Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. 

1677 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. Co z wami? Wybory za pasem? Asy przydupasy budują wiatę na przystanku, ciągły lans w mediach społecznościowych ponoć po nocach nie śpią myślą co by tu jeszcze zrobić a wy nie grzmicie?

  • OMG diabeł w ornat się ubrał i ogonem na msze dzwoni. Myślę że wkrótce dużo ciekawych rozliczeń wyjdzie na jaw i złodziejstwo będzie rozliczane przez uczciwych ludzi a nie cwaniaków

 2. Pierwszy raz nie można się przyczepić do niczego na Sesji Rady Gminy Boćki. Pewnie dlatego, że sesja trwała 3 minuty i poza Przewodniczącą i Panią Skarbnik nikt się nie odezwał 🙂

 3. Cześć! Korzystacie z internetu od Koby? Czekam i czekam na światłowodowy, ale chyba się nie doczekam..podpowiedzcie czy warto, jeśli tak to z której prędkości skorzystać?

  • Znam jedną osobę która korzysta na Dubieńskiej i jest zadowolona ma 300mb/s z czego realnie80℅ z tego, ale komentarze z sieci nie przekonują. Za ten pakiet cena dla Bociek to 85 zł i umowa na dwa lata.

 4. Hycel ponoć cały czas w dzierżawie
  Radni kto dzierżawi za ile i na jak długo wie coś, czy jak w każdej sprawie tylko przytakujecie. To chyba pan Derehajlo wydzierżawił

 5. Do szlachcica: Ile miejsc pracy przybyło w Boćkach za sprawą wójta przez 18 lat rządów? Jakie powstały zakłady pracy za jego władania? Ile osób musiało opuścić naszą gminę bo nie miało pracy i za co żyć? Pytań mogę postawić więcej, to jest wykładnik rządów.

  • Masarnia, Arhelan, dom weselny, zakład kamieniarski.
   Ile osób musiało opuścić nasz kraj w tamtych czasach… To rządy centralne sprawiły, że Polacy masowo wyjeżdżali za granicę, a dzisiaj wszysycy zmagamy się z drożyzną…

   Niech wykładnikiem rządów 18-letnich jest to, że jak Pan idzie poo centrum gminy to nie ma ruder.

 6. najlepsza inwestycja to wiatka na przystanku dwadziesia tysiecy a stary budynek straszy tego ikt nie widzi z radnych tylko sie kloca kto byl za wiatka a kto nie

 7. Ludzie jakie drogi powiatowe zrobił Pan Szpakowski wstyd radny Szpakowski radny Pan Korycki a droga z Olszewa do Trusek tragedia .Tak Pan Szpakowski to zrobił rowy na ul Łukaszewicza że ludzie jak koszą to dają popalić na czym świat stoi.Ale on zrobił parodia nie radny dla Bociek to on nic nie zrobił jak i nie zrobi.Nie mówiąc o sekretarzu.Wstyd.

  • Oj tam. A co ty chcesz od sekretarza? Pobory bierze? W pracy jest? A szpak? A skąd ma zawsze 1000 głosów 0

  • Kto korynckiego sprowadził do Bociek. Poprzednik stracił co najmniej 500 zł na emeryturze, brakowało mu 10 miesięcy. Caryca nie miała litości. Pamiętaj pani. Karma wraca.

  • Szlachcic bój się Boga. Gruby nawet na tacę nie daje. Jeżeli coś robi to nie on a zlecony pracownik i w ramach dotacji, z myślą co skapnie jemu. I tyle. Z energią z biomasy nie wyszło bo chciał żeby większość masy pochodziła od niego. Tak było w każdej sprawie. Wietraki, jak nie u niego to u przydupasów. Ktoś to zakończył.

 8. Szlachcic naucz się czytać ze zrozumieniem.Pisalem że wodociągi powstały w czasach PRL.aoczyszczalnia za Barana.To że 100procent gminy jest podłączone do wodociągu to bzdury

 9. Może przypomniejmy FAKTY:
  1. Kanalizacje i oczyszczalenie rozpoczęto budować w 1990 r., a nie w żdany PRL-u…
  2. Drogi powiatowe są wyremontowane dzięki świetnym relacjom z powiatem via. Szpakowski
  3. Za czasów Stachu poziom podłączenia do wodociągów w gminie wzrósł z 35% do 100%.

  Państwa argumenty w stylu „No każdy inny by to zrobił.” Są żenująco populistyczne i świadczą o zamkniętym spojrzeniu na spektrum otaczającej Państwa rzeczywistości.
  Znam gminy, gdzie dróg asfaltowych nie ma a ścieki wylewa się np. do rzeki 🙂
  Amen.

 10. Słucham w radiu Białystok informacji że w Zawadach stanął maszt w ramach projektu pod biało-czerwona. U nas będzie? Zdaje się pieniądz na to był dany

 11. bylem dzis w bockach zaciekawil mnie dom kultury w bockach bardziej namalowany mular jest okej byla pani dyrektor goku ale najgorsze co zobaczylem to stojacy kosz smieci przy glownych oszklonych drzwiach wyglada jak wysypisko a nowy budyneg czy wladza w bockach tego nie widzi czy udaje a moze ma tak byc wstyd

  • Władzy brakuje wyobraźni tak jak brakuje kawałka wiaty na takie rzeczy jak kontener. Chłop zbi łby kilka desek ale tu trzeba żeby inżynier zrobił projekt, wojewoda czy Marszałek dał grosza, urzędnik napisał projekt. Czy nasza pani wójt ma fobię na zieleń? Parki gołe bo Robuś jak kornik powycinał. Zielony gok zamienił się w betonowisko bez skrawka zieleni

 12. Szlachcic piszesz bajki.Kanalizacje w wiekszosci wybudowano za Barana.Wodociagi w latach 70 czyli za komuny.Scalenia gruntów dokonał powiat.Drogi powiatowe buduje i modernizuje powiat ewentualny udział gminy to 25% w kosztach. A teraz powiedz jaka gmina nie budowała dróg chodników czy oczyszczalni przydomowych instalacji solarnych.Nie remontowało swietlic czy pomagało w remontach swiątyń.Wszystkie gminy to robiły, Wiec co on jakas łaske nam zrobił .To był jego zakichany obowiązek .Wybudowanie budynku gminy to i owszem tylko powiedz jaki budynek powstał w tym samym czsie.jesliby niezrobił tego wszystkiego to zaco on prał pobory przez ponad 18 lat.

  • A za co obecna Pani Caryca bierze?

   To Pan pisze populistyczne hasełka. Może w zamian 10 osiągnięć innych włodarzy? Są jakieś w ogóle 😉 ?

  • Budynek gminy już w stadium projektu za ciasny. Dlaczego nie wybudowano jednego przyzwoitego z salą widowiskową , miejscem na pocztę, posterunek policji bibliotekę itp. Miejsca było dość, jak nie tu to na kworesie sprzedane tak na prawdę za psie pieniądze. Co tu gadać Boćkami rządzą nieudacznicy i buraki

 13. Dziś senator Bogucki był w gminie na dyżurze. Miły człowiek. Czy nasz bockowski chłop nadaje się na senatora? Chyba wszyscy znamy odpowiedź.

  • Nadaje się! Bo tyle dla tej gminy co on zrobił to nikt innym nie zrobi w następnym stuleciu. Na pewno nie Pani Wójt co podobno rzadko w pracy się pojawia.

  • Pod wybory trzeba zrobić wrażenie- wrażenie zainteresowania ludzkimi problemami.
   A nasz człowiek to już czym innym zajęty. Przedsięwzięcie szykuje dość pieniędzochłonne, z rozmachem rzec można.

  • A jaką rolę wyznaczył senator dla pani Doroty? Wyraźnie ma jakieś dogadamia. Skoro wójtem ma by Wojciech lub Piotr to gdzie ona? Widać 150 tysi już na rok nie wystarcza . Oj robią z nas jaja.

  • Tomasz-kto z rządzących w kraju nie robi z nas jaj? Na paliwie, na gazie? Kupno nieruchomości za dotacje? W pale się nie mieści.
   Ostaszek-skoro tak się mianujesz-znaczy żeś nie z Ostasz,jeśli nie wiesz 🤫

  • Nadaje się bo lubi kasę i wysokie stołki. Szlachcic wymień 10 ważnych rzeczy, które ten chłop zrobił dla gminy.

  • Nasz człowiek? Trudno uwierzyć że gość od lat wyrabiający sobie układy i plecy nagle ogłasza się informacja o poszukiwaniu firmy budowlanej. To nie o to chodzi. Może coś gra przed wyborami?

  • 10 ważnych rzeczy które zrobił dla gminy???
   Proszę bardzo:
   1 – Budowa kanalizacji
   2 – Budowa chodników i nawierzchni asfaltowej
   3 – Modernizacja dróg gminnych i powiatowych
   4 – Budowa wodociągu
   5 – Budowa oczyszczalni przydomowych
   6 – Budowa instalacji solarnych
   7 – Modernizacja świetlic
   8 – Scalenie gruntów we współpracy z powiatem
   9 – Wsparcie w remoncie świątyń
   10 – Budowa urzędu gminy, w któym dziś urzęduje Caryca

   Ktoś inny ma tyle dokonań w naszej gminie? Bogucki może?

  • Szlachcic
   1. Kanalizacja ? Mamy XXI wiek. Mielibyśmy załatwiać się pod płotem ? W 1969r pierwszy człowiek stanął na księżycu a 30 lat później wybudowano w Boćkach kanalizację. To brzmi dumnie. Oczywiście całe Boćki nie są skanalizowane. A budowę wymusiły przepisy.
   2.Chodniki były. Owszem powstały nowe. Ale cóż to za dokonanie ?
   3. Asfalt ? Pokaż mi gminę, w której nie ma dróg asfaltowych.
   4. Wodociąg był. Powstały zbiorniki. Pytanie po co ?
   5.Oczyszczalnie przydomowe czy szambo, to obowiązek. Jak nie masz, to kara. Zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, to jedno z zadań własnych gminy. Obowiązek.
   6. Solary ? Były środki unijne, żeby redukować CO2, to i grzechem byłoby ich nie wziąć.
   7. Świetlice ? Ogromne koszty remontów a mimo to, w niektórych do dziś nawet toalety nie ma. Jakość wykonanych prac pozostawia wiele do życzenia.
   8. Scalenie gruntów. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Na początku rozpościerano wizję szerokich dróg asfaltowych do każdego pola i łąki. W efekcie komisja dokonująca odbioru, musiała się szybko ewakuować, bo przestraszyła się oburzonych mieszkańców Andryjanek.
   9. Świątynie ? Kampania wyborcza. O ile w cerkwi i wokół, wykonano kawał dobrej roboty, bo ksiądz ogarnięty i w cerkwi cieplutko i dużo fotowoltaiki, o tyle w kościele ogrzewanie tak energochłonne, że w zimie na dworze cieplej niż w kościele. Ksiądz włącza ogrzewanie na „chwilę” bo duże koszty energii. Przy takich skokach temperatury, kościół zniszczeje w ciągu dwudziestu lat, bardziej niż przez wcześniejsze 280. Za pieniądze, które wydano w tamtym czasie na pompy ciepła, można było zakupić piec gazowy i kupić gaz do ogrzewania kościoła na 100 lat.
   10. Urząd Gminy ? Wybudowany został nowy, bo stary podobno był w tak złym stanie, że nie nadawał się do remontu. Koszty jak na tamte czasy horrendalne.
   Chyba się nie rozumiemy. To są rzeczy, które powstałyby gdyby rządził jakikolwiek inny wójt. Taki standard. Zwyczajne inwestycje, które w XXI są czymś podstawowym. Co powstało w Boćkach niestandardowego, wyjątkowego, ważnego, pięknego, nietypowego, zaskakującego, bez precedensu, wyróżniającego naszą gminę na tle innych, z czego korzyść mają mieszkańcy ?

  • Z tym ogrzewaniem w kościele to racja. Wiele osób mówiło proboszczowi że jest beznadziejne i przestarzała konstrukcja…ale słuchał tylko jednej osoby

  • Szlachcic co ty pierd…? Oszukał już wszystkich których mógł oszukać. Ostatnio z pisu teraz od kolejnych. Chłop nie szlachcic cierpi na miękki kręgosłup moralny, typowy narcyz zapatrzony w swój biznes. Polityk od 7 boleści który mogę się założyć w swojej gminie przegra i to ostro. Nie ma wstydu i skrupułów a jak ktoś tuu już pisał to tak naprawdę CIENKI BOLEK

 14. Oooo to jak się bawią na małance w Jakubowskich. To pani wójt nie zejdzie ze sceny? A najwyższy czas, jak to śpiewali trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść

 15. Polak. Mała scena? Akto na niej będzie występować? Przy aktualnej obsadzie personalnej długo, długo nikt. No a stoisko z produktem lokalnym zmieści się śmiało. A co jest produktem lokalnym na razie nie wiadomo.

  • Wieczór kolęd w sali gimnastycznej czyli robi szkoła a gok wylansuje się. Jak zwykle.

  • Bockowianka, patrzac na liczbę miejsc w goku a szkole to bardzo dobre posunięcie. Przynajmniej nie będzie człowiek na czlowieku

  • Mati to po co ten GOK wybudowali skoro corocznej, cyklicznej imrezy, jaką jest wieczór kolęd, nie da się w nim zorganizować? Mikro scena w kącie dla widowni max 30 osób. Kasa wywalona w błoto. Kilkadziesiat lat temu wiedzieli jak budować stary GOK, w którym była duża sala i duża scena na wprost widowni. T

  • Dobre pytanie. Jestem w szoku po obejrzeniu sesji, zdjęć z jubileuszu klekociakow.. Szok i niedowierzanie, bo innych slow nie ma. Pamiętacie dyskoteki w goku? Zmiescilibyscie dziś tyle ludzi tam? Zobaczcie ile przestrzeni było plus „gabinety”. I jeszcze się szczycą, że taki piekny obiekt. A ktoś zwrócił uwagę na zieleń wokół?? Tyle pięknych drzew, dawały cień latem, chroniły od wiatru, a teraz?? W upalne lata jajka na tym betonie będą smażyć!! Kurde, ale ciśnienie mi się podniosło.

 16. Wróćmy do życzeń Pana wice na fc. 0Zapomniał o banku, służbie zdrowia, handlu, poczcie i wielu innych ludziach dobrej woli. I to ma być przyszły wójt?

 17. Wspólnota na razie w rękach opozycji. Ale powrót do „przyzwoitości” ponoć bliski. Ludzie nie wierzcie oszustom od Dody.

  • Mieliśmy stary gok. Wystarczyło docieplić, podnieść do góry dach by na górze zrobić pomieszczenia. Kosztowało by to góra 300 tysięcy. Słodka zemsta pajaca z o kolonii co to nigdy nie wygrał w Boćkach wyborów. Postawił z caryca bo przecież cały czas grają w jednej bandzie stodołe. Ani to piekne ani funkcjonalne

  • A nie macie wrażenia że tam miejsca tyle co nic?? I ta scena? Jakieś zakamarki, jak tu oglądać występy??

  • Orla nie buduje z Ikei. To projekt z polskiego ładu. Po prostu mają wyobraźnię co jest potrzebne dla rozwoju gminy. W przypadku Bociek to ulica Polna, inwestycja dla 7 osób czy droga Skalimowo Jakubowskie dla 31 osób. Marnują pieniądze

 18. No no widać u pani wójt toruńska szkołę narracji. A najlepsze to że nie chcą głosować a ona im gok wybudowała. Szczerze? To nam stary odpowiadał, miał klimat i duszę. Tym gamoniom co teraz tam są dają 400 tysięcy. Robotę za nich i tak robią bibliotekarki.

 19. Ambitny akompaniament organowy, wybitny śpiew zespołowy i solistyczny🤐🤐🤐🤐🤐🤐 Przysłowie powiada „jaki pan, taki kram”

 20. Dziękujemy pani wójt i radnym tak dbającym o gminę. Gratulujemy iluminacji w parku i na budynkach administracji. Takiego dziadostwa w Bockach jeszcze nie było.

  • Strażacka Dubienska do szkoły dojść nie można było a tu uczony się odezwał, znawca prawa. Za łopatę i do roboty

 21. odnosze sie do wpisu z bociek i bockowianin dnia 11.12.i 15.12 2022 byly opady sniegu czas odsniezania drogi wynosi maksymalnie 8 godzin po ustaniu opadow moze pan nie zauwazyl ze po skonczeniu zawsze byly odsniezone tak ze pan piszesz bzdety

 22. Krajan, trzej królowie? To byli mędrcy ze wschodu po grecku magoi apo ton anatolon. Naszym mądrość trudno przypisać. Stwierdzam to z całą odpowiedzialnością.

  • A co im to da? Taka kooperatywa?
   Choć mam teorie. Wybory tuż tuż. Skoro mówi się ze są od Stacha to ten namaści Wojtka, a ten już bedzie miał swoich radnych. Ludzie nie lubią zmian, więc radni będą ci sami.

  • Wszystko dla dobra gminy 😂😂😂 Stachu wystawi Wojtusia Dorota Piotrusia a wy wyborcy żryjcie się. Dylemat ma kustosz bo podoba mu się dwóch. „oj rabina kudrawaja?”

  • Wręczamy prezenty… Pytanie zasadnicze do pani wójt. Kto płaci za te prezenty i kryteria ich dawania.

 23. Słowa uznania dla Pana Mateusza ( dyrektora GOK-u). Wszyscy powinni brać z niego przykład. Jak coś nie tak to na poprosi się przyznać i wyciągnąć wnioski. Powoli zmieniam o nim zdanie… na plus oczywiście, mam nadzieję, że z czasem jego lekko irytujący sposób bycia przestanie mi w ogóle przeszkadzać.

 24. Czyżby fundusze na odśnieżanie już się skończyły? A może to nieudolnie zarządzana gmina. Strażacka, dubienska, Zalonska mało przejezdne. A jak reszta ulic?

 25. Wiceprezes zarządu krajowego Porozumienia zapowiedział że zrobi porządek ze złodziejstwem
  Bądźmy dobrej myśli 😂😂😂

 26. Do 19tki się dojedzie na rano do pracy/szkoły? Czy jednak dwóch operatorów co wygrali przetarg na odsniezanie to mało na taką gminę?

 27. zybi dlaczego obornik rozwalasz wolnym tepie powinienes jezdzic 60 na godzine jak sie nieznasz nie krytykuj dziadu ze sloma w butach

 28. czy gmina bocki oszczedza wchodze do starostwa choinka stoi nastroj swiateczny na miescie tez widac nastroj swiateczny wracam do bociek pojezdzampod bank w bockach tez ladnie choinka stoi na cholu ale wchodze do gminy pusto nastruj zalobny niestac na choinke jak pamietam zawsze stala wstyd pani wojt nawet pani tego nie umie uszanowac na bockach wisza jakies tam ozdoby cale lato a jak przychdzi czas to nie swieca kto zato odpowiada czy pani tym sie interesuje czy ma to pani geboko gdzies

 29. Prowadzalem też dzieci do szkoły i dziś się cieszę że nasze Boćki nie miały króla (obgadula pierwszego) no i Marysieńki (ślicznej krysienki) i resztę pazi..

 30. Prowadzę dziś wnuki do szkoły i rzucił mi się w oczy brak desek w ławkach przy siłowni. Powiedzcie, że zostały zdemontowane, by nikt ich nie ukradł.. prawda? Czy jednak zostały skradzione??

  • Koniecznie trzeba tam zamontować monitoring, bo niedługo cały sprzęt zniknie. Poza tym będzie większy porządek w tym miejscu. Proszę o interwencję radnych w tym zakresie.
   pozdrawiam
   Jarek

 31. Szanowny adminie,przeciez widzisz że te emy i inne zibi obserwatory robią z Bociek zapyziała wiochę. Nie pozwalaj, to dyskusje poniżej poziomu zero

 32. Czytając wpisy obrońców pani wójt muszę stwierdzić z przykrością że jeśli ona reprezentuje taki poziom kultury i merytoryki jak jej obrońcy to współczuję mieszkancom gminy Boćki