Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. 

282 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. Na stronie Gminy Boćki widziałam ostatnio „Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracy” (pracownik socjalny). W jaki sposób gmina prowadzi rekrutacje? Czy ogłoszenia o wszystkich wakatach są podawane do publicznej wiadomości? Czy są one prowadzone obiektywnie i wybierani są najlepsi kandydaci? Czy kluczem są znajomości i nepotyzm?

  • Tak. W biuletynie informacji publicznej jest zakladka oferty pracy. Wymagania są jasne i czytelne,podane do publicznej wiadomości.

 2. 11 tys. zł przeznaczono na karę do WIOŚ za nieosiągnięcie w 2021 r. wymaganego poziomu recyklingu odpadów.

  Gratulacje! 🥳

   • Bolec z tym sortowaniem to naprawdę zabawne. U mnie co miesiąc jest jeden kosz pełen zmieszanych i drugi pełen surowców wtórnych. Czyli objętościowo oddaję 50% śmieci zmieszanych i 50% surowców 🙂 I w czym problem ? Problem w tym, że śmieci zmieszane są ciężkie a plastiki lekkie. Musiałbym trzy kosze plastików oddać na jeden kosz zmieszanych żeby waga zmieszanych i plastików była taka sama. Czy właściwym jest porównywanie ilości wytworzonych odpadów wagowo czy objętościowo ? Druga kwestia. Mieszkańcy sortują jak sortują, ale od mieszkańców odbiera śmieci PUK Hajnówka, który również sortuje nasze śmieci zmieszane. Czy to co oni posortują na różne frakcje jest uwzględniane ? Nikt w gminie nie ma pojęcia. Skoro sortują na swoich liniach sortowniczych, to powinno być to również uwzględniane. Bo przecież to nasze śmieci. Czy ktoś to bierze pod uwagę ? Nikt nie ma pojęcia w gminie czy to jest brane pod uwagę. A więc wiadomo, że nic nie wiadomo i płacimy karę nie wiadomo za co. A na jakiej podstawie nas ukarano ? Na podstawie dokumentów, które gmina przekazała. Skoro w gminie nikt nic nie wie i nic nie rozumie, to czy przekazane informacje zawarte w dokumentach były coś warte ? Dom wariatów w UG a upominają ludzi, że źle sortują i straszą, że będą kary za złe sortowanie.

 3. Bardzo mnie ciekawi dlaczego Pani Przewodnicząca nie chciała omówić na sesji Rady Gminy kwestię podjęcia uchwały w sprawie reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska poniosła z powodu napaści Niemiec oraz późniejszej okupacji na terenie gminy Boćki. Stwierdziła tylko, że kwestia ta była omawiana na komisjach, a sam tytuł uchwały mówi wszystko – no trochę się z tym nie zgodzę. Tak naprawdę nic nie mówi. Czy nasza Gmina będzie domagać się od rządu Niemiec wypłatę reparacji? Kto ma komu te odszkodowania i zadośćuczynienia świadczyć? O jakich kwotach mówimy? Bez konkretów to równie dobrze może być głosowanie nad uchwałą, która nic nie wnosi i tylko ładnie brzmi na nagraniach z obrad Rady Gminy.

 4. Powiedźcie kiedy nasz wielki gospodarz jest prawdziwy. Na rezurekcje gdy w procesji niesie figurę Jezusa czy teraz gdy na Zaduszki wystawia przed biurem dynie?

 5. Czy stworzył czy nie to niema znaczenia.Wazne jest że jeśli coś się krytykuje należy wykazać się inicjatywą i pokazać jak być powinno

  • Większość artykułów zamieszczanych na tej stronie ogranicza się do informacji o sesjach. Z kolei w dniu sesji i po jej zakończeniu strona ożywa w postaci licznych komentarzy przybierających często postać jatki. Krótko mówiąc ta strona żyje tylko sesjami. Skoro prowadzi się taki portal, warto byłoby podjąć trochę wysiłku i pokazać czym żyje gmina a tematów jest sporo. No ale do tego trzeba mieć jako takie przygotowanie dziennikarskie. Skoro go brak no to mamy co mamy.

 6. Nasz Urząd Gminy jest inny niż pozostałe w kraju. Tu można o wiele więcej: fryzjer, balety w godzinach pracy, zakupy, długa nieobecność przez kilka dni a później podpisana lista obecności. To niestety staje się normalnością. Jest powiedzenie „jaki pan taki kram”.

 7. I na koniec sesji kwestia wynagrodzenia Pani Wójt i idealny przykład jak Pani Wójt manipuluje danymi i przedstawia informacje w sposób dla siebie jak najbardziej korzystny.
  „Nie mogę sobie pozwolić na to, że Państwo opowiadacie ludziom jakie wynagrodzenie Wójt ma i operujecie kwotami, które nie mają żadnego odzwierciedlenia. Jeżeli jest potrzeba to ja za chwilę wyciąg poproszę, żeby został wyświetlony. Przelew przychodzący, systematyczna wpłata, wynagrodzenie za miesiąc 8 986 zł. Proszę nie opowiadać ludziom o jakim wynagrodzeniu Państwo mówicie, nie wiem”. I szybka weryfikacja. W jednym z artykułów na stronie bielsk.eu znalazłem zapis „Po podwyżkach wynagrodzenie zasadnicze wójt wynosi 9225 zł, dodatek funkcyjny: 2835 zł, dodatek specjalny 3 618 zł i dodatek stażowy zgodnie z okresem zatrudnienia. Łącznie 15 678 zł plus dodatek stażowy (razem niespełna 17 tys. zł). Według kalkulatorów wynagrodzenia 17 tys brutto to niespełna 12 tys. zł netto. Więc jakim cudem Pani Wójt mogła dostać mniej niż 9000 na rękę? Takim, że na koniec roku jej wynagrodzenie weszło już w II próg podatkowy i dopiero na koniec roku dostaje mniejsze wynagrodzenie. Jednak przez cały rok dostaje pensje dużo wyższą. To jest właśnie poziom przedstawiania faktów – tylko tych, które są wygodne. Bo lepiej powiedzieć, że wpłynęło wynagrodzenie 8600 niż powiedzieć, że średnie wynagrodzenie na rękę w skali roku to około 11 tysięcy.

   • On nie skonczy… bedzie drązył jak temat placu zabaw 😉 Kurcze, mówi, że czasu nie ma dla siebie, wiadomo dlaczego. Epopeje na forum wypisuje to i czasu brak.

    • Uwielbiam komentarze, które całkowicie nic nie wnoszą, a tylko mówią sporo o ich autorze. Tak tylko podpowiem – przy komentarzach jest data i godzina. Rozgarnięta osoba szybko by sprawdziła, że większość komentarzy przy moim nicku pokrywa się z czasem ostatniej sesji, więc nie powinno się łączyć mojej osoby z osobą radnego Króla 🙂

 8. Pani Wójt na przytyk byłego radnego, że na terenie Gminy pracownicy urządzają sobie libacje, na którym podczas imprez pity jest alkohol mówi tylko, że to normalne, że pracownicy urządzają na terenie Gminy imprezy z okazji pępkowego czy odejścia na emeryturę. Naprawdę dożyliśmy czasów, że pracodawca urzędu publicznego nie ma nic przeciwnego, że jego pracownicy piją alkohol na terenie Gminy. Dodatkowo Pani Wójt potwierdza, że w czasie pracy urzędu zdarzyło jej się pójść do fryzjera, bo „jej się w poniedziałek włos nie chciał ułożyć, a miała potem spotkanie”. Przed wiosennymi wyborami pamiętajcie proszę, że według Pani Wójt to nie jest nic dziwnego, że idzie do fryzjera w godzinach pracy urzędu.

  • w sumie doprecyzuję – nie na terenie Gminy, tylko na terenie Urzędu Gminy. Budynku publicznego. Jeżeli impreza odbyła się w godzinach pracy urzędu to powinny lecieć dyscyplinarki i sama Pani Wójt powinna pomyśleć o odejściu z piastowanego stanowiska.

  • Były radny doprecyzował, że impreza z alkoholem obywała się w czasie godzin pracy urzędu. W 2015 roku był podobny przypadek i pracownicy jednego z zakładów pracy zostali zwolnieni dyscyplinarnie. Wygrali jednak sprawę w Sądzie Najwyższym i zostali przywróceni na stanowiska, ale tylko dlatego, że impreza odbywała się po godzinach pracy. Skoro w urzędzie gminy Boćki alkohol jest pity w trakcie pracy, to nie tyle dobiliśmy do dna, a przebiliśmy je i zmierzamy tylko w jednym kierunku.

   • Byłeś? Widziałeś? Sam rynans mówi że alkohol stal na stole. Pił ktoś? WIDZIAŁEŚ? Prawie każdy dojeżdża samochodem. Trzeba być zdrowo stukniętym by pić i jechac

    • a spoko, nie mam nagrania jak ktoś pije alkohol to nie ma żadnego problemu. Wszystko w naszej Gminie działa jak należy i nie ma co pisać o tym na forum publicznym 😀

 9. Rekultywacja wysypiska- Pani Wójt pytana przez radnego co będzie przywożone przez firmę zarządzającą wysypiskiem i odpowiedzialna za jego rekultywację na ten teren. Mówi tylko, że będzie wszystko zgodnie z instrukcją. Były radny ostrzega, że firma, która ma wykonać niniejsze prace może zwieźć tam śmieci, których nie są w stanie przetworzyć i sprzedać i śmieci te raczej nie będą wpływać korzystnie na odczucia zapachowe mieszkańców. Dodatkowo sama kwestia informowania radnych w tym wypadku jest ciekawa. Na żadnej sesji nie była poruszana kwestia przekazania terenu wysypiska zewnętrznej firmie. Pani Wójt nie udziela konkretnej odpowiedzi, ale mówi tylko, że kwestia była wielokrotnie dyskutowana. Były radny, który jest obecny również na komisjach twierdzi, że na komisjach też nie było o tym ani słowa. Jak widać więc niektóre tematy nie są wygodne dla Władzy i nie mają być zbytnio głośno omawiane.

  • Pokłosie budowy nowej gminy. Szczatki ludzkie wywiezione do dołu. Deszcz wypłukał i afera gotowa. Zamiociono szybciutko, niepokornych ucioszono. Kto był inwestorem?

    • To był cmentarz katolicki. Prawosławni w tym czasie myślę że do roku 1807 gdy zlikwidowano cmentarz w Boćkach nie mieli swojej świątyni i cmentarza. Budując gminę prościej było po cichu wywieźć szczatki do jamy. Konserwator zabytków wstrzymałby budowę.

 10. W sumie człek przez tyle lat stara się o rozwój gminy. Należy się mu odrobina szacunku. Gok, gmina, szkoła, świetlicę, drogi to za jego kadencji.

 11. Podstawą oceny każdego decydenta ( włodarza, wójta, burmistrza, starosty itp) jest liczba miejsc pracy stworzona w danej jednostce terytorialnej. W boćkowskiej gminie to tylko pustostany. Młodzi wyjechali, bo nie było miejsc pracy. A to co dokonał Derehajło to i każdy inny by to zrobił, wynika to z funkcji. Zawsze dbał o swoje interesy i dzielił ludzi, jak wspomniał przedmówca, stara komunistyczna szkoła.
  Mego głosu nie otrzyma.

  • A łącznik boćki-starowieś do wiercienia to zrobią?? Coś im się dłuży i dłuży. Latem miała być pierwsza warstwa..
   Leciałem trasą Olszewo truski. Lux. A rowy pokopane solidne, przepusty ogromne,krowa by przeszła na spokojnie 😄

 12. Jedno co zrobił to skłócił całą Gminę , co przynosiło mu sukces . To była szkoła komunistyczna – nastawić jednych na drugich i osiąga się tym sukces ! Wszyscy gonią go , bo nie szanuje ludzi , tylko pcha się na tapetę . Dajcie spokój z tym czymś i się obudźcie !