Woda z wodociągu w Dołubowie jest przydatna do spożycia – poinformował siemiatycki Sanepid i odwołał wydane w środę ostrzeżenie dla mieszkańców kilkunastu wsi w gminie Boćki i Dziadkowice.

„Woda z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Dołubowie jest przydatna do spożycia i spełnia wymania Rozporządzenia Ministra Zdrowia” – czytamy w komunikacie Sanepidu. Decyzja ta została ogłoszona po zapoznaniu się z wynikami badań próbek wody. Nie stwierdzono w nich występowania bakterii z grupy coli.

Które wsie dotknął problem?

Tym samym Sanepid odwołał wydany w środę 25 lipca komunikat o braku przydatności do spożycia wody z wodociągu w Dołubowie. Zakaz obowiązywał dla 13 wsi w gminie Boćki (Andryjanki, Chranibory Pierwsze, Chranibory Drugie, Piotrowo-Krzywokoły, Piotrowo-Trojany, Siedlece, Siekluki, Sielc, Solniki, Torule, Wandalin, Wandalinek, Wojtki, Wygonowo, Wylan, Żołoćki) oraz 6 wsi w gminie Dziadkowice (Brzeziny-Janowięta, Brzeziny-Niedźwiadki, Dołubowo, Smolugi, Wojeniec, Zaminowo).

12 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

  1. czy wypuszczanie nadmiaru szamba do rowu przydroznego to jest to co w 21-m wieku powinno sie pojawiac, dla przykladu jest stala taka sytuacja w Andryjankach, ja juz tam nie mieszkam, ale znajomi o tym caly czas wspominaja jak z nimi rozmawiam… mowia ze nie da sie tego smrodu opisac….

  2. Na imprezę zapraszają obecny wójt gminy Boćki Dorota Kędra Ptaszyńska i jej poprzednik Stanisłąw Derehajło a imprezę organizuje m.in GOK w Boćkach. Mowa o przeglądzie zespołów OSP w Bielsku Podlaskim. Rozumiecie coś z tego? Płacimy dla Bielska?

  3. Mieszkańcu Gminy… pierdu, pierdu i co z tego wynika? Zacznij płacić podatki, nie kradnij na 500+, nie kradnij wody, sprzedawaj dobre mleko i wiele innych rzeczy rób uczciwie. A potem możesz pisać ale na razie morda w kubeł.

  4. Nie rozumiem dlaczego Gmina nie zabezpieczyła mieszkańcom wody do picia . Woleli czekać na wyniki z Sanepidu z Bielska . Chyba ktoś nie zna swoich obowiązków , a ludzie niech się trują .

  5. „Pani wójt osobiście zadzwoniła do sołtysów i radnych z informacją.”- Zadzwoniła, że woda niezdatna do picia czy, że już można pić?

    • To jej się chwali, ale co szkodzi opublikować takie info na stronie UG? Sołtysi i radni mogą nie dotrzeć do wszystkich mieszkańców. A tymczasem główna informacja na stronie gminy to Gala Disco Polo. Ktoś chyba pomylił priorytety.

    • No masakra jakaś,przeciez male dzieci tez mogą ja spozywac,a rodzice niczego nieświadomi ją podania…