Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. Tak jak w wolnej amerykance – wszystkie chwyty są dozwolone (z wyjątkiem uderzeń i chwytów zagrażających życiu).

1049 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 1. Mamy wójta. Mamy zastępcę. Ba! Mamy sekretarza. I żaden z oficjeli nie był dziś na spotkaniu w UM w Bielsku, by podpisać wspólną strategie rozwoju powiatu.. komedia.

 2. Do P. Wójt oraz Rady Kultury!
  Prószę wyjaśnić na najbliższej sesji jak funkcjonuję Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach? W jakich godzinach jest on otwarty? Dlaczego ciężko kogoś tam zastać? Dlaczego dyrektor w godzinach pracy jest gdzieś indziej i się chwali tym na facebooku? Za co ten człowiek pobiera wynagrodzenie? Na jakiej zasadzie został zatrudniony drugi pracownik GOKU? Na stronie gminy nie było żadnego konkursu? Jednym słowem kpina.

  • Pracują w Bielsku. Boćki wyłącznie zabezpieczenie emerytalne. Swoją drogą bockowianin pracują w sąsiednich gminach. Ale to nie ta opcja.

  • Pani Karolino. Gość z goku doskonale zdaje sobie sprawę, że jest za słupa. Trzyma etat dla kogoś innego. Na przykład pani na Wygonowie na wodzie długo nie pociągnie. Gminą dalej rządzi poprzednik, to on decyduje.

  • Kulturalny. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie szefował jednostce, gdzie wiecznie komuś coś nie pasuje. Jak nie robią-źle, robią-po co to komu (nie raz i nie dwa padało na sesjach takie stwierdzenie). Dlaczego ten a nie inny zatrudniony? Dlaczego,daczego i po co.
   Nerwicy się można nabawić

 3. Dzień dobry. Moi goście z Ukrainy chcieliby wziąć udział w jutrzejszej mszy,jako że jutro u nich obchodzona jest niedziela palmowa. Nie mam kogo zapytać, więc pytam tu: na którą godzine powinienem ich podwieźć do cerkwi? Do Bociek czy do Andryjanek?

 4. Mój komentarz do dzisiejszej nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy:

  Czy w naszej Gminie naprawdę wszystko musi być robione bez wcześniejszego przeanalizowania?

  Super, że Pani Wójt może z uśmiechem przyjąć jednomyślność Rady. Tylko czy po dzisiejszej sesji, którykolwiek Radny otrzymał dawkę informacji, która byłaby wystarczająca, żeby podjąć świadomą i przemyślaną decyzję? Moim zdaniem nie.

  Nie wiem czy wejście naszej Gminy do tej spółki okaże się sukcesem czy klęską – ale ja jako mieszkaniec mam prawo tego nie wiedzieć. Pani Wójt powinna natomiast być trochę bardziej pewna… skoro dzisiaj kilka razy mówiła, że NA TEN MOMENT Gmina ma nie ponosić kosztów, to nie ma pewności, że w przyszłości Gmina nie zostanie takimi kosztami obarczona.

  Pani Wójt nawet nie wie czy ktokolwiek w naszej Gminie będzie zainteresowany takim budownictwem społecznym. Skoro – jak sama dzisiaj wspominała – odbyło się już kilka spotkań z włodarzami innych gmin, to chyba był czas, żeby przygotować rzetelną analizę? Zweryfikować zapotrzebowanie na takie inwestycje? W żadnym dokumencie strategicznym Gminy nie znajdziecie raczej o tym wzmianki. W 2023 roku kończy się Strategia Gminy – może warto byłoby już teraz zrobić diagnozę stanu obecnego, z którego wynikłoby czy takie inwestycje będą potrzebne?!

  Ciekawe jest też to, że do Spółki mają przystąpić głównie gminy miejskie – może u nich ktoś to przeanalizował i jest im to potrzebne. Gmina Boćki jest na tyle mała, że przy obecnej demografii i trendach dotyczących wyludniania się obszarów wiejskich planowanie budownictwa społecznego wydaje się dziwne…

  • Dodatkowo istotny czynnik to zaangażowanie pracowników Gminy – Pani Wójt będzie miała wytłumaczenie jak ktoś ją zapyta co robi – spotyka się z innymi Wójtami i Burmistrzami w sprawie Spółki, z której dla Bociek nic nie wyniknie. Ale przecież dodatkowe zadania dostaną pracownicy Urzędu. Przygotować dokumenty, sprawdzić dokumenty itp. Może lepiej, żeby ten czas był poświęcany na bieżące sprawy Gminy 🙂

  • Pokuszę się o opinię, że z tym projektem to jak z tymi „na górze”. 1000 mieszkań, mieszkanie+, jakieś śmigłowce robione w polskich fabrykach, o maseczkach też od polskich fabryk. Podejrzewam, że nic z tego nie wyniknie. Albo naprawdę rozmemła się w czasie i zostanie tylko „coś kiedyś tam było, się planowało”

 5. Myślicie, że serio znajdą się chętni do skorzystania z mieszkań w ramach społecznych inwestycji mieszkaniowych? Bo żeby to ruszyło, trzeba właśnie chętnych. Zapraszam do dyskusji, bo jest o czym

 6. Mam pewne pytanie. Jak się jedzie z Bociek do Bielska, to po lewej stronie mijamy Dziecinne. Jedziemy dalej i po prawej stronie mamy Kolonia Boćki. Od kiedy tam jest Kolonia Boćki ? Czy to nie była Pasieka albo Ostasze ? Do Bociek kawał drogi. Przecież do dziecinnego 500m a do Pasieki 1000m. Dziwne trochę.

 7. czy ta pani radna jest madra co snieg wyzuca na droge pani krysiu my sasiedzi widzimy co pani robi osy moze pani ganjac na sesji jak panja atakuja ale sniek wywalac na droge gdzie jest odsniezona to nie ladnie a pani tak sie szczyci ze jest pani taka wielka radna

 8. rynas naprawde jest wykfalfikowany umie wzrokowo naniesc spadek jaki ma byc na drodze a teraz wzrokowo miezy predkosc jezdzacych samochodow powinien isc do policji tanszy koszt i gmina by nie musiala dokladac do plici z budrzetu

  • Sam gamoniu kup, jak nie masz nic do powiedzenia to ryj w kubeł. Gość kilka lat na każdej sesji w tym samym ubraniu. Za dziada chce robić?

  • Ludzie. Swetr to symbol nijakości Pana radnego i jego towarzyszki obok. Tak na prawdę nic nie wnoszą pozytywnego. Destrukcja w ich wykonaniu pokazuje brak jakichkolwiek rozwiązań dla otoczenia.

 9. Do Sejmu startować? Skąd od holowni czy z PSL? Kogo wykiwał to wykiwał teraz został sam.
  A miał tyle za sobą i ludzi i zwierzchników.
  To już jest koniec i nie ma już nic.

 10. A jak myślicie jak nasz puszysty daje sobie radę z tym że już nic w polityce nie znaczy?
  Mało znaczył w krajowej trochę w wojewódzkiej a dziś gdzie?
  Gdzie może wrócić? I co umie robić? No i z kim jeszcze?

 11. Witam!
  W radiu Pani Wójt poinformowała, że jest gotowa przyjąć uchodźców z Ukrainy ponieważ ma do dyspozycji dwie szkoły w Andryjankach i Boćkach.
  Rządzący – szkoły to miejsce nauki naszych dzieci, proszę nie wysyłajcie ich na zdalne nauczanie. Należy pomagać uchodźcom ale mamy do dyspozycji Strażnicę, starą plebanię, ośrodek przy plebanii „Antonianum”, bardzo wiele pustych domów niezamieszkałych, agroturystyka i wiele innych miejsc. Trzeba trochę pomyśleć i już rozpocząć rozmowy i działania z tym związane. Radni, proszę wreszcie zacznijcie myśleć i działać a nie iść po najprostszej linii i wszystko przyjmować w czambuł.
  Ps. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych to – 1 marca.
  Cześć i chwała Bohaterom!

  • To już są didaskalia. Ważne że jest chęć pomocy i to się teraz liczy. Nie ma co szukać problemów na siłę

  • Tak myślę. Uważasz edukację za temat poboczny? Wpakować ludzi do szkół. Czy naszej pani wójt popieprzyło się we łbie.Zajmuje się wyłącznie nie swoimi sprawami. Stara plebania gnije, przed laty przerobiono oborę na pomieszczenia mieszkalne. Czas się tym zająć.

 12. Przykładów jest wiele, samych podatkowych ponad 50+, a ci co składają ręce do nieba najwięcej krzyczą, z zazdrości, zasad wyssanych z czasów PRL i z przekonań że tak trzeba że jak to możliwe że ktoś coś ma… ukradł, zachachmęcił czy co… chyba bo jak inaczej (przykład pięknego budynku niedawno wybudowanego w centrum) a socjalizm panoszy się ogromnie w kuluarach, rozdają na lewo i prawo zabierają tym co doszli do czegoś i maja sporo, pracują dużo, bardzo dużo, więcej jak inni i zarabiają pieniądze – za to kara jest taka albo płać albo nic nie rób jak cisi, którzy mają za free kilkaset złotych tylko dlatego, że lewusom nie chce się im pracować bo lepiej czekać aż ktoś da..
  Przykładów zbliżania się do socjalizmu jest wiele, przykładów dla rozdawania swoim również, a rozliczeń zero… respiratory, maseczki, zamówienia wojskowe, nagrody dla Ojca, dotacje dla fundacji różnych niewiadomego pochodzenia, gdzie maja tam brudne łapska obecni występujący w jednej słusznej TV

  • No tak to jest jak dostało się worek PININDZY nieswoich, rozdaje się na lewo i prawo, a jak brakuje pod płaszczykiem dobrych zmian zabiera się innym, dużo rozdaje i wiele obiecuje a nierobom to na rękę.
   Poza tym jest takie powiedzenie że „im większy złodziej tym bliżej ołtarza siada”.

  • FAN – Kiedyś było podobnie z ORMOWCAMI i poniektórymi Milicjantami, co teraz latają pod ołtarz i w każdej procesji ale zapomniał kib był i jak było kiedyś bo przecież KSIUNDZ WYBACZY za drewnianymi kratkami albo śiwicke postawi na ołtarzyku za zyla…
   Wiele zazdrości, chamstwa i zawiści w tych co tak krzyczą o jednej słusznej prawdzie tylko sami musza wkładać rękawiczki żeby nie było widać włosów pomiędzy palcami i kłamliwego syfu za paznokciami.

  • To że pod ołtarz lezą to jesna sprawa. Druga że za pół darmo przejęli majątek. I tera doją. Chleb za 3,30 waży 500 gram. Kiedyś ważył kilogram. Na stronie ipnmozna znaleźć zakładkę, wszyscy bockowscy ormowcy tam są wymienieni z nazwiska i imienia. A dzień dzisiejszy? Pani która była i do tańca i do różanca. Teraz jest d tylko od tego drugiego. A wiśniowy wóz na warszawskiej rejestracji godzinami stoi pod gminą

  • zniesmaczony nie wiesz ze najwieksza kiedys kur***wa teraz chce blizej nieba? Wiekszosc tych co glosowali na jedyna sluszna partie ktora najwiecej kradnie, zabiera i rozdaje ma tak w genach jak i ich wyborcy, ktorzy wszystkich nazywaja zlodziejami a sami najwiecej kradli kiedys i teraz. Oni wipili to z mlekiem PRL’u , ogladaja jedna sluszna TV i sluchaja jedynej slusznej stacji, a wszyscy u nich to zydzi, pedaly i krwiopijcy.
   Najsmieszniejsze jest to ze oni swoja miara probuja wszystkich mierzyc udajac ze sa najlepsi i najblizej BOGA

 13. A tak na marginesie… ktoś sobie podnosi „wzajemnie” z taką łatwością z „CUDZEJ ” kieszeni… i wydaje kasę na inwestycje, które nie mają przełożenia w zapotrzebowaniu chyba tylko po to by się wykazać, pokazać że da się, bo co … swoich pieniędzy nie wydaje tylko „NASZE” to jak za komuny, nasze czyli można brać, wydawać bez opamiętania.

 14. Czy ktoś interesował się przetargiem na wywóz odpadów i podpowie co może w przyszłości oznaczać zapis, że Wykonawca nie będzie przedkładał zamawiającemu comiesięcznych raportów, za to przedłoży listy wywozowe z oznaczeniem rodzaju i ilości odpadów w danym miesiącu przez właścicieli nieruchomości? Po polsku: Z imienia i nazwiska kto ile wystawił Śmieci

  • Rozmawiałeś z pracownikiem na śmieciarce? Myślisz że człowiek z marnym wynagrodzeniem będzie sprawdzał twoje śmieci?

  • Rewers ale to oni wyszli z taka propozycją. Więc może mieć odgórny przykaz. Nie chodzi o sprawdzanie co masz w koszu tylko ile. Podam przykład na swojej wsi. Ja wystawiam kosz, a są sąsiedzi co wystawią kosz plus 2-3 worki po nawozach zapakowane po korek. O to się rozchodzi.

 15. Gmina orła uczciwie poinformowała mieszkancow na co przeznaczyła 50 tys od marszałka. I to na konkrety, a nie balety.Ciekawe czy u nas też otwarcie pokażą na co poszła kasa.

 16. Wszyscy dostali podwyżki. Czy ktoś wziął się za zaniki napięcia w Boćkach i okolicznych miejscowościach ? Czy to w ogóle obchodzi naszych włodarzy ? W wigilię nawet był problem z prądem, a jeszcze nie było dużych opadów śniegu. Czy będzie powtórka z poprzedniej zimy ? Myślę, że tak. Proponuję mieszkańcom(szczególnie rolnikom) już pomyśleć o zakupie agregatu prądotwórczego, gdyż będzie problem. Ciągle ten sam.
  Z gratulacjami dla szanownej Rady Gminy z Panią wójt na czele za świetną pracę. Można na Was liczyć…

  • To samo pomyślałam. Ledwie parę stopni mrozu, wiatru nie było, śniegu obfitego też, a stres z powodu braku prądu +100, bo akurat czas udoju.
   Prawdę piszą o blackoucie, więc czas się brać za przygotowania.

 17. Grześ, jak by było ormo to już dawno byś dostał pałami. Tu chodzi o zdrowie ludzi ale ty tego zdrowia nie szanujesz. Jak spojrzysz rodziną tym którzy się zaraził i zmarli. Trochę oleju w głowie i szacunku dla innych ale od kogo go wymagać. 🙁

  • Ormowcy to tchurze donoszący na swoich sąsiadów. Też taki jesteś. Co cię obchodzą kolędnicy, młodzi ludzie kultywujący tradycję. Nie chcesz nie przyjmuj ale zamknij łeb

 18. Pegeerowiec po co dajesz pole do popisu popaprańcom. Ta pani i jej kundelki są tylko od szczękania. Idź do gminy.

  • No to pani przy następnych wyborach dostanie kopa. Widać że nie ma nic do gadania. Może tylko klakierow napuścić. Iść po zakupy dookoła. Pewnie ze można a że ma się problemy komunikacyjne. Jak widać tego lewackie go towarzystwa wzajemnej adoracji to nie interesuje. Dookoła to sami zap… cie

 19. Z tego co czytałem to hyzy ruj był akurat przez nachlany. Aaaa jesteś z tych co z karabinem bez zamka zorganizować grupa po miejscowości chodzili

  • o którą stronę ci chodzi? o tę która spała do południa (jak twoj wódz Kaczyński) czy tę która aktywnie działała (prokurator Piotrowicz)?

  • Z tego co czytałem to hyzy ruj był akurat przez nachlany. Aaaa jesteś z tych co z karabinem bez zamka zorganizować grupa po miejscowości chodzili

 20. A ja z innej beczki. Cała gmina cieszy się że syn tej ziemi został przywrócony na należne mu stanowisko wicemarszałka. Drogi Panie Stanisławie działaj. Bocki liczą na Ciebie.

 21. A ja z innej beczki. Cała gmina cieszy się że syn tej ziemi został przywrócony na należne mu stanowisko wicemarszałka. Drogi Panie Stanisławie działaj.