Śmiertelny wypadek w okolicach Andryjanek w gminie Boćki. Jadące krajową „19” auto uderzyło w łosia, a potem w drzewo. Zginęła jedna osoba.

Samochód uderzył w łosia, a następnie rozbił się na drzewie w sobotę po godzinie 5 rano. Za kierownicą seata siedziała 51-latka. Zginęła na miejscu. Kobieta była radną gminy Boćki oraz sołtysem Jakubowskich.

Przez kilka godzin droga była zablokowana, a policjanci kierowali na objazdy.

Uwaga na dzikie zwierzęta

„Dzikie zwierzęta z powodu sezonowych migracji przebywają w pobliżu dróg przebiegających przez tereny leśne i mogą przekraczać jezdnię w najmniej spodziewanym momencie. Dlatego widząc odpowiednie znaki ostrzegawcze – bądźmy czujni i zachowajmy ostrożność” – przypominają bielscy policjanci.

Funkcjonariusze zachęcają też do zaznaczania niebezpiecznych miejsc na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja posiada ikonę „zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych”, dzięki której kierowca może oznaczyć miejsce zagrożone, aby przekazać tego typu informację pozostałym użytkownikom drogi. Kierowca, przed pokonaniem danej trasy może ją sprawdzić i zapoznać się zagrożeniami zgłaszanymi przez innych.

fot. OSP Boćki

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj