Zjednoczona Gmina Boćki, Przyjazny Samorząd, Bocian, Ludowy. To nazwy komitetów, które utworzyły się w związku z przedterminowymi wyborami w naszej gminie. To właśnie one mają prawo do zgłaszania kandydatów na wójta.

Wybory odbędą się w niedzielę 9 lipca (w godz. 7-21). Kandydaci na nowego wójta gminy Boćki mogli być zgłaszani przez komitety wyborcze do 14 czerwca, do godz. 24.

W związku z przedterminowymi wyborami w naszej gminie, do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku wpłynęły zawiadomienia o utworzeniu następujących Komitetów Wyborczych Wyborców:

KWW Zjednoczona Gmina Boćki
pełnomocnik wyborczy: Kamil Tołwiński
siedziba komitetu: Jakubowskie 65a, 17-111 Boćki

KWW Przyjazny Samorząd
pełnomocnik wyborczy: Marcin Cezary Łukaszewicz
siedziba komitetu: ul. 3 Maja 33A, 17-111 Boćki

KWW Bocian
pełnomocnik wyborczy: Adam Król
siedziba komitetu: ul. Załońska 39C, 17-111 Boćki

KWW Ludowy
pełnomocnik wyborczy: Zoja Jurczak
siedziba komitetu: Bodaczki 37, 17-111 Boćki

 

Warszawa zamiast Bociek

Przyspieszone wybory są związane z rezygnacją Stanisława Derehajły, który wójtem gminy Boćki był od 1998 roku. Jak powiedział w rozmowie z TVP Białystok, z zamiarem ustąpienia nosił się już na początku tej kadencji. Według niego, 20 lat na stanowisku wójta jest wystarczające, a propozycja Gowina przyspieszyła jego decyzję. Na nowym stanowisku będzie doradzać Jarosławowi Gowinowi – wicepremierowi i ministrowi nauki. Zadaniem byłego wójta Bociek będzie organizacja ogólnopolskiej sieci edukacyjnej.

Stanisław Derehajło, podobnie jak Jarosław Gowin, należy do partii Polska Razem Zjednoczona Prawica (wchodzi ona w skład koalicji rządowej). CZYTAJ WIĘCEJ

Fot.: Państwowa Komisja Wyborcza

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj