Mieszkańcy gminy Boćki zdecydowali. Nowym wójtem została Dorota Kędra-Ptaszyńska. To ona będzie rządziła co najmniej do następnych wyborów samorządowych, które odbędą się pod koniec 2018 roku.

Wyniki drugiej tury wyborów:

Dorota Kędra-Ptaszyńska: 1235 głosów

Marek Antoni Łukaszewicz: 1075 głosów

Frekwencja: 59,2 proc.

 

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (CAŁA GMINA)

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (OBWÓD NR 1 – ANDRYJANKI)

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (OBWÓD NR 2 – BOĆKI)

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (OBWÓD NR 3 – NURZEC)

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (OBWÓD NR 4 – OLSZEWO)

PROTOKÓŁ WYNIKÓW GŁOSOWANIA (OBWÓD NR 5 – SIELC)

 

Zmiany również w sejmiku

Wybór Doroty Kędry-Ptaszyńskiej na wójta gminy Boćki wiąże się również ze zmianami w sejmiku województwa podlaskiego. Nowa wójt jest bowiem radną wojewódzką, a tej funkcji nie można łączyć ze stanowiskiem m.in. wójta. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Polska Razem kontra Prawo i Sprawiedliwość

Dorota Kędra-Ptaszyńska została zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczona Gmina Boćki. Ma 35 lat, wyższe wykształcenie i jest członkinią partii Polska Razem Zjednoczona Prawica. Mieszka w Jakubowskich. Marek Antoni Łukaszewicz został zgłoszony przez komitet o nazwie Przyjazny Samorząd. Ma 58 lat, wykształcenie wyższe i należy do Prawa i Sprawiedliwości. Mieszka w Boćkach.

Druga tura wyborów była niezbędna, gdyż dwa tygodnie temu żaden z kandydatów nie uzyskał więcej niż 50 proc. głosów. Oprócz Doroty Kędry-Ptaszyńskiej i Marka Antoniego Łukaszewicza, o głosy walczyli wtedy Adam Król i Grzegorz Mariusz Popławski.

Warszawa zamiast Bociek

Przyspieszone wybory były związane z rezygnacją Stanisława Derehajły, który wójtem gminy Boćki był od 1998 roku. Stanowisko wójta zamienił na fotel doradcy ds. samorządu terytorialnego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Stanisław Derehajło, podobnie jak Jarosław Gowin (wicepremier i minister nauki), należy do partii Polska Razem Zjednoczona Prawica (wchodzi ona w skład koalicji rządowej). CZYTAJ WIĘCEJ

1 KOMENTARZ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. ak poniedziałek, 16 październik 2017 10:38
  – Wromar zadajesz infantylne pytania. Co za różnica w jakiej branży? Tylko żeby nie było tak, że ściągniecie inwestora, który wybuduje tu spalarnię padliny, albo utylizację niebezpiecznych odpadów. Chodzi o to żeby działalność firmy nie była uciążliwa i szkodliwa dla mieszkańców gminy i nie była szkodliwa dla samych pracowników. Godna praca to taka, w której pracownik pracuje 5 dni w tygodniu po 8 godzin nie tracąc zdrowia. Często bywa tak, że niektórzy pracują po kilkanaście godzin dziennie, 6, 7 dni w tygodniu za najniższą krajową, albo za niewiele więcej, bez umowy lub na śmieciówce i jeszcze muszą dojechać do pracy kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów.
  wromar -” a ja może mam propozycję pracy/inwestycji.”- Jeśli masz propozycję pracy to przedstaw ją może ktoś będzie zainteresowany. Jeżeli masz dobre kontakty z przedsiębiorcami, którzy byliby skłonni otworzyć w Boćkach swe przedsiębiorstwa to zaproś ich do Bociek i pójdź z nimi do Pani Wójt. Wczoraj dowiedziałem się, że w ciągu roku powstanie w Boćkach od 5 do 10 miejsc pracy. Dobre i to, ale zasługi naszych miejscowych, rządzących polityków nie ma w tym żadnej.

  wromar poniedziałek, 07 sierpień 2017 20:47
  – Panie Adamie! Ja tylko pytam uprzejmie o Pana oczekiwania co do inwestora w Boćkach, jaka to miałaby byc branża, w jakim charakterze/zawodzie mieliby pracować mieszkańcy naszej gminy i jaka za tę pracę miałaby być wypłata? I tylko tyle, a Pan tu wyzywa od dzieciaków, a ja może mam propozycję pracy/inwestycji.

  ak poniedziałek, 07 sierpień 2017 18:01
  – wromar – „Panie Adamie! Godna praca za przyzwoite pieniądze Jaka to godna praca? Za jakie przyzwoite pieniądze? Dla jakich ludzi?” – Ile ty masz lat dzieciaku? Byłeś gdzieś kiedyś zatrudniony? Chyba nie skoro zadajesz takie głupie pytania.

  x1y2 sobota, 05 sierpień 2017 22:23
  – Robią nas w balona tymi oświadczeniami.

  Waśka sobota, 05 sierpień 2017 21:11
  – A wy jak zwykle. O sobie? Gnojna?

  zybi sobota, 05 sierpień 2017 18:41
  – Jesli ktos udezy kijem w płot ,psy zaczynaja szczekac tak samo jest z przydupasami jasnie nam pamujacej,Wystarczy ze ktos zwróci uwage nacos odrazu zaczynaja szczekac

  stąd sobota, 05 sierpień 2017 11:10
  – Waśka – widzę że jest blisko władzy. Weź dryndnij do kogoś, by to zmienił, bo to jednak bylejakość trzymać na stronie urzędu nieaktualne informacje

  Waśka sobota, 05 sierpień 2017 10:43
  – Stąd… każda gnida sie przyczepić może…nie Stasiek a pan Stanisław nie Doda a pani Dorota. właśnie tym wpisem ukazujesz bylejakość. Daj se już spokój, już po wyborach. Zajmij się czymś.

  Margaryta piątek, 04 sierpień 2017 19:35
  – Ale w bip są zmiany

  stąd piątek, 04 sierpień 2017 17:27
  – Stasiek nie jest już wójtem od kilku miesięcy, Doda objęła już stołek, a ze strony gminy można się dowiedzieć, że wciąż rządzi nami Derehajło. Niby szczegół, ale doskonale obrazuje bylejakość panującą w tym urzędzie http://wgrajo.pl/img/gmina.jpg

  czas czwartek, 03 sierpień 2017 19:32
  – Co wy z tym przegranym ak? Miał swoje 5 minut ale już mi nęły. teraz ma nic do powiedzenia.

  Filo czwartek, 03 sierpień 2017 15:45
  – Dlaczego Pan AK nie skomentował wczorajsze super imprezy też nie pasowała jak u nas się robi coś fajnego to zero reakcji.Najlepiej to tylko krytykować.

  M czwartek, 03 sierpień 2017 10:57
  – Nikt chyba nie sugeruje, że ludzie wyjeżdżają, bo nie lubią Wójta. Po prostu brakuje podjęcia działań, które miałyby zahamować wspominaną emigrację.
  A czy AK przekracza granicę? Np w ostatnim jego komentarzu, do którego Wromarze się odnosisz nie widzę takowego przekroczenia granicy. Skrytykował tylko 19-lecie pracy Wójta, do czego każdy ma prawo. Nie widzę tam obraźliwych zwrotów, a nawet jest wyrażenie „ale Pani Dorota dopiero zaczyna wiec trzeba dać jej szansę”. Sąd „pewne sprawy uznał”, ale czy oznacza to, że AK już nie może się wcale udzielać? Moim zdaniem nie – AK zdaniem sądu się zagalopował w swojej ulotce i za to musiał przeprosić – co chyba zrobił. Wyciąganie tego za każdym razem wydaje się nie na miejscu.

  wromar czwartek, 03 sierpień 2017 10:37
  – Do M- zgadzam się: wolność słowa- piękna sprawa, przez wiele lat w Polsce brakowało tej wolności. Mam tylko wrażenie, że Pan AK przekracza granice tej wolności i to bardzo, skoro nawet sąd pewne sprawy uznał. To samo dotyczy wypowiedzi w imieniu mieszkańców. Problem emigracji jest szerszy a nie tylko ludzie wyjeżdżają bo wójt jest zły.
  Podoba mi się ten komentarz M, bo można mieć różne zdania, a nie obrażać nikogo! Pan Adam obraża i to jest smutne, że tego nie widzi.

  goły czwartek, 03 sierpień 2017 10:31
  – Panie Adamie czas wrócić na ziemię. Żyje pan w wirtualnym świecie.O przypomniało mi się. Jest chyba wolny etat dla kogoś zajmującego się promocją gminy. Startuj pan.

  M czwartek, 03 sierpień 2017 09:46
  – Wromar – z tego co zrozumiałem, to AK nie chodzi o godną pracę dla siebie, tylko właśnie dla innych ludzi.
  Co do Twojej sugestii, że dorosły człowiek sam tworzy swoje życie i nie czeka – tak właśnie jest. Dlatego młodzi wyjeżdżają z Gminy, bo tutaj dla większości pozostaje tylko rolnictwo, a w innych dziedzinach gospodarki bez znajomości i kontaktów nie ma raczej co liczyć na poważną pracę.
  Czy uważasz, że ja także potrzebuję upoważnienia od mieszkańców, żeby się tutaj wypowiadać? Chyba nie na tym to polega. Wolność słowa i te sprawy.

  wromar wromar środa, 02 sierpień 2017 23:30
  – Panie Adamie! Godna praca za przyzwoite pieniądze? Jaka to godna praca? Za jakie przyzwoite pieniądze? Dla jakich ludzi? Z jakim wykształceniem? Z jakim doświadczeniem? ( staż pracy) Żeby pracować trzeba coś umiec, nauczyć się w szkole, na studiach. Są kryteria ustawowe kogo można przyjąć na jakie stanowisko. Na jakie stanowisko Pan aplikuje ze swoim wykształceniem i doświadczeniem. Myślę, że Pani Wójt weźmie pod uwagę Pana wykształcenie, doświadczenie i referencje.
  Proszę wymienić pracowników, których należy zwolnić, bo tylko papierki przerzucają itp
  I czekamy na uzasadnienie wyroku 🙂
  I dorosły człowiek ma coś do zaproponowania, czyli sam tworzy swoje życie, a nie czeka, że ktoś za niego zorganizuje mu to życie, pracę na przykład. Ktoś tu pisał : najlepiej samemu wziąć się do roboty!!!!
  I dalej nie jestem przekonany, że dostał Pan upoważnienie od mieszkańców do występowania w ich imieniu……
  PAN NIE ZNA SIĘ NA ZARZADZANIU LUDŹMI, FINANSAMI PUBLICZNYMI ITD.

  ak środa, 02 sierpień 2017 09:43
  – Jarek – „Liczę na p.Adama, że będzie aktywnie wytykać błędy lub wskazywał inicjatywy, które można powołać do życia w naszej gminie.”-
  Jarek, nie chodzi o to by wytykać błędy. Wszystkim wiadomo co myślę o rządach Pana Derehajło i o Pani Dorocie, ale Pani Dorota dopiero zaczyna wiec trzeba dać jej szansę. Co do inicjatyw to pełny obraz sytuacji ma wójt. To wójt wie jakie są możliwości i powinien wiedzieć jakie są potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Żeby nie było tak jak przez ostatnie 19 lat, że wójt rządził dla samego rządzenia a mieszkańcy byli potrzebni tylko po to by było kim rządzić. Myśląc o przyszłości naszej gminy myślę tylko o jednym, czy w naszej gminie pojawią się nowe miejsca pracy. Czy pojawi się godna praca za przyzwoite pieniądze. Za rok wybory. Niech każdy, komu nie podoba się to co dzieje się w naszej gminie, pomyśli o kandydowaniu na radnego.

  nowy środa, 02 sierpień 2017 08:56
  – Jacy wy jestescie maluccy,na postawione zarzuty czy sprawy do załatwienia potraficie tylko szydzic i obrazac.Ale niema sie co dziwic elektorat jasnie nam panujacej to ludzie prymitywni ,niepotrafiacy myslec logicznie.A takimi bardzo łatwo sie steruje

  Jarek środa, 02 sierpień 2017 08:51
  – Uważam podobnie jak M. Widać kilka osób które po wypowiedziach, można rozpoznać jako związane z Urzędem Gminy. Nie potrafią powiedzieć nic ciekawego, ponieważ dla nich wszystko jest jak na papierkach – nie można tego, nie można tamtego bo dotacje zabiorą. Żadnej inicjatywy. Dlatego trzeba wymienić część pracowników gminy !
  Potrzebujemy nie tylko wójta który weźmie się za robotę, ale też urzędników z powołaniem do pracy, a nie tylko z powołaniem do wypłaty.
  Liczę na p.Adama, że będzie aktywnie wytykać błędy lub wskazywał inicjatywy, które można powołać do życia w naszej gminie.

  M wtorek, 01 sierpień 2017 12:28
  – Śmieszne trochę jest, że AK próbuje prowadzić dyskusje z wykorzystaniem argumentów, a odpowiedzi, to głównie pretensje i ataki zarzucające AK ataki 😀 Piszą tutaj chyba dorośli ludzie i nie jesteście w stanie prowadzić normalnej dyskusji? Częste wycieczki osobiste z dwóch stron na pewno nie są potrzebne, ale patrząc z boku, to z takich komentarzy jak te ostatnie autorstwa „katy” czy „nowy” naprawdę wiele nie wynika.
  Robicie sztuczną nagonkę zamiast próbować prowadzić DIALOG…

  katy poniedziałek, 31 lipiec 2017 22:01
  – No proszę, znowu tylko jad i obelgi. Ale czego się spodziewać po tym sfrustrowanym , śmiesznym człowieczku. Wstaje rano i nie ma co robić. Weź się do pracy człowieku i nie denerwuje ludzi.

  ccv poniedziałek, 31 lipiec 2017 21:55
  – Oj tak.Kryśka, Anka,Adam,Andrzej,Antek,Waldek bardzo pomogli te wybory przegrać.

  nowy poniedziałek, 31 lipiec 2017 20:40
  – x1y2 sprawy kiepsko się mają.Przez takich jak ak dostaliśmy w zadek. Z wyjazdu gawno catering odkazany. A miało być tak fajnacko.

  x1y2 poniedziałek, 31 lipiec 2017 19:32
  – „nowy” Ty to chyba na wyjezdzie rozładowującym napięcie nie byłeś.

  – wert poniedziałek, 31 lipiec 2017 19:16
  – Marzena ,,A ja sądzę,że skoro zwiększyła się liczba osób zamieszkujących gminę(bo takowym trzeba być,by być wpisanym na listę wyborców) to powinny te osoby oplacac śmieci czy podatek itd. ” Z tego co mówiła p.Katarzyna to dopisywanie się to trwa już ,,x” lat więc pani Wójt powinna sprawdzić kto powinien płacić podatki i śmieci!

  nowy poniedziałek, 31 lipiec 2017 15:17
  – waż się durniu do roboty

  ak poniedziałek, 31 lipiec 2017 14:29
  – nowy – „Nie widzicie? Przecieź wszystko u ak sprowadza się do prywaty. Czy w gminie jest najwaźniejsze kiedy otwierany jest plac zabaw czy orlik? Śmieszny sfrustrowany człowieczek.” –
  Kolejny inteligent się odezwał. Najlepiej wybudować za grube pieniądze, dać zarobić znajomym i zamknąć na klucz prawda? A później chwalić się, że wybudowało się plac zabaw, że pozyskało się pieniądze z UE. Plac zabaw to tylko przykład na to jak w nasza gmina jest zarządzana. Pani Dorota w Krasnej Wsi zrobiła piękną prezentację. Mówiła ile to szkoleń przeprowadzono dzięki jej projektom. Z samego wynajmu sal nasza gmina zarobiła 100 tysięcy złotych. A mieszkańcy mówią, że za czasów Pana Barana drogę wytyczono i miała być wyremontowana a przez 19 lat Panu Derehajle nie udało się tej drogi wyremontować. Pani Dorota mówiła o milionach pozyskanych dzięki jej projektom a mieszkańcy naszej gminy żalili mi się, że mieli drogę nieprzejezdną, zadzwonili do gminy z prośbą o 4 wywrotki żwiru. Sami chcieli naprawić. Drogą nie dało się przejechać to rolnikowi po polu jeździli. Dzwonili i dzwonili do gminy aż w końcu ktoś się zlitował i przywieziono jedną wywrotkę żwiru, która niestety nie rozwiązała problemu bo żwiru było za mało. Z jednej strony nasza władza robi wielkie projekty i wydaje olbrzymie pieniądze a z drugiej strony ludzie ze swoimi problemami są pozostawieni są sami sobie. Jak mówiła Pani Dorota jakąś książkę wydano. Pytam mieszkańców czy ktoś otrzymał? Nikt nie dostał książki. Według jakiego klucza ją rozdysponowano? Otrzymał wójt, pracownicy i znajomi ? A co ze zwykłymi ludźmi? Ale komu ja to tłumaczę przecież i tak tego nie zrozumiecie.

  ak poniedziałek, 31 lipiec 2017 14:08
  – wromar porozmawiaj z psychiatrą.

  ak poniedziałek, 31 lipiec 2017 14:06
  – katy – „Jak widzisz , że jest otwarty to po co piszesz głupoty. Nie możesz żyć bez wyszukiwania problemów? A mi nie chodziło o to ,czy masz czas czy nie. Taki katolik z pierwszej ławki, a od razu po powrocie z kościoła saczy jad w internecie.” –
  Porozmawiaj z psychologiem albo z psychiatrą. Nie bardzo jest o czym z tobą rozmawiać. Tuż przed wyborami plac zabaw został otwarty. A dwa lata stał zamknięty. Wyciągnij wnioski jeśli potrafisz. Do kościoła chodziłem, chodzę i będę chodził i nikomu nic do tego. Przez blisko 40 lat stawałem w bocznej nawie albo w zakrystii. Urodziły mi się dzieci wiec, żeby coś widziały i słyszały siadamy z przodu. W przeciwieństwie do naszych lokalnych polityków, radnych, byłych radnych czy ex wójta lub obecnej, nie pcham się przed ołtarz, na ambonę czy do procesji, żeby pokazać się ludziom. Jak jest wielkie święto np. Boże Ciało, szczególnie tuż przed wyborami, to wszyscy politycy pchają się do procesji. Jak jest oktawa Bożego Ciała to nie ma komu nieść baldachimu. Normalnemu człowiekowi niedobrze się robi. Nie idę do kościoła by oglądać przy ołtarzu lub na ambonie polityków. Jeśli ktoś zajmuje się polityką to nie powinien pchać się na ambonę. Jeśli ktoś wybiera kościół to nie powinien zajmować się polityką. Kościół powinien być wolny od polityki. I nie sączę jadu w internecie. Dyskutuję i wyrażam swoje poglądy do czego mam prawo.

  Marzena poniedziałek, 31 lipiec 2017 13:17
  – A ja sądzę,że skoro zwiększyła się liczba osób zamieszkujących gminę(bo takowym trzeba być,by być wpisanym na listę wyborców) to powinny te osoby oplacac śmieci czy podatek itd. Nieprawdaż?
  Co do ponizszej wypowiedzi. Opozycja ok,ale z szacunkeim, a nie chamstwem

  M poniedziałek, 31 lipiec 2017 13:11
  – Wygrywać także trzeba umieć. Po komentarzach zamieszczonych tutaj widzę, że brakuje tej umiejętności zwolennikom Pani Doroty. Wasza nagonka na AK wygląda trochę jak próba zniszczenia za wszelką cenę osoby najbardziej aktywnej i kojarzonej z opozycją, żeby w przyszłości nikt się nie odważył na podobne rzucenie rękawic władzy. Nie głosowałem na Panią Dorotę, ale życzę jej, żeby przez najbliższe 1,5 roku nie popełniała błędów swojego poprzednika. Naprawdę trudno uwierzyć, że przez tyle lat na stanowisku utrzymywała się osoba, która nie była wstanie wygrać głosowania w największej miejscowości w gminie. Mam nadzieję, że Pani Wójt ciężką pracą udowodni, że zasłużyła na to stanowisko i niech działa na rzecz rozwoju naszej Gminy.
  Inna sprawa to cała otoczka związana z wyborami. Proceder związany z dopisywaniem ludzi powinien zostać ukrócony i dodatkowo osoby, które nie mają związku z Gminą powinny być usunięte z listy wyborczej. Przecież tylko pomiędzy I a II turą wyborów lista osób uprawnionych do głosowania zwiększyła się o kilkadziesiąt osób!

  nowy poniedziałek, 31 lipiec 2017 08:49
  – Nie widzicie? Przecieź wszystko u ak sprowadza się do prywaty. Czy w gminie jest najwaźniejsze kiedy otwierany jest plac zabaw czy orlik? Śmieszny sfrustrowany człowieczek.

  wromar niedziela, 30 lipiec 2017 20:59
  P- anie Adamie!
  Katy ma rację, typowy pobożniś, pierwsza ławka w kościele, a po wyjściu tylko nienawiść, jad itp.
  Ma Pan dużo czasu, więc proszę wziąć się do roboty, a nie tylko liczyć, że gmina coś da, może skorzystam z projektów itp.
  CO PAN DAŁ TEJ SPOŁECZNOŚCI? GMINIE BOĆKI? SAMO ZŁO.
  Wie Pan lepiej tworzyć rzeczywistość wokół siebie niż sie jej poddawać.
  Inadal nie widzi Pan swojej smieszności? A kiedy uzasadnienie wyroku? Podobno juz jest….
  Dziękuję za tę rozmowę! Nie była miła…
  Gdyby nie to, że te Pana bzdury ida w świat, to pewnie nikt by już nie zwracal uwagi na te Pana wypociny.
  Ciekaw jestem co na to Pana żona? Jeżeli popiera, to nie chciał bym, żeby ktoś taki uczył moje dzieci religii.

  katy niedziela, 30 lipiec 2017 20:23
  – Jak widzisz , że jest otwarty to po co piszesz głupoty. Nie możesz żyć bez wyszukiwania problemów? A mi nie chodziło o to ,czy masz czas czy nie. Taki katolik z pierwszej ławki, a od razu po powrocie z kościoła saczy jad w internecie.

  ak niedziela, 30 lipiec 2017 19:51
  – katy – „ak tylko wróciłes z kościoła i już dopadles do komputera? Dziećmi się zajmij , zjedz spokojnie obiad .”-
  Nie przyszło ci do głowy, że mam czas na jedno drugie i trzecie?

  ak niedziela, 30 lipiec 2017 19:49
  – wromar po co było pisać taki głupi projekt ??? Owszem widzę, że od jakiegoś czasu plac zabaw jest otwarty.

  wromar niedziela, 30 lipiec 2017 16:36
  – Program doposażenia przedszkoli zrodził sie w umyśle finansującego projekty i to co oni wymyslą jest obowiązujące, bo inaczej zwrot dotacji. Nie wiem kto organizował i dawał kase na to doposażenie, ale to FINANSUJĄCY STAWIA WARUNKI, NIE REALIZUJĄCY, CZYLI GMINA BOĆKI. Widać, że nie ma pojęcia o realizacji projektów!!!!!!!!
  Z TEGO CO SLYSZALEM PLAC ZABAW W BOĆKACH OTWARTY OD PONAD MIESIĄCA CAŁE DNIE. A PAN DALEJ SWOJE.
  Proszę nauczyc się czytać ze zrozumieniem!!!

  katy niedziela, 30 lipiec 2017 12:33
  – ak tylko wróciłes z kościoła i już dopadles do komputera? Dziećmi się zajmij , zjedz spokojnie obiad .

  ak niedziela, 30 lipiec 2017 10:39
  – wromar – „Panie Adamie! W wymaganiach finansującego projekt, z tego co się orientuję, na plac zabaw było zamknięcie dla srodowiska, a otwarcie dla dzieci z przedszkola i szkoły. W godzinach pracy tychże instytucji. Nie zastosowanie w takich przypadkach grozi cofnięciem dotacji. To za trudne jak rozumiem dla Pana do zrozumienia. „-
  Typowo biurokratyczny bełkot. Przeanalizujmy to co piszesz.
  „otwarcie dla dzieci z przedszkola i szkoły.W godzinach pracy tychże instytucji. „- Czyli dzieci w czasie kiedy są w szkole i przedszkolu mają prawo korzystać z placu zabaw.
  „zamkniecie dla środowiska” – Czyli te same dzieci kiedy po szkole lub przedszkolu wrócą do domu, to z rodzicami już nie mogą już pójść na plac zabaw bo wówczas stają się „środowiskiem”, a jako „środowisko” nie maja prawa wstępu na plac zabaw. W soboty, niedziele i święta dzieci również nie mogą korzystać z placu zabaw bo są „środowiskiem”.
  Dostrzegasz absurd całej sytuacji?
  W czyim chorym, biurokratycznym umyśle zrodził się taki projekt?

  wromar sobota, 29 lipiec 2017 19:49
  – Panie Adamie! W wymaganiach finansującego projekt, z tego co się orientuję, na plac zabaw było zamknięcie dla srodowiska, a otwarcie dla dzieci z przedszkola i szkoły. W godzinach pracy tychże instytucji. Nie zastosowanie w takich przypadkach grozi cofnięciem dotacji. To za trudne jak rozumiem dla Pana do zrozumienia.
  Pana Derehajłe oceniły kontrole, więc może proszę się zapoznać. Ja nie wiem i nie oceniam.
  Pani Dorota ma swój program. Zapoznał się Pan? Czy tez jedyny w gminie nie wie?
  Mowa nienawiści to zło, które wróci do Pana. Myslę, że trzeba to skopiować i zapoznać władze kościelne. Ciekaw jestem co oni na to?
  Na tym zakończę, bo żal czasu i energii na Pana, Panie Adamie.

  ak sobota, 29 lipiec 2017 18:12
  – wromar – „Panie Adamie!
  Mnie tu się właśnie bardzo podoba, to PANU ADAMOWI NIE PODOBA SIĘ W BOĆKACH, WIĘC PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z TEJ OFERTY CO TO JUZ PAN WIE GDZIE JEST LEPIEJ!!!! Napisał Pan przecież o tym książkę. Sam Pan sie zakręcił w swoich wymyslankach i to jest już śmieszne! Powtarzam: to Panu nie podoba się w Bockach.” –
  Gdyby mi się nie podobało w Boćkach to bym wyjechał. Nie podobał mi się sposób zarządzania gminą przez Pana Derehajło. Wyludnienie gminy i brak pracy to są obiektywne fakty świadczące o tym, że gmina podupada a nie się rozwija.

  „Z tego co wiem, Pani Dorota otwarta jest na propozycje tematów do rozwiązania, czy tez podpowiedzi jak problem rozwiązać. Pan wie jak sprowadzić inwestora, proszę jej podpowiedzieć, albo napisać na forum, podyskutujemy na bardziej twórcze tematy.” –
  Pani Dorota uważa, że gmina za czasów Pana Derehajły była dobrze zarządzana i rozwijała się. Tak zeznała w sądzie. To znaczy, że nie ma zielonego pojęcia co oznacza ROZWÓJ GMINY. Z kim ja mam dyskutować? Z osobami, które zamknęły na kłódkę plac zabaw i kłócą się ze mną, przekonując, że tak trzeba. Jeśli nie wie jak zarządzać gminą i sprowadzić inwestorów to po co kandydowała? Wygrała wiec niech teraz pokaże co potrafi. Jeśli jej działania przyniosą pozytywną zmianę dla naszej gminy, jako pierwszy pochwalę ja za to. Tylko niech nie sprowadza firmy przetwarzającej padlinę lub czegoś co zatruje nam życie.

  Marek sobota, 29 lipiec 2017 17:59
  – Bo informacja o sesji,jak mowi ustawa, ma być udostepniana w bip i na tablicy ogłoszeń urzędu gminy. A nie wedle widzimisię…

  ak sobota, 29 lipiec 2017 17:54
  – Marek – „Informacja o sesji jest na stronie urzędu. Dać linka?” – Faktycznie jest. To chyba już drugi raz od dziewiętnastu lat.

  nowy sobota, 29 lipiec 2017 15:04
  – O tobie trutniu?

  wromar sobota, 29 lipiec 2017 12:53
  – Panie Adamie!
  Mnie tu się właśnie bardzo podoba, to PANU ADAMOWI NIE PODOBA SIĘ W BOĆKACH, WIĘC PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z TEJ OFERTY CO TO JUZ PAN WIE GDZIE JEST LEPIEJ!!!! Napisał Pan przecież o tym książkę. Sam Pan sie zakręcił w swoich wymyslankach i to jest już śmieszne! Powtarzam: to Panu nie podoba się w Bockach.
  Z Urzędem Gminy w Boćkach związani są wszyscy, którzy tu mieszkają, płacą podatki, załatwiaja sprawy. Poza tym pytania można przesłać wirtualnie do urzędu i do jednostek samorządowych. Powatarzam za rozmówcami tutaj, kto chce wiedzieć, to wie.
  Z tego co wiem, Pani Dorota otwarta jest na propozycje tematów do rozwiązania, czy tez podpowiedzi jak problem rozwiązać. Pan wie jak sprowadzić inwestora, proszę jej podpowiedzieć, albo napisać na forum, podyskutujemy na bardziej twórcze tematy.

  Marek sobota, 29 lipiec 2017 11:26
  – Informacja o sesji jest na stronie urzędu. Dać linka?

  Wera sobota, 29 lipiec 2017 11:25
  – ak powinieneś się wybrać do okulisty , na stronie UG stoi jak byk , że sesja będzie 31 lipca . Wiadomość z 26 lipca. Ale kto nie chce widzieć , to nie zobaczy. Bo na kim byś wyladowywal swoje frustracje.

  ak sobota, 29 lipiec 2017 08:39
  – Nowy – „Szanowni wyborcy niewybranego. Wasza negacja i krytyka przyniosła efekty. Przegraliście wybory. Dajcie teraz sobie na luz. Przyszło nowe w postaci p. Doroty już na wstępie otaczanej pełną sympatią bo przecież gmina nie poszła w wasze pełne pustych obietnic i krętactw ręce.”-
  Jakie nowe? Zostało stare i nic się nie zmieniło. Czekam na inwestycje i miejsca pracy. Jakich pustych obietnic? O jakich krętactwach piszesz?

  ak sobota, 29 lipiec 2017 08:33
  – wromar- Zadałem kilka pytań i już się zrobiła afera. Pytać nie wolno? Mamy wolność słowa i demokrację więc mogę pytać o co chcę i mam prawo wyrażać swoją opinię. Jeśli ci to się nie podoba to wyjedź do Korei Północnej, tam panują zasady bliższe twemu sercu. O wszystkim zawsze wiedzą osoby w taki czy inny sposób związane z Urzędem Gminy. Osoby, które nie mają na co dzień kontaktu z UG lub jej pracownikami przeważnie nie wiedzą o niczym. Tak było i jest. Pytanie brzmi czy dalej tak będzie. Na stronie gminy w najnowszych aktualnościach nie widzę informacji o sesji. A to chyba są najnowsze aktualności.

  Nowy piątek, 28 lipiec 2017 21:33
  – Szanowni wyborcy niewybranego. Wasza negacja i krytyka przyniosła efekty. Przegraliście wybory. Dajcie teraz sobie na luz. Przyszło nowe w postaci p. Doroty już na wstępie otaczanej pełną sympatią bo przecież gmina nie poszła w wasze pełne pustych obietnic i krętactw ręce.

  wromar piątek, 28 lipiec 2017 21:27
  – Ja wypowiadam się w swoim imieniu, a AK w imieniu mieszkańców gminy Boćki. Subtelna różnica.

  Nick piątek, 28 lipiec 2017 21:00
  – wromar a kto ciebie upoważnił? każdy ma prawo się wypowiadać! To raczej ciebie wromar nie chcą słuchać

  wromar piątek, 28 lipiec 2017 20:38
  – Panie Adamie!
  Mam pytania: Kto Pana upoważnił do występowania w imieniu mieszkańców gminy Boćki? Pan sam? Bo nie znam takich? Mieszkam na obrzeżach gminy i co mnie interesuje to o to pytam. W gminie, na stronie Urzędu, w instytucjach. Nie potrzebny mi taki samozwaniec!!!!
  Informacje o sesji ze ślubowaniem nowej Pani Wójt sa od kilku dni na stronie Urzędu- Pan nie doczytał.
  Pani Wójt elekt pracuje, czy to się Panu podoba czy nie- finalizuje umowy i projekty m.in. na remont Pana świątyni!!!!!
  Rewitalizacja to nie igrzyska tylko chleb- PAN NIE DOCZYTAŁ.
  JA NIE CHCĘ ŻEBY PAN SIĘ WYPOWIADAŁ W IMIENIU MIESZKAŃCÓW GMINY BOĆKI I WIELU MIESZKAŃCÓW NIE CHCE NIECH PAN TO W KOŃCU ZROZUMIE!!!! I PROSZĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM TE WPISY TUTAJ TEŻ!

  ak piątek, 28 lipiec 2017 17:50
  – Malwina: A ja znalazłem takie coś.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Chleba_i_igrzysk
  Nie ma „chleba” to chociaż „igrzyska będą”

  Xavery piątek, 28 lipiec 2017 15:46
  – fakt – piszesz że nikt z konkurentów nie pogratulował zwycięstwa.
  Gratulacji było co nimiara, czas już zabrać się do roboty przez kwintesencję gminy i uczciwie zapracować na pobory z naszych pieniędzy.

  czas piątek, 28 lipiec 2017 13:43
  – Opozycja? Robiła wszystko by podziały pogłębić.

  mieszkaniec piątek, 28 lipiec 2017 12:57
  – Pani Doroto, może czas zasypywac podziały w gminie i np. na sekretarza wybrać kogoś z opozycji?

  Malwina piątek, 28 lipiec 2017 10:46
  http://www.gminabocki.pl/container/inne/piknik.jpg
  A ja taka ciekawostke znalazlam 🙂

  Wera piątek, 28 lipiec 2017 10:06
  – ak widać , że brakuje ci poczucia humoru. Wrzuć czasem na luz.;)

  ak piątek, 28 lipiec 2017 09:24
  – Kulka – „A dlaczego inni wiedzą,tylko Pan nigdy nie wie,albo dowiaduje się ostatni.
  A o zwołaniu sesji Pan już się dowiedział?” – A czy są na stronie gminy te informacje? Przejedź się po wsiach i zapytaj mieszkańców czy wiedzą. O mnie się nie martw.

  ak piątek, 28 lipiec 2017 09:20
  – Jarek – „Pani Dorota dopiero wygrała wybory, a już załatwiła nowy asfalt w centrum. DZIĘKUJEMY !”- Ty tak na poważnie?

  fakt piątek, 28 lipiec 2017 08:19
  – A które pół Bociek? Te co wygrały czy te co przegrały? Prawie tydzień po wyborach a nikt z konkurentów nie ma odwagi pogratulować?

  Xavery piątek, 28 lipiec 2017 07:06
  – Z tego asfaltu to pół Bociek robi sobie jaja o rzekomym zalatwieniu go przez panią Dorotę 🙂 hahaha….

  fakt piątek, 28 lipiec 2017 07:05
  – To pan Stanisław. Skoro Boćki chciały zmian to je mają
  Asfalt zostanie zwinięty do bruku.

  z gminu czwartek, 27 lipiec 2017 23:46
  – takiej głupoty to tutaj jeszcze nie czytałem…

  Jarek czwartek, 27 lipiec 2017 21:57
  – Pani Dorota dopiero wygrała wybory, a już załatwiła nowy asfalt w centrum. DZIĘKUJEMY !

  wtf środa, 26 lipiec 2017 23:46
  – ak ma ewidentnie cos z głową.. nie odpisujcie juz do tego czlowieka to nie bedzie problemu, sam ucichnie. tam jakis dobry psychiatra by sie przydal

  Luka środa, 26 lipiec 2017 11:41
  – Problemy to pan sam wymyśla. Kto ma dużo czasu ten szuka dziury w całym i na siłę tworzy problemy. Gdyby wziął się pan do roboty to nie miałaby pan czasu na głupoty.

  Kulka środa, 26 lipiec 2017 11:11
  – A dlaczego inni wiedzą,tylko Pan nigdy nie wie,albo dowiaduje się ostatni.
  A o zwołaniu sesji Pan już się dowiedział?

  ak środa, 26 lipiec 2017 09:50
  – Luka – „Pan AK chyba się nudzi. Wywachal kolejna ,, aferę” . Tym razem chodzi o wyjazd do Fastparku. Biedak o niczym nie wiedział, mimo że informacja była na fb GOK-u. Ludzie mu to tłumaczą , ale do niego nie dociera . Moja rada jest taka , niech pan weźmie dzieci i zamiast na plac zabaw do Bielska jedzie pan do Białegostoku. Pana dzieci się ucieszą, a pan nie zepsuje wyjazdu innym.” –
  Nie wywąchałem żadnej afery. O tym, że jest poważny problem z przekazem informacji na linii gmina -mieszkańcy pisałem w gazetce. Ta sytuacja potwierdza moje słowa.

  Luka środa, 26 lipiec 2017 08:27
  – Pan AK chyba się nudzi. Wywachal kolejna ,, aferę” . Tym razem chodzi o wyjazd do Fastparku. Biedak o niczym nie wiedział, mimo że informacja była na fb GOK-u. Ludzie mu to tłumaczą , ale do niego nie dociera . Moja rada jest taka , niech pan weźmie dzieci i zamiast na plac zabaw do Bielska jedzie pan do Białegostoku. Pana dzieci się ucieszą, a pan nie zepsuje wyjazdu innym.

  rockroll wtorek, 25 lipiec 2017 20:20
  – Serdeczne gratulacje Pani Doroto z Brańska

  wromar wtorek, 25 lipiec 2017 18:50
  – Panie Adamie! Jedyna Pana aktywność to obrażanie innych. Tak robia mali ludzie, o mikrospopijnym poczuciu własnej wartości. Prosze sobie samemu zadać takie pytanie: Po co mnie to wszystko? I przypomniec przykazanie miłości bliźniego. Mia ma rację szkoda energii i czasu. Żal tylko, że taki przekaz idzie w świat, przynajmniej ten wirtualny. Wystawia Pan świadectwo o nas mieszkańcach tego dla wielu bliskiego miejsca na ziemi. Żal, naprawdę!

  ak wtorek, 25 lipiec 2017 17:51
  – mia – Postawiłeś/aś diagnozę, a z twego komentarza wynika, że spełniasz wszystkie kryteria. Paradoksalnie piszesz o sobie.

  ak wtorek, 25 lipiec 2017 17:46
  – wromar – „Panie ak, czyli nie wie Pan nic o GOKu, ale Pan wie, że nic się nie dzieje. Kolejny dowód na Pana ignorancję! W kościele też Pan nie uważa, bo ksiądz często czyta ogłoszenia z GOKu właśnie. „-
  Brak słów. Nie chodzi przecież o mnie tylko o to, że do mieszkańców nie docierają informacje. W kościele??? Jest to jakiś pomysł. Tylko, że nie wszyscy mieszkańcy chodzą do kościoła. Nie wszyscy chodzą do kościoła w Boćkach. Piotrowo to parafia Dziadkowice a Solniki to parafia Klichy. Niektórzy chodzą do cerkwi np. w Sasinach. Wysil się geniuszu a może coś sensownego wymyślisz.

  mia wtorek, 25 lipiec 2017 15:44
  – Czas ta jednostka chorobowa nazywana jest GŁUPOTĄ ( ten przypadek nieuleczalny). Trudno określić czy w tym przypadku jest ona wrodzona czy nabyta. Objawy to: niemożność powstrzymania się od obrażenia ludzi o innych poglądach , przekonanie o własnej nieomylnosci i ogólny debilizm. Człowiek nią dotknięty już się nie zmieni i szkoda nerwów na takiego pajaca.

  Kuba wtorek, 25 lipiec 2017 14:05
  – Głos Siemiatycz wersja internetowa wśród 2200 głosujących musiał sfotografować właśnie tę panią? A może to jakaś ustawka?
  Te zdjęcie bylo robione przez pana redaktora J Piotrowskiego z głosu siemiatycz wiec dokladnie wiedzial komu robi

  wromar wtorek, 25 lipiec 2017 13:55
  – Panie ak, czyli nie wie Pan nic o GOKu, ale Pan wie, że nic się nie dzieje. Kolejny dowód na Pana ignorancję! W kościele też Pan nie uważa, bo ksiądz często czyta ogłoszenia z GOKu właśnie.
  A właściwie to dobrze, że Pana nie zabiora na te wycieczkę, bo kto by chciał jechać z kimś takim. poza tym Pan się wszędzie wozi się sam i niech tak zostanie.
  To ile tych podatków z Pana ma gmina, czyli z osoby niepracującej, no chyba, że ma Pan z 1000 ha ziemi. Ile?
  Proszę wziąć się do pracy, a nie tylko wygłaszać mądrości wyssane z palca. Bo nawet po tych wypowiedziach widać Pana wiedze.
  Proszę nie wtrącać się do cudzych rodzin, do rodzenia dzieci, do szukania wszędzie złodziei i krętaczy. A jak ma Pan dowody to proszę z tym do sądu.

  ak wtorek, 25 lipiec 2017 12:50
  – wromar – „Szanowny Panie Adamie! Całe szczęście że nie został Pan wójtem!!! Ma Pan „ogromne doświadczenie” w zarządzaniu finansami publicznymi .
  To ile tych podatków z Pana bezrobocia idzie do gminy? Wystarczy na waciki?” – Zapoznaj się ze strukturą podatków w Polsce a sobie policzysz ile z czego i gdzie wpływa.

  „Ogłoszenie Goku było dostępne w wielu miejscach m.in.. na Facebooku. Oprócz pisania trzeba umieć czytać i to ze zrozumieniem, nie tylko ogłoszenia.”-
  Jeśli ktoś bywa w GOKu bo tam pracuje to pewnie wie. A jak ktoś nie chodzi, bo niby po co to nie wie. Nie każdy korzysta z komputera i jest na fb. To,że ty jesteś nie znaczy, że wszyscy są. Skąd mieszkańcy mają wiedzieć?

  Sprawiedliwość Górą wtorek, 25 lipiec 2017 10:30
  – Panie ak istnieje taka aplikacja o nazwie Facebook i istnieje w tej aplikacji taka strona jak Gminny ośrodek kultury w Boćkach i o ile się orientuję pan również ma FB a że nie czyta pan ze zrozumieniem to inna sprawa i proszę wreszcie skończy rozszerzać plotki i kłamstwa na PANIĄ DOROTĘ…

  Swój wtorek, 25 lipiec 2017 10:20
  – Skoro dotarła do Pana ta informacja to raczej nie jest tajna… wszyscy o wyjeździe wiedzieli, tylko oczywiście Pan ak nie został poinformowany.
  Powiem Panu, że strasznie mi Pana szkoda, każdy przed Panem wszystko ukrywa i żadna pozytywna informacja do Pana nie dociera… widać jakich ma Pan znajomych, donoszą tylko kłamstwo i oszczerstwa na Panią Dorotę.
  Moja rada… niech już Pan Dorotą się nie interesuje i śledzi dokładnie jakie są atrakcje dla dzieci w naszej gminie. Informacje są dostępne np. na fb

  ccv wtorek, 25 lipiec 2017 10:19
  – Głos Siemiatycz wersja internetowa wśród 2200 głosujących musiał sfotografować właśnie tę panią? A może to jakaś ustawka?

  czas wtorek, 25 lipiec 2017 09:53
  – Na 10 postów 5 ak? To jakaś choroba?

  Konkubina wtorek, 25 lipiec 2017 09:52
  – O matko dla wszystkowiedzącego a zarazem odwrotnie AK to jest wyjazd organizowany w ramach wyjazdu pracowników samorządowych a z tego co wiem Ty do takich się nie zaliczasz więc wybacz ale nie kwalifikujesz się do wyjazdu 🙁 Kto ma o wyjeździe wiedzieć ten wie. Praca w Gminie czy w GOKU nie wiąże się jedynie z siedzeniem za biurkiem i walką z petentami ale ludzie są ludźmi i też chcą w swoim gronie się pobawić i porozmawiać o czymś innym niż o pracy w Urzędzie. A teraz po wyborach i uspokojeniu się tej napiętej sytuacji jest na to dogodna pora.

  wromar wtorek, 25 lipiec 2017 09:51
  – Szanowny Panie Adamie! Całe szczęście że nie został Pan wójtem!!! Ma Pan „ogromne doświadczenie” w zarządzaniu finansami publicznymi .
  To ile tych podatków z Pana bezrobocia idzie do gminy? Wystarczy na waciki?
  Ogłoszenie Goku było dostępne w wielu miejscach m.in.. na Facebooku. Oprócz pisania trzeba umieć czytać i to ze zrozumieniem, nie tylko ogloszenia.

  ak wtorek, 25 lipiec 2017 09:26
  – informacja dla mieszkańców
  27 lipiec i 3 sierpień
  Dotarła do mnie informacja, że jest wyjazd z Bociek autokarem do parku linowego do Doktorcach
  koszt 50zł
  Niestety jak większość informacji w naszej gminie (ta również) jest to informacja tajna i wiedzą o niej tylko wtajemniczeni
  Ciężko poinformować mieszkańców ???
  Tak jak pisałem wcześniej.
  NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO

  ak wtorek, 25 lipiec 2017 09:19
  – wromar – „Panie Adamie! Znowu przekręca Pan fakty. Podwórek Nivea powstaje 20 na calą Polskę, a zgłaszaja wiele lokalizacji i Panu sie wydaje to takie proste, żeby akurat Andryjanki miały.” – Sprawdź sobie kilka lat wstecz ile budowano placów zabaw. 200 zaangażowanych osób i byłby plac zabaw.
  „Tak jak pstryk i sprowadzę inwestora i on zatrudni 50 ludzi i drugi pstryk i kolejny inwestor. ” – Trzeba było wybrać mnie na wójta w 2014 roku a udowodniłbym, że się mylisz.
  „Ludzie opowiadają, że za komuny, to były czyny społeczne i ludzie budowali, a Pan co wybudował, jak na razie burzy Pan tylko.”- Tęsknisz za komuną??? Ja nie tęsknię. Mamy demokrację, ale jak twoja mentalność zatrzymała się w czasie komuny.
  Proszę się wziąć do pracy, zaplanować, napracować, a nie tylko żadania. Pana szkoła jak myślę, wybudowana była w części przez rodziców, a Pan głupiego placu zabaw nie może wybudować. Ludzie w swoich ogródkach mają całą infrastrukturę dla dzieci, a Pan musi jeździć do Bielska. Żenada! – Komunizm się skończył a ty ciągle w nim tkwisz. Płacę podatki i to z moich podatków pracownicy gminy mają wynagrodzenie i to z moich podatków wybudowano plac zabaw. Ogarnij się.
  Plac zabaw w Bielsku miejski, plac zabaw w Boćkach należący do szkoły.” –
  Masz mentalność pustaka. Żadnego znaczenia nie ma czy plac zabaw jest miejski, wiejski czy szkolny. Odpowiedz sobie jedno proste pytanie
  1. Po co buduje się place zabaw?
  Skoro pac zabaw ma służyć dzieciom do zabawy to powinny one mieć do nich nieograniczony dostęp. To logiczne i normalne. Skoro dostęp do placu zabaw jest ograniczony to coś jest nie tak i należy to zmienić. Jeśli ktoś tego nie rozumie jest kretynem i nie powinien pracować w gminie.
  „Zapłaci pan za ten monitoring i ochronę. Nie ma Pan pojęcia o czym pisze, jak dziecko, ktore nie dostało cukierka i się awanturuje.” –
  Płacę podatki jak każdy mieszkaniec naszej gminy. Zapłaciłem za plac zabaw, monitoring i co miesiąc z moich podatków wypłacane jest wynagrodzenie pracownikom gminy, szkoły itd. Płacę i wymagam minimum czyli normalności. Jak znam życie to w gminie zaraz rozpiszą przetarg, i za milion złotych zrobią monitoring żeby mi udowodnić, że potrafią słuchać. Co sprawia, że tak bardzo upierasz się i wypisujesz głupstwa. Sprawa jest prosta. Wybudowano plac zabaw dla dzieci i powinien on być dostępny dla nich 24h.

  ak wtorek, 25 lipiec 2017 08:45
  – as i wera merytorycznie proszę. Ja przedstawiam argumenty. Wy nie potraficie przedstawić racjonalnych kontrargumentów.

  wromar wtorek, 25 lipiec 2017 07:46
  – Panie Adamie! Znowu przekręca Pan fakty. Podwórek Nivea powstaje 20 na calą Polskę, a zgłaszaja wiele lokalizacji i Panu sie wydaje to takie proste, żeby akurat Andryjanki miały. Tak jak pstryk i sprowadzę inwestora i on zatrudni 50 ludzi i drugi pstryk i kolejny inwestor. Tu wychodzi szczególnie Pana brak wiedzy. Ludzie opowiadają, że za komuny, to były czyny społeczne i ludzie budowali, a Pan co wybudował, jak na razie burzy Pan tylko. Proszę się wziąć do pracy, zaplanować, napracować, a nie tylko żadania. Pana szkoła jak myślę, wybudowana była w części przez rodziców, a Pan głupiego placu zabaw nie może wybudować. Ludzie w swoich ogródkach mają całą infrastrukturę dla dzieci, a Pan musi jeździć do Bielska. Żenada!
  Plac zabaw w Bielsku miejski, plac zabaw w Boćkach należący do szkoły. Zapłaci pan za ten monitoring i ochronę. Nie ma Pan pojęcia o czym pisze, jak dziecko, ktore nie dostało cukierka i się awanturuje.

  as poniedziałek, 24 lipiec 2017 22:39
  – Ak oczywiste ze zaniźasz. Zamilcz.

  Wera poniedziałek, 24 lipiec 2017 22:38
  – Do twojego poziomu ciężko się znizyc. Nie chodzi o plac, tylko o to co ty wypisujesz . Uczepiles się kilku tematów i piszesz jak nawiedzony, żadne argumenty do ciebie nie trafiają. A jak ktoś ma inne zdanie to go obrazasz . Oj ciężkie życie ma twoja żona z takim wszechwiedzącym idiotą .

  ak poniedziałek, 24 lipiec 2017 21:34
  – Wera – „ak tobie porządny młotek i parokrotnie uderzenie w głowę nie pomogło. Jak byłeś głupi tak jesteś.” –
  Wybacz, zaniżasz poziom dyskusji. Widzę, że nie dopuszczasz do siebie myśli, że plac zabaw wybudowany dla dzieci, może być dla nich otwarty 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Reprezentujesz typowy elektorat Pani Doroty.

  Wera poniedziałek, 24 lipiec 2017 20:25
  – ak tobie porządny młotek i parokrotnie uderzenie w głowę nie pomogło. Jak byłeś głupi tak jesteś.

  ak poniedziałek, 24 lipiec 2017 19:11
  – hamszira – ja to ja daję słowo he he
  a odwagę to tylko ja miałem by opisać to co po cichu mówią mieszkańcy

  ak poniedziałek, 24 lipiec 2017 19:09
  – wromar – „Bzdury, bzdury, bzdury Panie Adamie! O ile sie orientuję, plac zabaw był z projektu na doposażenie przedszkoli czy szkół i z założenia miał służyć przedszkolu, albo szkole, nie całemu środowisku, dokładnie nie wiem. Z inicjatywy pani Doroty klucze zostały dorobione i ludzie korzystali wypożyczając te klucze w przedszkolu, szkole, goku i w bibliotece. wpisywali się na listę (odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia). podobno korzystali nawet ludzie przyjeżdżający z zewnątrz. Czy Pan ponosiłby odpowiedzialnośc za zniszczenia urządzeń na placu, albo może pilnował go 24 godziny/ 7 dni w tygodniu- najlepiej społecznie! A może wymyslił by Pan inne rozwiązanie? Plac zabaw niezamykany byłby tak samo zdewastowany jak przystanek.” –
  Kup sobie porządny młotek i porządnie uderz się w głowę to może zmądrzejesz. Z takimi durniami jak ty walczę. Idiotyzmy, które wypisujesz normalnemu człowiekowi w głowie się nie mieszczą. Może jeszcze zróbcie zapisy do kolejki jak za komuny. Kiedyś były kartki na mięso, zróbcie karki na korzystanie z placu zabaw. Pojedź do Bielska i zobacz z tyłu za basenem jest plac zabaw. Nikt go nie zamyka. Jeżdżę tam z dziećmi. Mamy rok 2017 a nie 1950. Można założyć kamery. Ale żeby na to wpaść t0 trzeba mieć rozum. Po co było pisać projekt i wydawać kasę. Co roku jest akcja Podwórko Nivea. Wystarczyło zrobić akcję i plac zabaw byłby za darmo. Pani dyrektor szkoły w Andryjankach wyszła z taka inicjatywą, ja wydrukowałem ulotki i propagowałem lokalizacje na fb. Wystarczyło gdyby pracownicy gminy i szkoły w Boćkach włączyli się do akcji i byłby plac zabaw. Plac powstałby przy szkole w Andryjankach, ale Pan wójt zgłaszając lokalizację zamiast wpisać Andryjanki wpisał Boćki przez co ludzie byli zdezorientowani. Nikt z gminy palcem nie kiwnął by pomóc. Szkoda słów. Komuna i tyle.

  hamszira poniedziałek, 24 lipiec 2017 13:43
  – …ak…imię i nazwisko to są dane. To że wszyscy wiedzą kim jestes nie znaczy że ja wiem. Ja to też ja, tyle że ja się swojego nazwiska nie obawiam tutaj ujawnić. A ty szanowny Panie…no cóż widać obawy masz. Jak się chce oceniać, łajać i rozliczać trzeba mieć odwagę to robić z otwartą przylbicą. Masz tyle odwagi???

  wromar poniedziałek, 24 lipiec 2017 13:42
  – Bzdury, bzdury, bzdury Panie Adamie! O ile sie orientuję, plac zabaw był z projektu na doposażenie przedszkoli czy szkół i z założenia miał służyć przedszkolu, albo szkole, nie całemu środowisku, dokładnie nie wiem. Z inicjatywy pani Doroty klucze zostały dorobione i ludzie korzystali wypożyczając te klucze w przedszkolu, szkole, goku i w bibliotece. wpisywali się na listę (odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia). podobno korzystali nawet ludzie przyjeżdżający z zewnątrz. Czy Pan ponosiłby odpowiedzialnośc za zniszczenia urządzeń na placu, albo może pilnował go 24 godziny/ 7 dni w tygodniu- najlepiej społecznie! A może wymyslił by Pan inne rozwiązanie? Plac zabaw niezamykany byłby tak samo zdewastowany jak przystanek.
  Czego Pan sie jeszcze uczepi?
  Ja proponuję tych wszystkich, których Pańska grupa nazywa krętaczami, podac do sądu. A nie opluwać bezpodstawnie. Jeżeli Pan tak wszystko wie, to droga otwarta.

  katy poniedziałek, 24 lipiec 2017 12:44
  – Normalnie oaza spokoju. Jak zobaczy komentarz palce zaczynają mu nerwowo drzec i od razu razu pisze odpowiedz.A jaki mądry i nieomylny. Wszyscy są głupi i się mylą , tylko nie wszechwiedzący Adam z rodu krolewskiego

  ak poniedziałek, 24 lipiec 2017 12:20
  – hamszira – „ak … ależ proszę. Sądzisz że mam z tym problem? Beata Popławska. Teraz twoja kolej. Okaż czystość intencji i przedstawić się. „- Wszyscy tu wiedzą, że ja to ja, wiec nie muszę się przedstawiać. Zmienię zdanie o Pani Dorocie jak zobaczę pozytywne zmiany. Dwa lata plac zabaw zamknięty na kłódkę. W niedzielę jeżdżę z dziećmi na plac zabaw do Bielska. Gdzie była Pani Dorota przez dwa lata? Dlaczego nie wytłumaczyła Panu Stanisławowi, że plac zabaw służy dzieciom do zabawy i powinien być otwarty 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Pracuje w UG i nie widzi tego problemu? Chora sytuacja.

  ak poniedziałek, 24 lipiec 2017 12:10
  – Katy – „Dorota serdecznie Ci gratuluję! Życzę powodzenia na nowym stanowisku itrzymam kciuki.
  A pan Król to by już w końcu się uspokoił. Wszyscy wiemy , że mu żal ściska cztery litery . Chciał przedstawić Dorotę w jak najgorszym świetle, ale mu się nie udało. Przy okazji pogrążył sam siebie.”- Byłem i jestem spokojny. Mylisz się we wszystkim.

  Wyborca poniedziałek, 24 lipiec 2017 11:47
  – Czy prawdą jest że do lokalu wyborczego w Nurcu wtargnął zamachowiec z nożem sprężynowym i poturbował przewodniczącego komisji . Ponoć była Policja . Jaka jest prawda i jak się to skończyło ?

  ak poniedziałek, 24 lipiec 2017 11:17
  – ccv – „Mam nadzieję że dla ciebie ak się zmieni.Na gorsze, bo za paszkwile trzeba płacić. Jeszcze do ciebie nie dotarło ?” – Nie pisz ogólnie. Napisz co twoim zdaniem nie jest prawdą.

  hamszira poniedziałek, 24 lipiec 2017 11:14
  – ak … ależ proszę. Sądzisz że mam z tym problem? Beata Popławska. Teraz twoja kolej. Okaż czystość intencji i przedstawić się. 19 lat powiadasz? Gdzie przez ten czas byłeś? Jakich działań się podjąłeś żeby było inaczej. Nic się nie zmienia? Przecież wybory były wczoraj a ty juz wiesz??? I będziesz wiedział przez parę następnych kampanii zapewne.

  Aga poniedziałek, 24 lipiec 2017 10:38
  – DOROTA GRATULACJE! NIE DAJ SIĘ TYM BOĆKOWSKIM MORDOM ! I TAK WIĘKSZOŚĆ JEST ZA TOBĄ ! POWODZENIA I DALSZEJ KREATYWNOŚCI W DZIAŁANIU !

  Katy poniedziałek, 24 lipiec 2017 10:16
  – Dorota serdecznie Ci gratuluję! Życzę powodzenia na nowym stanowisku itrzymam kciuki.
  A pan Król to by już w końcu się uspokoił. Wszyscy wiemy , że mu żal ściska cztery litery . Chciał przedstawić Dorotę w jak najgorszym świetle, ale mu się nie udało. Przy okazji pogrążył sam siebie.

  ZIELONA poniedziałek, 24 lipiec 2017 09:57
  – Ludzie nie mowcie ze nic sie nie zmieni bo tego nie wiecie… Wszyscy zakladacie z gory ze Dorota bedzie sterowana przez Staska ale moze poczekajmy i sami zobaczymy jak bedzie po co „gdybac”… Wiedziałam ze Dorota wygra!!! Wiele dobrego juz zrobila dla gminy…a teraz zrobi jeszcze więcej?
  wszystko juz jest jasne i uważam ze głupotą jest rozwodzic sie nad tym co by bylo gdyby dorota nie zostala wybrana… Ludzie jej zaufali i bardzo dobrze?
  Teraz zastanawiam sie ile osob którzy ty na nią jechali pójdzie i złoży jej gratulacje udając ze na nia głosowała i popierala…

  ccv poniedziałek, 24 lipiec 2017 09:52
  – Mam nadzieję że dla ciebie ak się zmieni.Na gorsze, bo za paszkwile trzeba płacić. Jeszcze do ciebie nie dotarło ?

  ak poniedziałek, 24 lipiec 2017 09:15
  – hamszira – „A każdy z was,którzy w tej chwili będzie wylewał na nową władzę wiadra pomyj niech wykażę się odwagą i podpisze z imienia i nazwiska. ” – Sama się podpisz imieniem i nazwiskiem. Po co się ukrywasz pod nickiem?
  W tych wyborach nie chodziło o to, kto jest lepszym kandydatem. Chodziło o to, czy po dziewiętnastu latach będzie jakaś zmiana, czy będzie po staremu. Niestety nic się nie zmienia. Wszystko zostaje po staremu. Przykra sprawa.

  Elewatorska poniedziałek, 24 lipiec 2017 08:06
  – Brawo!!!!w końcu odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu!Pani Doroto wszystkiego dobrego!

  Jarek poniedziałek, 24 lipiec 2017 08:06
  – Teraz niech nowy wójt zajmie się obiektywną kontrolą poprzedniej władzy ! Tego oczekujemy !

  GMB poniedziałek, 24 lipiec 2017 08:00
  – A jakie to niby świeże powietrze, człowiek, który był na wielu stołkach i nawet swoi usunęli go ze stołka. Człowiek, który dostrzega ludzi dopiero przed wyborami, a wcześniej co, spuszczony łeb i olewanie wszystkich.

  hamszira poniedziałek, 24 lipiec 2017 07:41
  – …stało się…ludzie wybrali. I wybrali słusznie. Młodość ,wiedza, chęci i bezinteresownosc to atuty nowej Pani wójt. I zasluguje na kredyt zaufania bo wiem ze wykorzysta go dla dobra wszystkich. A każdy z was,którzy w tej chwili będzie wylewał na nową władzę wiadra pomyj niech wykażę się odwagą i podpisze z imienia i nazwiska. Bo obrażać anonimowo najłatwiej a potem iść i w gabinecie czy na ulicy klaniać się w pas. Zdecydowała większość. To o czymś świadczy. Brawo Dorota. Dasz radę. Na pochybel hejterom i malkontentom. Bo jak mówiłam…najgłośniej krzyczy zawsze tandeta…a te trzeba omijać i iść dalej.

  gość poniedziałek, 24 lipiec 2017 07:13
  – Smutne to i straszne to….
  Nie należy się nam jednak świeże powietrze…
  Jedyny plus że to tylko na 1,5roku 🙂
  Głowy do góry!ie nie informuje, co było przyczyną tragedii.