W gminie Boćki mamy niespotykaną jak dotąd sytuację bo aż dwie osoby z naszej gminy ubiegają się o mandat poselski. Są to zanany wszystkim były wójt Bociek Pan Stanisław Derehajło lat 51 z Kolonii Boćki oraz Pani Ewelina Piotrowska lat 26 z Piotrowa Krzywokoły. Dwie rzeczy łaczą Pana Stanisława z Panią Eweliną. Po pierwsze jak już wsponieliśmy zarówno Pan Stanisław jak Pani Ewelina są mieszkańcami naszej gminy i obydwoje są rolnikami.

Poniżej prezentujemy materiały wyborcze obydwu kandydatów i parę słów o samych kandydatach.

Stanisław Derehajło posiada wykształcenie wyższe, zanim został wójtem Bociek był nauczycielem historii. Funkcję wójta Bociek sprawował aż przez 19 lat i chyba każdy mieszkaniec naszej gminy ma wyrobione zdanie na jego temat. Jedni go chwalą a inni krytykują. Po dziewiętnastu latach wójtowania Stanisław Derehajło  ma chyba w naszej gminie tyleż samo zwolenników co przeciwników. Obecnie jest radnym sejmiku województwa podlaskiego oraz członkiem partii „Porozumienie” Jarosława Gowina.  Jednak nie kandyduje na posła z listy „Porozumienia” lub z  listy „Prawa i Sprawiedliwości” chociaż na radnego do sejmiku województwa podlaskiego startował z lit PISu. Obecnie o mandat posła ubiega się z listy „Konfederacji”. Wynika to być może z tego, że dwa lata temu doszło do zerwania koalicji rządowej pomiędzy PISem a Porozumieniem więc o starcie do sejmu z list PISu raczej mowy być nie może. Natomiast według sondaży „Porozumienie” Jarosława Gowina cieszy się jedynie 1% poparcia. Żeby partia i jej kandydaci dostali się do sejmu „Porozumienie” musiałoby osiągnąć w wyborach poparcie minimum 5%. Wynika z tego, że „Porozumienie” Jarosława Gowina nie miałoby szansy na dostanie się do parlamentu a ewentualne osoby, nawet bardzo znane, ubiegające się o mandat posła z list Porozumienia byłyby skazane z góry na porażkę.

Jeżeli chodzi o Panią Ewelinę Piotrowską posiada ona wykształcenie średnie, pochodzi z gminy Klukowo powiat Wysokie Mazowieckie. Po ślubie z mieszkańcem naszej gminy zamieszkała w Piotrowie Krzywokoły. Razem z mężem prowadzi gospodarstwo rolne. Jak do tej pory nie należała ona do żadnej partii politycznej. Jest bezpartyjna a start w wyborach do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości to jej debiut polityczny.

Czyli mamy dwóch kandydatów rolników. Jednego z dużym doświadczeniem politycznym a drugiego bez doświadczenia politycznego. Wybór należy do nas. Czy zwycięży młodość czy doświadczenie, wszystko rozstrzygnie się w najbliższą niedzielę.

REFERENDUM

Poza wyborami parlamentarnymi w niedzielę odbędzie się również referendum, w którym odpowiemy na cztery pytania.

1.”Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?”

2.”Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?”

3.”Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?”

4.”Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?”

O co tak naprawdę chodzi w tych wyborach parlamentarnych ?

Zarówno politycy partii rządzącej jak i politycy opozycji są zgodni co do jednego, że najbliższe  wybory są bardzo ważne, być może najważniejsze od 1989r. Wybory parlamentarne jak i samo referendum wzbudzają w politykach i wyborcach bardzo duże emocje.

O co tak naprawdę chodzi w tych wyborach ? Przede wszystkim o to, w którym kierunku ma pójść Polska. Czy Polska ma być tak jak do tej pory Państwem narodowym, suwerennym i sama bedzie decydować o sobie oraz współpracować z innymi państwami narodowymi zrzeszonymi w Uni Europejskskiej a UE pozostanie wspólnotą gospodarczą niepodległych państw i narodów.

Czy też Polska podpisze nowy traktat, w którym zrzeknie się swoich kompetencji na rzecz Brukseli i przekaże jej władzę nad wiekszością spraw będących obecnie w kompetencji polskiego rządu. Polska stanie się wówczas podobnie jak inne państwa UE częścią super państwa Europejskiego, jednym z jego „landów”.

Do roku 2025 ma powstać nowy traktat Unii Europejskiej. Z treści którego wynika, że po 2025 roku UE stanie się super państwem europejskim z zarządem w Brukseli. Polska zrzeknie się na rzecz tego państwa 64 ważnych kompetencji tj. przekaże Brukseli większość uprawnień do sprawowania rządów w Polsce. Polska stanie się wówczas jednym „landów” super państwa europejskiego a główne decyzje dotyczące Polski i Polaków będą zapadały w Brukseli.

Politycy opozycji chcą budowy super państwa europejskiego a politycy obecnie rządzący w Polsce chcą, żeby UE pozostała wspólnotą gospodarczą państw narodowych i niepodległych. De facto oznacza to, że każdy głos oddany  przez wyborców na opozycję, jest głosem za budową nowej UE jako jednego dużego państwa. A głos oddany na obecnie rządzącą koalicję Prawa i Sprawiedliwości jest głosem za UE jako wspólnotą niezależnych, suwerennych państw, w której to rządy państw narodowych same samodzielnie podejmują najważniejsze decyzje. Jaka bedzie decyzja Polaków pokaże najbliższa przyszłość.  

13 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. W niedzielę 15 października, mam nadzieję jak najliczniej, udamy się do określonych komisji wyborczych i dokonamy wyboru posłów i senatorów oraz wypowiemy się w referendum. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są te wybory. Jest to wybór przyszłości naszej Ojczyzny. Cytując śp. premiera pana Jana Olszewskiego „Czyja Polska ma być?”. Mamy wybór między wolną, suwerenną i niepodległą RP lub zależną od Niemiec i Rosji. Głosując na PO pchamy Polskę w łapy Niemiec, z kolei głosując na Konfederację uzależniamy się od Rosji. Wiem, że PiS nie wszystkim odpowiada, ale tylko ten wybór gwarantuje wolną Polskę. Młodzi wyborcy możecie nie głosować na żadną wcześniej wymienioną partię, jest PJJ – Rafała Piecha lub na partię skupiających przedsiębiorców. Nie wspominam o pozostałych partiach czy koalicjach, ponieważ jest to wybór między dżumą a cholerą. Każdy w swoim sumieniu na spokojnie niech podejmie decyzję. Proszę młodzi nie kierujcie się emocjami lecz rozsądkiem.
  Zachęcam również do udziału w referendum, jest to święto demokracji i mamy prawo jak również obowiązek z tego skorzystać.
  Pamiętajmy o tym, że mieszkamy na wschód od Wisły, znamy informacje, choćby z filmu „Reset” jaki los nam zgotowałby Tusk.
  Jedna uwaga do katolików, nie wyobrażam sobie tego, że ktoś idzie do kościoła na Mszę św. a następnie głos oddaje na ludzi, którzy gardzą życiem od poczęcia do naturalnej śmierci, godzą się „na opiłowanie katolików” za nic mają DEKALOG.
  Proszę o głębokie przemyślenie swojej decyzji. Proszę, nie narzucam. Powtarzam, to jest święto demokracji i sami podejmujemy niezależne decyzje, korzystamy z naszej wolności.
  Idziemy na wybory.

  • Jak wszyscy wiemy : wybierajmy partię sprawdzoną , a nie tą która obiecuje ! Mikke schowali , żeby nie palnął kolejnej głupoty , ale po wyborach on się znajdzie i kobiety potraktuje jak islamiści .

 2. Szanowni mieszkańcy Gminy Boćki i sympatycy : jak sięgam pamięcią to w naszej gminie nigdy partia rządząca nie wystawiała kandydata na posła . Dlatego uszanujmy tę decyzję i poprzyjmy naszą kandydatkę do Sejmu Ewelinę Piotrowską . Nasza gmina jest rolniczą i ona zna problemy podlaskiej wsi i problemy rodzin . Jednocześnie oświadczam że nie jest skoligowana z żadnymi układami . Oświadczam że Ewelina nie pukała do żadnych drzwi , ani nie składała żadnych obietnic partii , tylko ją o to poproszono , za co na prezentacji w Operze w Białymstoku , minister Sasin dziękował za to że się zgodziła . Wybierzmy młodych , a nie tych co nie potrafią bez pieniędzy publicznych żyć !
  Życzę aby po wyborach Polska rozwijała się tak jak dotychczas i była bezpieczna , a nie tak jak w Niemczech , czy Francji .

 3. Narzekacie na tego Staśka a przecież nie był taki zły. Inwestycję jedną ściągnął, wprawdzie składowisko padliny, ale jedno miejsce pracy z tego powodu powstało dla kierowcy. A więc da się ściągnąć inwestycje do Bociek tylko trzeba chcieć. Co prawda jedno stanowisko pracy jakie powstało dzięki niemu to może trochę mało jak na 19 lat, ale za Dody żadne jeszcze nie powstało. No i Stasiek wybudował oczyszczalnię ścieków w Boćkach więc ludzie z Bociek są podłączeni do kanalizacji. Chociaż oczyszczalnia 100m od szkoły i w miejscu, które można by wykorzystać jako teren rekreacyjny, ale jest. Właściwie 150m od centrum Bociek bo centrum to chyba Szkoła, Gmina, Bank i GOK. Gdzieś jeszcze w Polsce wybudowano w centrum miejscowości oczyszczalnię ? Gminę nową wybudował bo stara nie nadawała się już do użytku a później starą wyremontował. Myślę, że każdy przyzna, że po dziewiętnastu latach jego panowania nasza gmina rozwinęła się jak mało która. Przygotował teren pod inwestycje i ściągnął inwestorów, dzięki czemu powstało ponad 1000 dobrze płatnych miejsc pracy i ciągle powstają nowe a Boćki z zapeziałej, zabitej dechami dziury gdzie nie było wcześniej pracy, stały się małym, pięknym, uprzemysłowionym i turystycznym miasteczkiem, w którym wszyscy mieszkańcy mogą znaleźć dobrą pracę i jeszcze z innych gmin dojeżdżają do pracy do Bociek. Inne gminy nam tego zazdroszczą. Ale co tu się dziwić Stanisław to człowiek mądry, pracowity i bogobojny więc byliśmy skazani na sukces. Ale nie samą pracą człowiek żyje, są ścieżki rowerowe, zalew z wypożyczalnią kajaków, pontonów i rowerów wodnych, piękny park z niesamowitą fontanną i amfiteatr. No i świetny pomysł, że wybudowano 4 korty tenisowe w tym dwa kryte, że i w zimie można pograć, każdy z inną nawierzchnią, no bo od kiedy Iga Świątek stała się sławna to dzieci większość wolnego czasu spędzają na kortach. Co prawda wcześniej wolały wspinaczkę w parku linowym, ale teraz jak nie mają kogo wziąć do pary to i ja sobie pogram w tenisa. Na ściankę wspinaczkową to się nie piszę bo mam lęk wysokości. I o edukację też zadbał, mamy liceum i szkołę branżową a za rok ma powstać filia Uniwersytetu Warszawskiego. Ktoś otworzył kawiarnię przy galerii sztuki i do muzeum z niej blisko. Jest wszystko. Zadbał o edukację i pracę o miejsca do uprawiania sportu i coś dla ducha. Żyć nie umierać. A dzięki ciepłym źródłom geotermalnym i parkowi wodnemu staliśmy się nie tylko miejscowością wypoczynkową ale i uzdrowiskową. Dziś ludzie z całej Polski ale i również z zagranicy zamiast jechać do Kazimierza Dolnego, Ciechocinka, Krynicy Morskiej czy Zakopanego przyjeżdżają do nas. Bo nie tylko, że u nas jest pięknie, ale i ludzie u nas uprzejmi, przemili, gościnni, pomocni i życzliwi dla siebie i dla przyjezdnych. I dzięki komu to wszystko ? Dzięki naszemu wspaniałemu Stanisławowi, który żyje skromnie, nie to co inni wójtowie, którzy zamiast dbać o swoje gminy dbają tylko o siebie i patrzą jakby tu się najbardziej wzbogacić. Taki gospodarz jak Stanisław to skarb. Miejmy nadzieję, że uda mu się uzyskać mandat posła, bo jeśli mu się uda może zostanie premierem i dzięki niemu cała Polska rozkwitnie równie wspaniale jak nasza gmina. Amen