Tylko jedna osoba z gminy Boćki dostała się do rady powiatu bielskiego. To Zbigniew Szpakowski, który startował z list Naszego Podlasia. Co ciekawe, zagłosowało na niego mniej osób, niż na Krzysztofa Bazylewskiego z komitetu Wspólnie. Lista Szpakowskiego miała natomiast większe poparcie w okręgu i wprowadziła więcej radnych.

Zbigniew Szpakowski jest radnym oraz członkiem zarządu powiatu od kilku kadencji. W tegorocznych wyborach również zdobył mandat. Zagłosowały na niego 553 osoby.

W okręgu nr 2 obejmującym gminy Boćki, Orla, Rudka oraz Brańsk komitet Nasze Podlasie zdobył dwa mandaty (radnymi zostali obecny starosta Sławomir Snarski z wynikiem 999 głosów oraz właśnie Zbigniew Szpakowski).

Bazylewski miał więcej głosów, ale nie wszedł do rady

Więcej głosów od Szpakowskiego zdobył startujący z komitetu Wspólnie Krzysztof Bazylewski z Bodaczek (w obecnej kadencji był radnym gminy Boćki). Jego lista uzyskała jednak mniejsze poparcie i mogła wprowadzić tylko jednego radnego w okręgu (do rady, z wynikiem 1005 głosów, wszedł Maciej Bobel z Brańska). Krzysztof Bazylewski miał drugi wynik – 606 głosów.

Z gminy Boćki do rady powiatu bielskiego startowało osiem osób. Oto ich wyniki:

 • Bazylewski Krzysztof – KWW Wspólnie – 606 głosów
 • Chodowiec Anna – KW Prawo i Sprawiedliwość – 314 głosów
 • Głowacki Krzysztof – KW Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca – 17 głosów
 • Jewiuk Iwona – KW Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca – 34 głosy
 • Jurczuk Walenty – KWW „Koalicja Bielska” – 275 głosów
 • Kondratiuk Ewa – KWW Wspólnie  – 49 głosów
 • Nikonowicz Stanisław – KW Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca – 37 głosów
 • Szpakowski Zbigniew Jan – KW „Nasze Podlasie” – 553 głosy

Sekretarz gminy Boćki radnym z okręgu bielskiego

Do rady powiatu dostał się natomiast Walenty Korycki z Proniewicz (komitet Wspólnie). Korycki aktualnie jest sekretarzem gminy Boćki. Nie startował jednak z okręgu obejmującego Boćki, lecz Bielsk Podlaski. Zagłosowało na niego 878 wyborców.

Rozkład sił w radzie powiatu bielskiego po wyborach wygląda następująco:

 • KW Nasze Podlasie – 6 mandatów
 • KWW Koalicja Bielska – 4 mandaty
 • KW Prawo i Sprawiedliwość – 4 mandaty
 • KWW Wspólnie – 3 mandaty

fot. powiatbielski.pl / KWW Wspólnie

9 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. matematyka wyborcza – można jaśniej? Można prosić o jakiś link do tych danych ? Nie chcę rozsiewać nieprawdziwych informacji, ale czy to prawda, że kart do głosowania na wójta wydano więcej niż osób uprawnionych do głosowania? Tylko kart na wójta innych nie. Czy ktoś może to potwierdzić? Zauważył ktoś brak prądu, czy tylko u mnie nie było?

 2. Proszę Państwa, pragnę przedstawić sprawę rachunku wyborczego:
  – Łącznie w głosowaniu na wójta oddano 2133 głosów, pewnie kilka nieważnych
  – na radnych do gminy 1997 plus Dubno, Dziecinne i Pasieka około 200 głosów – nie głosowali
  – na radnych do powiatu tylko 1885 głosów. Brakuje około „+ -” 200 – 300 głosów? niech z 50 – 60 nieważnych, a reszta???!!!