Urząd gminy ogłosił konkursy na dyrektorów szkół podstawowych w Boćkach i Andryjankach. Chętni mogą składać swoje oferty do 26 lipca.

Stanowisko dyrektora może sprawować nauczyciel dyplomowany lub mianowany, który m.in. ma pięcioletni staż pracy pedagogicznej, ukończone studia z zarządzania lub kurs z zarządzania oświatą oraz cieszy się dobrymi ocenami swojej pracy. Co ciekawe, dyrektorem może być również osoba, która nie jest nauczycielem. Kandydat taki musi m.in. posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy (w tym co najmniej dwa lata na stanowisku kierowniczym).

Szczegółowe zasady, jakie muszą spełniać kandydaci, są zamieszczone w ogłoszeniach o konkursie:

Konkurs na dyrektora szkoły w Boćkach

Konkurs na dyrektora szkoły w Andryjankach

Na złożenie dokumentów kandydaci mają czas do 26 lipca. Konkurs przeprowadzi komisja powołana przez wójta. Odbędzie się on w ciągu 14 dni roboczych od końca terminu składania ofert.

Aktualnymi dyrektorami są: Kazimierz Pietraszko w Boćkach i Ewa Litewnicka w Andryjankach. Mogą oni bez przeszkód wystartować w konkursie, gdyż nie ma ograniczeń dotyczących kadencji.

8 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

  1. poco zmieniać dyrektora, jeśli obecna pani dyrektor wszystko robi żeby szkoła się utrzymała. Nie jestem jasnowidzem, ale jeśli przyjdzie nowy dyrektor to wszystko zrobi aby zlikwidować szkołę w Andryjankach. Tyle w temacie

  2. Oj znalazł się kandydat do Andryjank , a miał być w Boćkach . Widać że ten z Bociek jest nie zatapialny . Nowy kandydacie mam do ciebie apel : tej szkoły by nie było , gdyby nie obecna p. Dyrektor , także nie miałbyś gdzie startować ! Nadburzańska szkoła się skończyła ?