W piątek 13 maja o godz. 10 w budynku urzędu gminy zebrali się radni gminy Boćki na kolejnej już sesji. Przebieg obrad można śledzić również na Youtube.

Plan obrad:

 1. Otwarcie XXIV Sesji Rady Gminy i stwierdzenie prawomocności obrad,
 2. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad,
 3. Przyjęcie protokołu z obrad XXII Sesji Rady Gminy Boćki z dnia 31 marca 2022 r. oraz Protokołu z obrad XXIII nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Boćki z dnia 8 kwietnia 2022r.,
 4. Przedstawienie Oceny Zasobów Pomocy Społecznej za 2021 rok,
 5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Boćki na lata 2022 -2025 wraz z prognozą kwoty długu i spłat zobowiązań na lata 2022-2024,
 6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na rok 2022,
 7. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Podlaskie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 8. Podjęcie uchwały w sprawie opłaty targowej,
 9. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości ekwiwalentu pieniężnego za udział w działaniach ratowniczych, akcjach ratowniczych, szkoleniu lub ćwiczeniu,
 10. Informacja Wójta Gminy z realizacji uchwał i działalności w okresie międzysesyjnym,
 11. Interpelacje i zapytania radnych,
 12. Sprawy różne, wolne wnioski,
 13. Zamknięcie obrad sesji.

Źródło: BIP

28 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

  • Waldemar jest pożyteczny. Dobrze że ktoś patrzy wiochmenom na ręce bo inaczej zrobią z Bociek folwark.

  • Widocznie jego wypowiedzi są mało reprezentywne. Cóż pani radna z lasu i niejaki M to w sumie niewiele

 1. Cieszę się, że przejmujesz się moim zdrowiem, ale obawiam się, że mnie z kimś pomyliłaś.

  Chyba, że w ten dziwny sposób chcesz zdyskredytować moje (mam nadzieję) merytoryczne wpisy. W takim wypadku naprawdę sugeruje spróbowanie merytorycznej dyskusji, a nie rzucanie takimi prymitywnymi tekstami.

  • „merytoryczny” cóż to za piękne słowo. M piszesz jak jakiś profesor czy poseł connajmiej

 2. I jeszcze na koniec zdanie do Pani Przewodniczącej – im mniej się Pani odzywa, tym mniej hipokryzji wypływa na wierzch.

  Raz Pani mówi, że wszyscy radni powinni siebie szanować nawzajem i się wypowiadać w sposób kulturalny, a na tej samej Sesji Rady rzuca Pani pod nosem docinki – wyłapałem minimum dwa takie momenty – raz jak Radny Król skrytykował opieszałość innych radnych – Pani niezbyt ładnie skomentowała jego słowa. Ironiczne „dobrze, że Pan tak dużo zrobił dla tej Gminy, rewelacyjnie” – czy to jest przykład szanowania siebie nawzajem?

  Druga sytuacja – Pani Wójt w niezbyt miły sposób opisuje działania radnych opozycyjnych, którzy rzekomo „pozują” i „oczerniają” innych na transmitowanych sesjach i wtedy rzuca Pani pod nosem „no właśnie”. Zarzucanie komuś, że pozuje i oczernia innych to szanowanie siebie nawzajem? Więc na przyszłość proszę pamiętać, że ma Pani mikrofon i słychać Pani komentarze. Hipokryzja i podwójne standardy 🙂

 3. Pani Wójt potwierdza, że część Radnych rozmawia z Panią Wójt, współpracuje itp.

  Pani Przewodnicząca do Radnej – ma Pani dowody, że się spotykamy z Panią Wójt przed sesją?

  No litości, przecież Pani Wójt to potwierdziła na tej samej sesji…
  „Moi Radni zostali poinformowani o kwestii X” – więcej dowodów potrzeba?

  • Na komisji 12.05.2022 – omawiane jest pismo z prośbą Gminy Orli o dofinansowanie ich inwestycji – Pani Wójt nie informuje Radnych jakie Gmina zamierza podjąć decyzje w tej sprawie

   Na Sesji 13.05.2022 – Radny zwraca uwagę na kwestię tej prośby – w odpowiedzi Pani Wójt stwierdza, że jej Radni już wiedzą dobrze, że Gmina nie będzie współfinansować tej inwestycji.

   To na Komisji nie można było powiedzieć tego wszystkim radnym? Albo Pani Wójt kłamie, że jej radni wiedzą o tej decyzji, albo ich informowała po zakończeniu komisji – jaki w tym sens? Ja nie widzę żadnego.

 4. Radny rzuca zaczepne pytania dotyczące wydatków na działalność CIS-u i Pani Wójt odpowiada tylko ironicznie, że koszty są zerowe.

  No wiadomo – skoro to nie są pieniądze Gminy, to można je wywalać w błoto.

  Pani Wójt, może gdyby te pieniądze nie były wyrzucone w błoto, to zostałyby przekazane na inne cele i też Gmina coś by z tego uzyskała? Cudze pieniądze najłatwiej wywalać w błoto.

 5. Pani Wójt narzeka, że dopiero na transmitowanej Sesji niektórzy zabierają głos na dany temat. A potem jest następująca sytuacja:
  Radny Król – Pani Wójt, na przedostatniej Sesji powiedziała Pani, że udzieli odpowiedzi na zadane pytania i dotychczas odpowiedzi nie otrzymałem

  Po X czasu:
  Pani Wójt – zaczyna odpowiadać na te pytania.

  To skoro minął ponad miesiąc i Pani Wójt nie raczyła odpowiedzieć na zadane pytania zgodnie z obietnicą i dopiero udziela odpowiedzi (głównie sarkastycznie) po tym jak Radny na transmisji poruszył te kwestie?

  Parodia

 6. Radny Zawadzki jest bez błędny – kilka razy dzisiaj z jego ust padło – że to cała Rada głosowała nad daną ustawą. To jak 10 osób zagłosowało Za, a 3-4 zagłosowała PRZECIW to wszyscy ponoszą taką samą winę jak dana ustawa okazała się błędem?

  Jak ktoś popełni błąd to powinien mieć odwagę przyznać się do tego, a nie rzucać ogólniki i zwalać winę na wszystkich 🙂

 7. „Siedzicie tutaj, w jakimś letargu, żadnej reakcji. Nie chcecie czegoś zrobić dla tej Gminy?” – Radny w minutę scharakteryzował większość członków naszej Rady.

  Ciekawe czy Radnych oblał strach jak zaproponowano, żeby Komisję także transmitować 🙂 Ciekawe ile by tam kwiatków wyszło 🙂

 8. Najlepsze podsumowanie naszej Gminy:

  – na podwyżki dla Pani Wójt i dla radnych środki się znajdą
  – na podwyżki dla strażaków, którzy narażają swoje życie – na ten moment nie ma, komisje muszą się spotkać, pogadać. Przecież jak jest jakaś pierdołowata kwestia – korzystna dla Pani Wójt, to raz dwa to jest uzgodnione 🙂

  Podwójne standardy.

 9. Przewodnicząca Rady Gminy Boćki przyznaje, że na Sesji Rady Gminy są podwójne standardy dotyczące udzielania głosu i respektowania punktów obrad… Mam nadzieję, że w kolejnej Radzie Gminy wybiorą kogoś kompetentnego, bo teraz to tylko usiąść i płakać.

 10. Radny punktuje Panią Wójt, że jej decyzje czy ich brak wpływają na to, że Gmina traci kilkaset tysięcy złotych. Jaka jest reakcja Pani Wójt – najpierw śmiech, a potem odwrócenie kota ogonem 🙂 Naprawdę według Pani Wójt dysponowanie własną wodą nie byłoby znacząco tańsze od zakupu wody od innych Gmin?

  Najlepiej podsumował to radny: „Prosta matematyka, naprawdę nie wiem czego tutaj można nie rozumieć. To prosta ekonomia”. Niestety jak widać nawet łopatologiczne tłumaczenie Pani Wójt jest niewystarczające.

  • Mieszkaniec potem bezlitośnie dobił merytorykę Pani Wójt – dlaczego budowana jest przepompownia w Jakubowskich skoro woda kosztowałaby tyle samo, gdyby była kupowana od innej Gminy?

   Niegospodarność i wyrzucanie pieniędzy w błoto…

 11. Kolejnym przykładem i dowodem na poparcie poprzednich komentarzy – Radni głosują za sprzedażą działki dla lokalnego przedsiębiorcy – bo zakładają, że będą nowe miejsca pracy… a na działce budowany jest dom i po miejscach pracy ani widu, ani słychu 😀

  DLATEGO RADNI POWINNI MIEĆ 100% NIEZBĘDNYCH INFORMACJI PRZED GŁOSOWANIEM!!!

 12. Pani Wójt oburza się, że kilku radnych wstrzymało się w danym głosowaniu, którego rezultat miał przynieść określone korzyści. Jednak trudno Pani Wójt zrozumieć, ze czasem wystarczy rzetelnie informować radnych i mieszkańców o danych działaniach i wtedy pewnie głosowanie byłoby jednomyślne.

  To jest też to o czym wcześniej pisałem – na sesjach Rady są głosowania na temat, z którymi Radni nie są obeznani. Naprawdę ciekawi mnie co myśli sobie radny X, który nie wiedząc zbyt dużo na dany temat klika „ZA”. Mogę się tylko domyślać, że myśli wtedy – jedna uchwała mniej, szybciej będzie koniec…

  • Do tego Pani Wójt ma słabą pamięć – były radny musiał jej przypomnieć, że to głosowanie, które tak rozczarowało czy oburzyło Panią Wójt – było wspólne dla kilku punktów. I teraz zdziwienie, że jak głosowanie dotyczy kilku kwestii, to ktoś może się zgadzać z 2 punktami, a z jednym niekoniecznie i wtedy się wstrzymuje?

 13. Pani Wójt razem z przewodniczącą Rady Gminy naciskają Radę, żeby głosować nad regulaminem – zanim pojawi się jakakolwiek dyskusja dotycząca tego regulaminu. Znowu z Rady robi się szopkę. Przecież Radni powinni mieć chyba jakąkolwiek wiedzę na temat, którego dotyczy głosowanie. Ile warta jest Rada, która podejmuje decyzję nie mając pojęcia o co chodzi w danym głosowaniu?