Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. 

1590 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 1. Wiecie że w Boćkach jest Instytut Dobr Naturalnych? Albo takie Narodowej Centrum Badań i Rozwoju, nasi tam rządzą. Co to wszystko daje dla Bociek. Absolutnie nic. To są koryta. Kto je stworzyl?

  • Ale po co to wszystko? Dlaczego to tolerujemy. Czy przystawki uratują świat? Biuro poselskie z 2 procentowym poparciem zmieni coś w Boćkach?

  • A) działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, b) podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, c) kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, d) wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, e) przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, f) pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji rodzinnej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób, g) ochrona i promocja zdrowia, h) nauka, oświata, edukacja i wychowanie, i) promocja i organizacja wolontariatu.

 2. Panie Waldku, znów mi Pan zaimponował. Gdyby nie Pana szturanie, PUK zapewne nigdy(!) nie zrealizowałby punktu umowy dot. dezynfekcji pojemników.

 3. co za kretyn zamkna w czoraj ulice swietojanska i jakim prawem robi na drodze impreze podworka sewgo niema skim to bylo uzgadniane czy w bockach mozna robic kto co chce moim zdanie to tak nie moze byc ze jakis pan balety robi prywatnie i zamyka droge tak jak by byla prywatna za to powino sie ukarac takiego tumana

  • Dyskusja to wymiana zdań dwóch stron. Dotychczas debaty (jeszcze bardziej wzniosłe określenie) charakteryzowały się monologami i wybiórczymi odpowiedziami ze strony Pani Wójt. Może teraz będzie lepiej – w sumie debatować mają nad raportem, a jest on tak słaby i ubogi w treści, że może być ciężko o dyskusję.

 4. Niebawem debata nad raportem o stanie gminy. Dla jasności przypomnę za pwn: debata – poważna i długa dyskusja na ważny temat

  • 😀 pewnie kolejny raz będzie parodia, a nie debata. Na ostatniej sesji pojawił się dodatkowy mikrofon. Może teraz zostanie on wykorzystany, żeby Pani Wójt mogła wziąć udział w debacie na poważnie, a nie odpowiedzieć wybiórczo na część pytań.

 5. Oj tam oj tam. Chcę być potrzebna. Niosę feretron przez całe Boćki, na odpuście jesttem na każdej mszy. Jedna w kościele, druga w cerkwi trzeci gdzieś na mszy pod Hajnowka. Wszyscy są w p
  Racy.

  • Że juz 12 lat nie moga odłączyć bloku od szkoły. A wystarczy odkopać rurę, przeciac i zaslepic. Mamy w gminie specjalistów od przekroju i spadku dróg i od drogi ogrzewania bloku też. A PW ze swej strony, że ociepli szkole i będzie lux.

  • Po co odłączać. Tam mieszkają tacy sami ludzie jak my. Kupuje taki mieszkanie z pewnymi mediami. To dostęp do wody, światła, ogrzewania itp. Po prostu niech uczciwie płacą za ogrzewanie.

  • Zastanawiali się co jeszcze można „zwinąć”. Orkiestra, zespół, oczyszczalnia, hydrofornia, posterunek, dom nauczyciela?

  • Jest wzmianka o Bocianie Boćki – ale tylko tyle, że istnieje 😀 mogli chociaż jakiś akapit poświęcić i opisać jak sobie radził w 2021 roku – w końcu Gmina w jakimś zakresie klub nawet dofinansowuje, więc powinna się zainteresować wynikami – zwłaszcza jak chłopakom dobrze idzie 🙂

  • Szkoła jeździ na zawody z sukcesami. Ale w Bockach nie ma bieżni, skoczni, rzutni. Podobno XXIwiek. Przy każdym wyjeździe słychać o braku limitu kilometrów.

  • Sport w Boćkach od dawien dawna traktowany przez samorząd po macoszemu. To w mniemaniu samorządu bardziej taki pryszcz na tylniej części ciała niż powód do dumy czy promocji. Jest to oczywiście ogromny błąd i świadectwo totalnej zaściankowości. Sport w Boćkach istnieje i odnoście sukcesy tylko i wyłącznie pracą pasjonatów czy nauczycieli wf. Nigdy nie miał odpowiedniego wsparcia i nadal go nie ma. A lokalny sport to samorząd, bez odpowiedniego wsparcia samorządu ciężko o dobry lokalny sport. Zwłaszcza gdy gmina olewa ten temat na przestrzeni dekad. Dominika buduje się boiska, bieżnie, korty, szatnie, trybuny. U nas gmina ma tylko Orlik który jest w dodatku bardzo mocno zaniedbany. W czasach Lewandowskiego, Świątek, siatkarzy, świetnych lekkoatletów w takich pipidówach i tak nie dociera do „mądrych” głów jak sport jest ważny, również ten amatorski. Jak ważny jest w kontekście rozwoju dzieci, które spędzają masę czasu przed swoimi smartfonami czy ekranami komputerów.

  • Sport w Bockach wygląda jak gminne boisko na przeciw strażnicy. Dziadostwo totalnie. Pani W ma taraz fazę nna wiarę. Ponoć zakochała się.

  • Sport a się całkiem dobrze niezależnie od wlsdz. Wygrana 2 do 0 nad Pionierem Brańsk dała Bocianowi Boćki awans do okręgówki. Powodzenia.

 6. Przejrzałem Raport o Stanie Gminy Boćki i jego „jakość” chyba najlepiej oddaje to co się dzieje w naszej Gminie. Jak ktoś tutaj słusznie zauważył przydałby się redaktor. Moim zdaniem wystarczyłoby nawet raz porządnie przeczytać ten materiał przed puszczeniem w świat i wyłapaniem rażących błędów. Formatowanie – tragiczne, interpunkcja często jest stosowana w sposób losowy, zdarzają się literówki… Przecież ten dokument ma 50 stron i znaczną część stanowią przeklejki z lat poprzednich. Najbardziej rzucił mi się w oczy ten fragment:
  „W październiku 2021 roku Ochotnicze Straże Pożarna z terenu Gminy Boćki wzbogaciły się o nawy sprzęt p.poż. Jest to wynik realizacji umowy pomiędzy Gminą Boćk,i a Województwem Podlaskim na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej” i co mi się rzuca w oczy:
  1. Straże PożarnE nie Straże Pożarna
  2. nowy sprzęt nie nawy sprzęt
  3. Gminą Boćki nie Gminą Boćk,i – nawet po poprawieniu kolejności będzie błąd, bo tego przecinka nie powinno tam w ogóle być.

  I teraz chciałbym Was zapytać – czy uważacie, że ktoś przeczytał ten dokument przed puszczeniem? Mogę postawić dolary przeciwko orzechom, że nie…

  • ale powyższe zarzuty to pikuś – ktoś poszedł na łatwiznę i słabo wykonał swoją pracę redaktorską. Bardziej przeraża mnie sama wartość merytoryczna raportu, która moim zdaniem jest niemalże zerowa.

   Co się dowiedzieliśmy z raportu? Gmina się wyludnia – zero komentarza czy zastanowienia się nad tym faktem, CIS służy do przepalania ogromu środków – żadnego komentarza jakie były czy są korzyści płynące z jego funkcjonowania. Powrzucano losowe dane jak np. fakt doposażenia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w sprzęt – ale już konkretów, jaki sprzęt i gdzie nie uwzględniono…

   Na 50 stron tekstu większość stanowią działania podejmowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną czy Gminny Ośrodek Kultury – na pewno są to zadania istotne (przez niektórych tutaj dość mocno krytykowane, jako niewystarczające), ale czy naprawdę powinny one stanowić ponad połowę treści Raportu o Stanie Gminy?

  • Bardzo zaciekawił mnie początek opracowania, gdzie Pani Wójt stwierdza:

   „Samorząd to mieszkańcy, którzy od urzędu oczekują zapewnienia najlepszego poziomu usług publicznych. I to staramy się robić. Efektem tej pracy jest ilość wykonywanych inwestycji, a także wysokość przyznanych dofinansowań w ramach realizacji zadań z funduszy zewnętrznych” – potem jeżeli przeczytamy dokładniej co się wydarzyło pod kątem inwestycji i przyznanego dofinansowania w 2021 roku, to wychodzi bida z nędzą. Największą inwestycją jest działalność CIS-u, na omówienie której poświęcono z dwa akapity (nic nie wnoszące).

   Czy ktokolwiek po przeczytaniu tego opracowania jest w stanie powiedzieć jaki jest Stan naszej Gminy? Ja nie potrafię mogę wyciągnąć tylko niepochlebne wnioski dotyczące włodarza, który coś takiego puścił w świat. Mogę się tylko domyślić, że konieczność przygotowania Raportu o stanie Gminy jest w Gminie traktowana jako zło konieczne i robota do odwalenia. Mieszkańcy powinni oczekiwać jednak rzetelnej analizy tego co w Gminie działa, a co wymaga poprawy. Niebawem będzie debata o stanie Gminy, z której ponownie nic nie wyniknie. Może chociaż tym razem będzie więcej mikrofonów, żeby debata miała formułę debaty, a nie monologów i wybiórczego odpowiadania (często sarkastycznego) na postawione pytania.

  • Ciekawe jest także zestawienie Raportu ze stanu Gminy z zapisami Programu Rewitalizacji dla Gminy Boćki na lata 2017 – 2023. Opracowanie, za które zapłacono chyba z 80 tysięcy – co jak na stan finansowy naszej Gminy zakrawa o parodię (dużo bogatsze Gminy wydawały na takie opracowania mniejsze środki) jest dość trudne do znalezienia na stronach naszej Gminy. Jak się w końcu do niego uda dokopać to można przejrzeć listę kilkudziesięciu planowanych inwestycji na lata 2017-2023. Mamy połowę roku 2022 i pewnie z 80% tych inwestycji nie zostało zrealizowanych i nawet nie jest planowane do realizacji. Niech więc ktoś mi wytłumaczy dlaczego Gmina wydaje tak znaczące środki na opracowanie wydmuszkę? Dlaczego w Raporcie o Stanie Gminy nie ma odniesienia do planowanych inwestycji? W jaki sposób mieszkańcy mają zweryfikować pracę i skuteczność działań podejmowanych przez urzędników?

 7. Przczelarz.Bezmyslnosc w twoim wykonaniu to pikuś.Tu trzeba mówić o debilizmów jak jeden z większych przeciwników może coś załatwić.Wlacz myslenie

 8. Myślę, do porannej kawki poczytam Raport o stanie gminy. Przeczytałem 3 pierwsze strony i już pierwszy wniosek: potrzebny korektor/korektorka. O dacie 31.05.2021 nie wspomnę. Rozumiem, że to czeski błąd.

 9. Przczelarz co ci przeszkadza czyjąś pasza?Przemawia przez ciebie zazdrość.Proste rozwiązanie weź się do roboty a nie krytykujesz

  • Nie przeszkadza pasza ale bezmyślność. Obserwuj dalej a moja pracę nie martw się. Taki głupio mądry nie widzący nic poza własnymi interesami.

 10. panie m bardzo mi przykro ale to bedzie tak wiceprewodniczacy bedzie wojtem a pan z pasieki bedzie sekretarzem taki plan widoczny

  • Gadane ma, prezeslncja też jest. Ale jak pogodzić gospodarowanie z pracą na wojtowym stanowisku. Przecież wciąż w rozjadach

 11. Dzisiaj poszło ekspresowo, więc tylko kilka moich przemyśleń dotyczących Sesji Rady Gminy:

  W końcu radnym dano mikrofon i jakoś ta cała rozmowa bardziej sprawnie przebiega – jak widać jak się chce to można…

  Pani Wójt dzisiaj w dobrym humorze. Gmina dostała dofinansowania z Polskiego Ładu i teraz wszyscy powinni się modlić, żeby w tym przypadku nie zawiodła gospodarność i te pieniądze zostały spożytkowane właściwie. Bo jak zauważył były radny – nasza Gmina jest chyba jedną z nielicznych gmin w okolicy, gdzie nie dzieją się żadne inwestycje drogowe i jedyną inwestycją jest budowa GOK-u…

  Na poprzedniej Sesji Pani Wójt mówiła, że na kolejnej komisji poruszone zostaną kwestie podwyżki wynagrodzenia dla członków ochotniczej straży pożarnej za wyjazdy na akcje. Dzisiaj coś ten temat nie wrócił, więc widać jak szczerze są wypowiedzi naszej Pani Wójt 😊 Ciekawe natomiast były słowa Pani Wójt – że wcale nie jest pewne, że będzie kandydować w kolejnych wyborach. Czyżby już podjęto decyzję (wiadomo przez kogo), że Wójtem ma być inna osoba (np. wiceprzewodniczący)? Jeżeli tak jest to ręce opadają – skoro najważniejsza osoba w Gminie może być w ten sposób sterowana, to jak ma być u nas normalnie?

  Nasza Gmina w 12 lat nie była wstanie odłączyć domu nauczyciela od szkoły w Andryjankach – więc w sumie nie może dziwić, że także na innych polach zarządzanie Gminą zawodzi. Dyrektorzy Szkoły przez 12 lat wnioskują, żeby poprawić w ten sposób sytuację finansową szkoły, a Pani Wójt wychodzi i w odpowiedzi na to czyta plan projektu dotyczącego szkoły, który ma polegać na remoncie i termomodernizacji i się dziwi czemu pojawiają się pytania o dom nauczyciela. No trudno o to nie pytać jak na komisji wnioskuje o to dyrektor szkoły…
  Później Pani Wójt mówi, że ten temat przerabia z Panią Dyrektor od pięciu lat – skoro tak dobrze to przerabianie idzie, to dlaczego Pani Dyrektor musi przychodzić na Komisję i o to prosić?!

 12. Od Epifaniusza czy od Cyryla czy od boćkowskiego proboszcza ????????????? A to Bóg u każdego z nich to jakiś inakszy ??????????? To Pan Bóg ich modlitwy w domu nie przyjmie ???????????

 13. Nijak nie mogę przetrawić „dobrowolnej składki” po dwieście na ponoć wartościowy cel. Naciągnąć dzieci na czternaście tysi? Kupujecie to?

 14. Szanowna Pani,
  Zapraszamy do GOK-u w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku.
  Jeżeli chce Pani zadać jakieś pytanie, porozmawiać w „cztery oczy” zapraszamy!
  Kontakt mailowy: gok@gokbocki.pl
  Numer służbowy do Pana Dyrektora:517069749
  Z poważaniem,
  Krzysztof Olejniczak

  • A co Krzysztof robi w goku i skąd się tam wziął? Imitacja działalności to za mało.

  • Szanowna Pani/Szanowny Panie zapraszam do rozmowy w cztery oczy bez anonimowości, będzie mogła Pani/Pan prosto w oczy powiedzieć nam pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, że „imitujemy” pracę. Może pomoże Pani/Pan nam zaprzestać „imitowania” działalności i zaproponuje wydarzenie na które chętnie przyjdzie społeczność Gminy Boćki. Jesteśmy otwarci na wszelkie społeczne inicjatywy 🙂
   Z pozdrowieniami,
   Krzysztof Olejniczak
   P.S proszę zerknąć na Facebooka i sprawdzić jak „imituje” pracę oraz zajrzeć na stronę gokbocki.pl

 15. Mamy wójta. Mamy zastępcę. Ba! Mamy sekretarza. I żaden z oficjeli nie był dziś na spotkaniu w UM w Bielsku, by podpisać wspólną strategie rozwoju powiatu.. komedia.

 16. Do P. Wójt oraz Rady Kultury!
  Prószę wyjaśnić na najbliższej sesji jak funkcjonuję Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach? W jakich godzinach jest on otwarty? Dlaczego ciężko kogoś tam zastać? Dlaczego dyrektor w godzinach pracy jest gdzieś indziej i się chwali tym na facebooku? Za co ten człowiek pobiera wynagrodzenie? Na jakiej zasadzie został zatrudniony drugi pracownik GOKU? Na stronie gminy nie było żadnego konkursu? Jednym słowem kpina.

  • Pracują w Bielsku. Boćki wyłącznie zabezpieczenie emerytalne. Swoją drogą bockowianin pracują w sąsiednich gminach. Ale to nie ta opcja.

  • Pani Karolino. Gość z goku doskonale zdaje sobie sprawę, że jest za słupa. Trzyma etat dla kogoś innego. Na przykład pani na Wygonowie na wodzie długo nie pociągnie. Gminą dalej rządzi poprzednik, to on decyduje.

  • Kulturalny. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie szefował jednostce, gdzie wiecznie komuś coś nie pasuje. Jak nie robią-źle, robią-po co to komu (nie raz i nie dwa padało na sesjach takie stwierdzenie). Dlaczego ten a nie inny zatrudniony? Dlaczego,daczego i po co.
   Nerwicy się można nabawić

  • Karola.
   Bo tak powinien Dyrektor funkcjonować a nie siedzieć na dupie i patrzeć w monitor.
   Każdy furiat mądry a jak przychodzi co do czego to siedzi cicho i później wypisuje wypociny w internecie.
   Zainteresuj się kobieto co się zaczęło dziać w tej smutnej okolicy odkąd tych dwóch Panów zaczęło tam urzędować.
   Narzekać jest komu i użalać się nad sobą ale jak już zainteresować się, zapytać czy nawet przyjść na wydarzenie to ciężko.
   Obserwuję jako mieszkaniec poczyniania i jestem zadowolony z progresu.
   Spuść powietrza trochę.
   Pozdrawiam i życzę pomyślności.

  • Szanowna Pani,
   Zapraszamy do GOK-u w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku.
   Jeżeli chce Pani zadać jakieś pytanie, porozmawiać w „cztery oczy” zapraszamy!
   Kontakt mailowy: gok@gokbocki.pl
   Numer służbowy do Pana Dyrektora:517069749
   Z poważaniem,
   Krzysztof Olejniczak

 17. Dzień dobry. Moi goście z Ukrainy chcieliby wziąć udział w jutrzejszej mszy,jako że jutro u nich obchodzona jest niedziela palmowa. Nie mam kogo zapytać, więc pytam tu: na którą godzine powinienem ich podwieźć do cerkwi? Do Bociek czy do Andryjanek?

 18. Mój komentarz do dzisiejszej nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy:

  Czy w naszej Gminie naprawdę wszystko musi być robione bez wcześniejszego przeanalizowania?

  Super, że Pani Wójt może z uśmiechem przyjąć jednomyślność Rady. Tylko czy po dzisiejszej sesji, którykolwiek Radny otrzymał dawkę informacji, która byłaby wystarczająca, żeby podjąć świadomą i przemyślaną decyzję? Moim zdaniem nie.

  Nie wiem czy wejście naszej Gminy do tej spółki okaże się sukcesem czy klęską – ale ja jako mieszkaniec mam prawo tego nie wiedzieć. Pani Wójt powinna natomiast być trochę bardziej pewna… skoro dzisiaj kilka razy mówiła, że NA TEN MOMENT Gmina ma nie ponosić kosztów, to nie ma pewności, że w przyszłości Gmina nie zostanie takimi kosztami obarczona.

  Pani Wójt nawet nie wie czy ktokolwiek w naszej Gminie będzie zainteresowany takim budownictwem społecznym. Skoro – jak sama dzisiaj wspominała – odbyło się już kilka spotkań z włodarzami innych gmin, to chyba był czas, żeby przygotować rzetelną analizę? Zweryfikować zapotrzebowanie na takie inwestycje? W żadnym dokumencie strategicznym Gminy nie znajdziecie raczej o tym wzmianki. W 2023 roku kończy się Strategia Gminy – może warto byłoby już teraz zrobić diagnozę stanu obecnego, z którego wynikłoby czy takie inwestycje będą potrzebne?!

  Ciekawe jest też to, że do Spółki mają przystąpić głównie gminy miejskie – może u nich ktoś to przeanalizował i jest im to potrzebne. Gmina Boćki jest na tyle mała, że przy obecnej demografii i trendach dotyczących wyludniania się obszarów wiejskich planowanie budownictwa społecznego wydaje się dziwne…

  • Dodatkowo istotny czynnik to zaangażowanie pracowników Gminy – Pani Wójt będzie miała wytłumaczenie jak ktoś ją zapyta co robi – spotyka się z innymi Wójtami i Burmistrzami w sprawie Spółki, z której dla Bociek nic nie wyniknie. Ale przecież dodatkowe zadania dostaną pracownicy Urzędu. Przygotować dokumenty, sprawdzić dokumenty itp. Może lepiej, żeby ten czas był poświęcany na bieżące sprawy Gminy 🙂

  • Pokuszę się o opinię, że z tym projektem to jak z tymi „na górze”. 1000 mieszkań, mieszkanie+, jakieś śmigłowce robione w polskich fabrykach, o maseczkach też od polskich fabryk. Podejrzewam, że nic z tego nie wyniknie. Albo naprawdę rozmemła się w czasie i zostanie tylko „coś kiedyś tam było, się planowało”

 19. Myślicie, że serio znajdą się chętni do skorzystania z mieszkań w ramach społecznych inwestycji mieszkaniowych? Bo żeby to ruszyło, trzeba właśnie chętnych. Zapraszam do dyskusji, bo jest o czym

 20. Mam pewne pytanie. Jak się jedzie z Bociek do Bielska, to po lewej stronie mijamy Dziecinne. Jedziemy dalej i po prawej stronie mamy Kolonia Boćki. Od kiedy tam jest Kolonia Boćki ? Czy to nie była Pasieka albo Ostasze ? Do Bociek kawał drogi. Przecież do dziecinnego 500m a do Pasieki 1000m. Dziwne trochę.

 21. czy ta pani radna jest madra co snieg wyzuca na droge pani krysiu my sasiedzi widzimy co pani robi osy moze pani ganjac na sesji jak panja atakuja ale sniek wywalac na droge gdzie jest odsniezona to nie ladnie a pani tak sie szczyci ze jest pani taka wielka radna

 22. rynas naprawde jest wykfalfikowany umie wzrokowo naniesc spadek jaki ma byc na drodze a teraz wzrokowo miezy predkosc jezdzacych samochodow powinien isc do policji tanszy koszt i gmina by nie musiala dokladac do plici z budrzetu

  • Było tu o opozycjoniście działającym wyłącznie we własnym interesie ale jak widać ludzie za rzeką trzymają się razem. Normalna kasta.

  • Ja tu widziałem insynuacje, dlatego już nie ma tego wpisu. Generalnie wolę skupiać się na pożytecznych rzeczach zamiast tracić czas na czytanie i usuwanie bezsensownych komentarzy (często będących mieszanką hejtu i pomówień). W związku z tym wkrótce serwis zmieni formułę. Pozdrawiam

  • Szanowny Panie Admin. Czy droga do Grabarki to szczyt możliwości? Jak się spojrzy na gminę to trudno dojechać do Byster, Sasin nie mówiąc już o drodze do Szumek. Jest takich dróg w gminie wiele a tu nagle Gnojna i jej przedłużenie najważniejsze. A czyją paszę widać z daleka na końcu Polnej. I tak możemy dyskutować.

  • Sam gamoniu kup, jak nie masz nic do powiedzenia to ryj w kubeł. Gość kilka lat na każdej sesji w tym samym ubraniu. Za dziada chce robić?

  • Ludzie. Swetr to symbol nijakości Pana radnego i jego towarzyszki obok. Tak na prawdę nic nie wnoszą pozytywnego. Destrukcja w ich wykonaniu pokazuje brak jakichkolwiek rozwiązań dla otoczenia.

 23. Do Sejmu startować? Skąd od holowni czy z PSL? Kogo wykiwał to wykiwał teraz został sam.
  A miał tyle za sobą i ludzi i zwierzchników.
  To już jest koniec i nie ma już nic.

 24. A jak myślicie jak nasz puszysty daje sobie radę z tym że już nic w polityce nie znaczy?
  Mało znaczył w krajowej trochę w wojewódzkiej a dziś gdzie?
  Gdzie może wrócić? I co umie robić? No i z kim jeszcze?

 25. Witam!
  W radiu Pani Wójt poinformowała, że jest gotowa przyjąć uchodźców z Ukrainy ponieważ ma do dyspozycji dwie szkoły w Andryjankach i Boćkach.
  Rządzący – szkoły to miejsce nauki naszych dzieci, proszę nie wysyłajcie ich na zdalne nauczanie. Należy pomagać uchodźcom ale mamy do dyspozycji Strażnicę, starą plebanię, ośrodek przy plebanii „Antonianum”, bardzo wiele pustych domów niezamieszkałych, agroturystyka i wiele innych miejsc. Trzeba trochę pomyśleć i już rozpocząć rozmowy i działania z tym związane. Radni, proszę wreszcie zacznijcie myśleć i działać a nie iść po najprostszej linii i wszystko przyjmować w czambuł.
  Ps. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych to – 1 marca.
  Cześć i chwała Bohaterom!

  • To już są didaskalia. Ważne że jest chęć pomocy i to się teraz liczy. Nie ma co szukać problemów na siłę

  • Tak myślę. Uważasz edukację za temat poboczny? Wpakować ludzi do szkół. Czy naszej pani wójt popieprzyło się we łbie.Zajmuje się wyłącznie nie swoimi sprawami. Stara plebania gnije, przed laty przerobiono oborę na pomieszczenia mieszkalne. Czas się tym zająć.

 26. Przykładów jest wiele, samych podatkowych ponad 50+, a ci co składają ręce do nieba najwięcej krzyczą, z zazdrości, zasad wyssanych z czasów PRL i z przekonań że tak trzeba że jak to możliwe że ktoś coś ma… ukradł, zachachmęcił czy co… chyba bo jak inaczej (przykład pięknego budynku niedawno wybudowanego w centrum) a socjalizm panoszy się ogromnie w kuluarach, rozdają na lewo i prawo zabierają tym co doszli do czegoś i maja sporo, pracują dużo, bardzo dużo, więcej jak inni i zarabiają pieniądze – za to kara jest taka albo płać albo nic nie rób jak cisi, którzy mają za free kilkaset złotych tylko dlatego, że lewusom nie chce się im pracować bo lepiej czekać aż ktoś da..
  Przykładów zbliżania się do socjalizmu jest wiele, przykładów dla rozdawania swoim również, a rozliczeń zero… respiratory, maseczki, zamówienia wojskowe, nagrody dla Ojca, dotacje dla fundacji różnych niewiadomego pochodzenia, gdzie maja tam brudne łapska obecni występujący w jednej słusznej TV

  • No tak to jest jak dostało się worek PININDZY nieswoich, rozdaje się na lewo i prawo, a jak brakuje pod płaszczykiem dobrych zmian zabiera się innym, dużo rozdaje i wiele obiecuje a nierobom to na rękę.
   Poza tym jest takie powiedzenie że „im większy złodziej tym bliżej ołtarza siada”.

  • FAN – Kiedyś było podobnie z ORMOWCAMI i poniektórymi Milicjantami, co teraz latają pod ołtarz i w każdej procesji ale zapomniał kib był i jak było kiedyś bo przecież KSIUNDZ WYBACZY za drewnianymi kratkami albo śiwicke postawi na ołtarzyku za zyla…
   Wiele zazdrości, chamstwa i zawiści w tych co tak krzyczą o jednej słusznej prawdzie tylko sami musza wkładać rękawiczki żeby nie było widać włosów pomiędzy palcami i kłamliwego syfu za paznokciami.

  • To że pod ołtarz lezą to jesna sprawa. Druga że za pół darmo przejęli majątek. I tera doją. Chleb za 3,30 waży 500 gram. Kiedyś ważył kilogram. Na stronie ipnmozna znaleźć zakładkę, wszyscy bockowscy ormowcy tam są wymienieni z nazwiska i imienia. A dzień dzisiejszy? Pani która była i do tańca i do różanca. Teraz jest d tylko od tego drugiego. A wiśniowy wóz na warszawskiej rejestracji godzinami stoi pod gminą

  • zniesmaczony nie wiesz ze najwieksza kiedys kur***wa teraz chce blizej nieba? Wiekszosc tych co glosowali na jedyna sluszna partie ktora najwiecej kradnie, zabiera i rozdaje ma tak w genach jak i ich wyborcy, ktorzy wszystkich nazywaja zlodziejami a sami najwiecej kradli kiedys i teraz. Oni wipili to z mlekiem PRL’u , ogladaja jedna sluszna TV i sluchaja jedynej slusznej stacji, a wszyscy u nich to zydzi, pedaly i krwiopijcy.
   Najsmieszniejsze jest to ze oni swoja miara probuja wszystkich mierzyc udajac ze sa najlepsi i najblizej BOGA

 27. A tak na marginesie… ktoś sobie podnosi „wzajemnie” z taką łatwością z „CUDZEJ ” kieszeni… i wydaje kasę na inwestycje, które nie mają przełożenia w zapotrzebowaniu chyba tylko po to by się wykazać, pokazać że da się, bo co … swoich pieniędzy nie wydaje tylko „NASZE” to jak za komuny, nasze czyli można brać, wydawać bez opamiętania.

 28. Czy ktoś interesował się przetargiem na wywóz odpadów i podpowie co może w przyszłości oznaczać zapis, że Wykonawca nie będzie przedkładał zamawiającemu comiesięcznych raportów, za to przedłoży listy wywozowe z oznaczeniem rodzaju i ilości odpadów w danym miesiącu przez właścicieli nieruchomości? Po polsku: Z imienia i nazwiska kto ile wystawił Śmieci

  • Rozmawiałeś z pracownikiem na śmieciarce? Myślisz że człowiek z marnym wynagrodzeniem będzie sprawdzał twoje śmieci?

  • Rewers ale to oni wyszli z taka propozycją. Więc może mieć odgórny przykaz. Nie chodzi o sprawdzanie co masz w koszu tylko ile. Podam przykład na swojej wsi. Ja wystawiam kosz, a są sąsiedzi co wystawią kosz plus 2-3 worki po nawozach zapakowane po korek. O to się rozchodzi.

 29. Gmina orła uczciwie poinformowała mieszkancow na co przeznaczyła 50 tys od marszałka. I to na konkrety, a nie balety.Ciekawe czy u nas też otwarcie pokażą na co poszła kasa.

 30. Wszyscy dostali podwyżki. Czy ktoś wziął się za zaniki napięcia w Boćkach i okolicznych miejscowościach ? Czy to w ogóle obchodzi naszych włodarzy ? W wigilię nawet był problem z prądem, a jeszcze nie było dużych opadów śniegu. Czy będzie powtórka z poprzedniej zimy ? Myślę, że tak. Proponuję mieszkańcom(szczególnie rolnikom) już pomyśleć o zakupie agregatu prądotwórczego, gdyż będzie problem. Ciągle ten sam.
  Z gratulacjami dla szanownej Rady Gminy z Panią wójt na czele za świetną pracę. Można na Was liczyć…

  • To samo pomyślałam. Ledwie parę stopni mrozu, wiatru nie było, śniegu obfitego też, a stres z powodu braku prądu +100, bo akurat czas udoju.
   Prawdę piszą o blackoucie, więc czas się brać za przygotowania.

 31. Grześ, jak by było ormo to już dawno byś dostał pałami. Tu chodzi o zdrowie ludzi ale ty tego zdrowia nie szanujesz. Jak spojrzysz rodziną tym którzy się zaraził i zmarli. Trochę oleju w głowie i szacunku dla innych ale od kogo go wymagać. 🙁

  • Ormowcy to tchurze donoszący na swoich sąsiadów. Też taki jesteś. Co cię obchodzą kolędnicy, młodzi ludzie kultywujący tradycję. Nie chcesz nie przyjmuj ale zamknij łeb

 32. Pegeerowiec po co dajesz pole do popisu popaprańcom. Ta pani i jej kundelki są tylko od szczękania. Idź do gminy.

  • No to pani przy następnych wyborach dostanie kopa. Widać że nie ma nic do gadania. Może tylko klakierow napuścić. Iść po zakupy dookoła. Pewnie ze można a że ma się problemy komunikacyjne. Jak widać tego lewackie go towarzystwa wzajemnej adoracji to nie interesuje. Dookoła to sami zap… cie

 33. Z tego co czytałem to hyzy ruj był akurat przez nachlany. Aaaa jesteś z tych co z karabinem bez zamka zorganizować grupa po miejscowości chodzili

  • o którą stronę ci chodzi? o tę która spała do południa (jak twoj wódz Kaczyński) czy tę która aktywnie działała (prokurator Piotrowicz)?

  • Z tego co czytałem to hyzy ruj był akurat przez nachlany. Aaaa jesteś z tych co z karabinem bez zamka zorganizować grupa po miejscowości chodzili

 34. A ja z innej beczki. Cała gmina cieszy się że syn tej ziemi został przywrócony na należne mu stanowisko wicemarszałka. Drogi Panie Stanisławie działaj. Bocki liczą na Ciebie.

 35. A ja z innej beczki. Cała gmina cieszy się że syn tej ziemi został przywrócony na należne mu stanowisko wicemarszałka. Drogi Panie Stanisławie działaj.