Radni gminy Boćki obradowali w czwartek na kolejnej sesji. Sesja odbyła się bez udziału wójt Doroty Kędry-Ptaszyńskiej, która przebywa na urlopie. W trakcie obrad głos zabrał wiceprzewodniczący rady Wojciech Wierciński, który zarzucił wójt m.in. niedbałość o sprawy bieżące gminy. Z kolei radna Krystyna Piotrowska zwróciła uwagę na częste nieobecności wójt. – Policzyłam, że w listopadzie pani wójt była w pracy chyba osiem dni – mówiła.

Sesja odbyła się bez udziału wójt gminy Doroty Kędry-Ptaszyńskiej, która – jak poinformowała jej zastępczyni – do końca tego tygodnia przebywa na urlopie.

Gratulacje i wątpliwości

Podczas obrad głos zabrał m.in. wiceprzewodniczący rady gminy Wojciech Wierciński, który do tej pory był stronnikiem wójt. Wierciński pogratulował nowej wicewójt Milenie Korniluk powołania na to stanowisko, które określił jako „bardzo potrzebne” oraz życzył sukcesów. – Niemniej jednak przykro mi, że w sprawie tak ważnej i kluczowej, pani wójt nie konsultowała tego z radnymi – mówił wiceprzewodniczący. Jak dodał, być może Dorota Kędra-Ptaszyńska nie uważa, że rada „jest jej mocno potrzebna do działania”. – Myślę, że to działa w dwie strony. Jeśli podejmiemy decyzję o odwołaniu pani wójt, to również nie będziemy tego konsultować z panią – mówił Wierciński. Jak stwierdził, stanowisko wicewójta powinno przypadać osobie z „ogromnym doświadczeniem” samorządowym na różnych szczeblach administracji publicznej. – To pozwoliłoby nam na dodatkowe furtki – stwierdził.

Zaniepokojenie

Wiceprzewodniczący wyraził również zaniepokojenie – jak to określił – niedbałością o sprawy bieżące gminy. – Pani wójt nie reprezentuje naszej gminy na zewnątrz. Nie uczestniczy w spotkaniach służbowych, również uroczystościach okolicznościowych. Nie buduje trwałych relacji z sąsiednimi gminami: z wójtami, burmistrzami (…) tracąc przy tym partnerów do działania, tracąc przy tym wiarygodność, ale też szacunek do instytucji wójta gminy – wyliczał.

Pytania

Wierciński pytał ponadto, co się dzieje z niektórymi projektami. Chodzi o umowę podpisaną z urzędem marszałkowskim na centrum produktu lokalnego wraz z rozbudową GOK-u, na które rada gminy przekazała w 2019 r. około 1 mln zł. Drugi projekt to umowa na poprawę gospodarki wodno-ściekowej warta 1 mln 200 tys. zł (z czego rada przekazała blisko 600 tys. zł). – Na jakim etapie są te zadania? Komu zależy na tym, aby te zadania opóźnić? Czy to jest wynik istniejącej pandemii czy też brak organizacji pracy? – pytał. Zapytał również – przywołując przykład dróg w Andryjankach czy w okolicach Szumek – o liczbę sporządzonych w ciągu ostatnich dwóch lat protokołów poklęskowych na remonty dróg gminnych. Jak dodał, warto zawczasu złożyć wnioski o dotacje na remonty.

Inspiracje

Wiceprzewodniczący pytał również, jakie kroki podejmuje wójt, aby ograniczyć powstawanie odpadów komunalnych, a także prosił ją o zabieranie głosu z wyższymi rangą urzędnikami, aby rozwiązać systemowo na poziomie centralnym problem monopolu na rynku śmieci i ciągłych podwyżek.

Pytał ponadto, czy w ciągu ostatnich lat, pracownicy gminy byli wysyłani na szkolenia lub studia podyplomowe, które mogłyby być motywatorem do działania. Przywołał tu przykład firmy zewnętrznej, która pisząc wniosek na dofinansowanie, pobrała opłatę od gminy w wysokości 9 tys. zł. Radny zasugerował, by takie pieniądze przeznaczać na szkolenia dla pracowników, aby sami mogli pisać wnioski. – To przyniesie oszczędność – twierdził. – Chciałbym, aby gmina na nowo była źródłem informacji i wiedzy, do której mogą się udać stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, strażacy i inne organizacje pozarządowe, i czerpać korzyści – mówił.

„Straciłem zaufanie”

Poprosił również wójt o przygotowanie planu rozwoju na kolejne 3 lata kadencji. – Jako radny i jako wyborca pani wójt, po prostu straciłem już zaufanie – stwierdził. Jak dodał, potrzebuje od niej „subtelnego planu, który pozwoli określić kierunek, w jakim zmierza gmina i ocenić zasadność tych działań”.

Opozycyjni radni: „Co się w tej gminie dzieje?”

W trakcie sesji głos zabrali również opozycyjni radni Krystyna Piotrowska i Adam Król. Krystyna Piotrowska poinformowała, że zdecydowała się przez cały listopad sprawdzać obecność wójt w urzędzie. – To zajadę, to zadzwonię, to popatrzę… Policzyłam, że w listopadzie pani wójt była w pracy chyba osiem dni – mówiła. – A ile było tych tygodniowych nieobecności? – pytała. – To już chyba za daleko zaszło – mówiła zapowiadając, że należy zainteresować się kwestią urlopów i tego, jak są ewidencjonowane. – Tutaj musicie uderzyć się w piersi, że temu pomogliście – zwróciła się Piotrowska do radnych popierających wójt.

– Co w tej gminie się dzieje? – pytał Adam Król, zwracając uwagę, że jeszcze wczoraj nikt nie chciał opowiedzieć, gdzie jest wójt. – Wczoraj nie wiedzieliście o tym, że przebywa na urlopie? – zwrócił się z pytaniem do wicewójt, skarbnik i przewodniczącej rady. Z kolei Krystyna Piotrowska zwróciła uwagę, że od dawna opozycyjni radni wysyłają pisma do wójt z prośbą o wyjaśnienia nt. poszczególnych kwestii. – Musimy wszystko składać na piśmie, aby cokolwiek się dowiedzieć. A te odpowiedzi są żenujące – mówiła. Jak dodała, dochodzi również do sytuacji, kiedy w gminie są zamykane przed nią drzwi.

Pełny plan obrad:

 1. Otwarcie XIII Sesji Rady Gminy i stwierdzenie prawomocności obrad,
 2. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad,
 3. Przyjęcie protokołu z XII Sesji Rady Gminy,
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na rok 2020,
 5. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości,
 6. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportu,
 7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Boćki na rok szkolny 2020/2021,
 8. Podjęcie uchwały w sprawie wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych,
 9. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wymagań, jakie musi spełnić przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części,
 10. Analiza oświadczeń majątkowych,
 11. Informacja Wójta Gminy z realizacji uchwał i działalności w okresie międzysesyjnym,
 12. Interpelacje i zapytania radnych,
 13. Sprawy różne, wolne wnioski,
 14. Zamknięcie obrad sesji.

60 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 1. MBA zdalne za dopłaty …buuhaa rozumiem że w j. angielskim kończyłeś ? . Złóż cv do prywatnej firmy i popracuj zobaczysz ile jesteś wart . Podkulisz ogon i będziesz siedział cicho , każda szanująca się firma wyśmieje cię ale na wsi robi furorę 🙂

 2. Oj ty ministranciku z Wiełcienia …kto ci te streszczenie napisał.
  Nie kąsa się ręki która karmi , nikt nie lubi nie lojalnych
  Każdy się lansuje jak może

  • Największe wydarzenie w Bockach. Podopieczni że starej gminy zgarnęli liście w parku. Jaki pan taki kram?

  • Wystąpienie Wiceprzewodniczącego na ostatniej sesji to bez dwóch zdań krytyka nieudolnych rządów Pani Wójt. W pewnym stopniu odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi również ten Pan a to z racji zajmowanego stanowiska w samorządzie. Czyżby swoim wystąpieniem postanowił rozpocząć marsz na wyższe szczeble kariery ? Czy od dawna czekał na odpowiedni moment? Przypomniał się mi się dzisiaj artykuł zamieszczony w Polityce w czerwcu tego roku, gdzie jest on ukazany jest jako najmądrzejszy z rodzeństwa któremu wróży się karierę powiatową a później może i ogólnopolską.

   https://bocki.org/bocki-i-orla-dzieli-je-miedza-lecz-wybieraja-rozne-polski/

 3. Niedzielne popołudnie, czas na przegląd „Wolnej …” i czas na pewne przemyślenia, którymi pragnę się podzielić.
  1 – wracam do wcześniejszych dyskusji dotyczących posługi w kościele, śpiewu i …. Wylało się sporo hejtu i na P. Marka i na P. Basię. Kto jest winny zaistniałej sytuacji? Nasuwają się pytania: Czy nie stać parafii na zatrudnienie zakrystiana, grabarza czy opiekuna cmentarza, na organistę, który będzie śpiewał i grał dla wszystkich a nie tylko solówka i nie wiadomo co śpiewa – trudno zrozumieć, a po drugie, zastanawiam się, skąd on te pieśni bierze, których nikt nie zna, o grze nie wspomnę.
  Powinniśmy im podziękować a nie atakować, obrażać a wręcz opluwać.

  Tak jak w gminie jest rada, tak i w kościele są radni – komitetowi. Czy w obu instytucjach, zwyczajem boćkowskim, jest spolegliwość wobec Rządcy?
  Panie i Panowie, proszę zastanówcie się nad faktem, że Święta tuż tuż i jak będzie wyglądał śpiew kolęd? Czy zwyczajem poprzednich lat, na Pasterce prawie głucho, wychodząc z Kościoła, organy na maksa powinny rozbrzmiewać „Bóg się rodzi, moc truchleje”, a nie cisza, bo P. organista śpieszy się złożyć życzenia imieninowe, może solenizantka nie ucieknie? Jeszcze trochę młodzież i dzieci nie będą śpiewali, bo nie znają tekstu. We wszystkich kościołach jest projektor do wyświetlania tekstu, a u nas nie, bo nie będzie komu obsługiwać? Może czas najwyższy zakupić? Nie są to jakieś olbrzymie koszty, rząd kilku tys. zł. (7-8 tys). Jak parafia nie ma kasy, to myślę, że każdy chętnie do tego pomysłu się dorzuci. Wiem, że kilka lat temu, P. Adam chciał zrealizować ten pomysł.

  2 – Dzisiaj do puszek pod kościołem była zbierana ofiara pieniężna dla potrzebujących Polaków i Kościoła na Wschodzie. To co garstka ludzi wrzucała do puszek – to wręcz żenada. Nie dość, że kilka osób to zrobiło, a drugie to kwota. Co dzisiaj można kupić za 2 zł.? To jest nasza ofiara, czy raczej wręcz pogarda? My Polacy, mamy moralny obowiązek pomagać naszym rodakom pozostawionych na Wschodzie: Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan… Państwo nie zdało egzaminu i nie ściągnęło ich do Ojczyzny, to my katolicy, mamy tak samo postąpić? Czy na prawdę nie rozumiemy co to jest ofiara, pomoc a nie taka bezduszność?

  3 – Rada gminy, radni. Ciekawi mnie, czy zastanawiacie się Panie i Panowie co wam przyświecało, co wami kierowało przystępując do wyborów? Czy po prostu nie jest wam wstyd tak się zachowując? – mam na myśli radnych rządzących. Nie potraficie samodzielnie myśleć? Dla tych paru groszy warto narażać się na śmiech i wręcz pogardę mieszkańców? Jeżeli kierują wami tylko prywatne interesy, to znieważacie i poniżacie funkcję radnego.

  Panie wice przewodniczący Wojciechu!
  Jak to mówili Rosjanie, i „śmieszno i głupio”.
  Tyle lat P. popierał P. wójt, a teraz co, przejrzał pan na oczy? Pani Dorota, nie jest wójtem z mojej bajki, ale jest kobietą i nie powinna być atakowana przez mężczyznę podczas jej nieobecności, nie może się bronić, tego wymaga dobre wychowanie. Ciekawi mnie fakt, gdzie się podziali przyjaciele Pani wójt, wspierali w kampanii wyborczej, popierali, a teraz co? Może przechodzą na z góry upatrzone pozycje (czytaj popieramy nowego namaszczonego i nowe rozdanie). Bardzo wiele jest osób, które Pani Dorocie wiele zawdzięczają, gdzie jest wasza lojalność? Najłatwiej kopać leżącego, a zwyczajnie pomóc, podać rękę.
  Cieszy fakt, że są osoby jeszcze w naszej społeczności, dla której dobro ogółu jest ich dobrem, o które warto się spierać a wręcz walczyć. Pamiętajcie proszę, że wielu was w tej walce wspiera i podziwia.

  • Mądra refleksja „smutnego”. Podpisuję się pod wszystkim. Słuszne postulaty opisane w punkcie 1 opierają się na założeniu (słusznym i pożądanym), że wierni są aktywnymi, myślącymi, zaangażowanymi i równoprawnymi z kapłanami członkami Kościoła. Kościół to My. I z braku takiego podejścia mamy to co mamy. Bo ludzi trzeba lubić, a nie traktować z góry.

 4. Wojtek zaskoczyłeś mnie tym, że stanowisko wice jest w naszej gminie potrzebne. Chyba, że myślałeś już o sobie i kogoś by Ci Staś wetknął. Śledzę wasza pracę jako rady i muszę i muszę stwierdzić, że jako koalicja z wójt to tylko ją popieracie raz na kwartał, bo wtedy są sesje. Należy prawdzie spojrzeć w oczy, do czego ta wice wójt potrzebna, wystarczy, żeby wójt codziennie była w pracy dyspozycyjna (t ..a)

 5. Kijowie walczył o demokrację swojego portfela a Lempart o prawa kobiet. Drogie panie może czas otrząsnąć się z tego letargu.

 6. Mowa pana Adama była znośna do czasu, gdy zaczął mówić o strajku kobiet. To był strzał w kolano. Zdaniem pana Adama osoby o poglądach odmiennych od jego własnych powinny zostać poddane karze. Jego pytanie do pani Przewodniczącej o to, czy jest katoliczką to już szczyt chamstwa. Panie Adamie, tak pilnuje Pan, żeby statut gminy był aktualny, a nie wie Pan, że OD DAWNA mamy rozdział kościoła od państwa?

  • Właśnie przeciw takiej bezczelności i ograniczonemu myśleniu zaprezentowanemu przez pana radnego oraz nieuprawnionym wtrącaniem się do życia prywatnego buntują się kobiety. Tak trudno pojąć, że nareszcie przejrzały na oczy kto im mebluje życie od lat?

  • Mieć poglądy to jedno. Ale popierać zadymiary, których słownictwo jest tak wulgarne, to co innego. Mieć poglądy to jedno, popierać niszczenie pomników naszych bohaterów narodowych to co innego. Mieć poglądy to jedno, ale popierać profanację kościołów i ataki na księży i kościół katolicki jako wspólnotę, to coś zupełnie innego. Hasła je…ać kościół, je…ać księży oznaczą zdziczenie i zbydlęcenie osób biorących udział w tych zadymach oraz osób popierających te zadymy. Ataki na kościół katolicki to nie są poglądy. Dziś profanacja kościółów, jutro podpalanie kościółów. Dziś ataki na księży, jutro morderstwa księży. Wystarczy popatrzeć na Francję.

  • Lolhh – czy jeśli chodzisz do kościoła i przyjmujesz księdza, to znaczy że popierasz pedofilę? No bo przecież było głośno o takich przypadkach wśród niektórych księży… Sądzę że nie popierasz – podobnie jak osoby solidaryzujące się z protestującymi kobietami nie popierają agresji wobec księży i świątyń.

  • 2 x – statystycznie na 1000 czynów pedofilii, trzech dopuszczają się osoby duchowne. Łączenie pedofilii z Kościołem i utrwalanie w świadomości Polaków fałszwego stereotypu, że ksiądz = pedofil, jest nieuprawnione. To zwykłe draństwo. Ataki na kościół z profanacją i dewastacją kościołów, są nieodłącznym elementem statku kobiet. To nie są incydentalne przypadki. Lewackie zadymiarzy walkę z Kościołem mają na swoich sztandarach. Popierasz te strajki, znaczy akcepujesz walkę z Kościołem i jesteś za wszystko współodowiedzialny/a.

  • Też mogę posłużyć się statystyką, że na kilkaset protestów było tylko kilka znieważeń świątyń (o kilka za dużo). Ale zostawmy to. Pan radny Król jest radnym gminnym. Powinno go bardziej interesować to, co się dzieje na gruncie gminy. Tak więc ile było przypadków wandalizmu wobec świątyń i księży w naszej gminie? Żadnego. Tak więc dlaczego pan Król uprawia draństwo do potęgi i piętnuje publicznie osobę, która z takimi zachowaniami nie ma nic wspólnego, a jedynym jej „grzechem” jest to, że na prywatnym profilu postanowiła wyrazić poparcie sprawom, które uznaje za słuszne? Moim zdaniem to pomylenie ról, bo zadaniem radnego gminnego powinno być raczej szukanie dziur w chodnikach niż nieprawomyślnych obywateli. Aż się boje, co by było, gdyby ten pan jakimś cudem wygrał wybory na wójta. Pewnie już by nas wyprowadzał z UE, tworzył strefy wolne od 5G i WiFi oraz tworzył partyzantkę antyszczepionkowców. Stop głupocie!

  • 2x – NIE.! 3 sztandarowe hasła „strajku kobiet” to „Wypier… alać” „Je… ać kościół je… ać księży” i ” Aborcja na życzenie”. Ataki na kościoły były w całej Polsce i tylko dzięki wiernym, którzy utworzyli straż do obrony kościołów, nie doszło do masowych dewastacji i profanacji. Będąc radnym człowiek nie przestaje być człowiekiem. Będąc radnym człowiek nie przestaje być katolikiem. Funkcja radnego nie odbiera człowiekowi prawa do obrony siebie lub innych.

  • Lolhh przestań już pier….ć. Czy w Boćkach miałeś jakiś atak na kościół, księdza lub marsz ? Czy powstała u nas straź do obrony kościoła ? . A ten radny to kogo broni w Boćkach i przed kim ? Nie najręcaj się i nie podgrzewaj atmosfery.

  • Że marszu nie było to akurat szkoda, ale wszystko przed nami! Kobiety – dość szczucia na nas, mocni w gadce panowie i ci z ambony i z rady coś dziwnie poruszeni się stali, coś nie tak?

  • Pan Adam ma prawo do tego jak chce wychowywać swoje dzieci w kulturze chrześcijańskiej i może się martwić, że w bibliotece spotkać może jego dzieci pewne niebezpieczne ideologie. Pracownicy wszystkich instytucji publicznych, np.; szkoła, biblioteka, przedszkole, kluby sportowe, GOK, … nie powinni publicznie wyrażać swoich przekonań światopoglądowych, bo mogą mieć bezpośredni wpływ na postawy moralne młodego człowieka. Rodzic ma prawo do opinii na temat pracowników, którzy mogą oddziaływać na jego dzieci.

  • Ach jak wątła musi być wiara, którą uraża i trzęsie w posadach szacunek do innych ludzi, przekonań, nauki, uznanie podstawowych wolności obywatelskich…

  • rzym-kat… ten pan nie przedstawił żadnych dowodów, że w bibliotece wystąpił chociaż cień promowania jakiejkolwiek ideologii. Za to publicznie napiętnował konkretną osobę na podstawie swoich domysłów, a nie faktów. No bo w tv widział, że kilkaset kilometrów dalej ktoś znieważył kościół, no i teraz pan radny orzeka, że każdy kto na Facebooku solidaryzuje się z postulatami strajkujących kobiet, to popiera takie czyny. Na pewno to wygodny wniosek gdy się chce człowieka publicznie zgnoić, ale zupełnie nieprawdziwy.

   Co do Twojego stwierdzenia, że pracownicy instytucji publicznych nie powinni publicznie wyrażać swoich przekonań światopoglądowych… To może niech się zamkną w domu i nie wychodzą do kościoła? Absurd!

  • Pracownicy samorządów i urzędnicy powinni być apolityczni, bezstronni, niekonfliktowi i nie powinni angażować się z jakiekolwiek spory polityczne, światopoglądowe lub ideologiczne. Jeśli na swoim profilu umieścisz swastykę, każdy zrozumie jakie masz poglądy i co propagujesz. Nie musisz nic więcej robić. Podobnie jest z czerwoną błyskawicą. Czy zidiocenie w Boćkach osiągnęło już wszelkie granice, czy jeszcze nie. Szkoła im. Św. Jana Pawła II, a Przewodnicząca Rady Rodziców solidaryzuje się z lewackimi zadymiarami, które walczą z Kościołem Katolickim, które profanują i dewastują kościoły. Może zdejmijmy ze szkoły baner z Janem Pawłem II i zastąpimy go tęczą. Może zmieńmy nazwę szkoły, na szkołę im. Marty Lempart. Może zamiast lekcji religii wprowadźmy zajęcia tolerancji, które będą prowadzili LGBT. Je…ac kościół, je…ac księży. Co wy na to ?

  • Adam masz rację. Jak się popiera wulgaryzm, ataki na świątynie, szerszy dostęp do aborcji to jak się wygląda z propozycjami książki na adwent. Czym dla takiej paniusi jest adwent i wigilia za 9 dni czy Boże Narodzenie. Ale ryba psuje się od głowy a ta jest za mostem na zakręcie do Olszewa.

 7. Brawo dla pana Wojciecha za poruszenie tematu folii. Nasza gmina rolnictwem stoi to i tej folii produkuje się dużo. Co tu robić z takimi ilościami? Skladowac na podworku albo brać przykład z wiceprzewodniczącego…. 😂

  • W Archelanie i Stokrotce zbiera się dużo kartonów i papierów. Czy gmina ma wywozić ich śmieci ? U mnie na podwórku też mam sporo gruzu, może Pan Wojtek go wywiezie ? Panie radny Wojciechu i panie Sylwku- każdy kto prowadzi swoją działalność, czy to firmę czy gospodarstwo rolne sam jest odpowiedzialny za wywóz, utylizację odpadów niebezpiecznych czy tej nieszczęsnej foli. Każdy z właścicieli pokrywa koszty czy wywozu czy utylizacji. Rolnicy bądzcie poważni i wezcie odpowiedzialność za swoją działalność! Jaki problem obdzwonić firmy które to odbiorą ? A że trzeba za to zapłacić, takie są prawa rynku.

 8. Wice , jest bardzo dobrze zaopiekowany przez Rokefelera . Wykształcenie wyższe robił na „sorbonie ” w Łomży . Jest fachowcem od spraw Pogotowia Ratunkowego ( nawet doradza ) . Naprawdę udał się syn dla cześka dzięki opiece Rokefelera . Nie dziwię się że i promuje go na wójta , a nawet zainwestuje w wybory .

 9. Panie Adamie, to co ludzie wrzucają na swoich prywatnych profilach na FB nie powinno pana interesować. Nawet jeśli są pracownikami gminy, goku czy szkoły. To tak, jakby na następnej sesji robił panu zarzut z tego, co pan umieszcza na swojej tablicy. Proszę szukać rzeczywistych problemów, dobrze panu w tym idzie, ale kwestie wiary czy przekonań zostawić do indywidualnego rozstrzygnięcia

  • Ataki na Kościół to ataki na mnie, bo jastem katolikiem. Przecież Kościół Katolicki, to przede wszystkim my katolicy. To są nasze kościoły. Nie można przyglądać się biernie dewastacji i profanacji kościołów i atakom na księży. Tak samo jak nie można być biernym gdy ktoś atakuje nasze dziecko czy dewastuje nasz dom. Gdy dochodzi do ataku na jakąkolwiek osobę, normalny człowiek nie stoi z boku i się nie przygląda. Zawsze reaguje i staje w obronie. Każdy kto popiera ataki na kogokolwiek, powinien być napiętnowany.

 10. No i na końcu kolejne ostre zarzuty wobec radnych. Gmina płaci temu Radcy Prawnemu pensje, to może Pan Radca powinien wyjaśnić czy Radni mogli pobierać wynagrodzenie za pracę w spółkach.

 11. Oj czyżby rozłam, czy podwaliny pod przyszłą kampanię? Wiceprzewodniczący dość odważnie skrytykował Panią Wójt, czym mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. W końcu ktoś inny niż opozycja zadaje odpowiednie pytania. „Brak organizacji pracy” to bardzo trafne stwierdzenie. Naszą władzę trzeba rozliczyć. Im szybciej tym lepiej. Gorzej być nie może, więc nie można bać się zmian

  • Wiceprzewodniczący potwierdził także większość zarzutów opozycji z poprzedniej sesji. I właśnie dokładnie o tym powiedziała Pani Krystyna. Wszystko było ok i radni stali murem za Panią Wójt i nie widzieli tych wszystkich „niedoskonałości”. Dzisiaj nagle jest frontalny atak i zmiana o 180 stopni. Naprawdę jestem ciekawy co tam się stało. Kto dał sygnał do frontalnego ataku.

  • Od dawna wiadomo, że wiceprzewodniczący został namaszczony przez Staśka na przyszłego wójta. Teraz don Stanisławo wraz z zaprzyjaźniony mi duchowny mi z naszej gminy będą Wojtusia promować. No już dziś było widać, że ładne przemówienie Marszałek Wojtkowi napisał. 😄

  • Trzeźwo myślała, często spotykała się z radą, słuchała osób z doświadczeniem, o wszystkich problemach dyskutowała, nie załatwiała swojego widzimisię zarządzeniami.
   Pycha to największy grzech i tego trzeba się wystrzegać. Myślę, że od sesji na której to wygarnąłeś. Chociaż to zrobiłeś chyba poza oczy.

 12. Pani Wójt na kolejnym urlopie – pewnie odbiera nadgodziny za tą pracę niemalże 24h na dobę, ale chyba po to ma sekretarza, a teraz nawet swojego zastępcę, żeby był ktoś, kto może zreferować co nasza władza uczyniła dla dobra Gminy od czasu poprzedniej sesji? Strasznie jestem ciekawy ile tak naprawdę dni w pracy w tym roku była Pani Wójt. Słuchając Radnej, to można wywnioskować, że maks 50%. Za takie wynagrodzenie chyba każdy chciałby „tak ciężko pracować”.

 13. Orki przewodniczącej ciąg dalszy. Mamy sekretarza, któremu płacimy bardzo dobre pieniądze jak na realia naszej Gminy (dodatkowo teraz jest jeszcze zastępca Wójta, który dubluje się z nim obowiązkami). Przewodnicząca też pobiera wynagrodzenie, więc pytanie za co? Za to, że udaje, że nie widzi zgłaszających się osób, które chciałyby zabrać głos? Za to, że podczas głosowania zapomina wcisnąć guzika? Za to, że co chwilę się myli, przejęzycza i wprowadza ogólny chaos? Czy za to, że nie wie jakie są obowiązki i kompetencje Rady Gminy, którą przewodzi? Sekretarz to też niby taki wszechwiedzący, a nawet w takiej prostej sprawie, wynikającej ze STATUTU GMINY, nie potrafi odpowiedzieć zgodnie z prawem. Ciekawe, czy gdyby skarga wpłynęła na radnego „należącego” – przenośnie i dosłownie do Pani Wójt, to czy też byłaby taka „aferka”.

 14. Radny ma nadzieję, że pieniądze przez Gminę zostaną wydane w sposób dobry. Ja mogę mieć nadzieję, że będzie dobra pogoda. Przewodniczący komisji finansów powinien mieć chyba pewność, że nasza Gmina wydaje pieniądze sposób najlepszy z możliwych. Przecież po to jest komisja finansów, żeby tego pilnować. Chyba, że hulaj dusza piekła nie ma. Gmina może robić co chce, bo przecież w komisji finansów większość ma władza. Bardzo żałuję, że nie ma transmisji z obrad komisji, bo jeżeli dwóch radnych mówi, że przewodniczący dzień wcześniej chciał utrzymać stawki podatkowe, a minął dzień i już wszystko mu się odwróciło – no tak często bywa, jak inne osoby pociągają za sznurki.

 15. Jaką trzeba mieć czelność, żeby kłamać w żywe oczy przed całą Radą i wszystkimi oglądającymi transmisje sesji rady? Przecież wszystko jest nagrane. Przewodnicząca mówi, że nie zauważyła, iż mieszkaniec chce zabrać głos. Jak mogła nie zauważyć, skoro w momencie, kiedy ona mówiła, że nie widzi innych zgłoszeń, tenże mieszkaniec szedł w stronę mównicy z wyciągniętą ręką i jeszcze udało mu się przerwać na chwilę wypowiedź przewodniczącej? Dlaczego niektórzy myślą, że w naszej Gminie są sami idioci i wszystko co zrobią, to przejdzie bez słowa sprzeciwu? Jeszcze ośmiu radnych głosuje za przyjęciem protokołu, w którym jest ewidentne kłamstwo. No dobra, jeżeli to nie było kłamstwo, to Przewodnicząca jest tak niekompetentna, że powinna zrezygnować z pełnionej funkcji, bo coś takiego jednak nie przystoi.

  • Jeżeli dla Ciebie kwestie omawiane na sesji rady Gminy są bzdetami, to jest mi przykro. Jako mieszkanka Gminy powinnaś być świadoma jak wygląda sytuacja.

  • Również oglądałam. Jesteś stronnicza. Kto i czy cię skrzywdził. Tyle jadu wylewasz, uważaj bo ci żyłka pęknie.

  • Żyłka raczej mi nie pęknie. Czy wylewam jad? Przecież piszę to co wyłapię z obrad. Czy ktoś mnie skrzywdził? Raczej nie. Bardziej jest mi smutno jak widzę Boćki niemalże na końcu większości rankingów Gmin w Polsce. Później jeszcze widzę uśmiechniętą Panią Wójt, która na jakiekolwiek zarzuty reaguje wyśmiewaniem swoich przeciwników, zamiast udzielić merytorycznych wyjaśnień, wziąć się do roboty i robić swoje – dbać o dobro Gminy.

   I stronniczy to mógłby być ktoś, kogo rodzina ma jakieś korzyści z obecnej sytuacji. Np ktoś pracuje w urzędzie, jest w radzie, albo w inny sposób korzysta na tym, że zarządzanie Gminą to po prostu kompromitacja. Nawet wiceprzewodniczący dzisiaj to przyznał 🙂

  • Nie ma pieniędzy. Opodatkować budynki gospodarcze, chlewiki, stodoły, garaże. Na razie grosz od metra.Potem podwyższyć na tyle ile brakuje.

 16. Najprościej jest podnieść podatki bo to jest najłatwiejszy sposób na zwiększenie przychodów Gminy. Stawki i tak są już maksymalne i należy się spodziewać że znowu zostaną podniesione do górnej granicy przedziału. No cóż rządzą nami Ci których wybraliśmy, zero pomysłu na inne przychody jak podwyżki. Będziemy zaciskać zęby i płacić.