Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. Tak jak w wolnej amerykance – wszystkie chwyty są dozwolone (z wyjątkiem uderzeń i chwytów zagrażających życiu).

400 KOMENTARZE

  • O ten koszyczek się rozchodzi? Dobrze że nie idziemy drogą starosty powiatu wys-maz gdzie chciał oznaczać domy zarażonych bo by stodoły płonęły, a w okna kamienie leciały.

  • Nie tylko w Boćkach, na całej wschodniej ścianie. Trzy auta z Gminy dostarczały „jajeczko”.

  • Nie jajeczko i nie Mikołaje. Gmina od marszałka otrzymała 500 paczek świątecznych. Ktoś musiał to rozwieść.

  • A na święta katolickie to paczek nie było? To jakiś podział religijny?
   Może to akcja polityczna? 500 rodzin, które otrzymały dary, to przyszły pewny elektorat wyborczy. Pytanie tylko kogo? Pani wójt, pana sekretarza, a może marszałka z Pasieki?
   Wszystkim wyznawcom prawosławia życzę Wesołych Świąt!

  • Zazdrość was zżera za te kółko kiełbasy i jajko?? Polecam poczytać o koszyczku wielkanocnym 2020 sygnowany fundacją Hagia Marina

  • Martyno.. ale to inny koszyczek. A Marszałek? Hojny oczywiście jak zwykle a cudze. 500 głosów to on na wschodzie nie dostał bo „hałasuj swój a swojego” obowiązuje. A o nie jest swój. No jego prapradziadek co to gumnowym w Krasnowski byl to tak.

  • W sprawie „koszyczka”!
   To nie koszyczek a paczuszka. Zawartość licha wręcz żenująca: 2 jajeczka, pół kromki chleba, kawałeczek babki, 8 cm kiełbaski i podlaska sól ziołowa (www.) zapakowana w plastyk. Nie było nas w domu jak dostarczono paczuszkę i odebrała to mama. Po powrocie do domu myślałam, że to z gminy maseczki przywieźli, ale cóż niespodzianka. Nasuwa się pytanie: Jaki cel przyświecał tym, którzy to zorganizowali. Nie lepiej było dać naprawdę potrzebującym lub u nas w Nurcu do Domu Pomocy. Nie szkoda wyrzucanych w błoto pieniędzy? Tak to poszło na zmarnowanie, bo nikt tego daru do ust nie weźmie. Dla nas taki prezent to obraza.

  • Bo najlepiej jakby dali walizkę żarcia. To miała być SYMBOLICZNA święconka. Gratuluję bogactwa w portfelu i pokazania jacy państwo jesteście pełni pychy. „Do ust nikt nie weźmie”. I stwierdzenie, że pójdzie na zmarnowanie świadczy o państwa lekkim podejściu do tematu wszechobecnego marnowania żywności. Było oddać sąsiadowi, komuś uboższemu. Szok.

  • Dla zainteresowanych jak i hejtujących:Akcja „Koszyczek Wielkanocny 2020″ ma na celu dostarczenie w okresie Wielkanocy (rzymskokatolickiej i prawosławnej) tradycyjnych święconek do osób najbardziej dotkniętych obecną sytuacją epidemiczną w kraju- hospitalizowanych w szpitalnych oddziałach zakaźnych i dziecięcych oddziałach onkologicznych, seniorów, osób samotnych i zagrożonych wykluczeniem. Kosze wielkanocne zostaną przekazane także personelowi medycznemu jako wyraz naszej wdzięczności za troskę o nasze bezpieczeństwo.
   Akcją zostanie objęte województwo podlaskie oraz wschodnie powiaty województwa mazowieckiego.

   Więcej informacji na:
   http://www.koszyczek2020.pl

 1. Czy wie może ktoś z kim się skontaktować, żeby zapisać się do partii Kaczyńskiego? Bardzo chciałbym się do niej zapisać, bo będąc członkiem pis-u moglbym od jutra legalnie chodzić wszędzie bez tej maseczki na twarzy. Prosta sprawa, tym co przy korycie wolno więcej niż pozostałym. Pozdrawiam.

  • Nie wiem czy to już gowinowanie. Sprzedano kwores za grube pieniądze. Nowi właściciele zadbali o swoje place. Fajnie. No a gmina że swoją częścią będącą drogą dojazdową do bloków? Wstyd. Pani Krystyno prosimy poruszyć to na sesji.

  • Szyją choć nie wiem czy powinny. Dziś za darmo nawet w ryja nie dają. A tak z drugiej strony. Minister premier ten co wspaniałe zadbane Boćki widział dostał muchow w nosie i się obraził. Może tak odprawę na maseczki?

  • Ale jak ktoś w życiu nie szył na maszynie to więcej czasu straci na naukę niż na uszycie maseczki

  • Przecież to wszystko artyści. Przez dwa tygodnie nicnierobienia mogli się nauczyć. A o to znaczy „Wesołego Alleluja”. Tak na przystanku wisi.

 2. Co sądzicie o nadchodzących wyborach prezydenckich w obliczu epidemii? Wszystko wskazuje, że się odbędą. Kto się orientuje, ten wie kiedy najwięcej ludzi głosuje, a no po mszy! Skoro dziś kościoły puste to do czasu wyborów znów się zapełnią i ludzie hurtem pójdą do urn. Gdzie szacunek dla ludzkiego zdrowia? Dla zdrowia głosujących, ale przede wszystkim dla komisji. Jeśli będą wpuszczać to po kilka osób (tak sądzę) A reszta będzie stać jeden drugiemu na plecach i chuchać, cmokać i kichać. Szok i niedowierzanie -.-

  • Ja chodzę na każde wybory, ale na te nie pójdę… o ile się w ogóle się odbędą. Ani moja rodzina. Wątpię też, by ktoś o zdrowych zmysłach zgłosił się do pracy w komisji za tych parę groszy i narażał siebie, a potem swoją rodzinę. To nie jest ten czas!

  • Nie będzie żadnych wyborów, a to co teraz widzimy to żałosny teatrzyk pisu. Chociaż pewnie znaleźliby się tacy wyznawcy którzy poszliby zaglosować na pis nawet jeśli Ruscy zrzuciliby napalm

  • Boicie się o własne zdrowie skoro w bielsku, można rzec tuż za progiem, jest chory? A rodzina powiązana z wydziałem komunikacji starostwa i szpitalem.

 3. Chciałem powiedzieć i bardzo podziękować radnemu Piotrowi za zorganizowanie ludzi do tak pięknej inicjatywy którą było uporządkowanie drogi Jakubowskie Skalimowo .To jest właśnie przykład że jeśli się chce to można a co do reszty radnych to brak słów że rusza się społecznie do prac porządkowych naszej gminy wstyd to jest chore że jedyne co udaje się radnym to klutnie między sobą

  • W „Akcji sprzątania świata” zawsze brała udział młodzież szkolna, która sprzątała to, co głównie „śmieciarze” -dorośli mieszkańcy zostawiali w okolicznych rowach, lasach. Nikt nikogo przy sprzątaniu nie obrażał. A tu „Klonik” takim jadem jedzie. Chcesz się pochwalić to ok, ale jaki jest główny cel tego wpisu? Może w innych rejonach gminy jest czysto, bo mieszkańcy zawsze dbali o otoczenie najbliższej okolicy. Czystość i porządek jest jak oczywista oczywistość, a nie w przypadku ….. coś od wielkiego grzmotu. Zostawiam pod rozwagę.
   Ps. „Poznać pana po cholewkach”.

  • Cel jest taki że będzie czym pochwalić się na sesji. Z tej drogi korzystają głównie miejscowi , czasami przejezdni. Skoro nabrudziło się, to trzeba posprzątać i po sprawie.

  • 🙂 to do opisu pokaż mi te czyste miejsca w w gminie co to niby mieszkańcy dbali i niema śmieci bo sam jestem ciekaw gdzie takie miejsca są chyba że zostały już posprzantane przez pracowników gminy i więźniów a cel jest taki by ludzie widzieli na kogo się głosuje czy coś ten radny czy sołtys działa drugim razem może takich już nie wybiorą co na sesji tylko stołek grzeje

  • Niech ta osoba która pisze że dzieci kiedyś sprzątały niech bierze się za te dzieci co tak sprzątały i zrobi chęć do posprzątania tych rowów i lasu a nie pisze że klinik jadem szczuje bo może bez tego jadu nic by nikt nie robił w sprawie porządków na gminnych drogach

  • A ja cieszę się, że mamy taką panią Dorotę. Dba o nas wszystkich i nasze sprawy. Jeszcze żeby z Krzysiem porozmawiała?

  • Za czystość w naszej gminie odpowiada wójt i pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie czystości (jeżeli tacy są). O tym czy są i czy jest potrzeba zatrudnienia takich osób decyduje wójt. Koniec korpka. Jak ktoś chce wyręczać gminę i bawić się w śmieciarza to jego prywatna sprawa. Ja bym nikogo nie nakłaniał do sprzątania śmieci wiedząc ile to niesie zagrożeń dla zdrowia i życia ludzi. Jeśli ktoś wyrzuci jakieś toksyczne świństwo do rowu i sprzątając to świństwo ktoś zatruje się i umrze, to rozumiem, że osoba, która nakłoniła do sprzątania, weźmie na siebie na siebie pełną odpowiedzialność za śmierć tej osoby z wypłatą odszkodowania rodzinie włącznie. Albo jeśli ktoś zostanie śmiertelnie potrącony przez samochód sprzątając pobocze drogi to organizator sprzątania pójdzie siedzieć, bez żadnego sprzeciwu. Sprzątaniem powinny zajmować się osoby odpowiednio do tego przeszkolone, wyposażone w odpowiednią odzież ochronną i odpowiedni sprzęt. teren powinien być odpowiednio zabezpieczony – oznakowany. Czasy komuny skończyły się, ale widzę, że niektórzy mentalnie są dalej w komunie.

 4. Ktoś może wytłumaczyć skąd zmiana terminu wieczoru kolęd? W sensie dlaczego przełożony został z soboty na piątek? I czy dalo to korzystny efekt,bo chyba nie, widząc „tłumy” wczoraj

 5. Marszałek Artur Kosicki przyznaje, że teledysk kosztował 55 tys. zł brutto. Przeprasza też mieszkańców Podlaskiego.
  – Za to, że w tak niedobry sposób województwo jest promowane – mówi Artur Kosicki

  Potwierdza, że departament, który zlecił antypromocję nadzorował jego zastępca wicemarszałek Stanisław Derehajło. I że o teledysku dowiedział się w momencie, gdy została zawarta umowa i ustalane jej warunki realizacji.

 6. Pani wójt boćkowska odmówiła udziału w spotkaniu samorządowców podlaskich z prezydentem Polski Panem Andrzejem Dudą.
  Stawiam publicznie pytanie:
  Jakimi kryteriami i racjami, wartościami czy ideologią, Pani wójt się kierowała podejmując taką decyzję?
  Kto pomógł podjąć taką decyzję, aż nie chce mi się wierzyć, że sama?
  Może, jest reprezentantką „specjalnej kasty”?

  …………………………………………………………….?????

 7. Na porannym jest ciekawy artykuł o filmie promującym podlasie.
  Czytamy tam: „Marszałek przeprasza za Lorda Kruszwila

  Marszałek Artur Kosicki przyznaje, że teledysk kosztował 55 tys. zł brutto. Przeprasza też mieszkańców Podlaskiego.
  – Za to, że w tak niedobry sposób województwo jest promowane – mówi Artur Kosicki
  Potwierdza, że departament, który zlecił antypromocję nadzorował jego zastępca wicemarszałek Stanisław Derehajło.”
  pogratulować tylko panie Derehajło ! brawo !

 8. Jeśli chodzi o wizerunek świąteczny bociek to oczywiscie rani powinni tez poczuc jakąś wole i zrobic jakiś gest na wizerunek swojego regionu przecież czy kasiora jest najwazniejsza czy moze tradycja świąteczna ,kazdy robi jak uwaza .Teraz widać jak kto się angazuje ani mru mru czy np. to piekne rondo nie mogło wyglądać świątecznie .

  • W takich celach radny powinien mieć dobrą inicjatywę żeby takie cele wspierać i pomagać w danym rejonie by jego rejon był ślicznie ozdobiony jak za dawnych lat poprostu ludzie wybrali takich radnych co mają to głęboko gdzieś

  • Inicjatywa RADNYCH? Tak więc za ciemny park przed gminą winimy p. Krystynę i p. Adama, a za ciemności świąteczne po drugiej stronie szosy p. Katarzynę

  • Wy naprawdę nie rozumiecie jak działa samorząd. To nie radny czy radna ma stroić swoje sołectwo. To nie radny czy radna ma sprzątać swoje sołectwo. Od tego jest Urząd Gminy, Wójt zarządzający UG, podległe wójtowi jednostki organizacyjne i pracownicy poszczególnych jednostek – działów. Jeśli gmina jest dobrze zarządzana, to są w niej zatrudnieni pracownicy odpowiedzialni o ład i porządek. Odpowiedzialni za utrzymanie czystości na ulicach i chodnikach. Odpowiedzialni za utrzymanie zieleni w parkach, przy świetlicach wiejskich i wszystkich nieruchomościach będących własnością gminy. Powinny być zatrudnione osoby odpowiedzialne za przeglądy i dokonywanie bieżących napraw i remontów budynków będących własnością gminy. Kto odpowiada za dekoracje świąteczne w Gminie Boćki, zapytajcie Panią wójt. Jeżeli komuś nie podobało się jak zostały ustrojone Boćki, to pretensje i żale należy kierować do Pani wójt. Może wyciągnie konsekwencje służbowe w stosunku do osób odpowiedzialnych za dekorację świąteczną naszej miejscowości. No chyba, że w naszej gminie nie ma osób za to odpowiedzialnych i wystrój świąteczny Bociek, nie należy do niczyich obowiązków służbowych. Jednak o tym kto i czy w ogóle ktoś jest odpowiedzialny w naszej gminie za dekoracje świąteczne, zależy wyłącznie od wójta. W kompetencjach radnych nie leży dekorowanie gminy. Podobnie jak radny nie idzie z łopatą remontować drogi, nie wkręca żarówki w lampie ulicznej gdy się spali, nie przepycha kanalizacji i nie sprząta chodnika przed gminą, szkołą, GOKiem czy świetlicą wiejską. Tym wszystkim zajmują się pracownicy gminy lub firmy zewnętrzne wynajęte przez gminę lub współpracujące z gminą. Radni mogą wyjść z inicjatywą, żeby zatrudnić osoby odpowiedzialne za wystrój miejscowości lub wpisać w zakres obowiązków osób już zatrudnionych dekorowanie gminy na różnego rodzaju święta i uroczystości. Do tego sprowadza się normalnie rozumiana INICJATYWA RADNYCH. Przyjmując idiotyczną zasadę, że każdy radny ma obowiązek dekorowania swojego sołectwa, uznać należałoby, że przewodnicząca rady i wójt zarządzające całą gminą, powinny pomagać wszystkim radnym w dekorowaniu każdego sołectwa. Czy to robią ?

 9. Chciałem powiedzieć że droga prowadząca w kierunku olszewa przez las to jedno wielkie wysypisko i w lesie i rowie jagby tam właścicieli nie było działek i niema chęci nikt tego uprzątnąć czy poprostu trzeba wywstydzić i sołtysa i radnego który jedzie na na bosaki biedaczki że nie potrafi zorganizować społecznie ludzi chętnych do sprzatania i to samo tyczy się drogi na wygonowo

  • Czyny społeczne i społeczne sprzątanie to było za komuny. Teraz mamy samorząd i władze samorządowe. Gmina powinna posiadać środki finansowe i podejmować właściwe działania w tym kierunku. Gmina powinna zatrudnić odpowiednich ludzi lub wynająć firmę zewnętrzną, tak to dzisiaj działa.

 10. Przykro popatrzeć przejezdżając przez boćki że ozdób światecznych tak cieniutko tylko przy kościółku piękna choinka ozdobiona ,a rondo zawsze tradycją piękną było i inne.Naprawdę żal jak u innych pięknie nawet główna ulica tylko do zakrętu czyżby dalej to nie bocki.Smutne to.

 11. Chciałem podziękować wszystkim radnym za tegoroczne strojenie świąteczne naszych kochanych bociek a tak naprawdę za brak choinki na Zarzeczu i choinek na bockach parku i PKS a i rondo nie ubrane było szkoda mi że tak radni debatują na sesjach a nie potrafią świąteczne ubrać naszych bociek

 12. Czytam na „bielsk.eu” i oczom nie wierzę. 500 000 dołożymy do remontu wodociągów a za ich użytkowanie kasa płynie do Białegostoku. Remont GOKu za 700 000 i przemianowanie na targowisko. Boćkowianie ! Nie protestujecie?

 13. Szukam przeglądam. GOK zero, UG zero, szkoła zero. Wszędzie imprezy z okazji odzyskania niepodległości.A Boćki? Nie pośpiewamy pieśni narodowych jak inni. Nowy dyrektor zacznie od jasełek, reszta ma to …?

  • Marszałek i minister w Bielsku promował swojego do Sejmu. Mówili o sukcesach, m. in. otwieranych nowych posterunkach. A u nas ich oblubienica sprzedała posterunek, pieniądze gdzieś zniknęły. To ta sama opcja czy coś się zmieniło?

  • A propos, to co tam za remonty na dole, gdzie kiedyś masaże oferowali? Czy to pod działalność czy po prostu prywatne?

  • Jak informuja zapraszajacy spotkanie dotyczyc ma s19 wiec i naszego terenu. A ze pod przykrywka robi sie kampanie-standard.

 14. 15 sierpnia -Święto Wojska Polskiego, rocznica BIWY WARSZAWSKIEJ – CUDU NAD WISŁĄ – cała Polska świętuje, raduje się a w Boćkach to mieszkają chyba sami bolszewicy. Nie wywieszono żadnej flagi, cisza jakby była żałoba. Kolejny raz wstyd i hańba. Kto ponosi za to odpowiedzialność?

 15. Kupowali traktor, cicho. Inwestycji, zero. No to dla uciechy publiki. Zawody na stawa h, disco polo na boisku. Nie ma chleba to igrzyska, stara maksyma. A Stachu? Ma nas w…. Przed wyborami ujawni się

 16. 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i żeby żaden baran nie włączył syreny. Boćki i wasza gospodarność! Dno i wodorosty

 17. Ja zrobię wkoncu porządek z tymi wandalami pielgrzymki tylko do pewnej domu na branskiej się odbywają libacje darcie mordy wiski a potem butelki porozwalane wszędzie a zamiast do śmietnika to do lasu ze sąsiedzi nic z tym nie zrobio czas to głośno nagłośnić

  • Ok, a czym się różni cukier przemysłowy od spożywczego? Gramaturą opakowań? Wiadomo sól drogowa a spożywcza-jest różnica. A w tym przypadku?

  • Cukier przemysłowy jest cukrem przed rafinacją i zaiwera zanieczyszczenia w postaci np. do 12% popiołu wapiennego do 3% wody, popiołu siarczanowego do 3,5%. Cukier rafinowany biały zawiera to samo do 0,15%, 0,5% i 0,01% ..

 18. Uwaga na tani cukier w dyskontach.
  Jest to cukier przemysłowy, który sprzeawany jest brdzo tanio. Podano do wiadomości na TVN że sprawa jest bardzo rozwojowa i tysiące ton sprzedawały siecówki i dyskonty, taki cukier mają w ofercie wielkie sieci jako cukier spożywczy 1kg i że PIH i Sanepid analizują gdzie taki cukier trafiał przez 6 lat…

 19. Zbiórka z gospodarstw rolniczych:
  Folia po sianokiszonce – biała,
  Folia po pryzmie – czarna,
  Big-bagi,
  Worki po nawozach,
  Plastikowe bańki,
  Nie przyjmujemy:
  Siatki
  Sznurków

  Folie powinny być:
  Opróżnione z zawartości, bez ziemi i innych zanieczyszczeń,
  Posegregowane, maksymalnie ugniecione, zwinięte i związane
  Nie wkładać foli w bigbagi !!

  Pomieszane nie będzie odbierane

  Wystawione do godz. 7.00 przed posesją

  Zbiórka foli: 06.08.19
  Wojtki
  Torule
  Sielc
  Solniki
  Siekluki
  Kol.Adryjanki
  Andryjanki
  Piotrowo Krzywokoły
  Boćki
  Jakubowskie

  Zbiórka foli: 27.08.19
  Bodaki
  Bodaczki
  Olszewo
  Szumki
  Hawryłki
  Dziecinne
  Dubno
  Nurzec
  Mołoczki
  Bystre

 20. Trzeba podziękować za powodziowki w Sielcu i Ostaszach. Pan pisior, ten co lubi czerwone dywany a i woda swiecona jest mu bliska, zaszczyci Bocki. Będzie bal na sto dziesięć fajerek. Kto finansuje? Pewnie 1% zbieramy na cele statutowe. Zwykła polityczna gra za cudze.

  • taa… na balu i Doda będzie, bo przecie jak bez podległej świty skakańce robić za zżutę? Podatki i dotacje na coś muszą się przydac!!!
   A ten nowy projekt co przygotowują kto bedzie prowadzić? Znów za darmochę?

 21. Pani Dorotko trzeba działać tak dalej ,Boćki szybko zmieniły wizerunek aż miło popatrzeć .Nowa budowla wyrosła w tempie jak grzyb po deszczu a krytyki nigdy nie zabraknie.Brawo dla Pani Dorotki.

 22. temu w kraju wszystkie większe biznesy to korporacje, sieciówki, których właścicielami nie jest krajan tylko obcy. Dlaczego niemcy tacy niedobrzy w 70% kupują niemieckie auta, kupują niemieckie produkty, kupują niemieckie ciuchy, zamawiają niemieckie firmy i rynek zamówień publicznych nastawiony jest na niemieckie firmy a inni mogą występowac jako robole…
  Oni więdzą co to lojalność, a my wiemy co to zazdrość, zawiść i skąpstwo taka polska mętalność ciemnogrodu, gdzie priorytetem jest jak najbardziej zaszkodzić.

  • Pusty jesteś >
   lewaku, bo pracujesz w stokrotce jako robol…
   poczytaj co warty jest iperial i co to tak naprawdę jest
   poźniej odzywaj się
   ich biznes polega na rypaniu wszystkich dookola
   a na koniec nie miej pretensji jak będziesz pracował za 1600zł w molochu który będzie miał wszystko w ręku i będzie dyktował warunki bo to takie firmy przejmują rynek wszyskich branż
   A na koniec cwaniaku pojedziesz na szmate albo wózek do niemiaszków…

 23. Mowa o stokrotce? Te pieczywo nie nadaje sie do jedzenia juz wieczorem i co z tego że swieże, może chinskie jak mrożone, bo tu nie spodziewałabym się rewelacji.

  • napinają się że super, a pruchniate i nic nie warte sie zrobiło wieczorem, wole zakupy obok a przepłacać po grzyba?

  • ale z tych ich bułek mielonych nie zrobisz, namoczyłam i od razu w śmietnik. z czego oni to pieką, z kartonów?

 24. Pewnie w archen pracujesz . Piekny i nowoczesny sklep az miło się zakupy robiło. Ważne może będzie choć wszysto świeże .Gratulacje dla pomysłodawcy.

 25. Sklep dzis nowy otwarli stokrotka, fajnie było zajść bo balony i talony dawali. Pachnące bułki i chleb tylko nie wiem czemu zamarżnięte takie pieczą a nie świerze jak na szybach ponaklejali. Kupilłam kilka rzeczy z promocji bo naprawdę w dobrych cenach mieli.
  Sporo drozszy od dwuch pozostalych szczegolnie lody, nabiał, warzywa, chemia ale to co w promocji to fajna cena.

 26. Cieszą się na portalach że chłopaka ujajali. 8 tysięcy do zapłaty to sporo.Może jakąś zbiórkę trzeba ogłosić? A tak dla przypomnienia. Gazeta Białostocka 14-15 XII 1963. ” Przez jakiś czas, po wkroczeniu wojsk niemieckich, pracował jako służący na posterunku żandarmerii w Boćkach, skąd zwolniono go za kradzież i niedokładność. Osadzono go za to w karnym obozie pracy. Po odsiedzeniu kary …powrócił do Bociek i obecnie pracuje u komisarza gminy w Boćkach w charakterze przodownika kolumn roboczych”

 27. Szanowni Państwo, pytanie kieruję do producentów odpadów z folii sianokiszonki. Jak sobie radzicie z ich utylizacja? Kolejny miesiąc PUK jej nie odbiera. Telefonicznie skontaktowałem się z Hajnówką,tam stwierdzili,że owszem odbiorą,ale za opłatą.. to przepraszam,za co obecnie uiszczam opłaty?? Poza tym, miał powstać „pszok” i ni widu ni słychu.

 28. Czy ktos z wolnych bockowiakow moze wie co tam bockowski dobrodziej glosil w niedzielę na kazaniu? Bo doszly mnie sluchy,ze niby „ksiedza może oceniać tylko Pan Bóg”

 29. Szkoda że nie można opublikować zdjęć.Nielegalne wysypiska przy każdej z wsi na to zasługują. Miały podobno być sprzątnięte.

 30. Boćkowianki udały się z wielkim szumem medialnym do województwa na obchody święta kobiet. Fajnie, no nie? Jechać póltorej godziny źeby wysłuchać 20 minut koncertu Zenka i uwaga… godzinnego koncertu Klekociaków z Bociek i porozmawiać z marszałkiem. Tat,tak z panem Derehajłem z Ostaszy czyli Boćki IV. Paranoja.

 31. Kto dał im prawo do zabijania, wymierzania sprawiedliwości! Honor, Ojczyzna, obowiązek za przeszle i przyszłe pokolenia. Ojczyzna to zbiorowy obowiązek, mój i Twój. Oni „WYKLĘCI” bici, nieludzko traktowani w ubeckich katowniach, sponiewierani, wybawieniem dla wielu było wywiezienie do łagrów sowieckich: Ostaszków, Miednoje, Katyń, w 1944 r … gdzie każdy dzień był nadzieją, wybawieniem jak również ogromnym strachem. Głód, poniewierka, praca przy wyrębie tajgi (meszka latem, zimą mróz – 40C standart ), w kopalniach węgla, uranu. Na rozkaz zmiana pozycja leżenia na pryczy, Ciągłe przypominanie „Polszy nikagda uże nie budied”. To była ich „WYKLĘTYCH” codzienność.
  Kim byli utrwalacze władzy ludowej? Zwykła szumowina, donosiciele, Żydzi, polskobrzmiące nazwiska, tylko zwykle mówili po rosyjsku. Byli też zwykłe bandziory, którzy kradli, zastraszali. Jak niektórzy powtarzali zabić ich to mało. Po kilkudziesięciu latach, możemy powiedzieć: wstyd wypowiadać się publicznie jak nie zna się historii swojej miejscowości.
  Jak interesowała by bliżej tajemnica przeszłości naszych niektórych mieszkańców, to prywatnie chętnie podzielę się wiedzą.

 32. Do To nie przejdzie. Z twoich słów wynika, że nie masz pojęcia jak było na terenie Bociek za okupacji i w początkach tzw. demokracji ludowej. Kto w Boćkach był zdrajcą, donosicielem, utrwalaczem władzy ludowej a kto bohaterem, który rodziny dużo wycierpiały i straciły, kto uciekł tuż po wojnie i nigdy tu nie przyjechał, co wykopano w ogródkach itp…. Proszę uwierz, gdyby dziś upublicznić te dane (wiele osób na szczęście jeszcze żyje i pamięta) to wywołało by wielkie zamieszanie. Jak zna się dobrze historię rodzin to można dużo powiedzieć o ich współczesnym postępowaniu, życiu … Dodam, że są na to dokumenty. Nie są to wiadomości zmyślone, to jest historia Boćkowiaków i mieszkańców okolicznych wsi.
  Przynajmniej w kościele należało by uczcić pamięć tych ludzi.
  Cześć i chwała Bohaterom

  • Tylko kto dał im prawo, tym „wyklętym”, do zabijania/gwałcenia/okradania ludzi? Nawet jeśli działaliby z najszlachetniejszych pobudek, to nie mieli prawa do urządzania takich samosądów. To była bratobójcza walka i nie ma na to żadnego wytłumaczenia. Cześć i hwała zamordowanym przez Burego i jemu podobnym!

  • A czemu nikt nie mówi co sie działo na naszych terenach po 17.wrześniu ’39? Jakoś o tym cisza.

  • A kto utrwalaczom dał prawo do pacyfikacji wsi Sielc 18.12.1945 aresztowania 27 mieszkanców śmierci 4 z nich. Prochy 3 nie wiadomo gdzie są do dziś. To zrobiła władza przyniesiona na ruskich banetach.

  • Bo u Naszej władzy poprzedniej i aktualnej jest tyle patriotyzmu co brudu za paznokciem. Ale tak wybraliśmy ☹️

  • W Boćkach na szczęście obyło się bez takich cyrków, ale jak chcieliście świętować to trzeba było się podłączyć do brunatnego marszu w Hajnówce

 33. Noname! Przykro, że nie odróżniasz faktów od „zamętu’. Jak wieść gminna niesie tzn. że wszystkie posady rozdane. Wiadomo już kto odchodzi i kto jest lub będzie i od kiedy zatrudniony. Życzę spokoju.

  • Masz stuprocentową rację,rozdane. Konkurs ogłoszono w grudniu i też w grudniu rozstrzygnięto. To fakty,nie trzeba słuchać wieści gminnych tylko od czasu do czasu zajrzeć na BIP.

 34. Obiecanki cacanki a wam głupim radość. To tylko kiełbasa wyborcza. Czas zacząć wyciągać wnioski i zadać spełnienia obietnic

  • Wieś gminna niesie o zmianach kadrowy w Urzędzie Gminy. Czy posady już rozdane? Może jakiś konkurs na stanowisko? Czy jak zwykle sami swoi specjaliści we wszystkich dziedzinach!?! Może jednak ogłoszenia o wolnych etatach się pojawią? Dużo tych znaków zapytania. Jak kto szuka pracy to życzę powodzenia.

  • Bocian, trzeba umieć szukać,a nie zamęt siać. Konkurs na wolne etaty były ogłoszone. Ba! W tajemnicy Ci powiem,że już nawet rozstrzygnięte.chciałeś zaskoczyć,nie wyszło :/ pech

 35. Marszałek województwa zrezygnował z funkcji. Czyżby nowe rozdanie? Czy tak miały wyglądać rządy prawicy w województwie? Ciekawe czy p.Derehajlo zasiądzie w nowym zarządzie

  • Poczekaj usłyszysz, zobaczysz. Nam to nic nie da. Najwyźej nas przeszkolą w jakiejś dziedzinie i wezmą za to kasę. A ty będziesz przeszkolonym serowarem, producentem pierogów czy kimś innym. Oni ci wymyślą.

 36. Straźacy, zespoły ludowe, sportowcy, pedagodzy, radni, samorządowcy i inni którym dobro gminy jest waźne. Wybierają wójta roku w Polsce. Zgłośmy do konkursu naszą p. Dorotę. Spełnia wszystkie warunki regulaminu.

 37. W Bockach u Kazika w nowym magazynie co buduje w centrum bedzie sklep stokrotka. Juz sa ogloszenia o poszukiwaniu pracownikow do nowego sklepu.

 38. Jest propozycja podwyżki dla Pani Wójt a ja proponuję obniżkę poborów i przypomnieć radnym i samej zainteresowanej obchody Dnia Strażaka w dn.19 maja tego roku w Bielsku Podlaskim z udziałem ministra Zielińskiego.

  Otóż wiceburmistrz bielski Pani Zwolińska skrytyowała PIS za działania mające na celu zmniejszenie wynagrodzeń dla prezydentów, burmistrzów, starostów, wójtów.
  Nie kto inny jak Pani KĘDEA – PTASZYŃSKA zabrała głos i w kontrze do Pani Zwolińskiej oświadczyła, że jako samorządowiec popiera zmiany jakie chce wprowadzić rząd i OGRANICZENIE PENSJI WŁADZY .
  Słowa te wypiedziane były publicznie i zauważoneprzez telewizję lokalną i ogólnokrajową.
  W przypadku gdyby radni wbrew woli Pani wójt podnieśli pobory zamiast obniżyć ,ona sama powinna temu zaprotestować i przypomnieć im o swojej deklaracji.

 39. „Szkoła na medal” 2 miejsce w województwie, ” Nauczyciel na medal” 2 miejsce w wo jewództwie. Brawo panie Kazimierzu, właściwy człowiek na właściwym miejscu.

  • Przepraszam bardzo, ale co te konkursy mają mierzyć? Bo chyba nie poziom nauczania szkoły czy danego nauczyciela. To jest po prostu sprytny sposób gazety na zarobienie tony pieniędzy z sms-ów wysyłanych przez zainteresowane osoby. Aż dziw bierze, że ludzie dają się na to nabierać.

 40. 19 grudnia 2018 r. na terenie gminy Boćki odbędzie się wymiana żarówek w lampach ulicznych w związku z powyższym prosimy o zgłaszanie wszelkich awarii osobiście w Urzędzie Gminy w Boćkach bądź telefonicznie pod nr 85 731 96 10, 85 731 96 25.

  • Dobrze, że się mówi i pokazuje. Gratuluję.Tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów.
   Panie Marku! Jeżeli opowiada się o historii to należy podawać źródła – czyli skąd czerpaliśmy wiadomości. czy to praca magisterska, doktorska itp. Jednak ten błąd to raczej wina redaktora czy realizatora. To tak na przyszłość.
   Co do Boćkowiaków – to nie ze wszystkich powinniśmy być dumni. Wielu było pospolitymi złodziejami czy wręcz bandytami, podpalaczami, donosicielami zarówno dla Niemców i ruskich -okres II wojny światowej. Przez nich wiele osób wywieziono na Wschód czy trafiło na przymusowe roboty lub do obozów. Wielu z tych ” kapusiów” opuściło Boćki i wyjechali w nieznane. Niektórych dopadła sprawiedliwość ale wielu budowało „dobrobyt socjalistyczny” i dręczyli uczciwych ludzi. Ludność pochodzenia żydowskiego też święta nie była. Zwalczali konkurencje w okresie międzywojennym jak i wcześniej na pewno nie honorowo. Starsze pokolenie Boćkowiaków to pamięta, a to z przekazów ustnych a posiadają też na to dokumenty. Całkiem przypadkowo w ubiegłym roku spotkałam w okolicach Fuldy w Niemczech syna boćkowskiego kapusia. Pracuje w potężnej Firmie i nic go nie obchodzi los przez jego ojca zdradzonych. O „wyczynach” różnych pokoleń kiedyś jeszcze na łamach serwisu opiszę.

 41. Witam, nazywam się Jarek Kozera i poszukuję historycznej informacji dotyczącej mojego dziadka Zygmunta Kozery. Mój dziadek był nauczycielem w Boćkach do 1944 roku. W tym roku został zadenuncjowany do gestapo w Białymstoku przez jednego z mieszkańców Waszej miejscowości. Został aresztowany i wywieziony do KL GrossRosen a następnie zamordowany podczas Marszu Śmierci jaki miał miejsce z KL Flossenburg do KL Dachau. W aresztowanie dziadka byli zamieszani Niemcy z Białegostoku Schmidt, Macholl i Friedel. Jeżeli ktoś z Państwa miałby jakiekolwiek informacje na temat , który może być związany z osobą mojego dziadka, będę za nie zobowiązany. Sporo dowiedziałem sie o dziadku od Niemców, którzy są związani z muzeum KL Flossenburg i z bawarską Telewizją, może uda mi się zdobyc informacje w Polsce w Boćkach. Pozdrawiam serdecznie Jarek Kozera

  • Denuncjator nie był mieszkańcem naszej miejscowości. To przyjezdny przysłany do Bociek przez zwieszchników. Za zdrady zapłacił 10 letnim pobytem w więzieniu i samobójczą śmiercią.Aresztowanie miało miejsce 15 czerwca. W sumie aresztowano 4 mauczycieli, prawnika i urzędnika gminy.Kim dla pana jest Andrzej Kozera ? Większą wiedzę moźe posiadać pan Zbigniew historyk, sekretarz w urzędzie miasta Brańsk. Wydał kilka lat temu ksiąźkę o oświacie.

  • Bardzo dziękuję za odzew. Historię aresztowania znałem już na tyle dokładnie, że nawet nazwiska aresztowanych też udało mi sie poznać. Tę wiedzę o zdrajcy , traktuję właściwie jedynie jako wiedzę uzupełniającą. Poznałem juz losy Niemców, którzy przyczynili się do aresztowania i brakuje mi jedynie tego ogniwa „polskiego”. Czy jakiekolwiek namiary email’owe lub telefoniczne na pana Zbigniewa z Brańska są panu/pani znane? Mieszkam w Kanadzie i mam utrudniony kontakt telefoniczny – bo to i róznica czasu i godziny urzędowania, a poza tym w godzinach pracy nie powinienem mu zawracać głowy prywatą. Co do pana Andrzeja Kozery to nie jest to mój krewny. Dawno dawno temu gdy redaktor telewizji polskiej nosił to imię, moi rodzice dość często musieli mierzyc się z takim pytaniem. Na zakończenie – skąd wiadomości o losach zdrajcy? Czy to wieść gminna, która niesie, czy też jakieś oficjalne publikacje? Jeszcze raz bardzo dziękuję za wpis. Pozdrawiam bardzo serdecznie Jarek Kozera

  • Ja namiarów nie mam, ale ten pan historyk nazywa się Zbigniew Romaniuk. Może jest gdzieś w google

  • Kozera ??? Pomiędzy suszarnią a SKRem płynie rów. Idąc w górę rowu, trzymając się prawej strony, jakieś 1,5 km od suszarni w kierunku Bielska Podlaskiego był malutki domek w polu. Gdzieś do roku 1990 mieszkał w nim Pan o nazwisku Kozera. Jakieś 100m od tego domku było pole moich rodziców. W domku nie było prądu ani wody. Pamiętam, że zawsze kiedy jechaliśmy konikiem z furmanką, z ojcem na pole to mama dawała ojcu bułki drożdżowe, które sama piekła. Kiedy już dojechaliśmy na pole, ojciec mówił mi, żebym zaniósł kilka bułek Panu Kozerze. Miałem kilka lat i trochę się bałem. Jak miał na imię ten Pan nie wiem. Podobno ten Pan miał córkę, która została lekarzem i chyba pracowała w Bielsku Podlaskim.

  • To miłe, ze wspomnienie jednego nazwiska poruszyło Państwa Pamięć. Niestety ale ten pan nie był naszym krewnym. Nie ma to jednak znaczenia, znaczenie ma to, że Ty go pamietasz, pamiętasz bułki , pamietasz jego domek. Bardzo dziekuję za wpis i pozdrawiam serdecznie Jarek Kozera

  • Panie Jarosławie! Wiadomości Pana interesujące można znaleźć w Archiwum Akt Nowych w Warszawie, w Archiwum Historycznym w Białymstoku oraz w Archiwum w Kurii w Drohiczynie.
   Pozdrawiam i życzę odkrycia faktów Pana interesujących.

  • AXA – bardzo dziękuję za te wskazówki. Może na odległość uda mi sie coś wyciągnąć z tych archiwów. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam
   Jarek Kozera

  • KtYm Dzięki Twojej podpowiedzi odnalazłem dokumentację dotyczącą poszukiwań mojego dziadka, prowadzonych przez moją Babcię. Dziadka nie odnalazła, bo …wiadomo. Ale takie dokumenty w archiwum rodzinnym to też ważne . Bardzo dziekuje za podpowiedź. Pozdrawiam Jarek Kozera

  • Była Cecyliada i była Caryca. Wesoło bawiła się, biła brawo razem z tłumem nieprzebranym innych boćkowian, dziadkowiczan, bielszczan…….

  • To ja chyba byłam na innej cecyliadzie. Nie było nikogo z władz podobnie jak zespołu ludowego i młodzieźy z parafii prawosławnej
   To jakiś rozłam?

 42. Pani wójt w mediach społecznościowych chwali się kaźdą garścią piachu na drodze. A co z inwestycją przy plebanii. Z drogi widać nową instalację fotowoltaiczną. Tak,tak przy plebanii. To nie mamy szkół , klubów, świetlic ? Najwaźniejsza plebania?

  • Skoro pieniądz jest przekazany stricte na obiekt sakralny to co nie zrealizuje inwestycji przy świetlicy w moloczkach,nie?

  • Plebania nie jest obiektem sakralnym. Mieszkający w niej mają powaźne dochody i sami mogą łoźyć na swoje utrzymanie. W końcu podobno mamy państwo świeckie. A moźe to podziękowanie za prawie jewne wsparcie w wyborach ? Szkoła ma tyle dachu a finansowo na nic jej nie stać. Dobry gospodarz o swoje powinien dbać. Z worka asfalt rozściełać to jest poźyteczne ale śmieszna dziecinadam

  • Jeśli nie wiesz skąd się wzięła kasa na inwestycje przy plebani to się nie udzielaj bo szkoda mi twojej mondrosci

 43. Dopuki ta opcja będzie rządzić , to będzie pilnować swoich interesów , a ludzi przed wybory się ogłupi i oszuka , a ludzie znów zagłosują . Po wyborach znów będą żałować że dokonali tego wyboru . Typowe Wikowyje !

 44. „I jak zwykle w gminie Boćki wszystko się sprowadza do pewnego gospodarstwa i pewnego pana z Ostaszy. W gminie jest GOK cała sieć świetlic w których nic się nie dzieje. Ale pewnie lepiej po cichu w gospodarstwie agroturystycznym. Przecieź to tylko 13 400 zł.” To jest komentarz pod artykułem „Wekendowy kurs tkacki we wsi Dziecinne”, w Głosie Siemiatycz.

  • W szkole mojej córki w Białymstoku widziałem mase plakatów nauczycieli z jej szkoły, którzy w tym uczestniczą, a na drzwiach wejściowych wielkie plakaty rownież Wychowawczyni oraz wielki banner przed szkołą.

  • @Zuzia
   U nas Kazio ma inne priorytety, co widac w działaniach. Innym widocznie zależy na promocji swoich szkół dlatego powywieszali plakaty i zachęcają do uczestnictwa.
   @gs
   ty jesteś typem który umie tylko pierdzieć w stołek i durnoty pisać

  • Oj, oj. Zastanawiam się czy nie czas zacząć wydawać ” Boćkowiaka bis” ale tak bardziej w kierunku słynnych boćkowców co to „nie jedną cnotę …” A moźe zaczniemy dla niegrzecznych, szczególnie tych u władzy przyznawać razy tym boćkowcem.

 45. Przestraszył się biedny ciagania po sądach i poprosił o skasowanie. Jak będzie trzeba mogę być świadkiem że to szczera prawda. Tak więc nie masz się czego bać

 46. Wczoraj na cmentarzu proboszcz dał popis inteligencji. Mszę Św. rozpoczął od słów „spowiadam się …….”. Zapomniał, że zaczyna się ” W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego „. Ale tradycyjnie nie zapomniał „ochrzanić parafian i gości” – po prostu.

  • Prawdziwego księdza gospodarza co dobry dla ludzi z Bielska przenieśli do Kleszczel a nasze byle jakie są na zawsze ?

 47. Czytając to wszystko nasuwa się jeden w niosek.W tym kraju ma dobrze tylko k…… i z…….. A ludzie chcący coś zrobić dla ogółu mają przydomek krzykaczy i wichszycieli. Może wreszcie czas przejrzeć na oczy

  • Jednym słowem trzeba sie solidnie skrzyknąć, nie pare osób i jechać do Biskupa i o wszystkim opowiedzieć kogo to nasi księża popierają. Zresztą śledząc internet w wielu parafiach to pomaga . I tak nasz kościół jest pusty… Mało ludzi.. I co z tego ze jest architektonicznie śliczny? To jest smutne gdy nasi parafianie jeżdżą do sąsiednich parafii.. Myślę że przy obecnych „duszpasterzach ‚ będzie coraz gorzej…a więc do dzieła!

  • „Owce są dla pasterza a nie pasterz owcom” Takiego mamy proboszcza. Jak dziekan nic do tej pory nie poradził to biskup chyba też nie zechce.

  • Ludziska . Stachu lub Dorotka z proboszczem zajadą do kurii dadzą kopertę z dutkami i sprawa załatwiona. Do prokuratora pisać. Trzy razy dzwonnicę malowali, brama to chyba czwarty raz odnawiana. Wszystko za pieniądze państwowe.A do kurii tak, jak dostaną z 50 listów to może ktoś tam coś….

  • Az 50 kopert? To zdobimy zrzutę i na te 50 tłustych kopert skoro kuria taka zachłanna, ale jeśli to cos pomoże to warto. A później zaprosić trzeba TVN niech sie przyjrzy tym pracom za państwowe i tej boćkowskiej tzw. „demokracji”.

  • No nie. Koperty z wyrazami „poparcia” dla boćkowskiego kleru. Bez datków….chyba że „wdowi grasz”. A tak szczerze? To nasz boćkowski arcybiskup może to załatwić w 5 minut, to może do jego się zwrócić?

  • Jak widać niektórzy robią. Jeden dostał się do sejmiku a druga Pani jest nadal wójtem. Po trupach do celu, a w kościele na pierwszej ławce i jeszcze duchowni ich popierają. Kiedy w końcu będziemy wybierać ludzi honorowych i z zasadami?

  • Robią, robią karierę, ale co czynią dla społeczeństwa miejscowego? Jedno jest bardzo smutne – jak obniżone są , jak na niskim poziomie, potrzeby Boćkowiaków o mieszkańcach wsi nie wspomnę. „Chleba i igrzysk”. W kościele – księża nie wiedzą!?, że miejsce plakatu jest na słupie ogłoszeniowym lub innym do tego przystosowanym miejscu, a nie na ołtarzu zasłaniając obraz Matki Boskiej. Czy to już nie profanacja? Brakuje miejsca gdzie można zrobić dekorację niepodległościową? Może trochę niech poczytają – to będą wiedzieli, nawiązując do wieczornej wypowiedzi na cmentarzu grzebalnym „żebyście czytali – to byście wiedzieli”

  • Księża nie wiedzą bo nie chcą wiedzieć!!! Gdybyśmy mieli prawdziwych dobrych kapłanów z powołania nie upolitycznionych to już że dwie kadencję temu w gminie nie bylo by Stasia no i Dodzia wójtem też by nie była. To wstyd i ogromna tragedia że duchowni popierają ludzi o takich wartościach moralnych.

  • P.Marylo dziekan jest za slaby aby to załatwić, zresztą on ma to gdzieś..zreszta to są koledzy… Trzeba do biskupa w nim nadzieja

 48. W sobotę radna z Andryjanek wyprawiła w świetlicy urodziny dla wójta boćkowskiej gminy. Oj się działo! Bawili się „sami swoi”. Ciekawe, kto z nowych lub starych radnych przebije w pomysłowości Andryjanki?

  • Jak za własne kupiła wszystko i zapłaciła za wynajem sali to nie widzę problemu w takich baletach bo każdy może tak postąpić, jak za społeczne i za darmo dostała salę to już problem …

  • A może to w podziekowaniach za uposazenie jednostki andryjanskiej,za ksrg?
   A na serio odnoszę wrażenie,że ten kto zrobił ten wpis sam tę wódkę pił

  • Nie rozumiem, po co bić pianę? To z zazdrości czy dla zasady? Jak nawet pili, balowali a tym bardziej za swoje to czego się doszukiwać?
   Nie lepiej chwalić że ktoś, coś, dzieje się, ktoś coś załatwił, aniżeli doszukiwać się dziury? W tym polskim społeczeństwie nic się nie da wspólni zrobić, bo za chwilę każdy znajdzie jakieś dziwne anomalie doszukując się kumoterstwa…
   Ech te ciemnogrodzkie społeczeństwo..

  • Przed chwilą rozmawiałem. Tema moźna poszerzyć o inne imprezy. Na razie pod uwagę są brane.
   1. Geburstag
   2. Rocznica I komunii
   3. Rocznica bierzmowania.
   4. Rocznica ślubu
   Oczekujemy propozycji innych okazjii.
   Sprawa dotyczy organizacji tych właśnie okolicznościowych imprez przez wiejskie samorządy oczywiście w drodze licytacji. Regulamin zostanie ogłoszony w swoim czasie.

  • Nie rozumiem Was.
   Czy wasza ideologia to „dokopać” dla zasady?
   Były wybory, trzeba było stanąć w szeregi, zainteresować innych czymś co przekonałoby wszystkich do Twoich racji a tak, pierdzenie o byle czym…

   Zróbcie coś sami dla „ludu” pochwalcie się zaszczytną i bezinteresowną własną inwencją, pokażcie jak powinno być, dajcie przykład, niech inni zobaczą jak potraficie dawać a nie tylko pitolić, narzekając że jedni to inni tamto…

   Popatrz w lusterko, zastanów się czego oczekujesz i co potrafisz zrobić a później pokaż tą swoją bezinteresowną możliwość działania dla innych nie oczekując nic w zamian.

   W realu także taki mądry jesteś i masz jakieś „plusy: którymi możesz się pochwalić?

  • @wowq a co żałujesz na smsa? Niech wysyłają ci którzy coś tej szkole zawdzięczają, lubią, chcą by coś się działo dobrego, przynajmniej szkoła zapunktuje trochę, a i prestiż się podniesie bo nasza szkoła to nie taka raczej ostatnia pomijając tych, którym nigdy nic nie pasuje i zawsze widza spisek…

  • Ooooo, nasza szkoła jest na pierwszym miejscu, widocznie nikt kto wysyła nie patrzy pryzmatem Kazika tylko całokształtem i tymi co tam pracują tymi lepszymi 😯

  • Stare przysłowie mówi że najbardziej grzeszni / ja to ładnie nazywam , bo w przysłowiu inaczej / pchają się pod ołtarz żeby ich Bóg usłyszał . podejrzewam że ten pomnik ma budować skruszony komunista , bo komu innemu by zależało budować w Piotrowie , a ja takich nie znam – to jakiś obcy . Gmina zaczyna się od Piotrowa to i zaczyna od początku Gminy . Ojjj się nagrzeszyło .

 49. Nie dziwi was ze informacja o niedobre wodzie poszła od opozycji. To dziękując im odrzucanie ich błotem. Chyba ze ta informacja była wielką tajemnicą

 50. W sumie krzyk o nic. Normalne rutynowe badania wody po awarii. Ale paru nawiedzonych ma swoje 5 minut. Czy winna pani wójt ? A dlaczego? O wyniku badań dowiedziała się w sobotę koło południa. Poinformowała sołtysów i radnych. Przedstawiciel badającego wodę onformował o minimalnym zagroźeniu ale teź i konieczności chlorowania. I to wszystko. Będąc na miejscu p. Doroty zrobiłbym z tego potęźną kampanię, jak w Wilkowyjach z meszką.

  • No. Przez megafony na wozie straźackim przez całą dobę informować o zagroźeniu w mleczarni wynająć cysternę, nalać wody w Dubnie, wozić po zagroźonych miejscowościach. W niedzielę na mszach o zaistniałej sytuacji informują duchowni w Boćkach, Łubinie Kościelnym, Chojewie. Wygrana w wyborach gwarantowana. RW poniźony

 51. Rudka miejsce 40, 5 646 077 zł długu 2 928 na mieszkańca, Wyszki miejsce 437, 6 265 988 zł długu 1 392 na mieszkańca… względem tego to Boćki nie tak źle wypadają… c’nie geo?

 52. Ranking zadłużeń gmin 2017 Boćki 1014 miejscu dług 3 948 750 PLN to jest 891 zł na każdego mieszkańca. Sąsiedzi? Orla 71 zł na mieszkańca, Milejczyce 167, Brańsk 212.

 53. Mówili że Gmina nie ma pieniędzy na wykupienie obligacji , a teraz kupili rozściełacz . Ciekawe , używany czy nowy i gdzie on pracuje aby obejrzeć .

 54. Szkoda. Zalega mi na podwórku folia po sianokiszonce i co mam z nią zrobić. Panowie co odbierali już tego nie robią,bo im się nie opłaca. Efekt rządowego pozwolenstwa na wwoz zagranicznych smieci do Polski. I dlatego też płoną w kraju wysypiska, a kasa i tak się zgadza…

 55. Słyszałem że Gmina inwestuje w drogownictwo . Prawdopodobnie kupili już rozściełacz do asfaltu . Brawo dla nowej władzy , w końcu zaczęły się jakieś inwestycje .

SKOMENTUJ

Prosimy o wpisanie komentarza
Wpisz swoją nazwę