Woda z wodociągu w Dołubowie jest przydatna do spożycia – poinformował siemiatycki Sanepid i odwołał wydane w środę ostrzeżenie dla mieszkańców kilkunastu wsi w gminie Boćki i Dziadkowice.

„Woda z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Dołubowie jest przydatna do spożycia i spełnia wymania Rozporządzenia Ministra Zdrowia” – czytamy w komunikacie Sanepidu. Decyzja ta została ogłoszona po zapoznaniu się z wynikami badań próbek wody. Nie stwierdzono w nich występowania bakterii z grupy coli.

Które wsie dotknął problem?

Tym samym Sanepid odwołał wydany w środę 25 lipca komunikat o braku przydatności do spożycia wody z wodociągu w Dołubowie. Zakaz obowiązywał dla 13 wsi w gminie Boćki (Andryjanki, Chranibory Pierwsze, Chranibory Drugie, Piotrowo-Krzywokoły, Piotrowo-Trojany, Siedlece, Siekluki, Sielc, Solniki, Torule, Wandalin, Wandalinek, Wojtki, Wygonowo, Wylan, Żołoćki) oraz 6 wsi w gminie Dziadkowice (Brzeziny-Janowięta, Brzeziny-Niedźwiadki, Dołubowo, Smolugi, Wojeniec, Zaminowo).

6 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem dlaczego Gmina nie zabezpieczyła mieszkańcom wody do picia . Woleli czekać na wyniki z Sanepidu z Bielska . Chyba ktoś nie zna swoich obowiązków , a ludzie niech się trują .

  2. „Pani wójt osobiście zadzwoniła do sołtysów i radnych z informacją.”- Zadzwoniła, że woda niezdatna do picia czy, że już można pić?

    • To jej się chwali, ale co szkodzi opublikować takie info na stronie UG? Sołtysi i radni mogą nie dotrzeć do wszystkich mieszkańców. A tymczasem główna informacja na stronie gminy to Gala Disco Polo. Ktoś chyba pomylił priorytety.

  3. A na stronie gminy cisza. No rzeczywiście, nie warto informować mieszkańców o jakiejś tam wodzie niezdatnej do picia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoją nazwę