W kościele w Boćkach powstanie muzeum Sapiehów

18

Prawie 200 zł tys. dotacji otrzymał Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach na stworzenie muzeum rodu Sapiehów. Powstanie ono w nawie miejscowego kościoła. Dofinansowanie pochodzi z funduszy europejskich, a zatwierdził je zarząd województwa.

Dzięki dotacji Gminny Ośrodek Kultury ma przeprowadzić prace remontowe w nawie kościoła parafialnego w Boćkach. „Dzięki podjętym pracom, pomieszczenia nawy zostaną zaadoptowane na potrzeby lokalnego muzeum rodu Sapiehów. Z dotacji, poza remontem, zostanie sfinansowany również zakup wyposażenia na potrzeby muzeum. Będzie to pierwsze takie miejsce na terenie gminy, w którym odwiedzający zapoznają się z dziedzictwem kulturowym Bociek, w tym z historią związaną z Sapiehami i początkiem historii tego rodu” – czytamy w serwisie Wrota Podlasia.

Wartość projektu to ponad 240 tys. zł.

Źródło: wrotapodlasia.pl

18 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

  1. ciekawy projekt a na sesji nikt się nie zapytał, dotacja spora ale ile poszło na dokumentację a wniosku pewnie pracownicy jak zwykle też nie pisali a kaska poszła

  2. Kandydat tylko jeden. Zgadza się kościół fundował Sapieha dlatego też muzeum w kościele. Cerkiew fundował Potocki to może jemu w cerkwi? Panie Marszałku stać Pana na taki gest?

  3. Dlaczego w Kościele?
    Jest szkoła, będzie nowy GOK, budynek starej gminy?
    Ale w tych obiektach może z tortu nic nikt nie skubnie?

    • Bo to taka gra. Szef dał pieniądze i konkretnie wskazał miejsce ich lokacji. Gok i ugie to nie jego działka. To inna opcja dla niego prawie opozycja. Stawia ich do pionu. A pieniądze na takie coś jak muzeum żadne.

  4. Myślę, że głupawy pomysł!
    W nawie bocznej jest mało miejsca. Trzeba będzie usunąć balaski, ławki do środka przesunąć po stronie lewej ( najlepiej usunąć ), jakieś zabezpieczenia, gabloty, … .
    Proboszcz, pewnie zamknął by kościół dla wiernych, aby Stachu był zadowolony. Przecież, wierni nie są mu do niczego potrzebni, chyba, że jakaś składeczka na tylko wiadomy cel plebana (i Stacha).
    Radni kościelni (komitetowi) w naszym imieniu nic nie mają do powiedzenia?
    Ps. Ja ciągle zapominam, że radni gminni jak i kościelni, są tylko do podnoszenia łapek.

    Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wiele optymizmu i nadziei.

    • Nawa boczna? Chyba chodzi o korytarz prowadzący na chór. Koszt niewielki, trochę poprawić podłogę, pomalować, podświetlić. Pomieszczenie do tej pory nie wykorzystane.