Wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował nową nazwę swojej partii. Podczas przemówienia na sobotnim kongresie, polityk przywołał dokonania Stanisława Derehajły na stanowisku wójta. Według Gowina, za rządów jego partyjnego kolegi nasza gmina zmieniła się nie do poznania, a „katolicy i prawosławni na powrót stali się przyjaciółmi”.

Nowa partia Jarosława Gowina nazywa się Porozumienie. Tworzą ją członkowie dotychczasowej Polski Razem Zjednoczonej Prawicy, a także działacze Republikanów oraz środowisk wolnościowych i samorządowych.

W trakcie sobotniego przemówienia, Jarosław Gowin przywołał m.in. nazwiska Stanisława Derehajły (dotąd wiceprzewodniczącego zarządu Polski Razem w woj. podlaskim) oraz Doroty Kędry-Ptaszyńskiej (sekretarz podlaskich struktur Polski Razem na Podlasiu).

Gowin, mówiąc o wieloletniej pracy Stanisława Derehajły na stanowisku wójta, wyliczał jego zasługi. – Przez ten czas biedna, poróżniona na tle wyznaniowym gmina, zmieniła się nie do poznania. Jest zamożna, zadbana, a katolicy i prawosławni na powrót stali się przyjaciółmi – twierdził polityk. – Dlatego kiedy o Staszka upomniała się Warszawa, mieszkańcy gminy bez wahania powierzyli ster rządów jego prawej ręce: Dorocie Kędrze-Ptaszyńskiej. I chcę ci Staszku powiedzieć, że Dorota będzie jeszcze lepszym wójtem, niż ty – dodał.

„Boćki to nie cała Polska, ale od czegoś trzeba zacząć”

– A jak patrzę na pana ministra Błaszczaka [szef MSWiA był na kongresie w zastępstwie za chorego Jarosława Kaczyńskiego – przyp. red.), to aż się boję powiedzieć z kim Dorota wygrała te wybory. Oczywiście Boćki to nie cała Polska, ale od czegoś trzeba zacząć – twierdził Gowin.

Wicepremier nawiązał tu do ostatnich przedterminowych wyborów w naszej gminie, gdzie Dorota Kędra-Ptaszyńska – reprezentantka Polski Razem – wygrała z przedstawicielem PiS-u Markiem Antonim Łukaszewiczem.

Link do przemówienia Jarosława Gowina: https://youtu.be/of_WuI9J1N0?t=57m35s

1 KOMENTARZ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. 122 środa, 29 listopad 2017 20:19
  -A kto i kogo judasił?

  Zybi Zybi środa, 29 listopad 2017 19:08
  -Widzieliście Judasza pocałunek na sesji

  amstaf amstaf środa, 29 listopad 2017 18:50
  – Tym przydupastwem to się zgodzę. A co do wyborów to w przyszłym roku będę mógł głosować więc kolejny głos za zmianą więcej. Tylko dobrego kandydata będzie trzeba szukaci. Takiego który niema żadnych powiązani z tym syfem w gminie który zrobi czystki w gminie i całym zarzadzie. Więc trzeba brać ta gminę w obroty bo zaginie.

  Aldona Aldona piątek, 17 listopad 2017 01:46
  – Ja pierdo**le !!! a kiedy prawosławni i katolicy nie byli przyjacółmi? Ten gów**jad niech idzie won. Spaślak i całe pochlebstwo tyż.
  Przecież te warcholstwo to karierowicze którzy idąc dalej zostawiają swoje przydupastwo na starych stołkach.
  Ludzie opamiętajcie się i zacznijcie głosować na tych którzy coś chca zrobić w tych Bockach a nie tylko kariery i kariery. Co warte te obecne lizusiostwo w „spudnicy” :>
  a ten cały gowin gówno wie i gówno myśli tylko jak złajdaczyć wszytkich,

  Wybierzemy w końcu normalność czy dalej będziemy głosować na Marków, Dodów, i innych przybyszów z kosmosu ?

  smutny smutny sobota, 11 listopad 2017 23:10
  – Święto Niepodległości! Jak wyglądała dzisiaj nasza gmina i parafia? Na Mszy Świętej – Poczet sztandarowy szkoły – brawo, co prawda reprezentacja trochę skromna, kilku bojarów z wiosek, a gdzie Straż Pożarna? Zawsze tacy widoczni, na świeczniku. ” Klekociaki” ….? Włodarze gminy??? Telewizyjnych kamer nie było i to i po co? Polska, przypominam, to zbiorowy obowiązek.
  Ps. Na budynku starej gminy – tym ośrodku kultury, to flag się już nie wywiesza? Może, świętują inne święta? ? ?

  Mieszkaniec Gminy Mieszkaniec Gminy sobota, 11 listopad 2017 22:47
  – Coś jest na rzeczy że strona rządząca się nie odszczekuje ! Za dużo widocznie napisali na kartce dla Gowina i coś ? Poczekamy . Dobrze Gowin powtórzył – Dorota będzie lepszym wójtem od Staśka / Stasiek na starcie nie miał tyle kredytu / , a dorobił się takiego majątku , że mu się nie mieści i rozpisuje na ludzi .

  ak ak sobota, 11 listopad 2017 18:57
  – No właśnie 2086miejsce w Polsce na 2748 gmin. Myślę, że w najbliższej przyszłości gminy z końca listy (w tym gmina Boćki) pójdą do likwidacji. Przyczyna bardzo prosta. Po co wydawać co roku na pracowników każdego Urzędu Gminy miliony złotych, kiedy ludzi w gminach coraz mniej.Włączą nas do gminy Bielsk Podlaski i to Bielsk będzie decydował o nas za nas. Boćki staną się zwykłą wsią, sołectwem gminy Bielsk Podlaski tak jak np. Łubin Kościelny. Szkoda, bo niezbyt ładny prezent przyszłym pokoleniom Boćkowian.

  jestem z Bociek jestem z Bociek czwartek, 09 listopad 2017 20:58
  – 2086 miejsce w Polsce? O czym my mówimy? Uważam, że najwyższy czas by wójt był z Bociek. Ta pani widziana u boku Gowina za chwilę wyląduje w stolicy. A Boćki? Jak zwykle z ręką w nocniku jak za poprzednika. Ludziska do roboty!! Zorganizować się i gnać to towarzystwo.

  wromar wromar czwartek, 09 listopad 2017 20:29
  – Ja nie pamiętam, żeby nasza gmina była poróżniona wyznaniowo……Może za krótko żyję….

  krooll krooll środa, 08 listopad 2017 13:12
  – He he , to lepsze niż kabaret

  amstaf amstaf poniedziałek, 06 listopad 2017 18:36
  – To żenada i kupa kłamstw, a te ostatnie wybory to jedna wielka machlojka jak i wcześniejsze. Nasza gmina jak była zadłużoną tak i jest dalej, a nawet i jeszcze bardziej nisz była. Staśo to niezły kit wciska. Z reszta tak jak każdy polityk. Na usta ciśnie się teks piosenki zespołu Akurat pod tytułem ,,wiejskie ska”

  Bockowianin Bockowianin poniedziałek, 06 listopad 2017 17:39
  – Ja powiem tylko tak delikatnie, jakich wyborców wychowanych mamy, taką sytuacje na własnym podwórku i nie tylko. Nie mówię tu o jakiejkolwiek polityce PIS, PO czy innych frakcjach na którą nie mamy wpływu jak i nie mamy wpływu na tych niektórych SKOCZKÓW ale mówię o elementarnej zasadzie współżycia w grupie, międzyludzkiej współpracy opartej na zaufaniu, honorze, szacunku, miłości, współczuciu itd…

  Nie rzucam tu frazesów czy wywodów „mowy trawy” ale mówię o tym, że powinniśmy postępować z innymi tak jakbyśmy chcieli by z nami postępowano. Tego właśnie uczę się cały czas, zaczynając powoli rozumieć to, że nie będzie mnie oceniać „COŚ” czy „KTOŚ” zza światów tylko ludzie, ci zza płotu z drugiej ulicy, to oni będą pamiętać moje postępowanie, mnie takim jakim jestem i staram się być dlatego dobrym, coraz lepszym choć często z wielkimi błędami.

  W polityce tego brakuje, w walce o stołki, pieniądze czy „wyścigu szczurów” również.
  To naprawdę boli gdy widzę jaki brak szacunku okazujecie sobie, bez uśmiechu, zawistnie, pretensjonalnie nie starając się nawet małej chwili okazać trochę miłości, uśmiechu zaczynając waśnie o coś co nie powinno być powodem zwad i kłótni.

  Ktoś kiedyś mi pięknie powiedział kochaj ludzi bardziej niż inni i tak okazuj to innym by czuli iż muszą kochać jeszcze bardziej.

  pozdrawiam

  hehe hehe poniedziałek, 06 listopad 2017 17:30
  – Śmiech na sali (co widać zresztą po Staśku)

  Rozbawiony Rozbawiony poniedziałek, 06 listopad 2017 15:41
  – Biedna zadłużona a społeczeństwo podzielone jak nigdy. Stasio ostre bajki sprzedał Gowinowi. I właśnie dlatego powinien wygrać pan Marek. Piwinien jeszcze powiedzieć dzieki klechom wygrala Dorota.

  Bockowianka Bockowianka poniedziałek, 06 listopad 2017 12:19
  – Ciekawe kiedy bylismy poroznieni wyznaniowo, bo z dziada pradziada wiem, ze w bockach byl spokoj, tylko w okolicznych wioskach byli jacys odszczepiency, ale to z dwoch stron wychodzily niesnaski

  zdziwiony zdziwiony poniedziałek, 06 listopad 2017 10:59
  – patrzcie w jak bajecznej krainie żyjemy! PS. Ktoś tu chyba stracił kontakt z rzeczywistością

  Bo(ć)ki zrywać Bo(ć)ki zrywać poniedziałek, 06 listopad 2017 10:05
  – Myślę, że wicepremier nie zna całej prawdy 🙂

  Mieszkaniec Gminy Mieszkaniec Gminy poniedziałek, 06 listopad 2017 10:00
  – Gowin chyba mówił o gospodarstwie doradcy , bo o Gminie to nie ! Dziś nie ma pieniędzy nawet na wykupienie obligacji , w które wpuścił doradca .