Z powodu koronawirusa, we wszystkich placówkach oświatowych w kraju przez dwa tygodnie będą zawieszone zajęcia. Na stronie szkoły w Boćkach pojawiło się oświadczenie dyrekcji. Przytaczamy je w całości:

„W związku z komunikatami Premiera RP – M. Morawieckiego w sprawie koronawirusa w Polsce i na świecie od 16 marca 2020r. (poniedziałek) zajęcia w szkole (dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze) są całkowicie odwołane na okres dwóch tygodni, tj. do 25 marca 2020r.

W dniach 12 marca 2020 r. (czwartek) oraz 13 marca 2020r. ( piątek) odbywają się tylko zajęcia opiekuńcze. Prosimy jednak o pozostawienie dzieci w domach, jeżeli tyko jest to możliwe.

W ww. dniach stołówka szkolna nie przygotowuje obiadów i nie ma dowozów uczniów.

Prosimy o śledzenie informacji w mediach i na stronach:

www.gov.pl

www.men.gov.pl

www.kuratorium.bialystok.pl

www.wssebialystok.bip.gov.pl

www.spbocki.edupage.org

Dziękujemy za wyrozumiałość i zrozumienie.

Dyrekcja szkoły”

Ministerstwo edukacji radzi

Z kolei na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawił się komunikat ze wskazówkami m.in. dla rodziców i uczniów. Przytaczamy jego najistotniejszy fragment (całość do przeczytania tutaj):

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

 • dziennik elektroniczny;
 • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
 • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

15 KOMENTARZE

 1. Pisanie przez Ks, że cerkiew ma 13 dni poślizgu jest wyraźnym naśmiewaniem się z innej wiary i ocieraniem się o obrazę uczuć religjnych. Inną rzeczą jest to czy duchowny w tym czasie powinien odwiedzać wiernych w domach z modlitwą czy też nie powinien tego robić. To są dwie różne kwestie.

  • Nie uważam. A jestem prawosławny. I ja to u umieściłem. Jeśli nasmiewanie to tylko ze wzgledu na brak JAKIEJKOLWIEK reakcji władz cerkiewnych. Bo z tego co się orientowalem to pojedyncze parafie jakieś zalecenia wydały. Głównie równoznaczne z wytycznymi władz państwowych.

  • Ekspert cerkiewnokosciellny. Ważne 13 czy 14? Chodzi o reakcję. Po co łazi? Dla tych kilku srebrników?

 2. W dniu dzisiejszym batiuszka chodzi z modlitwą, co w związku z panującą pandemią jest szczytem nieodpowiedzialności i głupoty. Ludzie, pamiętajcie, że woda święcona nie uchroni Was przed chorobą!

  • Bez potrzeby nie chodzić. Robić przelewy internetowe. A w urzędzie raczej wielce pilnych spraw nie ma. Z resztą widnieje na stronie ug komunikat. Poza tym kto rozsądny nawet przy grypie czy przeziębieniu wychodzi z domu?

SKOMENTUJ

Prosimy o wpisanie komentarza
Wpisz swoją nazwę