U jednego z nauczycieli szkoły w Boćkach wykryto koronawirusa. Dyrekcja szkoły wydała komunikat, w którym poinformowała o kwarantannie i wprowadzeniu nauczania zdalnego. To już drugi taki przypadek w boćkowskiej szkole. Wcześniej koronawirusa stwierdzono u jednego z pracowników technicznych szkoły, a na kwarantannę skierowano oddział 5-latków i ich domowników.

Komunikat dyrektora szkoły w Boćkach:

„W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w szkole, związaną z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem u jednego z nauczycieli, w porozumieniu z Organem Prowadzącym oraz na podstawie pozytywnej opinii PSSE w Bielsku Podlaskim  informuję, że w dniu 19.10.2020 r. wprowadza się nauczanie zdalne w klasach: I b, V i VI b (informacje na www szkoły w zakładce „Zdalne nauczanie”). Uczniowie i domownicy pozostają w kwarantannie domowej w dniach 18-19.10.2020 r. Pozostałe oddziały (oprócz 5-latków, których dotyczył poprzedni komunikat) i klasy uczą się w trybie stacjonarnym. W przypadku pytań – kontakt pod nr 85 731 31 68 w godzinach pracy szkoły”.

Źródło: spbocki.edupage.org

Bądź bezpieczny – stosuj zasadę DDMA

Każdy z nas ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana. Jak przypomina rząd, należy stosować zasadę DDMA, dzięki której chronimy siebie i innych:

D jak dystans

D jak dezynfekcja

M jak maseczka

A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Jak czytamy na stronach rządowych, utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk woda z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej – to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jak informuje rząd, jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. „Co ważne, im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa” – czytamy na rządowej stronie internetowej.

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj