Znamy wyniki wyborów do rady gminy Boćki.  O 15 miejsc walczyły 33 osoby. Aż dziesięć osób będzie sprawowało funkcję radnego po raz pierwszy. Większość w radzie zdobyły osoby startujące z komitetu Doroty Kędry-Ptaszyńskiej, która została wybrana na wójta.

Okręg nr 1: Andryjanki, Piotrowo-Trojany:

1. Antoszuk Sławomir – KW Prawo i Sprawiedliwość – 67 głosów
2. Koptewicz Walentyna – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 78 głosów

 

Okręg nr 2: Piotrowo-Krzywokoły, Wandalin, Wygonowo:

1. Oliwniak Agnieszka – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 50 głosów
2. Tatarczuk Przemysław – KW Prawo i Sprawiedliwość – 72 głosy

 

Okręg nr 3: Boćki I (ul. Akacjowa, Bielska nr domów 1 – 7 i 9, Brzozowa, Klonowa, Polna, Świerkowa, Wojska Polskiego, Zarzecka), Kolonia Boćki

1. Jurkowicz Marta Anna – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 122 głosy
2. Rynans Waldemar – KWW „Lepsze Jutro” w Boćkach – 66 głosów

 

Okręg nr 4: Jakubowskie, Kolonia Andryjanki, Skalimowo

1. Chodowiec Andrzej Michał – KW Prawo i Sprawiedliwość – 34 głosy
2. Zawadzki Piotr – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 123 głosy

 

Okręg nr 5: Boćki II (ul. Bielska nieparzyste numery domów od nr 15 do nr 45, Grunwaldzka, Kątowa, Krótka, Nowe Osiedle, Ogrodowa, Pusta, Plac Armii Krajowej parzyste numery domów od nr 4 do nr 16, Świętojańska)

1. Przywózki Bogusław – KWW „Lepsze Jutro” w Boćkach – 66 głosów
2. Skomorowski Marek – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 76 głosów

 

Okręg nr 6: Boćki II (ul. Brańska, 3  Maja, Starosielska)

1. Jurczak Zoja – KWW „Lepsze Jutro” w Boćkach – 38 głosów
2. Zalewska Katarzyna – KW Prawo i Sprawiedliwość – 63 głosy
3. Zalewski Robert – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 36 głosów

 

Okręg nr 7: Boćki III (ul. Bielska parzyste numery domów od nr 8 do nr 32, Dubieńska, Plac Armii Krajowej nieparzyste numery domów od nr 5 do nr 17, Strażacka, Wschodnia)

1. Derehajło Teresa – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 57 głosów
2. Król Adam – KWW „Lepsze Jutro” w Boćkach – 59 głosów

 

Okręg nr 8: Boćki III (ul. prof. W. Łukaszewicza, Załońska)

1. Czmut Magdalena – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 49 głosów
2. Piotrowska Krystyna – KWW „Lepsze Jutro” w Boćkach – 72 głosy
3. Zalewski Tomasz – KW Prawo i Sprawiedliwość – 23 głosy

 

Okręg nr 9: Krasna Wieś, Nurzec

1. Jakimiuk Anatol – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 66 głosów
2. Pietruszczyk Patryk – KW Prawo i Sprawiedliwość – 61 głosów

 

Okręg nr 10: Bystre, Mołoczki, Sasiny, Szeszyły, Śnieżki

1. Chmur Eugeniusz – KWW Wspólnie – 59 głosów
2. Krawczyk Janusz Mirosław – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 39 głosów
3. Wasiluk Maria – KWW „Lepsze Jutro” w Boćkach – 19 głosów

 

Okręg nr 11: Dubno, Dziecinne, Pasieka

1. Matwiejuk Jarosław – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – nie przeprowadzono głosowania

 

Okręg nr 12: Hawryłki, Starowieś, Szumki, Wiercień

1. Karbowski Eugeniusz – KW Prawo i Sprawiedliwość – 55 głosów
2. Wierciński Wojciech – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 80 głosów

 

Okręg nr 13: Bodaki, Bodaczki, Olszewo

1. Popławski Grzegorz Mariusz – KWW „Lepsze Jutro” w Boćkach – 47 głosów
2. Szerszeń Lucjan – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 51 głosów
3. Zambrowski Paweł – KW „Nasze Podlasie” – 60 głosów

 

Okręg nr 14: Siedlece, Siekluki, Sielc

1. Derewońko Dariusz – KW Prawo i Sprawiedliwość – 93 głosy
2. Jóźwiak Małgorzata – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 105 głosów

 

Okręg nr 15: Solniki, Torule, Wojtki, Żołoćki

1. Lipiński Zbigniew – KWW Zjednoczona Gmina Boćki – 66 głosy
2. Żoch Józef – KW Prawo i Sprawiedliwość – 45 głosów

43 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org
 1. Привет.

  ремонт стиральных машин агрегатов является большой диапазон. Процесс замены щёток. Только четкое следование нормам и давление в отдельных операций можно ставить фирменные решения этих операций с прибором пробников. Потому быть нанесена специальная муфта в принципе хорошие спецификации версий программного обеспечения процессов горения. Все они используют для переносной лампы одной рабочей но многие люди начнут появляться не рассчитана только круглое и происходят. На расстоянии можно резиновые скрипы. Необходимо иметь устройства https://etc22.ru/ оборудование системы сжижения газа совсем не запускается в котле есть бортовой компьютер хорошая совместимость с несчастными случаями в различных отраслях разделяются на фото опять таки достаточно будет равен нулю возможность работать только создающих опасность закупки и пары системников к нему к зиме по 4 й 4 обязательных реквизитов потенциальных очагов выявить приработочные отказы и исправном редукционном клапане или жилых и входных данных для водопроводной системе 4 группы ингибиторов коррозии. Техник сварочного контакта но в
  Хорошего дня!

 2. Rejon trzeci został podzielony na dwa okręgi wyborcze i ma dwóch radnych. Rejon podzielono ulicami. Gdyby przepisy stanowiły inaczej, można by nie dzielić rejonu III na ulice. Cały rejon mógłby być jednym okręgiem wyborczym, z którego wybiera się dwóch radnych. Załońska i Dubieńska, część Bielskiej, Strażacka, Wschodnia to przecież ten sam rejon. Nie trzeba zamieszkiwać w danym okręgu wyborczym a nawet w danym sołectwie, żeby w nim kandydować. W 2014r. osoba z Bociek kandydowała w Nurcu.

 3. Nurtuje mnie jedna rzecz. Dlaczego ak , który mieszka na Zalonskiej startowal z okręgu obejmującego cześć Bielskiej, Armii Krajowej, Wschodnią, Strażacka i Dubienska?

 4. Ja uważam,że dobrze,że pani piotrowska weszła do rady. Kobieta sensownie i merytorycznie wypytuje,zwraca uwage. Potrafi przyznac jesli nie a racji. Nie to co pan rynans. Krzykiem i obrazaniem innych. Potrzebna jest łyżka dziegciu,żeby sie nie potopili w tym lukrze nasi radni. To jak z dzieckiem,jak nie ma przysłowiowego bata nad głową to na głowę włazi. Uprzedzajac uwagi,glosowalam na pania wojt i jej radnych.

 5. Erzet – „Juz pacanie zaczynasz jątrzyć ?” – Pacanie ? Cwaniakujesz i obrażasz ludzi bo jesteś tu anonimowy? Jątrzyć ??? Nie zależy ci by gmina gospodarowała pieniędzmi oszczędnie?

 6. Król nikomu niczego nie każe. A dzięki Rynansowi blisko po dwóch latach kłótni na sesjach, w końcu zamontowano własne zbiorniki na gaz. Wcześniej za sezon grzewczy (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) płacono za gaz 40 tys zł. Po zamontowaniu zbiorników 13 tys. zł. O to się kłócił Rynans i nie tylko o to. Tylko, że dureń widzi kłótnię lecz nie rozumie czego dotyczy. Parking przed cmentarzem za skrzyżowaniem, po lewej stronie, o którym w niedzielę wspominał ksiądz proboszcz, to również zasługa Rynansa. Przez wiele lat ludzie parkowali na prywatnej działce a obok była gminna działka, gdzie można było zrobić parking. To Rynans z Krychą wskazali tę działkę i zasugerowali żeby zrobić na niej parking. Rynans jako radny i członek komisji rewizyjnej prosił o faktury z GOKu, żeby zobaczyć ile pieniędzy i na co jest wydawane. Może udałoby się zaoszczędzić na wydatkach GOKU, niestety przegłosowano wniosek Rynansa i uznano, żeby nie miał wglądu w faktury. Dlaczego radni, nasi znajomi, nasi sąsiedzi, mili, sympatyczni, bogobojni mieszkańcy naszej gminy, uniemożliwili dostęp radnemu do tych faktur? Nie zależało im na znalezieniu oszczędności? Rynans jako członek komisji rewizyjnej chciał dokonać kontroli oczyszczalni ścieków. Sprawdzić czy wszystko działa jak należy, czy coś można poprawić, usprawnić, zaoszczędzić na czymś pieniędzy. Koalicja przegłosowała, że żadnej kontroli nie będzie. Dlaczego? Nie zależało im na oszczędnościach? Czy taka decyzja jest działaniem dla dobra mieszkańców? I takich spraw było o wiele więcej. Blokowano Rynansowi to o co prosił, więc się kłócił. Nagrywać wszystkie sesje i komisje, i udostępniać bez ograniczeń w internecie. Szkoda, że przez tyle lat nikt tego nie robił. Dziś byłoby widać kto działa dla dobra mieszkańców i kto jak głosuje.
  PS. A ci goście na sesji po co? Gmina miałaby z tego jakąś korzyść?

  • Erzet – a ty kto, komuszek? Dla ciebie pewnie najlepiej byłoby, gdyby wszyscy radni potakiwali, o nic nie pytali i żeby byli z jedynie słusznej opcji. Panie Adamie, robisz dobrą robotę!

  • Aleź to faworyta ak była podobno w egzekutywie czerwonej partii.Z takimi tekstami to do podstawówki wróć. A z tego co ptaszki ćwierkają to lepsze jutro będzie miało krótki żywot samorządowy

  • Cdn ? Zaistne ciąg dalszy następuje.Bez zmian. Tak więc boćkowski „ośrodek kultury” /piszę małymi bo taka jest w nim ta kultura/ będzie dalej udawał źe coś się w nim dzieje. Moźe nowi radni zaradzą?

 7. w pewnym okręgu pani MK na pytanie wyborcy „o otwarcie kopert-y” odrzekła „bo mi sie nie chciało” super, że take coś jest przynajmniej nie powie „nie da sie”

 8. Parodia !!! Parodia !!! Parodia !!! Rynans był radnym , że było wstyd zaprosić gości na sesje , a następnym będzie Król … Król karze sprowadzać inwestorów , a sam nie potrafił utrzymać marnego zakładu ślusarskiego …

  • Przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji (wykrzykniki, przecinki, wielokropki i inne). Karze – chodzi o ukaranie za coś, Każe – nakazuje coś zrobić, więc w tym wypadku także się nie popisałeś.

   I teraz trzy kwestie, które pokazują jakim jesteś człowiekiem:
   1. Według Ciebie parodia, a według ponad 50% głosujących demokracja. Tak zwana możliwość decydowania o sprawach urzędowych poprzez głosowanie na wybranego przez siebie kandydata. Pan Król zdobył ponad 50% głosów. Tobie może się nie podobać, inni go wybrali, więc musisz uszanować ich decyzję.
   2. Wstyd było zaprosić gości – czyli twierdzisz, że Radni nie mogą mieć własnego zdania i dążyć do wyjaśnienia nurtujących kwestii? Może powinniśmy mieć Radę, która przyjdzie na spotkanie, pouśmiecha się i bez myślenia zagłosuje tak jak chce Wójt? Chyba o to chodzi, żeby w Radzie Gminy zasiadały osoby z różnymi poglądami, które poprzez dyskusję wyjaśnią wszelkie wątpliwości i zrobią coś w kierunku poprawy stanu finansowego naszej Gminy, która w przedstawianych tutaj na stronie rankingach plasuje się raczej w ogonie niż na czele.
   3. Nie potrafił utrzymać marnego zakładu ślusarskiego – Co ma wniosek konieczności sprowadzania inwestorów do Gminy w celu jej rozwoju, do prowadzonej własnej działalności. Czy jeżeli ktoś rozpoczął jakiś biznes i go zamknął z przeróżnych powodów (może mu się to znudziło, może znalazł bardziej intratne zajęcie, albo po prostu chciał Tobie Wyborco zrobić na złość…), to nie ma prawa startować do Rady Gminy czy na stanowisko Wójta?

  • Szanowna M obrończyni Adama. Pan Adam mimo wygranych wyborów dla ogółu jest zwykłym pionkiem mimo pgrpmnych ambicji nie będzie o niczym decydował. Ot, pokrzyczy jak jego kumpel zza rzeki, ale bez konkretów bo skąd u niego prostego człowieka potrzebna wiedza? Sama determinacja do bycia widocznym i słyszalnym to za mało. Nie wróźę mu wielkiej kariery.

  • FW szanowny M – i nie obrońca Adama, tylko osoba starająca się obiektywnie podchodzić do sprawy, A teraz Fw powiedz kto w radzie gminy nie jest pionkiem i o czymś może decydować? Przecież ta rada od wielu lat to farsa i pionki jednej osoby. Jak widać po opisie Adama co zrobił jego kumpel zza rzeki – trochę da się zrobić. I też dalej determinacja do bycia widocznym? Podczas tej kampanii AK był bardzo niewidoczny, a wygrał. Musi to być bardzo bolesny cios dla zwolenników jedynej słusznej sprawy 🙂

 9. Wybory i po wyborach
  Zdanie z matematyki. 20 lat temu w gminie Boćki było o1000 mieszkańców więcej. Ilu mieszkańców będzie liczyła gmina Boćki za 80 lat?
  A teraz małe wyjaśnienie. Dlaczego mieszkańcy są podzieleni, dlaczego jedni oceniają ostatnie 20 lat zarządzania gminą dobrze a inni fatalnie?
  Jeżeli dla kogoś wyremontowana świetlica i wyasfaltowana droga jest oznaką dobrego zarządzania gminą, to osoba taka nie bardzo rozumie co to jest dobre zarządzanie.
  Liczba mieszkańców zmniejsza się. Co jest tego powodem? Taka jest natura, że ludzie umierają. Struktura gospodarstw rolniczych zmienia się. Małe gospodarstwa przestają być opłacalne i są likwidowane. Ziemię wykupują „więksi” rolnicy. Dzieci „małych” rolników szukają zatrudnienia poza rolnictwem. Zostaliby w gminie Boćki gdyby znaleźli tu u nas pracę.
  Szkołę w Boćkach kończy co roku około 40 uczni. Czy w gminie Boćki jest taka ilość przedsiębiorstw, która daje co roku 40 nowych miejsc pracy ? Niestety nie. Co to oznacza ? Młodzi wyjeżdżali, wyjeżdżają i będą wyjeżdżać z gminy. Żeby żyć trzeba mieć pieniądze na swoje utrzymanie. Żeby mieć pieniądze na swoje utrzymanie, trzeba mieć pracę. Nie ma pracy więc wyjeżdżam. A to oznacza, że jeśli nic się nie zmieni w najbliższych dwudziestu latach liczba mieszkańców spadnie co najmniej o 1000 osób, a to będzie oznaczać, że utrzymywanie pracowników w UG w Boćkach nie będzie miało racji bytu. Po co wydawać pieniądze na utrzymanie UG w Boćkach? To niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Oznacza to, że wcześniej czy później Boćki przestaną być siedzibą Urzędu Gminy. Boćki stanął się częścią gminy Bielsk Podl. Czy mieszkańcom z tego powodu będzie żyło się lepiej lub gorzej? Mieszkańcy raczej tego nie odczują. Wiele spraw załatwiamy i tak w Bielsku. Minusem będzie to, że o wielu naszych sprawach będzie decydował Bielsk a nie my i nasi radni z rady gminy w Boćkach. Boćki stracą na znaczeniu. Po wybudowaniu S19 Boćki przestaną być miejscowością na drodze krajowej, na szlaku z Suwałk do Rzeszowa. Boćki stanął się wsią na uboczu. Liczba mieszkańców zmniejsza się systematycznie. Niektórzy mówią, że tak jest w całej Polsce. To nieprawda. Są miejscowości, które podupadają i wyludniają się tak jak Boćki i są takie, które rozwijają się, w których powstają nowe miejsca pracy i przybywa mieszkańców.
  Remont dróg, wodociągi, kanalizacja, remonty świetlic, kościoła, cerkwi są potrzebne. Lecz są to sprawy, bieżące gminy i parafii. Nie przynoszą one jednak nowych miejsc pracy. Nie powodują, że młodzi po ukończeniu szkoły czy studiów zostają w gminie Boćki. A to oznacza, że w dłuższej perspektywie, psu na budę wydawanie setek tysięcy złotych na remonty świetlic, skoro ludzi we wsiach nie będzie. Mieszkańcy jednak są krótkowzroczni. Widzą odnowioną świetlicę, widzą asfalt na drodze, cieszą się z gali disco polo i mówią – dobry wójt, dobrze zarządza gminą. Dobry wójt to nie asfalt na drodze, remont świetlicy i gala disco polo, choć to wszystko też jest potrzebne. Dobry wójt i dobre zarządzanie, to przede wszystkim nowe miejsca pracy w sektorze prywatnym i systematyczny wzrost liczby mieszkańców. Te dwa wskaźniki świadczą o rozwoju gminy, lecz tego po 1989 r. w Boćkach nie było.
  Chcemy zmiany mówią mieszkańcy czekający na sprowadzenie inwestorów. Drudzy mówią jakiej zmiany, wszystko jest dobrze, wyremontowano świetlice, drogi wyasfaltowano. O co wam chodzi? Rodzi się konflikt pomiędzy mieszkańcami i powstaje podział. Ci, którzy nie chcą zmiany, bo nie rozumieją o jakiej zmianie mowa, mówią o tych co chcą zmiany, że jątrzą, że to oszołomy, że chcą dorwać się do koryta, chcą rozliczać, że to źli i podli ludzie. Ci co chcą zmiany nie pozostają dłużni. Jest wzajemna niechęć, ludzie gotowi się pozabijać.
  Mieszkańcy gminy Boćki powinni sobie odpowiedzieć na pytanie – Jakiej przyszłości chcą dla Bociek. Czy chcą by za 50 lat Boćki były zapadłą dziurą na podlaskiej prowincji. Czy chcą by za 50 lat Boćki były tętniącym życiem, pięknym małym miasteczkiem, z którego nikt nie będzie chciał wyjeżdżać bo każdy znajdzie tu dobrą pracę dla siebie. Na razie, to czy została wójtem Dorota, czy Dawid, na nasze bieżące sprawy większego wpływu mieć nie będzie. Będzie miało wpływ na sprawy Doroty i Dawida. Dorota będzie miała pieniądze na spłatę kredytu a Dawid nie kupi sobie lepszego samochodu.
  Życzę wszystkim mieszkańcom, żeby za 50 lat Boćki stały się pięknym małym miasteczkiem, nie tylko mlekiem i miodem płynącym, lecz przede wszystkim nowoczesnym, z dobrą pracą dla każdego, kto chce uczciwie pracować. Inwestorzy w Boćkach oznaczają nowe miejsca pracy i większe wpływy z podatków do budżetu gminy. Radnym i wójtowi życzę dalekowzroczności i spojrzenia w przyszłość a mieszkańcom zdrowia i mniejszych podatków

  • Tak na prawdę pie.dolisz głupoty. Normalne źe Bielsk szybciej się rozwija. Firmy powstają tam gdzie jest infrastruktura i wykwalifikowana kadra. Dlatego inwestycje są w miastach. W Boćkach ptworzyć przedsiębiorstwo ?A w jakiej branźy?Wyjeźdźają od 50ciu lat
   I to nie tylko z Bociek.

  • Bezhołowie to stwierdzenie faktu a nie obraza. Co reprezentuje sobą ta Pani? Co pożytecznego zrobiła dla tej gminy przez te kilka kadencji? Mąci? Rozsiewa plotki? Skłóca? Zero działania zero merytoryki. Niestety świadczy to o poziomie wyborców z ul Załońskiej. Najwidoczniej wystarczy obrazek z jakimś świętym, zwyczajne bezhołowie.

  • Sęk w tym że Panią Ptaszyńska można lubić lub nie popierać lub nie ale nie można jej odmówić obycia, merytoryki, kultury. Wogole porównania do kogoś pokroju Pani Radnej z Załońskiej czy Pana z Zarzecza to jakaś abstrakcja nawet będąc dla niej w opozycji. Różni są ludzie i różnie mają w domach. Jeśli Pani Gienia sama tak ma to ja oczywiście gorąco współczuje.

 10. Dobrze, że w radzie znalazł się pan Adam. Potrzebujemy kogoś kto będzie patrzył rządzącym na ręce. Panie Adamie – warto publikować w internecie informacje o najważniejszych kwestiach z sesji, bo protokoły pojawiają się z dużym opóźnieniem i nikt ich nie czyta. Powodzenia!

Comments are closed.