Telewizja TVN24 opublikowała reportaż nt. wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego, w którym pojawiają się boćkowskie akcenty. W materiale widzimy m.in. wójt Bociek, która po konsultacji z wiceministrem, staje w jego obronie.

Reportaż pt. „Pańskie oko” jest poświęcony wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji Jarosławowi Zielińskiemu, który odbywa wyborcze tournee po Podlasiu. Na przykład Dzień Strażaka obchodził w swoim regionie przez trzy dni i w czterech miastach.

Niemiła niespodzianka

W Bielsku Podlaskim spotkała go jednak niemiła niespodzianka. Podczas uroczystości głos zabrała wiceburmistrz Bielska Podlaskiego, która zaprotestowała przeciwko – jej zdaniem – złemu traktowaniu samorządowców przez PiS i cięciom pensji lokalnych władz przez władze centralne. – Po wyborach parlamentarnych może okazać się, że samorządy są niepotrzebne. Ten protest jest nie tylko walką o godność i poszanowanie pracy samorządowców, lecz wszystkich mieszkańców miast i wsi, którzy zasługują na oddanych im, a nie rządowi, mądrych i wykształconych włodarzy – mówiła Bożena Zwolińska. Jednocześnie przeprosiła strażaków, że swój protest postanowiła wygłosić podczas ich święta.

Wójt Bociek „na ratunek władzy centralnej”

Zaraz po niej wystąpiła wójt Bociek Dorota Kędra-Ptaszyńska, która – jak zauważył autor reportażu – za wyraźną zgodą wiceministra Zielińskiego postanowiła ruszyć na ratunek władzy centralnej. – W imieniu samorządowców chciałabym powiedzieć, że przepraszam bardzo za to wystąpienie. To na pewno nie było w imieniu mnie jako samorządowca. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera straż, wspiera samorządy, otrzymujemy dodatkowe wsparcie – mówiła wójt Bociek. – Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca – dodała Kędra-Ptaszyńska odnosząc się do słów wiceburmistrz Bielska Podlaskiego.

W reportażu pojawił się też wątek wsparcia strażaków przez rząd. Wypowiada się m.in. ochotnik z Andryjanek, który zauważa, że jednostka jeździ starym sprzętem.

Zobacz cały reportaż

fot. TVN24

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj