Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. 

675 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. Jedyne co zrobił dla naszej gminy będąc marszałkiem to to że wymienili asfalt na drodze na Pasiekę czyli do włości jaśnie nam panującego w tamtym czasie

 2. Idą wybory. Wszędzie lansuje się swoją podobizną na banerach Derehajlo kandydat do Sejmu. Co ten człowiek pozytywnego zrobił dla Bociek? Zastanówcie się czy warto na niego głosować.

  • No bez żartów. Można go nie lubić ale ze nic nie zrobił to chyba lekka przesada. Są gminy w których ludzie kąpali się w błocie jak u nas leżały asfalty. Pewnie ze wiele rzeczy moglaby być lepiej zrobione, ale tak jest zawsze… Zawsze można coś lepiej.
   Ja będę głosować na Pana Derehajlę ( chociaż serce pęka że przy tym oddam głos na tą partie) ale wybrałam osobę a nie partie.

   • To widać co reprezentujesz ! Ten kandydat już jest tak znany ze złej strony , że nikt go nie chciał , ale w tej Gminie istnieje psychoza strachu i boją się podnieść głowę . Ogarnijcie się ludzie , głosujcie na tych , co dbają o Polskę i Polaków !!!!!!

    • Czyli na kogo Pana zdaniem?
     Bo Boćki i okoliczne miejscowości to raczej nie straciły jak Derehajlo był w zarządzie województwa. I dlaczego moją opinię nazywasz psychozą? Po takiej reakcji zalecam wizytę u specjalisty bo przez swoją frustrację nabawisz się choroby ( a wydaje mi się że wiem o kogo chodzi, kto pisze te komentarze, uważa się za obiektywnego a zapatrzony w swoją nienawiść jak mało kto a w niedziele pierwsze ławki zajmuje)

  • Kobieto zjadliwa. Każda gmina się rozwijała. Nasza nie do końca. Odpadło kilka poważnych inwestycji z powodu pazerności naszego włodarza. Zadłużył gminę i dlatego jego następczyni nie za bardzo może błysnąć. Po prostu spłaca kredyty i w dodatku musi milczeć

   • A pokaż mi jak się rozwinęła gmina sąsiednia, Dziadkowice, Milejczyce, co takiego jest w Brańsku, a przecież to miasto…
    Co do Doroty to mi jej szkoda. Fajna babka i przy innych układach mogłaby więcej. Ja na życie w Bockach nie narzekam. Nie czuję jakbyśmy odstawali od innych.

    • To pojedź do Orli, gmina na uboczu bez żadnej drogi krajowej. W porównaniu do Bociek: zalew już w budowie, oświetlenie LED w każdej wsi, nie tylko w Orli. Park jak marzenie, amfiteatr powstanie w przyszłym roku. Dom kultury jak pałac. W Boćkach sukcesem nazywają powstanie nowego sklepu 😉 No i jest piękna siłownia – nieogrodzona z niedziałającą lampą, więc po zmroku super miejsce dla młodzieży. Nie chcę narzekać, ale uważam, że można było trochę więcej wypracować. Od kiedy pamiętam to biznesy się zamykają np. stacja paliw na wylocie do Siemiatycz, tartak, nawet łaźnię żydowską sprzedano i rozebrano. Jak można było pozbyć się takiego pięknego zabytku ? Inne miasta walczą o takie obiekty, bo wiedzą że to ściąga turystów. Teraz turyści zatrzymują się po wodę w Archelanie. Inwestorzy jak widzą radę w internecie to uciekają gdzie pieprz rośnie. Coś dodacie do tego opisu rozwoju naszych kochanych Bociek ?

    • Kobieto życzliwa po prostu masz profity i dlatego popierasz bockowska bylejakoś. Adminie stajeszpo stronie ana na Ostaszach?

 3. Czy w Boćkach nie ma normalności? Dlaczego w tym przybytku pieknosci ………….. takie głupoty rozpowiadają. Kto tam normalny chodzi ? Co trzzeba mieć w głowie żeby takie bzdury gadać i obgadywać innych. Ja za daleko jestem by powiedzieć ci że jeteś niebezpieczna z tym jęzorem i przez ciebie ludzie płaczą.
  Ta ….. bardzo chyba lubi gadać na temat cudzych żon jak to one nie ten tego a nie patszeć na siebie. Zresztą ona sama nie jest ani piękna ani mądra bo żaden facet na stłe nie chciał jej i skacze jak małpa w zoo po facetach. Same plotkary tam siedzą i tylko obgadują innych……………………………..

  • Jakim prawem obraża Pan ludzi. Może trzeba zająć się swoim ,,ogródkiem”. Jest powiedzenie,, uderz w stół, a nożyce się odezwą „. Ludzie ogarnijcie się.

 4. Kaziu było by trafione gdy by było po Twojej myśli. Wiesz jaki się stopniowo słowo prawda? Prawda cała prawda i g…. prawda.To ostatnie jest Twoja racją

  • Prawda tu nie ma znaczenia, szczególnie przy odmiennych poglądach. Ale u was są dwa punty widzenia, albo ten, który jest wasz czyli prawdziwy, albo jakikolwiek inny – nie prawdziwy. G…prawda, to też Twoje zdanie, czy tam przedstawicielom Twojej opcji politycznej. Ja nie nazwę niczyjej prawdy g. prawda, nawet Twojej. I nie oczekuję szacunku. Już niczego nie oczekuję. Tu nie można mieć swoich poglądów ani spostrzeżeń. Ty jesteś wszechwiedzący i właśnie Ty masz doskonałe i jakże obiektywne spojrzenie na świat. Wybacz, że śmiem mieć swoje zdanie, tak różne od Twojej jedynej prawdy.

 5. Kaziu sytuacja na sesji przypomina scenę z filmu Barei. Przychodzi facet i prosi o swój płaszcz a obsługa mu odpowiada 🙂 . To samo w Boćkach, przychodzi radny albo mieszkaniec na sesję, zadaje pytanie wójtowej a ona odpowiada jak sztniarze a filmu 🙂 To jest ten sam poziom odpowiedzi. I jak tu być kulturalnym w takiej sytuacji 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=2zJFhdZ6Ox4

  • No chodzi o to, że dla mnie cała ta sytuacja to jak u Barei. Jedna wielka szopka. Pan A zadaje pytanie. P. Wójt coś tam odpowiada. A pan A mówi, że ma odpowiedzieć tak lub nie. To nie jest przedszkole. Ale jak wam dobrze z prostactwem, to spoko.

   • Kaziu piszesz – „Pan A zadaje pytanie. P. Wójt coś tam odpowiada. A pan A mówi, że ma odpowiedzieć tak lub nie. To nie jest przedszkole.” No własnie COŚ TAM ODPOWIADA. To coś to ględzenie i opowiadanie bzdur, kpiny, drwiny, kłamstwo albo conajmniej poważne mijanie się z prawdą i szykany. Skoro na proste pytanie można odpowiedzieć TAK lub NIE, to po co wójtowa robi to przedstawienie ? Wójtowa jest kropka w kropkę jak szatniarze u Barei.

  • Nikogo nie obrażam, tym bardziej ja się nie obrażam. Piszę to co widzę. No nie ma tam kultury, żadna dyskusja tego nie zmieni. Nie mówi się do „milcz kobieto”, nie mówi się „myślę głową a nie tą myślą ciała co pani”, ale też nie mówi się „kim pan jest?”. O to chodzi. Natomiast nie jesteś w stania mnie obrazić. Jak byście wymieniali poglądy bez tego typu zwrotów to by była inna bajka. Ale wasz wybór. Mi to lata, tym bardziej, że i tak nikt tego nie zmieni. Szacunku to tam nigdy nie będzie, a szkoda. Rozumiesz teraz?

 6. Kaziu wszyscy to wszyscy co chcesz by wymienić z nazwiska.A na szacunek to trzeba zasłużyć nie tylko wymagać i trzeba okazać go innym.Nie jesteś alfą i omegą więc uszanuj czyjeś poglady

  • Ale na szacunek i kulturę to już i tak nie liczę. Wiem, że wszyscy którzy mają inne zdanie, pytam kim są Ci wszyscy. Tak trudno zrozumieć. Nie obchodzą mnie wasze problemy. Razi mnie totalny brak kultury.

 7. To że ktoś wytyka błędy władzy to chamstwo i nieuctwo. Wspólczuję takim osobom co tak myślą.To świadczy o ich rozwoju umysłowym

  • Gratuluję elokwencji, spostrzegawczości i rzecz jasna znajomości zasad pisowni. Cóż mnie biednej Kazi począć w obliczu tak potężnych umysłów. Przez swój poziom intelektualny nie potrafię przekazać swoich myśli i spostrzeżeń i wyrywam się do walki z nierównymi sobie. W swojej niedoskonałości nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego w imię tak zwanej „dobrej sprawy” można a nawet trzeba kogoś znieważyć. No cóż, człowiek prosty to myśli, że każdy zasługuje na szacunek i źdźbło konstruktywnej dyskusji. Ot, ja głupia Kazia

  • Kaziu nie masz pojęcia czym jest konstruktywna dyskusja. Piszesz dużo lecz tylko międlisz i międlisz i międlisz i międlisz. Nie wnosisz nic nowego. Nie podejmujesz konstruktywnej dyskusji. Konstruktywna dyskusja opiera się na racjonalnych argumentach, u których podstawy leżą fakty, a nie tak jak u Ciebie uogólnienia. Wszystko na sesji jest dobrze do 43 minuty. Awantura zaczyna się po zadaniu pytania i braku konstruktywnej, rzeczowej, merytorycznej odpowiedzi wójtowej. Zamiast odpowiedzi jest arogancja. Obserwator ma rację w stu procentach. Chamstwem i arogancją jest zachowanie władzy. Zapytasz normalnego człowieka to ci normalnie odpowie. Zapytasz polityka o coś, to albo kłamie, albo lekcewarzy, albo pie.rzy trzy po trzy, albo obraża pytającego. Nie ma co chamstwa traktować z kulturą, bo wówczas politycy stają się jeszcze bardziej bezczelni i aroganccy. Pada normalne pytanie, to ma być normalna odpowiedź.

   • Jarku (nie prezesie), no nie będę już międlić w tym temacie. Nie spodziewam już kultury od pana radnego. W sumie ma rację, trzeba wszystkich przywołać do porządku. Niech kobieta milczy, Tym bardziej, że od dawna jej się zbiera. To przez nią radny założył firmę, z jej winy nie mógł spłacić nawiązki nałożonej przez sąd, a miał do tego prawo. No jak można, pani wójt. Proszę grzecznie siedzieć i słuchać tych, którzy dbają o porządek w gminie.

 8. Muszę przyznać, że cały czas nie wiedziałem, iż mieszkam w kraju monarchicznym i że Król to nie tylko nazwisko. Bo jak inaczej mogę zinterpretować to, że jeden radny domaga się wpływu na porządek na sali sesyjnej, uzurpuje sobie prawo do treści i formie odpowiedzi na jego pytania. Co więcej, chce decydować o obecności poszczególnych osób w czasie sesji.
  Jak można posądzać p. wójt o to, że jest pod wpływem substancji odurzających i jednocześnie nie wzywając policji. Pomówienie jest obrazą pani wójt, natomiast nie wezwanie policji w takiej sytuacji jest nieodpowiedzialną postawą obywatelską. Panie radny proszę poczytać KKK zamiast bez przerwy czytać konstytucję, która nie jest jedyny dokument informujący o normach prawnych.
  Panie Waldku, wieka tęsknota przepełniała me serce kiedy nie było pana na sesji. Jednak nie sądziłam, że potrafi pan do tego stopnia obrazić kobietę. W pana wieku to nie przystoi, poza tym (tak powiem szczerze i między nami) to przestępstwo. Nie jest , żeby prowadzić rozważania moralne. A jak tam zdrówko? Może znowu warto się udać na kurację, ale ja oczywiście do niczego nie nakłaniam. Zachęcam po prostu.

 9. Pani sołtys z Solnik bo dziś dowiedziałem się co to za adwokat wójt. „Jeżeli mój ton głosu nie podoba się dla wójt na który ja nie mam wpływu, to tak samo mi nie podoba się jej pewna część ciała na którą on ale chyba i pani nie ma wpływu lub nie dokłada starań aby ją poskromić”. Pan Waldemar jest już w wieku takim że bardziej patrzy na serce, żeby jego pokochało a o czym Pani sołtys z Solnik pomyślała to tylko możemy się domyśleć. A co chodzi o „jaja P Waldka” to chyba je ma konkretne bo posiada czwórkę wspaniałych i bardzo mądrych dzieci, jedno ma doktorat. Także wyskakując w ten sposób na sesji to trzeba się zastanowić chyba, że pani tylko myśli o tej części ciała ale pani wolno myśleć tylko w swoim związku małżeńskim, nie brać przykładu z osoby, która pani tak wyskoczyła aby bronić a tu trzeba takie upominać. Należy to głęboko przemyśleć. Trochę taktu i kultury.

  • doktorat „dziecka” Waldka nie jest jego zasługą. Od czasu, kiedy oglądam sesję nie widzę u tego człowieka „grama” dyplomacji. Nie może tak być, żeby przedstawiając jakiekolwiek sprawy nie zachował ani trochę szacunku. Można się nie zgadzać, można debatować, ale nie można nikogo obrażać. Jakby to tam powiedział pan korzystający z pewnego określenia. Panie Waldku, merytorycznie proszę

 10. Ciekawe spotkanie z historią. Konkretny wykład p. Zbigniewa z Brańska a potem występ kapieli klezmerskiej z Krakowa. I już pierwsza słynna Dona, Dona. Wylansowana na festiwalu Woodstock przez Joan Baez pieśń symbol dla wszystkich uciśnionych. Opowieść o polskiej żydowskiej rodzinie usiłującej odnaleźć się w obcym kraju. Jak to połączyć z historią bockowskich Żydów? Pieśń jest opawiescia o cielaku więzionym na rzeź. U nas tragiczny listopad 1942, rząd 64 furmanek z kobietami, starcami, dziećmi i za kolumną grupą 300 mężczyzn w ciągłym biegu. Kolumna w drodze do Bielska i dalej do Treblinki. Taki był koniec społeczności obecnej wśród nas przez 5 wieków.

 11. Dawno nie oglądałem Waszej sesji.
  W sumie chyba kilka miesięcy… ale widzę, że trzymacie standard w tych Waszych Boćkach.
  Pokazałem dziś w pracy jak to u Was wygląda – a jak wygląda np. u Nas w gminie.
  Najpierw mieliśmy „ubaw” ale po chwili… nastąpiła konsternacja… i zażenowanie.
  Oglądać Was to jak oglądać „Kiepskich” ale w wersji dla ubogich rosjan … 40 lat wstecz.
  Zdajecie soboie sprawę, że Wasze sesje i pogaduchy są transparetne na YT?
  Wiecie, że jesteście pośmiewiskiem?
  Dorośli ludzie. A zachowanie jak w stodole czy na zabawie w remizie.
  Jacyś sfrustrowani radni, jacyś byli radni czy kto tam jeszcze inny… wyciągają argumenty z d**pu przeciwko Wójtowej.
  Znajomość administracji publicznej czy pracy jednostki budżetowej na poziomie ameby.
  Żałosne próby dyskredytowania kobity – którą wybrali ludzie w wyborach – to az wstyd oglądać.
  I ten koleś zwracający się do Wójtowej „prosze milczeć” – to jakaś komedia. Śmiać się czy płakać?
  Żal mi tych waszych Bociek czy Boćków – przepraszam nie wiem jak się odmienia poprawnie.
  I tak sobie myślę – jak tam coś wam się udaje zrobić i iśc do przodu z takimi ludźmi w opozycji? Stagnacja jedynie?
  Nie moja Gmina i nie moja sprawa – ale weźta się ludzie ogarnijcie – włączcie te nagrania z YT i sami oceńcie czy Wam nie wstyd?

  • Na yt 257 wyświetleń sesji i 2 polubienia, żadnego komentarza, ale tak oczywiście losowy mieszkaniec Polski oglada razem z kolegami z pracy sesje Gminy Bocki i broni wójtowej, która niedopilnowala 118 tys zł. No i to zdziwienie jak się coś udaje zrobic przy opozycji, która w każdym głosowaniu jest przegłosowana. Jedyna linia obrony naszej władzy to gadanie o kabaretach, żeby przykryc swoja niegospodarnosc.

   • Chętnie skomentuje te Wasze popisy cieciu – ale jak zaczniesz ogarniać YouTuba (o ile zaczniesz ogarniać) to zrozumiesz co oznacza pod filmem napis:
    „Komentarze są wyłączone”.

    • oj Jacuś Jacus, tak tutaj pod innymi komentarzami wpisujesz jaki to poziom kto reprezentuje, a tutaj piszesz do mnie cieciu? 🙂 Zero merytoryki. Stronniczość i obrona Pani Wójt w jedyny jej znany sposób. Czyli: każdy kto jest jej nieprzychylny, to robi szopkę, a nie podaje merytoryczne argumenty 🙂

     Masz w głębokim poważaniu naszą Gminę, ale będziesz co kilka dni wchodził na jej stronę i czytał czy ktoś tam jednak nie przejrzał, że jesteś podszywką losowego mieszkańca z Polski? 😀

    • Jak pisałem wcześniej ……, możesz moje wpisy potraktować jako „ustawkę” od strony tej waszej wójtowej, możesz odczytać to jako wpisy trola rosyjskiego a możesz to też olać co piszę.
     co o tym myślisz mało mnie interesuje.
     Jeśli jesteś adminem tego forum – sprawdź np IP z jakiego są moje wpisy i zobaczysz jaki operator z jakiej części kraju obsługuje tą pule adresów IP.
     Jeśli nie wiesz co to IP – jest w google. Dasz radę ogarnąć.
     Tak czy siak – czy uznasz, że wpisy są ustawione, edytowane przez lokalną władzę, czy generowane przez AI – nadal mój przekaz będzie taki sam.
     Robicie kabaret z tych sesji. Swego rodzaju szopkę – kosztem swojej wiarygodności.
     Można wchodzić w polemikę – nawet trzeba – ale nawet ostra polemika czy dyskusja – ma jakieś zasady.
     Zwłaszcza gdy jest to opublicznione i widoczne dla ogółu.
     Tak naprawdę tylko o to mi chodziło – i tylko to chciałem w tej dyskusji pokazać – wizerunek waszej gminy cierpi przez takie spory – a właściwie przez taki poziom sporów.
     Zatrważające jest to, że w Naszym Kraju dwie partie podzieliły ludzi i skierowali ich przeciw sobie.
     Ale, że lokalnie Wy też szukacie takich atrakcji?
     Nie szkoda Wam czasu na durne obrzucanie się błotem – zamiast coś razem zrobić dla ludzi?
     Robicie show – i to żeby chociaż jakies ciekawe – ale nieee – to show i pokaz ignorancji – jedna strona dla drugiej.
     Swoją drogą – nawet ta Wójtowa daje się wciągać w pyskówki – słabe to.
     Co do ignorancji – tu faktycznie mogę bić się w pierś, bo nie znam genezy waszych kłótni.
     Nie wiem czemu tak duże podziały – czemu opozycja tak nie lubi tej kobity. Czemu jakiś gość co nie jest radnym – zabiera głos i mowi najwiecej z calej gminy – zamiast robic to wybrani radni.
     Moze i powinienem sie tym zainteresowac…
     A może szkoda mi czasu?
     Jak pisałem – z racji tego co robię, YT podpowiada mi przeróżne sesje i transmisje – podpowiedział i Waszą. Obejrzałem i musze przyznać – to było wyjątkowe doznanie.
     Potem wpisałem „Boćki” w google i tu jestem.
     (trzeci wynik w google – więc serio – nie trzeba długo grzebać w darknecie by Was znaleźć…)
     I jak rozumiem to forum pozwala sie wypowiedziec – więc piszę, że:
     cyrk robicie – ot tyle!
     I ja tak to widzę i te 250 osób na YT też to widziało.
     i jeśli zamiast poświecić chwilę nad refleksją – jak Was widzą w świecie – doszukujecie się teorii spiskowych – no to już Wasza sprawa.
     Żeby łatwiej było zrozumieć:
     ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
     Ja wam mówię – ludzie jak wam nie wstyd robić takie kłótnie na yt – a wy – że morda w kubeł piszecie na forum.
     Przemyśl to ……. Tylko tyle.
     Bo ……. – stróżem i ochroniarzem obecnego stanu rzeczy właśnie jesteś – broniąc i chroniąc to jak to wygląda….

    • Napisz jeszcze 5x dłuższą wiadomość o niczym 🙂 I bardzo Ciebie boli moja osoba, która wypunktowuje różne rzeczy, które są poruszane na sesji, a nie są korzystne dla strony rządzącej 🙂 Więc tak, próbuj dalej rozmywać temat, bulwersuj się jak ktoś nie jest dla Ciebie miły, a sam wyzywaj innych od cieciów 🙂

     PS. naprawdę Twoje wywody, że chodzisz do kina z …… na bucie nikogo nie interesują 🙂

    • Nie macie co robić? Rolnik z Jakubowskich poszukuje chętnych do wywożenia obornika. Dobrze zapłaci. Bedzie jakiś pożytek bo z tego pioer.olenia nic nie wynika.

    • Masz rację.
     A „Róbta co chceta” na tych Waszych sesjach.
     Jeśli uważacie, że to tak powinno wyglądać – i że wszystko jest ok – to ok 🙂

     Może musi tak być w tym kraju, że zawsze znajdzie się jakaś Gmina , gdzie obrzucanie się „kupą” jest uznawane za najwyższą formę komunikacji w relacji władza / opozycja – w końcu mamy wolność słowa i demokrację – korzystajcie!
     Pewnie masz też rację że popłynąłem z długością komentarzy – przepraszam.
     Moja córka też woli czytać komiksy niż książki.
     I tak – namówiłeś mnie – nie ma co komentować sytuacji na które nie mam wpływu – a głowni zainteresowani nie widzą przestrzeni w tej dyskusji do tego, by zastanowić się nad tym jak mogę zostać odebrani w Internetach.
     Zajmę się czymś barzdziej konstruktywnym (………..?)
     niż polemika z Wami, że słabo to wygląda.
     Kilka wydłubanych …… jest więcej warte niż pisanie tutaj z Tobą.
     ***
     Pasuje Wam taki wizerunek ? A to mi też.
     Jak Wam nie zależy – to mi tym bardziej.
     Bawcie się dobrze – a Ja pozostanę wiernym fanem na YT tych spektakli, pozwolisz?
     Pozdrawiam i życzę Wam dużo dobrego i udanych orgietek (słownych) na sesjach. Wyrafinowane kłótnie i złośliwości. Uszczypliwości i agresja słowna.
     Piękne. Takie polskie…
     I jak to gościnni Boćkowianie zwracają sie do gości:
     „…………” i już mnie nie ma.
     ***
     Bez odbioru. / Jacek

  • Drogi Jacku placku, przyjacielu ……… i kochany ……., czy jak ci tam na imię dziewczyno. Nie odniosłaś się rzeczowo do żadnej kwestii poruszonej na sesji. Weź przykład z osoby, która tu często komentuje, podpisuje się „m” i rzeczowo punkt po punkcie wypunktuj co, kto powiedział źle i co, kto zrobił źle. Jacku wszystko co napisałaś to inwektywy bez żadnych konkretów. Piszesz cytuję -„Jacyś sfrustrowani radni, jacyś byli radni czy kto tam jeszcze inny… wyciągają argumenty z d**pu przeciwko Wójtowej”- Czy pytanie radnego, dlaczego wójtowa zataiła przed radnymi, że gmina straciła 118 tys. zł‚ jest objawem frustracji radnego ??? Działania organów samorządowych są jawne. Wójt jako szef urzędu gminy ma obowiązek wynikający z ustawy informować radnych o wszystkich istotnych sprawach. Kara 118 tys. zł‚ jest sprawą istotną. Pytanie radnego było zatem zasadne. Jakiej odpowiedzi udzieliła wójtowa ? Aroganckiej i bezczelnej. Już w pierwszym jej zdaniu pojawiły się dwa kłamstwa, na które nie zareagował‚ a przewodnicząca rady gminy, więc zareagował radny. Wójtowa skłamała, że nie było żadnej kary oraz, że to co mówi radny to insynuacje. Kara w wysokości 118 tys. zł‚ jest faktem a nie insynuacją. Została nałożona przez Urząd Marszałkowski za źle przeprowadzony przez wójtową przetarg. Kara ta miała formę korekty tj. gmina za nieprawidłowości otrzymała 118 tys. zł‚ mniej dofinansowania od urzędu marszałkowskiego na budowę GOKu. O nałożonej karze (korekcie) wójtowa nie poinformowała radnych, czyli sprawę zataiła. Wójtowa zamiast przyznać się do błędu i przeprosić mieszkańców szła w zaparte na sesji, łgając w żywe oczy i publicznie okłamując mieszkańców. Czy można mieć zaufanie do takiego wójta ? Nasuwa się pytanie, w ilu innych sprawach wcześniej wójtowa kłamała ? O ilu innych karach czy stratach finansowych z okresu sześciu lat jej rządów nic nikomu nie powiedziała ??? Wracając jeszcze do samego prowadzenia sesji. Kiedy padło pytanie dlaczego wójtowa zataiła przed radnymi fakt nałożenia kary przez urząd marszałkowski, wójtowa zamiast powiedzieć prawdę, kłamie. Przecież przewodnicząca rady gminy prowadząca sesję wie, że radni i ona sama nie zostali poinformowani o karze i że kara jest faktem a nie insynuacją radnego. Dlaczego przewodnicząca nie przerwała wypowiedzi wójtowej wiedząc, że wójtowa kłamie ? Przewodnicząca powinna grzecznie przerwać wypowiedzi wójtowej i powiedzieć jej, żeby nie kłamała. Powinna powiedzieć grzecznie wójtowej, żeby mawia prawdę i odpowiedziała rzeczowo na pytanie radnego. Jeżeli wójtowa odpowiedziałaby rzeczowo na pytanie, przewodnicząca powinna zapytać radnego czy odpowiedź wójtowej go satysfakcjonuje. Jeżeli radny powiedziałby, że nie, przewodnicząca powinna poprosić wójtową o uzupełnienie wypowiedzi. Jeżeli radny uznałby, że uzyskał satysfakcjonującą odpowiedź, przechodzi się do dalszych pytań. W przypadku jak na sesji, kiedy wójtowa bezczelnie kłamie i idzie w zaparte, przewodnicząca powinna odebrać wójtowej głos i ją zdyscyplinować. Co radny może zrobić, kiedy jest bezczelnie, publicznie okłamywany ? Może to wytknąć wójtowej, podziękować i odejść na swoje miejsce. Kiedy radny odejdzie od mównicy, przewodnicza…ca powinna podziękować i powiedzieć – przechodzimy dalej, czy są na sali osoby, które chcą zabrać glos. W sytuacji kiedy radny podziękował i odszedł od mównicy a wójtowa zabiera głos i mówi coś do radnego, przewodnicząca powinna przerwać wójtowej i powiedzieć – Panie radny Pani wójt chce jeszcze coś do Pana powiedzieć, chce uzupełnić swoją wcześniejszą wypowiedź, czy chce Pan tego wysłuchać? Jeżeli radny powiedziałby TAK, przewodnicząca powinna powiedzieć‡ wójtowej – proszę kontynuować. Jeżeli radny powiedziałby NIE, przewodnicząca powinna podziękować wójtowej i radnemu i powiedzieć – przechodzimy dalej i zapytać czy są na sali osoby, które chcą zabrać głos ? Nie powinno być żadnych samowolnych komentarzy wójtowej i jej ataków na osoby zadające pytania. A co mamy w Boćkach ? Przedstawienie, teatr i aktorstwo wójtowej, która robi co chce podczas sesji. Nie odnosi się do rzeczy, spraw gminy i pytań, lecz odnosi się do ludzi, co jest niedopuszczalne w cywilizowanym świecie. Atakuje osobę, która zadaje rzeczowe pytania dotyczące działalności gminy i wójta a przewodnicząca nic z tym nie robi, siedzi i jeszcze przytakuje. Wójt ma mówić do rzeczy, czyli o rzeczach dotyczących gminy, sprawach gminy, bez osobistych wycieczek pod adresem radnych czy mieszkańców zabierających głos. Choć przewodnicząca to chyba dobra kobieta, ale tego co napisałam pewnie nie rozumie i nie potrafi zapanować‡ na wójtową na sesji. Co to ma być te głupie wywody, monologi i komentarze wójtowej na sesji ? Przecież to pośmiewisko. Radny nie powinien uciszać wójtowej, bo to zadanie przewodniczącej, ale co ma zrobić radny jak wójtowa go atakuje a przewodnicząca siedzi i nie reaguje 🙂 . Co do tego fragmentu Jajcuś -„I tak sobie myślę że jak tam coś wam się udaje zrobić i iść do przodu z takimi ludźmi w opozycji? Stagnacja jedynie?”- Opozycja w radzie gminy Boćki to jedynie 4 osoby. Rządząca większość to 11 osób. W czym opozycja może przeszkadzać ? Wójtowa ma za sobą większość rady i może robić co tylko chce. I robią co chcą i o nic nie można zapytać ani na nic zwrócić uwagi, bo wójtowa wyszydzi publicznie na sesji każdego, kto zada jakieś niewygodne pytanie. Ale tego to nie widzisz dziewczyno.

   • W sumie merytorycznie mógłbym odnieść się do Twoich uwag, ale…
    Zaczynasz swój wpis od „przyjacielu mojej kozy i kochany pustaku” więc dyskusja z Tobą jest zasadna jak jedzenie baboli z nosa… czyli nie zamierzam tego robić.
    Możecie mnie lekceważyć, wyzywać czy tam obrażac – mam to w gdzieś.
    To nie moja Gmina.
    A oglądam transmisje różnych gmin – ze względu że sam zajmuje się między innymi przeprowadzaniem takich transmisji – więc ciekaw jestem jak robią to inni.
    Wasze kłótnie są wyjątkowe – więc zabrałem głos.
    Co z tym zrobicie – Wasza sprawa.
    Fakt – nie wnikam głęboko w Wasze podziały – ja tylko oceniam żałosny poziom dyskusji jaki prowadzicie.
    Chcecie to możecie i się opluć albo oblać uryną – jeśli uważacie że to ok, wasza sprawa. Ale oglądają to inni i mają prawo mieć swoje zdanie do tego co prezentujecie.
    Trafiłem też na to forum- dość łatwo po wpisaniu w google słowa Boćki – i tu jak mi się wydaje, też mam prawo do wyrażenia swojej opinii? Więc wyrażam. Kolejny raz – żałosne sa wasze dyskusje.
    A czy mi ktoś wierzy, że akurat oglądam i z kim co tam pitolicie – mam to gdzieś. Myśl co chcesz.
    Bo na koniec i tak kolejny raz dodam. Żal.
    Pomyślcie kiedyś nad tym jak Was widzę .

    • właśnie, to jest racja. Sesje w tej gminie to folwark zwierzęcy. To już nie o to chodzi czy ktoś i w ogóle kto ma rację. To jest istne rzucanie obelgami szczególnie w stronę p. wójt. Jak na sali nie odbędzie się dyskusja oparta na wzajemnym szacunku to nic z tego nie będzie. Tak zwane merytoryczne treści nie moją teraz znaczenia.
     Jeszcze rada dla pana używającego określenia ” merytoryczny”. Zajrzyj kochany do słownika synonimów i skorzystaj z innych określeń, bowiem jak piszesz i mówisz wciąż to samo słowo to nie jesteś anonimowy

  • Gmina nie ma czy dzieci na zawody czym do kina zawieść i traci 120 tysięcy? Za takie pieniądze można kupić przyzwoity 9 osobowy samochód czy niewielki autobus. I ktoś ma czelność twierdzić, że nic się nie stało. Stało się i za zaniedbania odpowiada pani wójt. Nie odpuście jej.

   • Ciekawy temat odnośnie autobusu. Bo córka jedzie na wycieczke-do Bielska na spektakl i dostałam informację: bilet wstępu-30 zł, bilet na autobus-16. Okeeeeej…

  • Jacuś znowu nie zahaczyłeś o żadną ze spraw poruszonych na sesji. Skup się na jednej sprawie i krok po kroku, sekunda po sekundzie prześledź co się dzieje. Pada pytanie radnego (43 minuta 43 sekunda nagrania)- Dlaczego pani wójt zataiła, że fakt nałożenia na gminę kary w wysokości 118 tys. zł ? Kara była nałożona, gmina straciła 118 tys. zł dotacji. Wójtowa o sprawie nie poinformowała ani radnych ani mieszkańców. To są fakty i możesz to sprawdzić. Przeczytaj wszystkie protokoły sesji rady gminy Boćki lub obejrzyj wszystkie sesje z 2022r. Na wstępie radny wyjaśnia, że chodzi o karę – korektę. I jak odpowiada wójtowa ? Co Ty byś zrobił na miejscu radnego ?

 12. Na poprzedniej sesji Pani Wójt zbyła obowiązek Gminy dotyczący doprowadzenia mediów do domów mieszkańców. Powoływała się, że jest to obowiązek w miarę posiadanych środków. Nie było byłego radnego na poprzedniej sesji, to sprawy nikt nie pociągnął. Dzisiaj jednak temat wrócił i Pani Wójt została wypunktowana na co Gmina przeznacza środki po kilka razy, a nie ma środków na wypełniania swoich obowiązków.

 13. Były radny zwrócił także uwagę na działanie GOK-u, w którym to budynku było niedawno zebranie wysoko postawionych urzędników. Sala była jednak nieprzygotowana, mimo, że dyrektor GOK-u wiedział o tym spotkaniu, ale nikt mu nie powiedział, że ma przygotować salę. Można tylko się zaśmiać, że dobrze, że ktoś mu przypomina o konieczności chodzenia do pracy, bo jeszcze by zapomniał.

  • Były radny to były radny tamto. Na zawsze pozostanie byłym radnym bo kto na takiego oszołoma zagłosuje. Ponoć chce kandydować na wójta. To dopiero ale cóż każdemu wolno..

 14. Były Radny zwrócił także uwagę na argumentację Pani Wójt dlaczego Gmina nieuwazniła przetargu na termomodernizację szkoły mimo, iż musi teraz zapłacić o kilka milionów więcej niż pierwotnie na to zakładała. Pani Wójt kilka razy tłumaczyła tę kwestię, że z uwagi na kwestie dotacyjne nie można było anulować przetargu. Mieszkaniec podał jednak przykład Zalewu w Gminie Orla, gdzie przetarg był kilkukrotnie anulowany i w końcu udało się wyłonić wykonawce i to za kwotę dużo korzystniejszą, niż w pierwotnych przetargach. Jak widać jednak można?

 15. Były Radny w sprawach różnych zarzucił Pani Wójt Kłamstwo i to w żywe oczy.

  Pani Wójt na poprzedniej sesji stwierdziła, że udzieliła odpowiedzi na wszystkie zadane pytania niniejszego mieszkańca zadane podczas debaty o stanie Rady Gminy. Mieszkaniec dzisiaj stwierdził, że to jest kłamstwo, gdyż nie udzielone zostały odpowiedzi na dwa jego pytania. Pytania te wyartykułował i oglądając sesje Rady nie kojarzę, żeby odpowiedzi na te pytania padły.

 16. Jak zwykle bywa w takich sytuacjach stronom puściły nerwy i były obopólne zaczepki, ale najgorsze jest to, że merytoryka zejdzie na dalszy plan, a będzie większe skupianie się na tym, że radny pod wpływem emocji kazał Pani Wójt Milczeć.

  • Wracając jednak do merytoryki:

   Radny Król zarzucił Pani Wójt, że niepoinformowała Rady o tej karze (tj. Korekcie). Pani Wójt się nie zgadza z tymi zarzutami. Jednak pismo do Gminy w sprawie tej sprawy wpłynęło od Urzędu Marszałkowskiego w maju 2022 roku. Informacja o korekcie w budzecie pojawiła się natomiast w grudniu 2022 roku i była tylko jedną z setek pozycji w dokumencie i podobno dopiero wiceprzewodniczący ten temat wyciągnął w połowie tego roku.

   • Pani Wójt jest czysta bo przecież poinformowała poprzez zapis w budżecie, ale każdy zdrowo myślący człowiek wie, że to zostało skrzętnie ukryte i cel tego działania był jeden – żeby nie wyszło, że ktoś w Gminie dał ciała i Gmina straciła 118 tys zł dofinansowania (czyli musiała z własnych środków zapłacić o 118 tys. zł więcej niż pierwotnie określono)

   • Kara dotyczyła niespełnionych wymagań dotyczących kwalifikacji kierownika robót. Według Urzędu Marszałkowskiego Gmina na etapie przetargu popełniła błąd i uznał, że nie może kwalifikować tych kosztów. Jak wygląda tłumaczenie naszej władzy – my mieliśmy rację, a Urząd Marszałkowski się czepiał i uznał, że ma rację. Mimo, że my mieliśmy rację i nic z tym nie można zrobić.

   • i najważniejsze – czy nasza Gmina wyciągnie wnioski z tego błędu? Czy będzie uważać, że ma rację i to Urząd Marszałkowski się czepia? Czy przy kolejnych projektach także Urząd Marszałkowski będzie się czepiał i znowu stracimy kolejne środki z naszego budżetu?

 17. Radny Król wrócił do tematu kary/korekty w wysokości 118 tys. zł i w końcu ten temat został trochę szerzej wyjaśniony. Jak zwykle bywa w takich sytuacjach stronom puściły nerwy i były obopólne zaczepki, ale najgorsze jest to, że merytoryka zejdzie na dalszy plan, a będzie wieksze skupianie się na tym, że radny pod wpływem emocji kazał Pani Wójt Milczeć.

 18. Wyszedł potem wiceprzewodniczący i mówi, że wiedzą nad czym głosują podczas Rady Gminy, ale w sumie to nie jest w stanie powiedzieć dokładnie, ale to jest do wyciągnięcia w ciągu 15-20 minut. A głosowanie już się odbyło 🙂

 19. W Prognozie finansowej znajduje się zapis, że Gmina otrzyma zwrot udzielonych pożyczek na około 700 tys. zł. Radny Król dopytuje o jakie konkretnie pożyczki chodzi, kto będzie je zwracał. Pani Wójt, ani nikt obecny na sali nie jest w stanie udzielić odpowiedzi. Okazuje się, że tylko nieobecna Pani Skarbnik wie, komu Gmina pożycza środki z budżetu. Ani Pani Wójt, ani przewodniczący komisji finansów tego nie wiedzą … parodia.

  Wyszedł potem wiceprzewodniczący i mówi, że wiedzą nad czym głosują podczas Rady Gminy, ale w sumie to nie jest w stanie powiedzieć dokładnie, ale to jest do wyciągnięcia w ciągu 15-20 minut. A głosowanie już się odbyło 🙂

 20. Właśnie dziś obejrzałem obrady sesji rady gminy i faktycznie, że ta koalicja rządząca to nic nie rozumie. Chyba caryca nie pozwala im nic prawdziwego powiedzieć, bo wie na co ich stać? Sołtysi nie widzą, że w sprawach różnych mogą się swobodnie wypowiadać, i to każdy i każda z nich, a nie przekrzykiwać się jeden przez drugiego.
  Mam prośbę Panie Adamie, niech Pan to im wytłumaczy tak jak dla wójt i przewodniczącej, że władza samorządowa ma obowiązek powiadamiać i zapraszać sołtysów na każdą sesję. Super akcja Pan cytowanie podpowiedniego aragrafu z ustawy samorządowej.
  Inna sprawa, 20. 09. 2023 jak będzie kolejna sesja, dobrze było by wziąć naczynka na wodę po umytych nogach proboszcza. jak na poprzedniej sesji mówił sołtys z Wiercenia a za razem radny parafialny. Zaleciłbym, radnemu kościelnemu zwrócić uwagę jak wyglądają ramonty w kościele, mury przy kościele a nie wznosić hymny pochwalne pod adresem proboszcza. Niestety wszyscy wiemy jaki jest.
  Prosiłbym pozostałych radnych opozycji o większe zaangażowanie, lider nie jest w stanie wszystkie sprawy poruszyć.
  Dzisiaj Komisję, życzę owocnych obrad.

  • Ja w sprawie proboszcza. Jak to jest że cmentarz prawosławny ogarnięty, bramy pozamykane, widać rękę gospodarza. Strona katolicka pożal się Boże. Widać bylejakość, kto chce i kiedy chce jeździ po cmentarzu. Ziemię przy budowie nowych piwnic wywozi się na wysypisko. Przecież to prochy zmarłych sprzed wieków. To sprawa dla prokuratora.

  • No ja przepraszam, jakim prawem jakiś pracownik jakiejś firmy z Hajnówki wejdzie na moją posesję ? Policji bez nakazu nie wpuszczę a co dopiero zwykłych pracowników jakiejś firmy, która słono sobie liczy za odbiór śmieci. Jak zdezynfekować pojemników to nie ma komu. Na stronie gminy napisane jest, że mamy OBOWIĄZEK selektywnej zbiórki odpadów. Proszę przedstawić mi przepisy nakładające na mieszkańców taki OBOWIĄZEK. Przecież firmie z Hajnówki nasza gmina płaci za kilogramy – tony odpadów bez podziału odpadów na zmieszane, plastiki, szkło, popiół, odpady zielone, segregowane. Więc w czym rzecz ? Mają płacone tyle samo za kilogram popiołu i tyle samo za kilogram plastiku, który jest surowcem wtórnym i ma wartość. Czy firma z Hajnówki płaci mieszkańcom za surowce wtórne typu plastiki czy to my płacimy firmie z Hajnówki ? Z PUKiem żadnej umowy na odbiór odpadów mieszkańcy nie podpisywali. PUK podpisał umowę z gminą, więc jak PUKowi coś się nie podoba, mogą sobie rozmawiać z wójtową. Ci z PUKu wchodzić na posesje do nikogo nie mają prawa i niczego sprawdzać, chyba że ładnie poproszą a my wyrazimy zgodę. Umowy na odbiór odpadów mieszkańcy mają podpisane z gminą Boćki, więc jedynie pracownicy UG Boćki odpowiedzialni za śmieci mogą się do nas zwracać w tej sprawie jeśli coś chcą.

   • Sprawdzają smieci wystawione na czas odbioru. U mnie tak było wczoraj. Zabierali zmieszane. I co ciekawe jak zwykle do południa były odebrane to wczoraj jakoś późno zabrali. Może przez tą kontrolę..

    • Ale po co ta kontrola ? Umowa jest podpisana z PUKiem i jest wiążąca. Stawka za tonę jest ustalona, więc PUK nie ma prawa żądać większych pieniędzy od nas za odbierane śmieci. Jeśli dziecko wyrzuci nieumyty pojemnik po jogurcie do plastików, gmina będzie kazała nam osobom segregującym śmieci płacić więcej, czyli jak za śmieci niesegregowane. Dla PUKu nic się nie zmienia, bo czy będą odbierać od nas śmieci posegregowane czy nie mają taką samą stawkę za tonę. Jedynie mieszkańcy będą ukarani większymi opłatami a gmina zyska więcej kasy. Wypada pogratulować wójtowej pomysłu na wyciąganie pieniędzy od mieszkańców.

   • Czytal/a pan/i info na stronie?
    „Podkreślić należy, że prawidłowa segregacja wpływa na zmniejszenie ilości odpadów zmieszanych (niesegregowanych), co przekłada się na zmniejszenie ponoszonych kosztów przez gminę a przez to wpływa bezpośrednio na koszty jakie mieszkańcy ponoszą za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Większa ilość odpadów zmieszanych w stosunku do odpadów segregowanych ma bezpośredni wpływ na wyższe koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.”

   • Czyli co ? Gmina płaci więcej PUKowi za śmieci niesegregowane a za śmieci segregowane gmina płaci PUKowi mniej ? Więc jeśli nie posegreguję właściwie śmieci, to gmina zapłaci więcej PUKowi ? Czy tak ?

    • Nie wiem. Ale jedno jest pewne-ostrzegali, że cena wywozu śmieci wzrośnie,gdy ustalano ostatnie stawki. No to żeby nie było jeden za wszystkich,wszyscy za jednego to kontrolują. Wiadomo, przed wyborami nie podnosi się cen 🤪 Ciekawe czy gdzieś jeszcze jest to stosowane..

  • Abc z tym ostrzeganiem, że cena wywozu śmieci wzrośnie to kpina. Umowa podpisana jest na rok i jest wiążąca więc cena obowiązuje taka sama przez cały czas umowy a w kolejnym roku znowu jest przetarg, który może wygrać inna firma, bo złoży korzystniejszą ofertę od PUKu. No chyba, że ci co twierdzili, że ceny wzrosną wiedzą, że u nas w kolejnych latach przetargi na wywóz śmieci będzie zawsze wygrywał PUK. Moim skromnym zdaniem, to czy będziemy więcej czy mniej płacili za śmieci, zależy od tego w jaki sposób przeprowadzany jest przetarg. Jeżeli Specyfikacja Warunków Zamówienia będzie tak napisana, że wszystkie warunki spełnia jedynie PUK, to będziemy płacić i płakać. Jeżeli SWZ będzie napisana tak, że warunki spełni wiele firm odbierających odpady, to do przetargu przystąpi kilka firm, będzie konkurencja i będzie taniej. Np. w ostatnim SWZ jest zapis, że firma składająca ofertę musi mieć iluś tam pracowników do wywozu śmieci zatrudnionych na umowę o pracę. Po co taki warunek postawiła nasza wójtowa ? Co nas obchodzi czy firma zatrudni kogoś na umowę o pracę ? Jeśli takiego warunku nie będzie w naszym zamówieniu to firma zatrudni Ukraińca lub Białorusina, albo emeryta czy rencistę na umowę zlecenie. Dzięki temu poniesie mniejsze koszty, złoży korzystniejszą ofertę i zapłacimy mniej. W SWZ warunków ma być jak najmniej. Mają terminowo odbierać śmieci, mają mieć pozwolenie na odbiór i ma być tanio. Reszta nas nie powinna interesować. Po co stawiać warunek posiadania odpowiedniej liczby samochodów do wywozu śmieci ? Może się okazać, że jedynie PUK posiada odpowiednią liczbę śmieciarek określoną w naszym przetargu. W różnych miastach jest jedna śmieciarka, która zabiera odpady zmieszane a plastiki, szkło, popiół, zielone zbierają na zwykłe busy skrzyniowe i wszystko jest OK. Radni powinni dokładnie przeanalizować SWZ przetargu na śmieci i usunąć zbędne zapisy, żeby dać szansę udziału w przetargu innym firmom. W ostatnim przetargu wziął udział tylko PUK Hajnówka. To o czymś świadczy. Poza tym śmieci mogą być tańsze. Gmina mogła dołożyć 400 tys. do śmieci, ale trzeba było zapłacić ponad 100 tys. zł kary za nieprawidłowości przy przetargu na GOK i radni wolą pożyczyć 300 tys. zł dla spółek wodnych. Gdyby spółki wodne wzięły kredyt w banku tak jak zwykli mieszkańcy, to te 300 tys. gmina mogła by przeznaczyć na śmieci. Pytanie czy radnym i wójtowej zależy, żeby było taniej. Wiele wskazuje na to, że takiej woli nie ma.

 21. Wyczytałem,że nie będzie wyborów do Izb Rolniczych, bo ilość kandydatur odpowiada ilości mandatów. Można gdzieś znaleźć informacje kto jest tutejszym reprezentantem do IR?

 22. U naszej carycy sielanka rozkwita.Wymienila Robercika na Norbercika.I tak się zastanawiam jak długo będzie cała w skowronkach.

 23. Do wyborcy nie PIS .Większość tych niby afer to fikcja i manipulacja jako nagonka na PIS.A teraz z innej beczki.moze wymienisz afery PO i PSL

  • PO i PSL też nie moja bajka. Wszyscy już żądzili i mają na koncie niejedną aferę. Dlatego warto dać szansę innym chociaż znając życie nie obędzie się też bez afer. Zawsze tak było i będzie ktoby nie rządził. Tak się składa że pamiętam to co było . Ale warto spróbować. Obecnie rządzący wiele zrobili dobrego ale i wiele spiepszyli. Wszystko . Kończę dyskusję.

  • Człowieku mieszkasz w gminie typowo rolniczej. Zboże ceny dramatyczne, nawozy ceny z kosmosu, ceny mleka, żywca, paliwo czy głupi węgiel…. itd. Chociażby ceny podstawowych artykułów spożywczych. Ty dalej chcesz rozmawiać o PO. To kto w tym państwie rządzi PO czy PiS ?.
   Proszę przestać oglądać i powielać wypowiedzi z obecnego dziennika telewizyjnego tylko zacząć myśleć samemu. Proszę spojrzeć w lustro i powiedzieć jak super się teraz żyje, jak na wszystko nas stać, w końcu opłaca się pracować i widać zyski.
   Uważam że ludzie z takimi poglądami lepiej by się przysłużyli gdyby na wybory nie poszli. Wybór PiSu to oczywiście nie grzech ale wstyd idąc za klasykiem. Owoce ich ośmioletnich rządów odczuwam codziennie.

   • Oczywiście że nie było i nie ma nic z nami wspólnego, ale jest u nas w gminie miejscowość Sasiny i z tego powodu z wielką chęcią zagłosuję na pana Jacka. I od razu odpowiem krytykom tej wspaniałej kandydatury: to nie prawda, że przewalił on 70 milionów na wybory kopertowe. Ja myślę, że on je zachomikował i wkrótce spadnie na nas deszcz tych pieniędzy. Te kartoniki z cyframi, które przywoził do nas senator, to dopiero przedsmak tej pysznej kiełbasy!

 24. Odprowadzałam dziś wnuki do szkoły i tak zachodzę w głowę z jakiego powodu porobiono te klatki schodowe? Ciasno się zrobiło,przez drzwi się trzeba przeciskać. To dla bezpieczeństwa?

 25. Myślę że pro bono znalazł by się tylko jeden.Przychodzi na wszystkie komisje i sesje niebedac radnym.Kto wie o kogo chodzi?

 26. Po obejrzeniu dzisiejszej sesji nasowa się jedna myśl,ta kobieta nadaje się do całkiem innego budynku urzytecznosci publicznej.Jak można mówić z taką pogardą o osobach które mają inne zdanie nią jaśnie nam panującą.Moze trzeba posłuchać i wyciągnąć wnioski które przyczynią się do rozwoju naszej gminy.Nikt nie jest alfą i omegą.Osoby z tz. opozycji niechca nic dla siebie ,chcą by nasza gmina była piękna i bogata.Moze więc warto skończyć z samouwielbieniem i zacząć słuchać mieszkańców.

 27. W niedzielę znowu o składkach a może niech kanonik poinformuje wiernych ile pieniędzy otrzymał przez okres swego panowania na parafii, ile złożyli wierni, dlaczego tak wyglądają mury ogrodzeniowe, żeby po roku poprawiać tynki przy bramie przygotowanie, pomieszczenia za 300tys pod muzeum Sapiehów? Czy on tego nie widzi!? Parafianie to widzą i nie mogą się z tym pogodzić. Trzeba nie mieć wstydu. ile mamy pieniędzy z fotovoltaiki, bo nigdy nie wspominano, że takie coś istnieje. Co innego myśli, co innego mówi, a co innego robi. Wierni mają już tego dość.

  • Quada nie słyszałem ale debili na motocyklach gazujących pod oknami po nocach tu nie brakuje. Dziwi mnie tylko ze w Boćkach niby tylu prawilnych motocyklistów i nie zrobili jeszcze z nimi porządku..

 28. Przeczytałem o promesie przywiezionej dla gminy w wysokości milion sześćset siedemdziesiąt tysięcy na różne potrzeby oraz milion złotych na potrzeby zabytkowego kościoła w Boćkach. Obserwując jak przebiegają dotychczasowe remonty przy kościele i w kościele to aż strach pomyśleć, że włodarz parafii który rządzi przez 18 lat nie boi się Boga. Może niech weźmie przykład od proboszcza prawosławnego jak powinien wyglądać remont w światyni, remont ogrodzenia czyli muru. Dzwonnica za włodarza była robiona 2 razy jak wygląda? Muzeum Sapiechów, które powinno być dawno odebrane tylko kto tam to odbiera mówią, że stan co roku po remoncie trzeba poprawiać. Co ma miejsce murki tynki przy bramach ale cóż jak wielkim fachowcem jest pan od małpek, bo bez zaliczenia małpki nie ruszy do pracy to i mamy efekty. Gdzie jest rada parafialna? Może uczmy się od prawosławnych i niech rada weźmie pieniądze w swoje ręce Jeżeli dwóch decyduje o kasie to mamy co mamy. Nie sztuka powtarzać w koło o składkach ale trzeba informować o dotacjach i oczywiście rozliczyć zebrany pieniędzy skoro jest się uczciwym. Ile kosztuje ogrzewanie kościoła a nie zapłaciłem wystarczyło i wiele wiele innych spraw. Czasami myślę, żeby dać sobie na luz ale z drugiej strony trzeba o tym przypominać. Tak do rozważenia.

 29. Czemu to w rozkładzie jazdy na najbliższej sesji nie ma słynnego zapoznania się ze stanem przygotowania szkół do rozpoczęcia roku szkolnego?
  Pamiętacie,jak sprawdzali przygotowania szkoły w październiku? 🫣

 30. To nie jest wolna boćkowianka, tylko boćkowianka plującą i kompensująca kompleksy wrzucających tu posty osób.
  Wstyd dla tych, którzy tu się wypowiadają w prymitywny i złośliwy sposób i wstyd dla osoby, która pozwala na funkcjonowanie wolnej boćkowianki w ramach swojej strony internetowej bocki.org

 31. Czy mi się wydaje? Jakiś nowy admin na wirtualnych Boćkach? Giną komentarze, cenzura czy bojaźń? Tak dla sprawdzenia………………………………………………………………………………….

  • Redakcja przypomina, że komenarze zawierające wulgaryzmy, pogróżki, złośliwości oraz
   inne obraźliwe lub niestosowne treści będą usuwane w całości lub części.
   Prosimy o zachowanie wysokiej kultury i wysokiego poziomu merytorycznego.
   Pozdrawiamy

   • „Redakcja przypomina”. A można wiedzieć kto to kryje się za tym określeniem. Tak dla przyzwoitości. Pan Tomasz po latach ponoć zmienił branżę. No to teraz kto.

    • Nie trudno zgadnąć, że niedoszły władca Bociek „zarządza” tym dziadostwem. Przepraszam. Poprawka, nie zarządza ale z powodu posiadanych deficytów w pewnych obszarach, jest zarządzany przez kogoś, kto za czasów komunizmu nie wpuszczał do swojego domu kolędników a teraz najgłośniej pieje w całej gminie i parafii.

 32. Jakie kwoty proponuje firma od wiatraków dla dzierżawcy działki pod wiatrak? Za śmigła nad działką dają 5k. Warto w to iść?

  • Podobno obiecane 92 tysi
   Pamiętajcie obietnicą nic nie kosztuje. Obiecali pieniądze na różne działalności prospołeczne kgw, osp, sport itp. Na obietnicach się skończyło.

 33. Ludzie. Na prawdę tych kilku amatorów tak was kręci? Disco polo najwazniejszym wydarzeniem? Taki poziom kultury wyznacza wójt gminy Dorota Ptaszyńska?

   • Oczywiście, że nie mam nic przeciwko Gali. Fajnie, że się odbędzie … Aczkolwiek ogłoszenie pojawiło się bardzo ale to bardzo późno. 12 dni przed…. Słabo to wyszło. Ale miejmy nadzieję, że Gala będzie lepiej zorganizowana. Trzymam kciuki.

  • Była. Bez informacji w przestrzeni publicznej, zaproszeń itp. Ale za to kosztowała swoje.Podobno co najmniej 10 tysięcy samo nagłośnienie.

   • Sorry to nie ta Gala, chociaż tyle kosztował a. Ta prawdziwa nadchodzi czy też za dychę? Pewnie drożej. Po chorwacku nasza gmina i jej szefostwo to vukojebina.

 34. No właśnie nowa Pani tak jakoś mi się ” rzuca w oczy”… Czy było ogłoszenie o wolnym wakacie do GOKu? Pani bardzo sympatyczna, nic do niej nie mam ale jednak … Jak było?

   • Nie chodzi aż o konkurs… Tylko poprostu równy dostęp do pracy w instytucjach państwowych… Chociaż prowizoryczny bo wybiorą kogo zechcą.

   • Ich praca ogranicza się w sumie do zajęć z grupą około dwudziestoma osobową. Tym się chwalą w mediach społecznościowych. Po 15tek młodzi tłuką się na schodach za szkołą. Pani wójt o tej porze też jest po pracy i g. ją klub i młodzież obchodzą.

  • Pani to już chyba któryś raz pyta.
   W sprawozdaniu z działalności można sprawdzić ilość etatów. Personalnie? Od biedy można przejrzeć zdjęcia

    • W sprawozdaniu za 2022 nie jest podana liczba osób, tylko informacja, że w przeliczeniu na etatu…

    • To pewnie też się Pani orientuje ze jeden etat mogą robić np. 4 osoby?? Więc jeśli są np 3 etaty to osób może być AŻ 12
     Wow..

    • Każda z osób jest na osobnym etacie. Oprócz pani specjalistki od powierzchni płaskich mamy jeszcze. Dyrektora bez konkursu na to stanowisko, osobistego giermka nazywanego Sanczo Pansa i panią, córkę Basi od pierogów. Ponoć bardzo aktywna.

 35. Przeczytałem wpis na stronie urzędu, że w Boćkach nie ma firm usuwających nieczystości z szamb i oczyszczalni. To co w takim razie robić? Znajdę sobie firmę spod Lublina i co? Będzie kara,bo ona nie ma z Gminą podpisanej umowy? Ktoś się orientuje w sprawie?

 36. Może i Rynansa pierdoły nic nie zmienią.Ale na pewno mieszkańcy będą mieli świadomość co się dzieje jaką mamy władze i radnych

 37. Brawo Panie Rynans ,mam nadzieję że zostanie Pan znowu wybrany. Nagranie z Boćkowskich sesji to prawdziwy HIT!!! p.s. Gdzie gmina znalazła taką konfsransjerkę?

  • Przypominam wybory się zbliżają. I październik i kwiecień będzie można pisać kasować tak sobie myślę. Małe narzędzie w wielu sprawach.

 38. Wychodzi gościu i ma pretensje do świata bo mu woda w basenie popsuła się. Zobaczcie, mnie nowobogackiego stać na basen….. A nie stać na pompkę z filtrami. Powód do wystąpienia przed kamerami?

  • Nowowogacki ? Przecież nie mówił o sobie, że to on ma problem z wodą w basenie. Mówił o mieszkańcach i jakości wody. Miliony złotych władowane w ujęcie wody w Boćkach a jakość wody pozostawia wiele do życzenia. Zamiast poprawy jakości wody, chyba nastąpił spadek jakości. Latem zeszłego roku, jak sie napełniło basen to nie było żadnego problemu z wodą. Popatrzcie na komentarze na facebooku – Spotted: Boćki i okolice

  • Proszę się nie wypowiadać jak Pan nie ma pojęcia o sytuacji. U mnie woda nalana w piątek wieczorem, od razu chlor wrzucony i pompka podłączona. Na rano woda w kolorze brązowym. Ewidentnie zaszła reakcja zażelaźnionej wody z chlorem.

 39. Co trzeba mieć w głowie by nieznac elementarnych praw.Najwazniejszym aktem prawnym jest konstytucji następnie ustawy i dopiero rozporządzenia.aTo że ktoś napisze status szpulki nie zwalnia go z przestrzegania prawa.To co powiedział Rynans o zarabianiu przez członków zarządu jest prawda i nato są paragrafy.