Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. Tak jak w wolnej amerykance – wszystkie chwyty są dozwolone (z wyjątkiem uderzeń i chwytów zagrażających życiu).

726 KOMENTARZE

 1. Warto upamiętnić Ich Wysokości Książąt Sapiehów bo jak by nie zakładali Bociek i nie fundowali Kościołów, Cerkwi itd to by tu nic i nas nie było. A odśnieżać bocznych ulic czy
  dróżek nie powinno się, chrońmy środowisko, nie sypmy soli, nie straszmy zwierząt, są narty, motosanie, konie wreszcie i zdrowo się ruszyć.

 2. I to są właśnie Boćki. Nic powiedzieć nie wolno, na pisać nie wolno, na nic uwagi zwrócić nie wolno. Filon co ty bredzisz ? A ludzie z Bociek to do innych wsi nie jeżdżą ? Oczywiście, że jeżdżą. A w Boćkach to niby co ulic należących do powiatu nie ma? Są, wiec nie chrzań. Piszesz, że czujemy się pokrzywdzeni ? Puknij się w głowę. Ulice w Boćkach były odśnieżane na bieżąco, poza jednym wyjątkiem. Tydzień temu Wschodnią zawiało i nie była odśnieżona przez tydzień. Był przejazd ale dwa samochody nie mogły się wyminąć. Ktoś przeoczył, czy może traktor się zepsuł, nie wiem. Mieszkańcy zwrócili na to uwagę i już podniósł się raban, że się czepiają. Chora sytuacja. Zamiast podziękować za informację, to złośliwości, nerwy i zarzuty i głupie tłumaczenia. Po co to ? Zawiało drogę i nie była przez tydzień odśnieżona. Mieszkańcy Bociek zwrócili na to uwagę, odśnieżono i po sprawie. Piszesz, że honoru nie mamy ? Lecz się człowieku. Marzy mi się normalność w Naszym samorządzie. Zastanawiasz się pewnie o co mi chodzi. Chodzi mi o to, że jak ktoś poinformuje, że coś jest nie tak, że np. jakaś droga jest nieodśnieżona, to mu ludzie z UG podziękują za informację. A nie będą się głupio tłumaczyć, że powiatówki też są zawiane i będą się rzucać do człowieka, ze się czepia. Normalność, to wójt w gminie, który przed zimą daje wszystkim mieszkańcom numer telefonu i prosi, żeby informować jeżeli są problemy z przejezdnością jakiejś drogi. I dziękuje za każdą informację. To jest normalność, której u nas nie ma i nie będzie dopóki władza będzie dalej w tych samych rękach.

  • O czym ty bredzisz? Wschodnia to nie aleje Jerozolimskie. Przy ulicy mieszka 3 rodziny. Drogą cały czas była przejezdna. Socjalizm wam się przypomina. Codziennie traktorem jechał nafciarz. Nie mógł odśnieżyć?

 3. Tylko narzekać umiecie zobaczcie co się dzieje w Bielsku albo w Białymstoku na ulicach a u nas jak ktoś przejdzie do sklepu po nieodśnieżonej drodze to wielkie halo. Ludzie litości.

 4. hura cofnij się wstecz od której były odśnieżone ulice i po jakim czasie szło się do sklepu po śniegu bo dopiero po 9 były po odśnieżane a czepiacie się chłopa że obwodnica wschodnia nie odśnieżona przejazd był

 5. A co mają powiedzieć ludzie którzy mieszkają paza Bockami jak zawieje. Jedna droga jest gminna a druga jest powiatowa i też muszą dojechać do pracy dzieci do szkoły. A mieszkańcy Bociek jak zwykle pokrzywdzeni bo nie było jak dojść do sklepu. Ludzie miejcie trochę honoru. A Wschodnia nie była tak zawiana ze się nie dało przejechać. Litość.

 6. hura hura hura nareszcie ul.Wschodnia odśnieżona. Ale po co te nerwy w komentarzach ? Jak ktoś zajmuje się odśnieżaniem to normalne, że musi wstawać bardzo wcześnie rano, żeby mieszkańcy, jak się obudzą, mogli pojechać do pracy, albo do sklepu zrobić zakupy. A jak dużo śniegu napada to i całą noc trzeba odśnieżać. Taka praca. Z tym porannym objazdem dróg to bez przesady. Wschodnia przez tydzień nie była odśnieżona, więc w czasie objazdu Pan R na Wschodnią nie dotarł przez tydzień. I nie chodzi o to, żeby go się czepiać. Mieszkańcy zasygnalizowali problem i już jest odśnieżone. Ale jak praca traktorzysty za ciężka i powoduje nerwy, bo ktoś zwrócił uwagę, że gdzieś jest nieodśnieżone, to można zmienić pracę, pójść do prywatnej firmy i nie trzeba będzie się denerwować tym, że ktoś coś powiedział czy zwrócił na coś uwagę. Pracy nie brakuje. A jak mieszkańcy sygnalizują, że gdzieś jest nieodśnieżone, to podziękować za informację, zamiast się głupio tłumaczyć, że powiatówki nieodśnieżone lub mieć pretensję, że mieszkańcy ośmielają się zwrócić uwagę. Uśmiechnijcie się ludzie 🙂 , po co te nerwy ?

 7. est z tego co wiem to wasz rejon nic nie dał na ciągnik a wymagania cie ma rosz dupę i zobacz czy odśnieżone a nie krytykujesz

 8. wieśnjak pilnój swego obejścia jak odśnieżał cała noc i dzień dzadu tego nie widziałeś bo sobie śpisz a puzniej bzdury piszesz a tego że on rano robi objazdy drug tego nie widzisz pilnuj swego czasu pracy

 9. Ulica Wschodnia jest już odśnieżona trzeba sprawdzić a nie pisać bzdur a Robert to też się nie rozdwoi. A jeszcze ul. jak był śnieg to Robert odśnieżał już po godz 4 rano ale jak ktoś spi do 10 to nie dziwię się że dopiero zobaczy że ulice się odsnieza

 10. der są ważniejsze drogi do odśniezanja tam gdzie jezdzą autobusy szkolne i są całe zawiane dziś widziałem na Piotrowie Sieklukach jak walczył z drogą która była cała zawiana a wschodnia jest przejezna tak że szanujcie tych co odsniezają a nie krytykować może trzeba wspierać

  • Na odśnieżanie dróg były rozpisane przetargi. Czy daną drogą jeździ autobus czy nie, nie ma znaczenia. Jak ktoś wygrał przetarg na odśnieżanie danej drogi, to po prostu ma obowiązek ją odśnieżać. Poza tym, gmina ma swój traktor i chyba akurat w Boćkach odśnieża Robert traktorem gminnym, na który się złożyliśmy. Póki co traktor stoi u Roberta a Wschodnia jak nieodśnieżona tak nieodśnieżona. No chyba, że się mylę (jeśli tak to niech ktoś sprostuje) i to ktoś inny wygrał przetarg na odśnieżanie ul.Wschodniej i nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

 11. po pierwsze trzeba wiedzieć do kogo jaka droga należy żeby krytykować a po drugie firmy które zarządzają drogami nie mają tyle sprzętu żeby od razu wszędzie był to jest zima raz odmarza a puzniej marznie trzeba do tego przywyknąć dawno zimy nie było a nie narzekać

  • Po pierwsze to trzeba pilnować własnego dzioba nie wszędzie się w… dalac i z grywać się na alfę i omegę

 12. Czy u nas cos siw zadzialo w zwiazku z finansowaniem gmin poPGR?
  Dotychczas podlaskie samorządy złożyły 72 wnioski na łączną sumę prawie 107 mln zł, czyli na połowę wszystkich pieniędzy dla całej Polski.

 13. Pierwszego dnia ktoś zaspał chyba bo odśnieżanie było spóźnione. Później super. Ale wczoraj tę roztopioną breję można było spróbować usunąć, bo dziś zamarzła, są koleiny i ludzie zderzaki obrywają.

  • O rany, co co się dzialo wczoraj, gdy ta breja zamarzla to wola o pomste do nieba. Ubity snieg stopnial,koleiny zrobily sie do lydki. Nie szlo sie wyminac z drugim autem. Mnie akurat jeden z rolników poratowal i rozciagnal to co na drodze, bo inaczej do dzis bym stala.

  • Elegencko odśnieżone. Do sklepu iść sama przyjemność. A i winiawka smakuje jak człowiek nie wk.. iony. Dzięki.

  • Nie, nie. To ty przy czyjejś d. pie fu kcjonujesz. U mnie jest realizm. Bo cóż my mamy? Zatrzymaliśmy się już dawno temu. Zero pomysłów, zero inwestycji. Ale ciesz się, ja nie muszę.

 14. Chciałbym wyrazić swoje zadowolenie z prac odśnieżających w naszej gminie. Biorąc pod uwagę to, ile śniegu spadło, nasze drogi w Boćkach są przejezdne i wyglądają dobrze. Szacunek dla osób zajmujących się odśnieżaniem ! Oby tak dalej.

 15. pegeerowiec nie wiedziałem że zebrania wiejskie zarządzają gdzie ma być droga ja ma informacje że to jest plac a nie droga to jednak widać że pochodzisz z pegeeru tylko z którego

 16. Wyczytałam o dofinansowaniu na fotowoltaike. Jak można się zapisać? Gdzie dowiedzieć się o tym wiecej? Tak jak ktoś pisał wczesniej, strona urzedu nie dziala. Może mi ktoś udzielić informacji?

 17. pegeerowiec to nie jest droga tylko plac a po pierwsze krzyczeliście z radną że tam droga nie potrzebna i moim zdaniem gmina powinna to sprzedać bo tak pani radna chce

  • Chyba niewiele wiesz. Zebranie wiejskie jeszcze przed sprzedażą ustaliło przejazd do Bielskiej. Tak się stało. Radna do tego ma nic, jej krzyki to jej prywatna sprawa.

 18. obiektywny na odśnieżanie jest przetarg i wybiera się z niszą ceną tak że jak morze być więcej sprzętu a po co narzekać pare dni zimy i bieda kiedyś były większe i nikt nie odśnieżał bo nie było sprzętu i ludzie żyli

  • Jeżeli wynajmujesz firmę to firma ustala ile za to chce więc nie wychodzi tak samo. Zorjentuj się w cenie ile biorą firmy za odsniezanie

 19. Pegeerowiec słuchaj chłopie najpierw ogarnij sytuację czy jakaś droga która prowadzi do bloków podlega pod gminę bo z tego co się orientuję to nie.

 20. pegeerowiec pierwsze odśnieża się drogi gdzie kursują autobusy szkolne i ulice w miejscowości jeżeli to jest po odśnieżane po takich opadach śniegu i po zawiejach i już niema opadów można zająć się małymi uliczkami tak jest wszędzie w normalnych gminach a nie krytykować że nie zostało zrobione takie są uroki zimy i nie narzekaj spod bloku wyjedziesz uliczka odśnieżona widziałem jak odśnieżał

  • Żeby zajść do archelanu muszę iść do strażackiej i dalej Bielska razem kilometr. Nowo wytyczona droga między sprzedanymi za pół banki działkami ani nie odśnieżona ani równana. Radni nie liczcie więcej na nasze głosy

 21. Widzę że mój komętarz pani radna P. przeczytała ze zakończyła wywalanie śniegu na środek ulicy. Gratuluję. Może wkoncu panie chociaż trochę zmądrzała.

 22. Czy wy tez nie mozecie wejsc na stronę urzedu? Pojawia się komunikat połączenie nie jest prywatne, a zamiast klodki przy adresie jest trójkąt z wykrzyknikiem.

  • Nie, chcę by ktoś komu się płaci wykonywał swoje obowiązki. Drogą od bloków do sklepów nikt nie raczył się zająć do chwili obecnej. A co my w blokach jacyś gorsi?

 23. Do Nazwa
  A właśnie ze pochwalić należy za odsniezanie ulic w Bockach. U mnie wczoraj kilka razy plug jeździł.co prawda dzisiaj nie widziałam ale droga super odsniezona. Nie mylcie drog powiatowych z gminnymi.

 24. Wielkie podziękowania dla trójki młodych ludzi, którzy wczoraj późnym wieczorem odśnieżyli „chodnik” wzdłuż całej ul. Łukaszewicza, parking i przejście wokół kościoła. Co za wspaniała inicjatywa! Brawo!

  • Jechac- jak wszedzie. Włącz jakiekolwiek informacje w tv czy internecie Nie da się być u kazdego w jednym momencie. W mojej wsi rolnicy sami przejechali, odsniezyli, gdy odsniezali wlasne podworka. Korona z głowy nie spadła. Tak wiem, powesz, że nie są od tego. Ale nie mierz ludzi własną miarą 😉

  • Szanować Nazwo, podatki się płaci? Pobory też nie niskie. To się durno nie tłumaczyć jak chłopu mleko skisnie bo mleczarnia nie dojechała to odśnieży.

  • A co ja mam do przetargów? Ktoś bierze za to pieniądze. A jak nie umie zorganizować to znaczy że bierze te pieniądze niesłusznie. Nie dyskutować durno, brać się za robotę.

 25. To się porobiło. Rozumiem że wirus panuje i że do gminy nie można wejść dla interesantów ale żeby wchodzic przez okno ? Nie tak dawno jedna z pracownic właśnie przez okno od strony szkoły właziła do budynku. Wygląda na to że budynek gminy to istna twierdza, taka twierdza sztyfrów . Nawet jedna z radnych rozmawia z wójtową przed gminą a nie w środku jakby czegoś się bały albo miały coś do ukrycia. Inna bulwersująca sprawa do CKT i spotkania uczestników projektu. Obecnie wśród wprowadzonych obostrzeń jest min. zakaz wszelkiego rodzaju aktywności osób powyżej 5 w jednej grupie, wiec różnego rodzaju zebrań, spotkań itp. O co tu właściwie chodzi ? dlaczego łamane są przepisy ? dlaczego narażane są osoby na zakażenia ? I jeszcze dowożone posiłki, czy nie są kolejnym zagrożeniem ? Może któryś z radnych tym ostatnim tematem zajmie się bo na jakiegoś urzędnika to nie ma co liczyć. Włażenie przez okno do pracy to nic innego jak widok komiczny w sam raz dla Barei gdyby żył ,a omawianie spraw poza budynkiem to temat do domysłów.

  • Z tym wchodzeniem przez okno do Urzędu Gminy to już nie cyrk ani kabaret tylko istna paranoja. Budynek zamknięty dla interesantów ale żeby dla pracowników? Ciekawe, że to taka twierdza a może coś mają do ukrycia? Pewnie za parę dni wyjdzie „jakieś szydło z worka”
   Obok w CKT wykluczeni do pory obiadowej kręcą się jak muchy i nie boją się że mogą zarazić, chyba że ich wirus nie trąca.

  • Obiektywny. Więcej sprzętów wynająć??? Żebyście potem mieli o co się czepiać ze skąd pieniądze gmina wzięła na to???? Ludzie zacznijcie wy myśleć co wy piszecie….

 26. A dyr goku toć przecież x innej bajki. W wyborach do sejmiku chyba popierał Igora lukaszuka i resztę. Samo już to pokazuje że na Stacha się pani nasza nie ogląda.

 27. Mam kolegę który w Hajnówce partie nam znaną robił. Już nie robi. Partia o nim zapomniała. W Bielsku też nic nie ma bo ten co robił to się handlem zajął. W brańsku też być miało ale się………
  Więc nie piszcie że caryca jest związana partyjne bo nie jest co widać po działaniach od dawna.

 28. Władza w Bockach nie jest związana ani z PiS ani z Gowinem. Już dawno Pani odeszła od tego zgromadzenia i dlatego też zmieniły się relacje obecnej z byłym. Były przestał dbać o swoich ludzi przestał próbować budować zajął się tylko sobą. Chyba nie ma w powiecie gminy gdzie działa partia byłego.

  • To jest trochę onaczej. Podobnie jak w siatkówce. W pierwszym secie w meczu Jakubowskie kontra Wygonowo prowadziła ta pierwsza wieś że stanowiskiem wójta i sekretarza Wojewódzkiego partii. Druga wieś? Cóż, nic nie warte stanowisko w kulturze. Ale z czasem pani potocznie przez ludzi zwana caryca podpadła. Wygonowo u rosło w siłę. Dwa stołki w województwie dla sióstr. Caryca przeznaczona do odstrzału politycznego. A Jakubowskie? Może kariera asystentki się rozwinie.

 29. Może ktoś orientuje się :czy podpisanie umowy z Wodociągami odbyło się za wiedzą i zgodą Rady ? Bo jeżeli nie ,to radni powinni pochylić się nad tym tematem i sprawdzić czy nie na tam zapisów ze szkodą dla gminy.

  • Jeśli dobrze kojarzę fakty to do przejęcia wodociągów przez Wodociągi Podlaskie zachęcała p.piotrowska i ówczesny radny p.rynans

 30. Zastanawiające jest pompowanie środków których gmina nie ma w stację uzdatniania wody skoro zaopatrzenie w wodę przekazano Wodociągom Podlaskim. Czy nie powinno być normą że to oni powinni ponosić nakłady ? No chyba, że umowa z Wodociągami zawiera niekorzystne zapisy.

 31. Żaden sukces . Właśnie rząd rozdysponiwal 12 mld. zł.z Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach bezzwrotnej pomocy. W większości pieniądze popłynęły na konta miast, gmin i powiatów, które są rządzone przez polityków związanych bezpośrednio lub pośrednio z partią rządzącą. Samorządy kierowane przez włodarzy niezależnych lub działaczy partii opozycyjnych nie dostały ani grosza.

SKOMENTUJ

Prosimy o wpisanie komentarza
Wpisz swoją nazwę