Bielska policja odnotowała w ostatnim czasie próby oszustwa metodą „na policjanta”. Ofiarami wyłudzaczy padają najczęściej osoby starsze, dlatego warto przestrzec o takiej ewentualności starszych członków swoich rodzin.

Sygnały o próbie wyłudzenia pieniędzy od osób starszych wpłynęły do bielskiej policji na początku tygodnia. „Ze zgłoszeń wynikało, że nieznajoma osoba, podająca się za policjanta, telefonicznie informowała pokrzywdzonych, iż wynikły problemy z należącym do rozmówcy kontem bankowym” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim. Oszust prosił następnie o przelanie pieniędzy na inne konto.

Bielska policja ostrzega przed osobami podającymi się za fałszywych wnuczków, dzieci bądź policjantów.

Co robić?

„Apelujemy o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed konsekwencjami poważnych strat finansowych. Pod żadnym pozorem nie przekazujcie Państwo pieniędzy osobom obcym. Jeśli mamy wątpliwości co do osoby dzwoniącej, potwierdźmy podaną nam informację oddzwaniając do osoby rzekomo potrzebującej naszej pomocy lub instytucji, z której otrzymaliśmy telefon” – radzi bielska policja. „W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon np. za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem” – przestrzegają policjanci.

Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z dyżurnym policji tel. 997 lub telefonem alarmowym 112.

fot. policja.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj