Na stronie Urzędu Gminy w Boćkach pojawiła się informacja o przeprowadzanej kontroli deklaracji mieszkańców o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Chodzi o sprawdzenie, czy zgłoszeni są wszyscy domownicy.

„Dane zbiorcze wynikające z deklaracji mają wpływ na wysokość stawek tej opłaty na terenie gminy. Jeśli nie zgłaszamy wszystkich domowników opłaty ponoszą za nas inni. To nie jest uczciwe i gmina dopilnuje, by takie sytuacje nie miały miejsca. Koszt odbioru śmieci musi być ponoszony przez wszystkich, a nie wyłącznie przez część mieszkańców gminy” – czytamy na stronie urzędu.

Co sprawdzają?

Jak poinformował urząd, weryfikacja prowadzona będzie w oparciu o następujące dane:

 • dokumenty uprawniające do pobierania świadczenia 500+ oraz zasiłków rodzinnych,
 • dokumenty meldunkowe
 • rejestr wyborców (oświadczenia o miejscu zamieszkania)
 • dokumenty pomocy społecznej, wywiad środowiskowy, inne.

Urząd przypomina, że zgodna z ustawą, opłata dotyczy osób zamieszkujących, a nie osób zameldowanych.

Więcej – w tym również odpowiedzi na częste pytania mieszkańców – znajdziesz na stronie urzędu gminy >>>

Nowe stawki

Nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi będą obowiązywać od 1 kwietnia 2021 roku. Stawka miesięczna od jednej osoby wynosi:

 • 20,00 zł – zbieranie odpadów w sposób selektywny,
 • 40,00 zł – stawka podwyższona w przypadku niesegregowania odpadów,
 • zwolnienie w wysokości 2,00 zł z miesięcznej opłaty od 1 mieszkańca deklarującego kompostowanie bioodpadów w przydomowym kompostowniku (20,00zł – 2,00zł = 18,00 zł – budynki jednorodzinne).

Jak czytamy na stronie urzędu gminy, właściciel nieruchomości, który kompostuje odpady i chce skorzystać ze zwolnienia, jest obowiązany do złożenia nowej deklaracji.

Więcej o deklaracjach dowiesz się na stronie urzędu gminy >

8 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. Żeby przyszły zmiany musi zmienić się mentalność a na to bym nie liczył. Większość to poddane pospólstwo, które nie umie myśleć samodzielnie co widać, liczy na to by coś urwać ze sołu Jaśnie Pani/Pana, nawet jak będą to ochłapy to i tak będą się cieszyć, bo tak wychowany jest niewolnik. Może MODLITWA coś zmieni albo APOSTAZJA ale na pewno nie nastąpi to szybko..

  • Nie martw się. Jesteś ta owieczka co się zagubiła ale ciebie przygarną. To że siedzisz na piedestale udajesz pobożnego to ściema? Dalej jesteś czerwony burak.

 2. Trochę jest w tym wszystkim prawdy …. niby nie dużo bo podwyżka 3-4 lub 5 zł ale na wszystkim w skali masowej lub roku jest już ładna suma . Dlaczego solidarnie nie obniżyć wynagrodzenia pracownikom gminy nie mówię wszystkim ale tym co zarabiają najwięcej np dla Wójta i Sekretarza …? Oczywiście jak gmina stanie na nogi to podniesiemy Wam ponownie , zobaczymy czy faktycznie martwi Was los gminny i jej mieszkańców . Ale każdy jest cwany wydoić ile się da podczas trwania kadencji i w nogi …. potem kolejny uzdrowiciel przyjdzie i będzie gminę leczył .

  • Przykład idzie z góry. Co sie dzieje na szczeblu państwowym to przechodzi ludzkie pojęcie

 3. Nam podnoszą podatki, wszędzie tylko wyciągają łapy a ciekawi mnie czy choć trochę sobie zabiorą? Co Wójtowa, Rada, zrobili… nabrali kredytów, że na wszystko brakuje… Ładnie brać, a raczej jawnie drenować moje kieszenie na które muszę za granicą wydrapać, ale czy pomyślała taka z sesji jedna z drugą żę oszczędności są gdzie indziej? Ludzi nazatrudniali, pachołów, natworzyli stanowisk, rozwalają kasę, tworzą masę niepotrzebnych szkoleń, cześtych spotkań alkoholowych baletmistrzów, programów które w gruncie rzeczy nie prowadzą w większości do polepszenia bytu mieszkańców a są tworzone tylko do wyciągania kasy podatnika, jak zresztą w całej tej papierowej unii. Dotują tych chytrych, biedni dalej biedni, głupi dalej głupi, zamiast dać wędkę rozdają ryby. To samo te programy unijne, gdzie cena jednostki którą mozna było by kupić bez dotacji z dotacją powoduje że kosztuje 2x drożej.

  Tu gdzie jestem tak samo nie jest wesoło, wszystko polega na kredytach, społeczeństwo tonie w długach, lekkie zachwianie gospodarki i dupa zaczyna się sypać co widzę na każdym kroku. Niby mają ładne auta, domy, ale co z tego jak wszystko na kreskę. Kiedyś to pierd**lnie i tylko smród zostanie.

  • ludzie nie wybiorą takiego co chce zrobić porządek, ludzie lubią jak ich się mami obietnicami, daje się coś za nic etc…
   Są politycy w Polsce którzy bardziej patrzą na Państwo jak na fimę do zarządzania a nie jak na miękkisz socjalnobytowy.
   Państwem, miastem, gminą, powinna zarządzać osoba która ma pojęcie o biznesie a nie z plecami i gównomową, tak jak obecnie jest to praktykowane. Łażą po domach, obiecują złote góry, pracę, zlecenia a nie kierują się czymkolwiek co ma za zadanie matematycznie sprawić że będzie wszykim lepiej.
   Rozwalają kasę na lewo i prawo, i tak jak poprzednik napisał projekty, szkolenia, nowe stanowiska to wszystko to podraża koszty dla podatnika czy polsckiego czy unijnego….
   Ludzie nie szanują innych, nie szanują cudzego pieniądza którym zarządzają, zazdrość, ploty, interesowania się czyimś życiem i codziennością, zawiść to norma… Nigdy się to znie