Zakończyło się głosowanie na wójta gminy Boćki. Największe poparcie zdobyli Dorota Kędra-Ptaszyńska i Marek Łukaszewicz. To oni zmierzą się w drugiej turze, która odbędzie się 23 lipca w godzinach 7-21.

Wyniki głosowania:

Dorota Kędra-Ptaszyńska: 988 głosów

Marek Antoni Łukaszewicz: 674 głosy

Adam Król: 233 głosy

Grzegorz Mariusz Popławski: 97 głosów

Frekwencja: 52,3 proc.

 

Wyniki te oznaczają, że 23 lipca obędzie się druga tura wyborów. Żaden z kandydatów nie zdobył bowiem więcej niż 50 proc. głosów.

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (CAŁA GMINA)

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (OBWÓD NR 1 – ANDRYJANKI)

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (OBWÓD NR 2 – BOĆKI)

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (OBWÓD NR 3 – NURZEC)

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (OBWÓD NR 4 – OLSZEWO)

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (OBWÓD NR 5 – SIELC)

 

Kandydaci w pierwszej turze

Dorota Kędra-Ptaszyńska została zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczona Gmina Boćki. Ma 35 lat, wyższe wykształcenie i jest członkinią partii Polska Razem Zjednoczona Prawica. Mieszka w Jakubowskich.

Adam Król reprezentuje komitet wyborczy Bocian. Ma 42 lata i średnie wykształcenie. Nie należy do partii politycznej. Mieszka w Boćkach.

Marek Antoni Łukaszewicz został zgłoszony przez komitet o nazwie Przyjazny Samorząd. Ma 58 lat, wykształcenie wyższe i należy do Prawa i Sprawiedliwości. Mieszka w Boćkach.

Przedstawicielem KWW Ludowego jest natomiast Grzegorz Mariusz Popławski. Ma 44 lata, zawodowe wykształcenie i należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Mieszka w Bodaczkach.

Warszawa zamiast Bociek

Przyspieszone wybory były związane z rezygnacją Stanisława Derehajły, który wójtem gminy Boćki był od 1998 roku. Stanowisko wójta zamienił na fotel doradcy ds. samorządu terytorialnego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Stanisław Derehajło, podobnie jak Jarosław Gowin (wicepremier i minister nauki), należy do partii Polska Razem Zjednoczona Prawica (wchodzi ona w skład koalicji rządowej). CZYTAJ WIĘCEJ

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj