Rozprzestrzeniający się w Polsce i na świecie koronawirus zmusza władze rządowe i samorządowe do podejmowania kolejnych kroków.

Aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 znajdziesz na rządowej stronie gov.pl/koronawirus

Nie wychodź z domu bez potrzeby

„Drodzy Mieszkańcy. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, upraszam by ograniczyć wychodzenie z domu bez ważniejszej potrzeby. Urząd Gminy pracuje, jednak nie ma bezpośredniej obsługi interesantów. Kontakt tel. 85 731 96 10  bądź e-mail. sekretariat@gminabocki.pl. Zwróćcie uwagę na mieszkańców wracających z krajów objętych epidemią. Mają obowiązek zgłosić się do Sanepidu tel.  512 724 301. Proszę o wyrozumiałość i rozsądek. Unikajmy skupisk ludzkich.” – czytamy w komunikacie wójta gminy Boćki umieszczonym na stronie urzędu.

Nie przychodź do gminy

Wójt gminy Boćki wydał zarządzenie, które mówi od zawieszeniu przyjęć interesantów w urzędzie. Ma ono obowiązywać do odwołania. Pełna treść zarządzenia:

GOK i biblioteka zamknięte do odwołania

W piątek wójt gminy Boćki wydał również zarządzenie o zawieszeniu działalności GOK-u oraz biblioteki. Obowiązuje ono do odwołania.

Zamknięta szkoła

Działalność zawiesza również szkoła. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule

Gdzie szukać informacji

Aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 znajdziesz na rządowej stronie gov.pl/koronawirus

Dowiesz się tam również, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.

23 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. Boćkowiaki z Belgi i Niemiec pomimo kwarantanny chodzą: do sklepu, na spacer, …. Są bardzo odpowiedzialni? Głupota ludzka sięgnęła bruku.

  • Również sądzę, że 5 osób w świątyni to głupota. Komuna nie wypędziła ludzi z kościoła, a dokona tego koronawirus? Warte przemyślenia, czy na pewno jest aż tak niebezpieczne przebywanie kilkudziesięciu osób w kościele czy cerkwi? Kto stoi za takimi zarządzeniami? Duchowni powinni wywiesić głośniki na zewnątrz świątyń i odprawiać więcej Mszy Św. Na cmentarzu przy świątyni można stać choćby w odległości 2-3-… metrów od siebie lub w gromadce z rodziną. Może inne propozycje? Nie dajmy się zwariować.

  • I właśnie przez takie dywagacje i lekceważenie zaleceń (już widzę szukanie sposobów na ich obejście) ciemno widzę walkę z zarazą. Skoro wydali takie zakazy, to z pewnością oparli je na solidnych przesłankach, w tym na doświadczeniach państw w znacznym stopniu dotkniętych epidemią. Chcecie oglądać takie obrazki jak w Hiszpanii, gdzie lodowiska są zamienione na kostnice? Zostańcie w domu, wykorzystajcie dobrze ten czas, np. pomódlcie się jak macie taką potrzebę. Kościół czy cerkiew będą stać również po ustaniu zarazy! Jeszcze będzie czas, aby je odwiedzać jak dawniej.

  • Sprawa prosta, asysta odprawiającego liturgię jest nieograniczona. Na prezbiterium tyle wolnego miejsca. Zagospodarować.

  • A kto ci jeden z drugim broni iść do kościoła czy cerkwi? Chcesz iść do idź, ale kolegów nie szukaj.

 2. Pracownicy Urzędu Gminy uważają budynek za przechowalnie . Za to im nie powinno się płacić , tylko oni powinni zapłacić !

  • Taa, pewnie „siedzo i kawę pijo”. Gmina nadal normalnie pracuje, jedynie – z uwagi na panującą sytuację, dla dobra ogółu i w celu zmniejszenia zagrożenia -interesanci nie są przyjmowani.

  • Taki wpis to zwykła złośliwość. Każdy z nas może być w podobnej sytuacji. Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe.

  • Pani wójt walczy z pandemią zamykając urząd. Tak więc gmina stała się zamkniętym zamkiem, twierdzą. A co robią urzędnicy? Urzędują. W zasadzie mogliby w tym nicnierobieniu zająć się konkretami. Np. szyciem masek. A ile pieniędzy że sprzedanego posterunku i kwores przeznaczy na pomoc np. szpitalowi. Nic, bo kasy nie ma.

 3. Mieszkańcy, jakie macie zdanie nt sytuacji dot.koronawirusa w naszej gminie? Ja np nie wychodzę z domu do sklepu czy banku. Ale słyszę od znajomych jakie są kolejki pod bankomatem czy w sklepach. A jak wyglądały niedzielne msze w kościele? Licznie czy jednak parafianie wzieli siebie do serca dyspense?

  • Pani wójt wyraźnie nudzi się
   Media społecznościowe i udostępnienie główne zajęcie za 10 tysiaków na miesiąc.

  • Może za bardzo wzięli sobie dyspensę do serca. Dziś odpust w parafii Św. Józefa i co garstka wiernych. Gdzie mamy szukać nadziei i otuchy? Komu mamy zawierzyć? Czy musimy się aż tak bać?
   A może przeciwnie, powinno nas być pełny kościół i wspólnie wołać ” Od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie”.
   Podaje do przemyślenia!