Wójt gminy Boćki Dorota Kędra-Ptaszyńska powołała swoją zastępczynię. Będzie nią Milena Korniluk.

Zarządzenie ws. powołania Mileny Korniluk na zastępcę wójta gminy Boćki weszło w życie 23 listopada. W dokumencie podpisanym przez Dorotę Kędrę-Ptaszyńską czytamy ponadto: „Skracam Pani Milenie Korniluk staż pracy wymagany na stanowisku Zastępcy Wójta do 2 lat. Skrócenie stażu pracy jest podyktowane bardzo dobrą znajomością zagadnień dotyczących funkcjonowania samorządu terytorialnego, nabytych przez Panią Milenę Korniluk podczas dotychczasowej pracy zawodowej”.

47 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

  • Gmina od czoła zamknięta ale polazłam do drzwi od szkoły. W środku nie widać urzędników, siedzą w pokojach. Idę do sekretariatu że niby mam sprawę. Drzwi do wójt otwarte. W środku pusto. Telefon. Sekretarka mówi że wójt pracuje na zdalnym, łączy z Vice wójt. Telefon nie odpowiada, widocznie gdzieś polazła. Na parapecie lista obecności, ta strona podpisana.

 1. Czy naprawdę nic nie wiadomo, gdzie podziewa się włodarka gminy? Mówi się, że obecna skarbniczka wyruszyła w poszukiwaniu swojej szefowej. Już pięć dni minęło i ani skarbnik ani włodarczyni nie ma. Lista u jednej i drugiej jest czysta, ale jak się pojawią to na pewno będzie u obu podpisana. Większość społeczeństwa woła: wróć Mario, wróć, bo Ty dbałaś o naszą gminę. Wróć Mario, wróć.

  • Gdyby był kret w zespole jak waść domniemasz, to już dawno siedziałoby CBA czy inna kontrola a tak to bujasz w obłokach. A tak swoją drogą to przydałby się jakiś kipisz bo jest co ryć.

  • Krecika nie trzeba łapać bo on szkody w ogródku nie robi i nie wypycha kopców, tylko traktorem je rozpycha a jak jest z podkręconym uchem z tego lub innego powodu to daje równo na lewo, prawo i bardzo chce rządzić.

  • Pracuś mówisz że skarbniczka wyruszyła szukać władczyni ale jak tłumaczyła wice to na rozkaz skarbniczki powołana wice bo nie ma komu podpisywać dokumentów a jak się władczyni pojawi to bywa że już po terminie, z tego tytułu gmina dużo straciła a lista obecności to niech rade zainteresuje ubiegły tydzień to nawet nie było komu odebrać w sekretariacie telefonu. Hulaj dusza Niby mają się zbierać i rządzić, może radni tym się zainteresują bo za coś biorą grosze

 2. Do ” z Bociek” poprzednik nie miał żadnego doświadczenia z pracą z ludźmi ani doświadczenia. Prosto z chlewa na salony. O ile pamiętam, mogę się mylić, studia kończył w trakcie wójtowania.

 3. Już dawno trzeba było wywalić to towarzystwo. Stasiek, Dorota teraz zastępca Milena a do wyborów namaszczony przez Staśka zastępca przewodniczącej Wojtuś bedzie. Kiedy ludzie zrozumieją że to jedno i to samo. Będą się tak bawić, aby nikt z zewnątrz nie wygrał bo różne rzeczy mogą wyjść.

  • Podpobno wszystkie chwyty dozwolone
   Szczerze? Nie czujecie się jak nasi przodkowie w czasach zaboru. Kto u nas rozdaje karty. Skarbnik, sekretarz, teraz vice wójt.

 4. Skoro jest sekretarz, to po co zastępca wójta ? Jak jest zastępca wójta, to po co sekretarz ? Co z Dorotką się dzieje, że zastępca potrzebny ? Choroba filipińska ją dopadła, czy inny koronapsikus ? W zeszłym roku zarobiła ponad 120 tys. zł, sekretarz stówę i skarbniczka stówkę. Teraz jeszcze zastępca. Bogata ta nasza gmina, chociaż w rankingach jedna z najbiedniejszych w Polsce. Gmina zamknięta bo wirus, a tu zastępca dla Dorci potrzebny 🙂 Nie ma to jak praca w urzędzie. Czy się stoi czy się leży, gruba kasa się należy. 🙂 Jak Stasiek zrezygnował, to zastąpił go sekretarz.

  • Powszechną praktyką w małych gminach jest brak zastępcy ( nie miałby co robić) a nieformalnie taką funkcję pełni sekretarz. Nasza Wójt i Zastepczyni twierdzą że RIO wskazuje że powołanie zastępcy jest obowiązkiem wójta. Ale jest to taki obowiązek do wypełnienia jakich wiele ma wójt ale czapka z głowy jej nie spadnie jak tego nie wykona (nie ma sankcji). Nic nie stoi na przeszkodzie aby dzielić formalnie funkcję sekretarza i zastępcy wójta ( po np. pół etatu). Jak się rozglądniesz po okolicy to nie wskażesz podobnej gminy jak nasza gdzie jest zastępca wójta. Do tej pory było dobrze i nikt nigdy nie wskazywał na problem w tej mierze. Stać nas. Z drugiej strony słyszymy głosy wójta , że finansowo następują trudne czasy, trzeba wziąć kredyt na drogi, że musimy dokładać do szkół, nie stać nas na szkołę w Andryjankach, w Wie cieniu ludzie dalej żyją bez bieżącej wody i tak dalej. Oczywiście zapytamy wójta o powody merytoryczne i faktyczne powołania zastępcy wójta. Oczywiście odpowie że obecnie brak sekretarza i wójta ale przeciez on ciągle musiał ja zastępować kiedy jej nie ma. Będzie musiała coś szybko wymyślić ale ma wprawę. Wielu uwierzy. Usłyszymy na sesji.

  • Radny, „Do tej pory było dobrze i nikt nigdy nie wskazywał na problem w tej mierze”. Jakie dobrze, jak wam zawsze było źle?

 5. gowniara niech sie zycia nauczy.Te same nazwiska slysze od podstawowki.Same znajomosci.Brak wyksztalcenia.W sklepie by se rady nie dala.Wszystko spada na psy od najwyższych glow panstwa po takie gminy jak Boćki.Moze przedszkole zatrodnimy,bedzie podobnie,tylko zamiast kawy kakao

  • Zmiany wymyśliła podobno skarbnik, zastępczyni mówiła że nie dogadują się już z obecną wladzą

  • rdfg a u pana pewnie doswiadczenie jakiego nikt w okolicy nie ma. Skoro siedzi w tym od poczatku kariery zawodowej to jakies doswiadczenie i wiedze ma. Nie?

  • Nomenomen. Stanisław obejmując wójtowstwo miał wyższe wykształcenie, staż w organizacji samorządowej i oświacie. Nie ten poziom. Zrobił błąd lansujac panią D. Potem zerwała się ze smyczy.

 6. Z tego co widać to „gwiazda ” wybiera się na dłuższy urlop . Ktoś musi pilnować starych układów , tak jak się dzieje w niektórych Gminach / na przykład było w sąsiedniej / .

 7. W celu wygospodarowania środków na pobory Zastępcy, proponuję zacząć szukania oszczędności. Na początek podpowiedź dla Pani Przewodniczącej aby najbliższe komisje zaplanowane na 2 grudnia i Sesja z 3 grudnia odbyły się jednego dnia. Komisje np.o 7.00 a Sesja o 10.00 wtedy zaoszczędzi się na dietach radnych. Oszczędności na dietach sołtysów zostały już wprowadzone gdyż nie zaprasza się ich na Sesje.

  • A ja proponuję, żeby pani Wójt zrezygnowała z funkcji skoro nie daje rady, albo przynajmniej niech zrezygnuje z części swojego uposażenia. Ale to trzeba czuć wstyd i honor żeby tak zrobić. Jak dla mnie dno i wodorosty, ale pewnie wybory następne też wygra bo przez trzy lata ludzie zapomną, a przed samymi wyborami coś się w gminie zrobi.

 8. Przeraża mnie te całe towarzystwo rządzące z panią Wójt na czele. Traktują obywateli jak idiotów i wogóle się z ludźmi nie liczą. Ta ich buta i pogarda jest straszna, a jeszcze bardziej straszne jest to, że nie mają za grosz zasad i honoru no i wstydu.
  No ale to ludzie wybrali.

 9. Ta dziewczyna ma już ile etatów? 3-4? Dała się wkręcić dla kasy czy dla stanowiska, będzie jako marchew?
  A Panna władczyni co warta? Nic !!! A rada? Wydajecie nie swoją kasę tak łatwo… bo co? Znów kredyt się weźmie znów puści się obligacje? Całe te burdelowskie plemie totalnie nic sobą nie wniosła przez te miesiące stołkowania, nawet nie umie nadzorowac by wydano poprawnie decyzję, ufff… połowa tam to beztołkowne duszyczki które nie potrafią nic poza klikaniem na faceboku, plotkowaniem, piciem i zaginaniem mozliwości.

 10. Pani wójt, dlaczego w kampanii nie mówiła Pani że nie da rady sama i trzeba będzie wydawać pieniądze na kolejny etat? Ostatni raz na Panią zagłosowałem

 11. Jaki wójt taka gmina, tacy wyborcy i taka rada.
  Nic się nie dzieje i nic nie ma, normalna prywata, rubta co chceta. łażą jak ćmy, plotkują, piją, wydajności zero, tylko zazdrość, kumoterstwo i pierdoklety.
  Szkoda ze gmina nie jest prywatna bo by pracowało połowa tych ćmuf i po klinie by pos spływał a to jak w całym państwoie za sobotę wolne za nadgodziny wolne, za kwarantanne wole…

  Ja żadko komenty prawie ale już nie dam rady na to patrzeć jak marnotrawią szanse, kasę i ludzi, próbując udowadniać ze tacy cacy a tylko beznadzieja i nieróbstwo.

  Mówią że jak by był Mareczek było by inaczej… heeee.. następny nierób i sowa… myslę że jakby wybrali Panią lekkich obyczajów na te stanowisko to przynajmniej byłoby wesoło i rozrywkowo a tak to pociotki i strzelanie z ucha…