zamierza Pan startować w wyborach na wójta? (tak/nie) Jeżeli odp twierdząca, zamierza Pan zmniejszyć (w przypadku wygranej wynagrodzenie przynajmniej o 25% ((były wójt moim zdaniem zarabiał nieproporcjonalnie zbyt dużo, do wykonywanych przez siebie obowiązków, a co za tym idzie zmniejszy Pan wynagrodzenie WIELKIEJ RADY)) o wynagrodzeniu nigdy Pan nie wspominał? (tak/nie) Ostatnie pytanie hipotetyczne, co będzie się działo z pracownikami gminy, którzy od zawsze pocierali byłego już wójta i proszę ty nie pisać o tym że Pan nie wie, kto/gdzie/jak i inne podniosłe wyrażenia odnoszące się do kompetencji pracownika czyli na wstępie nie zwalniam ale potem tobie pokażę. Uważaj Pan na ostatnią tylko odp możesz się rozpisać jak jakiś uczeń w liceum piszący rozprawkę, chociaż jednak lepiej żeby było konkretnie. Dwa pierwsze pytania TYLKO TKA/NIE.

  ak sobota, 13 maj 2017 21:19
  – Czy możemy porozmawiać merytorycznie o gminie?

  ak sobota, 13 maj 2017 21:18
  – Dario masz prawo pytać. Ale ja nie mam obowiązku odpowiadać. Zrobię Ci jednak uprzejmość i odpowiem. Nie miesiąc a prawie pół roku i nie było spawarki. Kolega poprosił żebym wykonał mu ogrodzenie. Odmówiłem, bo pracuję jako przedstawiciel pewnej firmy z Płocka i nie mam czasu. Kolega ładnie prosił i obiecał dobrą wódkę na koniec roboty. Propozycja nie do odrzucenia. Powiedziałem, że służę mu radą i pomogę w wolnej chwili. Pożyczyłem betoniarkę, pomogłem przywieźć materiały i w wolnej chwili mu pomagałem, a on w ramach rewanżu postawił dużą flaszkę dobrej wódki.

  rada wujek dobra rada sobota, 13 maj 2017 13:56
  – Oj Adasiu Adasiu jak będziesz się spoufalał z takim fałszywym dnem jak Twoja radna to nawet nie myśl o jakimkolwiek startowaniu w wyborach, szkoda Twojej energii i zachodu. Ludzie którzy Cię wspierali się od Ciebie odwrócą. Nikt normalny nie wesprze kogoś kto ma jakiekolwiek konszachty z kimś tak żenującym, prostackim i głupim. Osobiście pierwszy się od Ciebie odwrócę.

  Dario piątek, 12 maj 2017 21:01
  – A co ma do tego szlifierka? Jeżeli mieszkankę Jakubowskich straszy się prokuraturą, to każdy z tej wsi ma prawo zapytać. Co gość robił przez miesiąc z samochodem, betoniarką, spawarką itp. po prawej stronie przy drodze Boćki Jakubowskie? Jest płatnikiem nakazanych przez prawo danin?/podatek, Zus itp/.

  chodzę na wybory piątek, 12 maj 2017 09:54
  – Strach szlifierki na podwórku używać, bo nie wiadomo kiedy CBA naślą …

  ak czwartek, 11 maj 2017 19:01
  – „To moja ostatnia wypowiedź. Panie ak opluwasz człowieka i ludzi którzy przez wiele lat go wybierali” – Dziecko drogie nikogo nie opluwam, wszystko co opisuję można sobie sprawdzić. Wystarczy chcieć. Sam kiedyś na niego głosowałem. A wiec co? Opluwam sam siebie? -„Sam żeś nie uczynił na razie nic…podobnie jak pańscy radni”- No bo „moi” radni stanowią mniejszość w radzie a większość decyduje. Ja informuję mieszkańców o tym co się dzieje w naszej gminie, bo o wielu sprawach nie wiedzą. Cóż więcej mogę zrobić? Gdybym został wójtem w 2014 dziś widziałbyś efekty moich rządów. Niestety wyszło inaczej. -„Prawo może zapomnieć pamięć ludzka nie. A jako żeś mienisz się chrześcijaninem wierzącym i praktykującym to cytuję ” niech rzuci pierwszy kamieniem kto mniejszy łajdak” patrz J8,1-11. Przeczytaj też św. Pawła 1 Kor.12,31-13,13. Tyle w pańskiej sprawie ” – W nikogo nie zamierzam „rzucać kamieniem” a jako wolny człowiek w demokratycznym kraju mam prawo do swobody wypowiedzi. Wszystko co opisuję jest do sprawdzenia. Nie trzeba mi wierzyć. Jeśli się chce można samemu wszystko sprawdzić. Tyle w temacie.

  Stachu środa, 10 maj 2017 23:01
  – To moja ostatnia wypowiedź. Panie ak opluwasz człowieka i ludzi którzy przez wiele lat go wybierali Sam żeś nie uczynił na razie nic…podobnie jak pańscy radni.Jeżeli nie zrozumiałeś o czym wcześniej pisałem to wyjaśniam. Prawo może zapomnieć pamięć ludzka nie. A jako żeś mienisz się chrześcijaninem wierzącym i praktykującym to cytuję ” niech rzuci pierwszy kamieniem kto mniejszy łajdak” patrz J8,1-11. Przeczytaj też św. Pawła 1 Kor.12,31-13,13. Tyle w pańskiej sprawie

  gnomek środa, 10 maj 2017 17:41
  – a czy można zapytać czy Pan w ogóle zamierza wystartować w wyborach?

  ak środa, 10 maj 2017 17:34
  – Stachu jeśli chcesz rozmawiać o gminie merytorycznie, to będziemy rozmawiać, pod warunkiem, że się przedstawisz. Jeśli zależy ci na przyszłości gminy to najlepiej przyjedź do mnie i porozmawiamy. O bzdurach nie będę rozmawiał.

  Stachu środa, 10 maj 2017 14:34
  – Mówi panu coś art.76 i 106-108 kk?

  ak środa, 10 maj 2017 08:01
  – Pan Rynans kandydował z mego komitetu i został radnym. Na sesjach jest aktywny jak żaden inny radny. Drąży wiele spraw. Jego zachowanie mogło być odbierane przez obecnych na sesji, jako nieuzasadnione ataki na ex wójta. Nie były to nieuzasadnione ataki. A za to co robi Rynans, ex uprzykrza mu życie. Ponieważ Pan Rynans to „mój” radny, czuję się zobowiązany wyjaśnić, jak sprawy się mają. Radny chyba tu nie zagląda, wiec nie może się odnieść do zarzutów.

  nick wtorek, 09 maj 2017 20:07
  – panie ak,po coś pan sie daje wprowadzac w te dyskusje, po cos pan tlumaczy obcego czlowieka, adwokat pan jego czy jak? jest dorosly to sobie poradzi. prowokuja pana a pan sie daje manewrowac…

  ak wtorek, 09 maj 2017 19:16
  – Sam nie wiem dlaczego jeszcze z tobą dyskutuję. Chcesz poważnie porozmawiać to przyjedź do mnie. Ukrywasz się pod pseudonimem a ja mam traktować ciebie poważnie i odpowiadać na pytania? Ale niech ci będzie. Jeszcze ten jeden raz odpowiem. -„Powtarzam pytanie jak to było z tą wodą kradł czy nie?” -Sprawa, którą opisałem nie dotyczyła wody a podłączenia do kanalizacji. Owszem wcześniej była sprawa wody. Pan Rynans latem nalewał wodę do beczkowozu by napoić krowy na pastwisku. Nalewał z kranu. Z kranu napełnienie zbiornika zajmuje mu około półtorej godziny, bo rura i wąż cienkie i przy takim ciśnieniu jakie jest obecnie, szybciej nie da rady. Zbiornik częściowo napełnił, ale otrzymał telefon i musiał natychmiast wyjechać. Wiedział, że wróci dopiero wieczorem a w ciągu dnia nie będzie komu zawieźć wody. Nie chciał by krowy przez cały upalny dzień były na pastwisku bez wody. Niewiele myśląc wziął wąż strażacki od pompy do wody i podłączył się do hydrantu, żeby przyspieszyć napełnianie zbiornika. No cóż, miał pecha, został przyłapany na gorącym uczynku. Chciał zapłacić za tę wodę, dokonał nawet przelewu na konto gminy, ale zwrócono mu pieniądze a sprawę zgłoszono na policję. Zaspokoiłem ciekawość? -„Widziałem pana w oborze u sąsiada ze szlifierką i spawarką.”- Nie byłem nigdy u twego sąsiada. –„A co do Derehajły ? Codziennie jeźdę po drodze którą za jego kadencji wykonano.”- Niemożliwe, naprawdę? Czy myślisz, że gdyby Pan Baran, Pan Kaliszewicz lub Pan Łukaszewicz byli wójtami przez 19 lat, to by tej drogi nie wykonali?

  Stanisław Stanisław wtorek, 09 maj 2017 12:05
  – Z wójtem nie rozmawiałem nigdy.Dyskusja z ludżmi co są jak Kubuś Puchatek nie ma najmniejszego sensu. Chce wam się do miodu?No i pszczoły was gryzą.Powtarzam pytanie jak to było z tą wodą kradł czy nie?Widziałem pana w oborze u sąsiada ze szlifierką i spawarką. Pracował pan legalnie, płaci pan podatki od działalności?No bo straszy pan innych prokuratorem. To nie koniec pytań. Mogą być inne bardziej bolesne.A co do Derehajły ?Codziennie jeźdę po drodze którą za jego kadencji wykonano. Pan na razie sieje tylko wiatr.Idę do obrządku.

  ak wtorek, 09 maj 2017 11:08
  – „Każdy normalny człowiek rozumie co to nick. Panie ak mam na imię inaczej a tym tutaj tylko się bawię , wolno mi.”- Oczywiście, że Ci wolno. Natomiast taki nick jest dosyć sugestywny. Zapytałem czy jesteś ex wójtem, niestety nie odpowiedziałeś. To co piszesz świadczy o Twoich bliskich kontaktach z ex. Nie zaprzeczyłeś wiec przyjąłem, że rozmawiam z Derehajłem. A w sprawie, którą opisałem nie chodzi o wodę a o podłączenie do oczyszczalni. Z wodą to zupełnie inna sprawa. My wszyscy mieszkańcy gminy z poza układu jesteśmy źli i nieuczciwi, tylko miłościwie nam panujący był i jest wzorem cnót wszelkich. Prawda?

  Stanisław wtorek, 09 maj 2017 10:25
  – Każdy normalny człowiek rozumie co to nick. Panie ak mam na imię inaczej a tym tutaj tylko się bawię , wolno mi. Olewam to czy pan czy ktoś od pana będzie wójtem czy też to będą obecni u władzy.Ale jedno mnie mierzi.Zgrywasz się pan ze swoimi radnymi na jakichś trybunów ludowych.Człowieku pokaż jakiś realny program! Autorytety z was? Jeden kradnie wodę, drugi robi fuchy po całej ok0licy. Sprzątanie zacznijcie od siebie. A co do waszego wójtostwa? Moje dzieci mówiły że szczęście daje pogłaskanie po fujarze Jasia przed bankiem. Powinniście głaskać dzień i noc.

  Stółbeznóg wtorek, 09 maj 2017 08:59
  – Nie będę tłumaczył. Na Zarzeczu inną wersję ptaszki ćwierkają-tyle powiem

  ak ak wtorek, 09 maj 2017 08:43
  – Stanisław i Stółbeznóg, przedstawcie swoje wersje. Stasiu tu nie chodzi o przejęcie władzy dla samej władzy. Chodzi o normalność, której nie było przez ostatnie 19 lat. W ostatnich wyborach nie zamierzałem brać udziału, ale kiedy okazało się, że nie będziesz miał konkurencji, a dowiedziałem się o paru śmierdzących sprawach, to nie mogłem tego tak zostawić. Ostatnie wybory to był tylko kuksaniec dla Ciebie, żebyś się troszeczkę zastanowił nad tym co robisz. Nie chcę Cię pogrążać, ale jeśli będę musiał, zrobię to. Mój cel został osiągnięty, odszedłeś. Rób sobie teraz karierę w Warszawie czy Brukseli, ale gminę Boćki zostaw w spokoju. Jeżeli władza w Boćkach po wyborach nadal będzie w rękach układu wzajemnych powiązań i zależności, to naprawdę pokażę co potrafię. Nie straszę, nie grożę a jedynie grzecznie proszę. Odpuść sobie a wszyscy na tym skorzystają.

  Stółbeznóg wtorek, 09 maj 2017 07:40
  – Ostatni wpis pana Ak skomentuje tak: klamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą. Jak to przeczytałam to śmiać mi się chciało,a jednocześnie żal mi się zrobiło,że taką wersję pan radny Panu sprzedał,a Pan w to uwierzył.
  *świadka

  x1y2 poniedziałek, 08 maj 2017 23:15
  – Kto z zewnątrz miałby być tutaj wójtem? Tylenda wójtem Bociek?

  xiński poniedziałek, 08 maj 2017 22:31
  – Stanisław ty to masz ryj ! Wybierać puki co możesz fornala na gospodarstwo .
  Za jakiś czas to ty możesz być fornalem .

  Stanisław poniedziałek, 08 maj 2017 22:07
  – Tłumaczenie dla dzieci ? I wy chcecie mieć władzę ?

  ak poniedziałek, 08 maj 2017 19:20
  – Pan Rynans podłączył on się do oczyszczalni, spisał stan wodomierza i napisał pismo do gminy, że w dniu tym a tym, ze stanem licznika takim a takim podłączył się do kanalizacji i od tego czasu prosi o naliczanie należności za ścieki. Pismo wpłynęło do gminy i z relacji Pana Rynansa wiem, że Pan Derehajło złożył w tej sprawie zawiadomienie na policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rynansa. Powód ? Pismo nie było zatytułowane „PODANIE”. Drugi powód jak sądzę, to podłączenie się do kanalizacji przed wydaniem pozwolenia przez gminę. Policja po zawiadomieniu przystąpiła do czynności i wezwała Rynansa na przesłuchanie, w charakterze światka w sprawie własnej. Po przesłuchaniu, policja z powodu braku znamion przestępstwa czy też z powodu niskiej szkodliwości społecznej czynu, umorzyła śledztwo. Ex wójt nie dał za wygraną, zaangażował prawnika (podobno wynajętego przez gminę), by ten pomógł mu sformułować wniosek/zawiadomienie do prokuratury o ukaranie Rynansa. Sprawa w toku.
  Generalnie Pan Rynans na sesjach nigdy nie oszczędzał Wójta. Powód? Jest wiele powodów. Jeden to przyzwolenie ex wójta na budowę spalarni padliny w Boćkach, którą to Pan Rynans zablokował. Drugi, to oddanie w dzierżawę za 50zł miesięcznie, rakarni dla firmy zajmującej się odbiorem padłych zwierząt kilkanaście lat temu. Przez co wszyscy wąchaliśmy smród padliny. Pan Rynans drążył wiele spraw a teraz mógłby kandydować na wójta. Wyrok skazujący odebrałby mu prawo startu w wyborach, ponieważ osoby karane nie mogą kandydować. Niestety, póki co, nie udało się pogrążyć Pana Rynansa.

  Marchewkazgroszkiem poniedziałek, 08 maj 2017 07:16
  – No panie Zybi, kradzież to jednak przestępstwo

  Zybi niedziela, 07 maj 2017 11:48
  – Niebyło sledztwa .policja odmówiła wszczecia dochodzenia bo wójt wymyslił sobie przestepstwo.Wynajoł prawnika i odwołał sie do prokuratóry ale ta tez odmówiła wszczecia poztepowania z braku podejrzenia popełnienia przestepstwa.Prawnik był wynajmowany za nasze gminne pieniadze

  gnomek sobota, 06 maj 2017 07:32
  – oo a czego dotyczyło sledztwo policji?

  ak piątek, 05 maj 2017 22:20
  – „A napisze Pan cos o sesji?”- Sesja przebiegła szybko i sprawnie, trwała 50 minut, jak chyba nigdy. Informacja o sesji i jej porządku pojawiła się na pierwszej stronie naszej gminy, jak chyba nigdy. Wszystkiego pewnie nie zapamiętałem. Głosowano uchwały w sprawie wysokości opłat za ścieki i wodę. Regionalna Izba Obrachunkowa wyliczyła, że za 1 metr sześcienny nieczystości powinniśmy płacić ponad 17 zł netto. Wynika to z kosztów jakie ponosi oczyszczalnia. Jak powiedział Pan Mirosław Kolejkowicz, gmina dokłada jakieś 50 tysięcy zł rocznie do oczyszczalni. Podczas głosowania tylko przewodniczący rady Pan Rzepniewski był za podniesieniem opłat do ponad 17 zł netto z obecnych 4 zł. Reszta rady była za obecnymi stawkami, wiec zostaje po staremu. Cena wody bez zmian. Radny Rynans miał uwagi co do wyliczeń Regionalnej Izby Obrachunkowej. Ponieważ w oczyszczalni pracuje dwóch pracowników a ich wynagrodzenia to w przybliżeniu 60 tysięcy złotych rocznie. Taką kwotę jako jeden z kosztów oczyszczalni uznała RIO. Rynans zwrócił uwagę, że chłopaki pracują również w wodociągach, w związku z tym koszt ich wynagrodzeń powinien być podzielony pomiędzy oczyszczalnię i wodociągi. Czyli koszt wynagrodzeń pracowników oczyszczalni powinien być uwzględniony jako kwota 30 tysięcy zł a nie 60 tys. Skoro gmina dopłaca 50 tysięcy do oczyszczalni według wyliczeń RIO, a RIO „machnęło się” o 30 tysięcy, to gmina dokłada do oczyszczalni 20 tys. zł. Dodatkowo jako koszt oczyszczalni uznaje się podatek, który oczyszczalnia płaci gminie. Jest to koszt, jak to ujął Rynans, wirtualny a nie faktyczny. Gmina daje pieniądze oczyszczalni, by oczyszczalnia zapłaciła gminie podatek. Innym „wirtualnym” kosztem jest amortyzacja, którego to kosztu faktycznie oczyszczalnia nie ponosi. Reasumując Rynans stwierdził, że tak naprawdę bilans wychodzi właściwie na zero i gmina nic do oczyszczalni nie dokłada. I chyba tym (wcześniej na komisjach) przekonał radnych by nie podnosić opłat za ścieki. W związku z tym nasuwa się logiczny wniosek, skoro gmina nie dokłada do oczyszczalni, to brak podstaw do podniesienia opłat za ścieki. Rynans zapytał jeszcze o ostatnie decyzje wójta. Pan sekretarz odpowiedział, że wójt podniósł Jemu ( Panu sekretarzowi) i Pani skarbnik wynagrodzenie o 200zł i wszystkim pracownikom o 100zł. Dodatkowo stworzył 4 referaty (chodzi o jakieś nowe stanowiska czy coś w tym rodzaju) i tym czterem pracownikom w związku z dodatkową funkcją podniósł wynagrodzenie o 200zł. Pan sekretarz wspomniał jeszcze, że naszymi wodociągami i oczyszczalnią zainteresowane są jakieś dwie spółki. To pewnie nie wszystko, ale ciekawsze i ważniejsze sprawy poruszone na sesji. Przypomniało mi się coś z przedostatniej sesji, czyli ostatniej sesji z Derehajłą. Wójt wspomniał, że (chyba) Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Hajnówki zrekultywuje nasze dzikie wysypiska, których jest ponad 20 w gminie. I tu ciekawostka, zrobią to za darmo. Ponieważ w życiu nie ma nic za darmo, zastanawiam się w czym jest haczyk. Jaki interes w tym ma PUK z Hajnówki. Zabiorą nam za darmo śmieci. Ciekawe co nam przywiozą żeby zrekultywować tereny po dzikich wysypiskach i ile tego przywiozą. Przejęciem oczyszczalni i wodociągów przez podmioty zewnętrzne, oraz rekultywacją dzikich wysypisk powinni poważnie zainteresować się mieszkańcy. Moim skromnym zdaniem. Jeśli ktoś chce przejąć/dzierżawić naszą oczyszczalnię i wodociągi, to chce na nich zarobić. Nikt prezentów nam robić nie będzie. A co do rekultywacji. To czy oby na pewno będzie za darmo??? Czy może przywiozą nam jakieś toksyczne świństwo. Nikt przecież tego nie sprawdzi. Albo zabiorą 100 ton śmieci i przywiozą 100 tysięcy ton odpadów „przetworzonych bezpiecznych.”
  Stasiu nie ma cię chwilę i już jest pozytywna zmiana. Nikt na sesji, jak to „subtelnie ująłeś” nie darł ryja. Było spokojnie i rzeczowo. Na koniec doszło jedynie do małego spięcia pomiędzy radną Piotrowską a Dorotą Kendrą Ptaszyńską. Pani Krystyna powiedziała, że nie może być tak, że radna prosi pracownika o wgląd w jakieś dokumenty a pracownik odpowiada, że nie da, bo nie ma czasu. Codziło konkretnie o Panią Dorotę Kędrę Ptaszyńska. Pani Dorota odpowiedziała, że nie ma takiego obowiązku i nie może być tak, że radna rozkazuje pracownikom gminy. Pani Dorota powiedziała, że jak radni chcą mieć wgląd w dokumenty, to niech najpierw, to sobie przegłosują, albo podejmą stosowną uchwałę. Czym jako wieloletni pracownik gminy obnażyła swoją niewiedzę i niekompetencję. Jak powiedział radny Rynans i co można sobie sprawdzić, każdy mieszkaniec ma prawo wglądu w dokumenty gminy. Poza tym, Pani Dorota oznajmiła, że przecież dała dokumenty Pani radnej Piotrowskiej i zrobiła nawet coś więcej czego jej robić nie wolno, czyli udostępniła dane osobowe. Tym samym Pani Dorota Kędra Ptaszyńska przyznała się publicznie na sesji do popełnienia przestępstwa tj. naruszenia Art. 51. 1 i 2 ustawy o ochronie danych osobowych, czyli:
  Art. 51. 1. Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.
  Art. 51. 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do roku.
  Nie mam nic do Doroty, ale Stasiu Sobiepaństwo mam dylemat. Czy mam złożyć zawiadomienie do prokuratury, tak jak Ty złożyłeś na Rynansa, po tym jak policja umorzyła postępowanie ? Mogę, ale nie muszę, jednak -” zgodnie z treścią art. 304 § 2 KPK instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.” – Ciekaw jestem czy pracownicy gminy obecni na sesji dopełnili tego obowiązku i zawiadomili prokuraturę lub policję?

  ak piątek, 05 maj 2017 14:59
  – Stasiu miłościwie nam ustępujący, czy to Ty?

  Stanisław czwartek, 04 maj 2017 13:23
  – Czas się zastanowić kto po?. Tego niedouczonego bezhołowia, co ryja na sesjach drze nie biorę pod uwagę to jasne. Bezsprzecznie najlepszym kandydatem jest pani Dorota.Ale może i inni się zastanowią? Pan Marek, pan Darek, pan Tomek ? Kto jeszcze; może ktoś z zewnątrz?

  Mieszkaniec Gminy wtorek, 02 maj 2017 17:54
  – Bo dużo mówi się poza gminą ciekawych rzeczy . Ostatnio nawet unika ludzi . Wykształcenie to takie wysokie jak Pałac Kultury ???? Bo i kultura u jego wysoka ?

  ZIELONA wtorek, 02 maj 2017 16:15
  – nie spie.. ale nie ma tu z kim gadac.. pan ak tak sie rozpisal? ohh a moze zadam jeszcze raz niewygodne pyatnia? taki bohater to powiedz wyborcom jaki z Ciebie prawy czlowiek..
  a Co do Staska to co pisza to ich sprawa.. a jak wszystkim wiadomo stasiek wykształcenie ma dość wysokie.. i nic mu nie zrobie..mieszkaniec gminy ciesz sie ze juz go u nas nie ma a nie sledzisz jego losy nadal..po co ?

  x1y2 wtorek, 02 maj 2017 02:07
  – o jakich elitach Wy tutaj wypisujecie? cwaniaki z Bielska nam sie przemeldowują (vide Charyton), żebyśmy mieli na kogo w Belgii pracować.

  Mieszkaniec Gminy wtorek, 02 maj 2017 02:02
  – Słyszałem że wokół Staśka robi się coś nie wesoło . Prawda Zielona ? Widzę że ostatnio sypiasz i nie widać komentarzy . A może zaczęłaś żyć swoim rozumem ?

  gnomek poniedziałek, 01 maj 2017 15:19
  – xxz ale żeś zaśpiewał buhahahaha

  xxz poniedziałek, 01 maj 2017 15:01
  – Nie ma kandydatow wiec wyboru dokonuje rads gminy. Wybiera Kryske. To jest dopiero scenariusz.

  Popieram siebie poniedziałek, 01 maj 2017 14:45
  – A napisze Pan cos o sesji?

  akk poniedziałek, 01 maj 2017 14:30
  – Panie AK mieszkancy domu nauczyciela, ich rodziny zznajomi poslapia swoich glosow dla pana. Tal wiec ze 100 glosow juz masz pan w plecy.

  ak poniedziałek, 01 maj 2017 12:32
  – „Ja nie moge tego czytac!! Inwestowac w szkole w andryjankach gdzie roczny koszt utrzymania to półtora miliona zl?” –He He He To nie czytaj, nie zmuszam. Skąd te wyliczenia? Skąd wzięłaś te półtorej miliona? – Korzystając z programu na poprawę efektywności energetycznej budynków, można by docieplić szkołę, wymienić instalację centralnego ogrzewania i piec. Do całości inwestycji gmina musiałaby dołożyć 15%. Czyli gdyby gmina dała 45 tys zł wykonano by remont za 300 tysięcy i o tyle wzrosłaby wartość nieruchomości. Docieplenie zmniejszyłoby utratę ciepła a co za tym idzie zmniejszyłby się koszty ogrzewania. Kocioł na olej opałowy wykluczyłby konieczność zatrudniania zewnętrznej firmy, która za 6 miesięcy palenia, za samą usługę brała 30 tysięcy zł. Węgiel zakupywał szkoła. Póki co szkoła będzie istnieć a remont z odłączeniem bloku, zwróciłby się po roku, dając rocznie oszczędność 60-70 tysięcy zł. Przez szereg lat poprzednia Pani dyrektor i obecna prosiły wójta, żeby odłączył blok od szkoły bo generuje koszty. Koszty te Stasiek traktował jako koszty utrzymania szkoły. Chodzi o wodę, prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę. Mieszkania w bloku sprzedano, ale bloku do dziś nie odłączono. Przez ten blok, sezon grzewczy w szkole zaczyna się miesiąc wcześniej a kończy miesiąc później niż powinien. Kiedy w szkole jest jeszcze ciepło to mieszkańcy bloku domagają się ogrzewania. Co nie dziwi bo w szkole wystarczy kilkanaście stopni a w mieszkaniu poniżej dwudziestu robi się chłodno. Nie można patrzeć na szkołę tak jak na budkę z lodami, wyłącznie poprzez ekonomię. Do edukacji, sportu, kultury zawsze trzeba dokładać. Jednak nikt nie likwiduje teatrów czy pływalni. Wręcz przeciwnie buduje się nowe pływalnie a miasta do nich dokładają. Ogólnie lepszym rozwiązaniem jest kilka małych szkół z klasami po 10-12 dzieci, niż jedna duża szkoła z klasami po 20-30 dzieci. Ale ekonomia póki co tego nie wytrzyma. Duża szkoła nie spełnia swojej roli edukacyjno-wychowawczej. Jest raczej molochem marksistowsko-leninowskim służącym jako przechowalnia dzieci, wyłącznie po to by rodzice mogli pracować. Przy dużych klasach nauczyciel niema czasu pochylić się nad każdym słabszym uczniem by mu pomóc. Realizuje program bo tego od niego wymagają. Propozycja przejęcia szkoły w Andryjankach przez nauczycieli i jej dalsze funkcjonowanie jako stowarzyszenia były ze strony Derehajły szczytem bezczelności wobec swoich koleżanek po fachu. Skoro stowarzyszenie to takie dobre rozwiązanie to powinien sam zrezygnować z funkcji wójta, założyć stowarzyszenie i zrobić karierę jako nauczyciel. Tak zachwalał w wywiadach prasowych to rozwiązanie, że aż dziw bierze, że sam się nie skusił. No ale wiedział przecież, że gmina dokłada do szkoły i szkoła wymaga remontu a z samej subwencji się nie utrzyma. Gdyby nauczyciele przejęli szkołę z przyłączonym blokiem i bez remontu, to po roku musieliby ją zamknąć i to prawdopodobnie z długami. Ale wtedy to na nauczycieli spadła by wina za zamknięcie szkoły a nie na Staśka. W czasie kiedy było spotkanie w Andryjankach w sprawie przekazania ex wójtowi planu oszczędnościowego, Związek Nauczycielstwa Polskiego pracował nad nowelizacją ustawy o finansowaniu szkół. Chodziło o to by szkoły były finansowane w całości z budżetu państwa a nie z budżetu gminy. Wówczas gminy nie dokładałaby do szkół i nie zamykałyby małych szkół z przyczyn ekonomicznych. Kiedy o tym wspomnieliśmy wójt od razu powiedział, że nic z tego nie będzie. A przecież powinien być pierwszą najbardziej zainteresowaną osobą tym tematem. Jest politykiem i wykorzystując swoje znajomości i wysoką pozycję w partii obecnie współrządzącej, mógł wesprzeć tę inicjatywę. Gdyby zmieniono ustawę, gmina nie musiałaby dokładać do szkoły w Andryjankach i jej likwidować. Ponadto gmina zaoszczędziłaby pieniądze. Temat szkoły jest długi i można by o niej dyskutować bez końca. Przecież gmina dopłaca do szkoły nie pierwszy rok. A skoro co roku było wiadomo, że dokłada się do szkoły, to należało już dawno zacząć szukać oszczędności, a nie od razu likwidować. Należało co roku zorganizować spotkanie i przedstawić rodzicom i nauczycielom jak się sprawy mają i wspólnie zastanowić się nad przyszłością szkoły. Czy zanim Stasiek podjął decyzję o likwidacji, poczynił jakieś kroki w celu znalezienia oszczędności? To, że przez lata nie szukał oszczędności, a nawet nie reagował na prośby dyrektorek by odłączyć blok i od razu przeszedł do likwidacji szkoły, bez żadnych wcześniejszych wyjaśnień, bez żadnych konsultacji z rodzicami i nauczycielami, bardzo źle o nim świadczy. Nie będę rozwijał tematu bo i tak się rozpisałem.

  ak poniedziałek, 01 maj 2017 08:49
  – ” Czyli rozumiem, że Pan nie zdecydował się na te gminne? Z tego co słyszałem to dużo osób chce jeszcze jednego projektu dotyczącego kolektorów.” – Zdecydowałem się bo myślałem, że będą rurowo-próżniowe. A o możliwości zapisania się na listę dowiedziałem się przypadkiem na dwa dni przed końcem zapisów. Jak tylko będzie można przerobię instalację i zamontuję kolektory rurowo-próżniowe. Owszem dużo osób chce kolektorów bo nie dotarła do nich informacja, że gmina realizuje taki projekt. I tu ukłon w stronę pracowników gminy, by informować mieszkańców o tego typu projektach na wszelkie możliwe sposoby. Jest poważny problem z przekazem informacji pomiędzy gminą a mieszkańcami. Ponadto mówiono, że na eternicie kolektory nie będą montowane. Więc ludzie myśleli, że jak mają eternit na dachu, to nic z tego nie będzie. Tylko, że nie trzeba montować kolektorów na dachu, można na ścianie lub na ziemi. Jednak takiej informacji zabrakło. W efekcie dużo osób zrezygnowało.

  ak poniedziałek, 01 maj 2017 08:45
  – „Drążąc temat solarów, skoro są tak podłej jakości to dlaczego tak wielu mieszkańców gminy je ma? I są zadowoleni. ” – Lepiej coś mieć niż nie mieć. Jednak gdybyś miała do wyboru pomiędzy zakupem starego samochodu i nowego z klimatyzacją w podobnej cenie to, który byś wybrała? Jedne i drugie solary grzeją wodę, jest to wygoda i oszczędność. Tylko, że próżniowe grzeją również w zimie.

Comments are closed.