Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. Tak jak w wolnej amerykance – wszystkie chwyty są dozwolone (z wyjątkiem uderzeń i chwytów zagrażających życiu).

106 KOMENTARZE

 1. Pani wójt w mediach społecznościowych chwali się kaźdą garścią piachu na drodze. A co z inwestycją przy plebanii. Z drogi widać nową instalację fotowoltaiczną. Tak,tak przy plebanii. To nie mamy szkół , klubów, świetlic ? Najwaźniejsza plebania?

  • Skoro pieniądz jest przekazany stricte na obiekt sakralny to co nie zrealizuje inwestycji przy świetlicy w moloczkach,nie?

  • Plebania nie jest obiektem sakralnym. Mieszkający w niej mają powaźne dochody i sami mogą łoźyć na swoje utrzymanie. W końcu podobno mamy państwo świeckie. A moźe to podziękowanie za prawie jewne wsparcie w wyborach ? Szkoła ma tyle dachu a finansowo na nic jej nie stać. Dobry gospodarz o swoje powinien dbać. Z worka asfalt rozściełać to jest poźyteczne ale śmieszna dziecinadam

 2. Dopuki ta opcja będzie rządzić , to będzie pilnować swoich interesów , a ludzi przed wybory się ogłupi i oszuka , a ludzie znów zagłosują . Po wyborach znów będą żałować że dokonali tego wyboru . Typowe Wikowyje !

 3. „I jak zwykle w gminie Boćki wszystko się sprowadza do pewnego gospodarstwa i pewnego pana z Ostaszy. W gminie jest GOK cała sieć świetlic w których nic się nie dzieje. Ale pewnie lepiej po cichu w gospodarstwie agroturystycznym. Przecieź to tylko 13 400 zł.” To jest komentarz pod artykułem „Wekendowy kurs tkacki we wsi Dziecinne”, w Głosie Siemiatycz.

  • W szkole mojej córki w Białymstoku widziałem mase plakatów nauczycieli z jej szkoły, którzy w tym uczestniczą, a na drzwiach wejściowych wielkie plakaty rownież Wychowawczyni oraz wielki banner przed szkołą.

  • @Zuzia
   U nas Kazio ma inne priorytety, co widac w działaniach. Innym widocznie zależy na promocji swoich szkół dlatego powywieszali plakaty i zachęcają do uczestnictwa.
   @gs
   ty jesteś typem który umie tylko pierdzieć w stołek i durnoty pisać

  • Oj, oj. Zastanawiam się czy nie czas zacząć wydawać ” Boćkowiaka bis” ale tak bardziej w kierunku słynnych boćkowców co to „nie jedną cnotę …” A moźe zaczniemy dla niegrzecznych, szczególnie tych u władzy przyznawać razy tym boćkowcem.

 4. Przestraszył się biedny ciagania po sądach i poprosił o skasowanie. Jak będzie trzeba mogę być świadkiem że to szczera prawda. Tak więc nie masz się czego bać

 5. Wczoraj na cmentarzu proboszcz dał popis inteligencji. Mszę Św. rozpoczął od słów „spowiadam się …….”. Zapomniał, że zaczyna się ” W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego „. Ale tradycyjnie nie zapomniał „ochrzanić parafian i gości” – po prostu.

  • Prawdziwego księdza gospodarza co dobry dla ludzi z Bielska przenieśli do Kleszczel a nasze byle jakie są na zawsze ?

 6. Czytając to wszystko nasuwa się jeden w niosek.W tym kraju ma dobrze tylko k…… i z…….. A ludzie chcący coś zrobić dla ogółu mają przydomek krzykaczy i wichszycieli. Może wreszcie czas przejrzeć na oczy

  • Jednym słowem trzeba sie solidnie skrzyknąć, nie pare osób i jechać do Biskupa i o wszystkim opowiedzieć kogo to nasi księża popierają. Zresztą śledząc internet w wielu parafiach to pomaga . I tak nasz kościół jest pusty… Mało ludzi.. I co z tego ze jest architektonicznie śliczny? To jest smutne gdy nasi parafianie jeżdżą do sąsiednich parafii.. Myślę że przy obecnych „duszpasterzach ‚ będzie coraz gorzej…a więc do dzieła!

  • „Owce są dla pasterza a nie pasterz owcom” Takiego mamy proboszcza. Jak dziekan nic do tej pory nie poradził to biskup chyba też nie zechce.

  • Ludziska . Stachu lub Dorotka z proboszczem zajadą do kurii dadzą kopertę z dutkami i sprawa załatwiona. Do prokuratora pisać. Trzy razy dzwonnicę malowali, brama to chyba czwarty raz odnawiana. Wszystko za pieniądze państwowe.A do kurii tak, jak dostaną z 50 listów to może ktoś tam coś….

  • Az 50 kopert? To zdobimy zrzutę i na te 50 tłustych kopert skoro kuria taka zachłanna, ale jeśli to cos pomoże to warto. A później zaprosić trzeba TVN niech sie przyjrzy tym pracom za państwowe i tej boćkowskiej tzw. „demokracji”.

  • No nie. Koperty z wyrazami „poparcia” dla boćkowskiego kleru. Bez datków….chyba że „wdowi grasz”. A tak szczerze? To nasz boćkowski arcybiskup może to załatwić w 5 minut, to może do jego się zwrócić?

  • Jak widać niektórzy robią. Jeden dostał się do sejmiku a druga Pani jest nadal wójtem. Po trupach do celu, a w kościele na pierwszej ławce i jeszcze duchowni ich popierają. Kiedy w końcu będziemy wybierać ludzi honorowych i z zasadami?

  • Robią, robią karierę, ale co czynią dla społeczeństwa miejscowego? Jedno jest bardzo smutne – jak obniżone są , jak na niskim poziomie, potrzeby Boćkowiaków o mieszkańcach wsi nie wspomnę. „Chleba i igrzysk”. W kościele – księża nie wiedzą!?, że miejsce plakatu jest na słupie ogłoszeniowym lub innym do tego przystosowanym miejscu, a nie na ołtarzu zasłaniając obraz Matki Boskiej. Czy to już nie profanacja? Brakuje miejsca gdzie można zrobić dekorację niepodległościową? Może trochę niech poczytają – to będą wiedzieli, nawiązując do wieczornej wypowiedzi na cmentarzu grzebalnym „żebyście czytali – to byście wiedzieli”

  • Księża nie wiedzą bo nie chcą wiedzieć!!! Gdybyśmy mieli prawdziwych dobrych kapłanów z powołania nie upolitycznionych to już że dwie kadencję temu w gminie nie bylo by Stasia no i Dodzia wójtem też by nie była. To wstyd i ogromna tragedia że duchowni popierają ludzi o takich wartościach moralnych.

  • P.Marylo dziekan jest za slaby aby to załatwić, zresztą on ma to gdzieś..zreszta to są koledzy… Trzeba do biskupa w nim nadzieja

 7. W sobotę radna z Andryjanek wyprawiła w świetlicy urodziny dla wójta boćkowskiej gminy. Oj się działo! Bawili się „sami swoi”. Ciekawe, kto z nowych lub starych radnych przebije w pomysłowości Andryjanki?

  • Jak za własne kupiła wszystko i zapłaciła za wynajem sali to nie widzę problemu w takich baletach bo każdy może tak postąpić, jak za społeczne i za darmo dostała salę to już problem …

  • A może to w podziekowaniach za uposazenie jednostki andryjanskiej,za ksrg?
   A na serio odnoszę wrażenie,że ten kto zrobił ten wpis sam tę wódkę pił

  • Nie rozumiem, po co bić pianę? To z zazdrości czy dla zasady? Jak nawet pili, balowali a tym bardziej za swoje to czego się doszukiwać?
   Nie lepiej chwalić że ktoś, coś, dzieje się, ktoś coś załatwił, aniżeli doszukiwać się dziury? W tym polskim społeczeństwie nic się nie da wspólni zrobić, bo za chwilę każdy znajdzie jakieś dziwne anomalie doszukując się kumoterstwa…
   Ech te ciemnogrodzkie społeczeństwo..

  • Przed chwilą rozmawiałem. Tema moźna poszerzyć o inne imprezy. Na razie pod uwagę są brane.
   1. Geburstag
   2. Rocznica I komunii
   3. Rocznica bierzmowania.
   4. Rocznica ślubu
   Oczekujemy propozycji innych okazjii.
   Sprawa dotyczy organizacji tych właśnie okolicznościowych imprez przez wiejskie samorządy oczywiście w drodze licytacji. Regulamin zostanie ogłoszony w swoim czasie.

  • Nie rozumiem Was.
   Czy wasza ideologia to „dokopać” dla zasady?
   Były wybory, trzeba było stanąć w szeregi, zainteresować innych czymś co przekonałoby wszystkich do Twoich racji a tak, pierdzenie o byle czym…

   Zróbcie coś sami dla „ludu” pochwalcie się zaszczytną i bezinteresowną własną inwencją, pokażcie jak powinno być, dajcie przykład, niech inni zobaczą jak potraficie dawać a nie tylko pitolić, narzekając że jedni to inni tamto…

   Popatrz w lusterko, zastanów się czego oczekujesz i co potrafisz zrobić a później pokaż tą swoją bezinteresowną możliwość działania dla innych nie oczekując nic w zamian.

   W realu także taki mądry jesteś i masz jakieś „plusy: którymi możesz się pochwalić?

  • @wowq a co żałujesz na smsa? Niech wysyłają ci którzy coś tej szkole zawdzięczają, lubią, chcą by coś się działo dobrego, przynajmniej szkoła zapunktuje trochę, a i prestiż się podniesie bo nasza szkoła to nie taka raczej ostatnia pomijając tych, którym nigdy nic nie pasuje i zawsze widza spisek…

  • Ooooo, nasza szkoła jest na pierwszym miejscu, widocznie nikt kto wysyła nie patrzy pryzmatem Kazika tylko całokształtem i tymi co tam pracują tymi lepszymi 😯

  • Stare przysłowie mówi że najbardziej grzeszni / ja to ładnie nazywam , bo w przysłowiu inaczej / pchają się pod ołtarz żeby ich Bóg usłyszał . podejrzewam że ten pomnik ma budować skruszony komunista , bo komu innemu by zależało budować w Piotrowie , a ja takich nie znam – to jakiś obcy . Gmina zaczyna się od Piotrowa to i zaczyna od początku Gminy . Ojjj się nagrzeszyło .

 8. Nie dziwi was ze informacja o niedobre wodzie poszła od opozycji. To dziękując im odrzucanie ich błotem. Chyba ze ta informacja była wielką tajemnicą

 9. W sumie krzyk o nic. Normalne rutynowe badania wody po awarii. Ale paru nawiedzonych ma swoje 5 minut. Czy winna pani wójt ? A dlaczego? O wyniku badań dowiedziała się w sobotę koło południa. Poinformowała sołtysów i radnych. Przedstawiciel badającego wodę onformował o minimalnym zagroźeniu ale teź i konieczności chlorowania. I to wszystko. Będąc na miejscu p. Doroty zrobiłbym z tego potęźną kampanię, jak w Wilkowyjach z meszką.

  • No. Przez megafony na wozie straźackim przez całą dobę informować o zagroźeniu w mleczarni wynająć cysternę, nalać wody w Dubnie, wozić po zagroźonych miejscowościach. W niedzielę na mszach o zaistniałej sytuacji informują duchowni w Boćkach, Łubinie Kościelnym, Chojewie. Wygrana w wyborach gwarantowana. RW poniźony

 10. Rudka miejsce 40, 5 646 077 zł długu 2 928 na mieszkańca, Wyszki miejsce 437, 6 265 988 zł długu 1 392 na mieszkańca… względem tego to Boćki nie tak źle wypadają… c’nie geo?

 11. Ranking zadłużeń gmin 2017 Boćki 1014 miejscu dług 3 948 750 PLN to jest 891 zł na każdego mieszkańca. Sąsiedzi? Orla 71 zł na mieszkańca, Milejczyce 167, Brańsk 212.

 12. Mówili że Gmina nie ma pieniędzy na wykupienie obligacji , a teraz kupili rozściełacz . Ciekawe , używany czy nowy i gdzie on pracuje aby obejrzeć .

 13. Szkoda. Zalega mi na podwórku folia po sianokiszonce i co mam z nią zrobić. Panowie co odbierali już tego nie robią,bo im się nie opłaca. Efekt rządowego pozwolenstwa na wwoz zagranicznych smieci do Polski. I dlatego też płoną w kraju wysypiska, a kasa i tak się zgadza…

 14. Słyszałem że Gmina inwestuje w drogownictwo . Prawdopodobnie kupili już rozściełacz do asfaltu . Brawo dla nowej władzy , w końcu zaczęły się jakieś inwestycje .

SKOMENTUJ

Prosimy o wpisanie komentarza
Wpisz swoją nazwę