Woda z wodociągu w Dołubowie jest przydatna do spożycia – poinformował siemiatycki Sanepid i odwołał wydane w środę ostrzeżenie dla mieszkańców kilkunastu wsi w gminie Boćki i Dziadkowice.

„Woda z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Dołubowie jest przydatna do spożycia i spełnia wymania Rozporządzenia Ministra Zdrowia” – czytamy w komunikacie Sanepidu. Decyzja ta została ogłoszona po zapoznaniu się z wynikami badań próbek wody. Nie stwierdzono w nich występowania bakterii z grupy coli.

Które wsie dotknął problem?

Tym samym Sanepid odwołał wydany w środę 25 lipca komunikat o braku przydatności do spożycia wody z wodociągu w Dołubowie. Zakaz obowiązywał dla 13 wsi w gminie Boćki (Andryjanki, Chranibory Pierwsze, Chranibory Drugie, Piotrowo-Krzywokoły, Piotrowo-Trojany, Siedlece, Siekluki, Sielc, Solniki, Torule, Wandalin, Wandalinek, Wojtki, Wygonowo, Wylan, Żołoćki) oraz 6 wsi w gminie Dziadkowice (Brzeziny-Janowięta, Brzeziny-Niedźwiadki, Dołubowo, Smolugi, Wojeniec, Zaminowo).

10 KOMENTARZE

  1. Na imprezę zapraszają obecny wójt gminy Boćki Dorota Kędra Ptaszyńska i jej poprzednik Stanisłąw Derehajło a imprezę organizuje m.in GOK w Boćkach. Mowa o przeglądzie zespołów OSP w Bielsku Podlaskim. Rozumiecie coś z tego? Płacimy dla Bielska?

  2. Mieszkańcu Gminy… pierdu, pierdu i co z tego wynika? Zacznij płacić podatki, nie kradnij na 500+, nie kradnij wody, sprzedawaj dobre mleko i wiele innych rzeczy rób uczciwie. A potem możesz pisać ale na razie morda w kubeł.

  3. Nie rozumiem dlaczego Gmina nie zabezpieczyła mieszkańcom wody do picia . Woleli czekać na wyniki z Sanepidu z Bielska . Chyba ktoś nie zna swoich obowiązków , a ludzie niech się trują .

  4. „Pani wójt osobiście zadzwoniła do sołtysów i radnych z informacją.”- Zadzwoniła, że woda niezdatna do picia czy, że już można pić?

    • To jej się chwali, ale co szkodzi opublikować takie info na stronie UG? Sołtysi i radni mogą nie dotrzeć do wszystkich mieszkańców. A tymczasem główna informacja na stronie gminy to Gala Disco Polo. Ktoś chyba pomylił priorytety.

  5. A na stronie gminy cisza. No rzeczywiście, nie warto informować mieszkańców o jakiejś tam wodzie niezdatnej do picia

    • No masakra jakaś,przeciez male dzieci tez mogą ja spozywac,a rodzice niczego nieświadomi ją podania…

SKOMENTUJ

Prosimy o wpisanie komentarza
Wpisz swoją nazwę