Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. 

675 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. Ludzie w Gminie zastanawiają się , gdy wygra następną kadencję obecna p. Wójt – ile będzie jeszcze rozwodów w naszej Gminie .
  Co chodzi o wice-przewodniczącego to jest ubezwłasnowolniony przez byłego . Mam nadzieję że jak wygra , to żona przestanie jeździć do Słempolu za chlebem , gdyż taki obszarnik i stanowisko , to będzie w końcu gosposią domową .
  Adam na pewno będzie obiektywnym Wójtem i inwestycje będą wykonywane w cenie rynkowej , a nie przeszacowane jak obecnie , co będzie z korzyścią dla mieszkańców Gminy .
  Krzysio jest dobrym człowiekiem , ale niech uszczęśliwia rolników dalej .
  Te uwagi i swoje spostrzeżenia kieruję do mądrych ludzi , bo motłoch będzie robił swoje !

  • No tak,bo to babka zawsze winna,a chłop swego rozumu nie ma. Mamusia za rączkę nie poprowadziła i nie wie co robić. Ha tfu!

  • Nie ma jak wparcie. Jeśli Adam jest taki dobry, to dlaczego w jego ulotce jest homofobia i ksenofobia. Adam rozwozi towar po całej Polsce – czy zatrudnia kierowców i ma kilka samochodów, czy w swojej firmie ma jednego żuka? Dlaczego praca jest przewidziana dla „wszystkich ludzi” bez względu na płeć i wykształcenie, a nie ma miejsca dla mniejszości tj. osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, osób nieporadnych życiowo itp? Po co bawić się w islamofobie, jak w Boćkach i tak to nie grozi. Czy nie lepiej skupić się na dzieciach, które potrzebują szczególnej uwagi? To dotyczy wszystkich kandydatów. Tak sobie myślę, że wszyscy kandydaci (nie tylko Adam) skupiają się na wielkich inwestycjach, moją wielkie potrzeby, a nie widzą maluczkich. Adam, trzeba przyznać, że jesteś dobrym ojcem otwórz się na inne dzieci. Deklarujesz, że jesteś wierzący, a Bóg kocha wszystkich, zapewniam. Gdzie jest miejsce dla ludzi z orzeczeniem, których jest dużo w gminie. Pomagasz dzieciom w lekcjach? A gdzie są ludzie, którzy pomogą niezaopiekowanym dzieciom. Dlaczego nie ma miejsca na zorganizowany wolontariat? To dotyczy wszystkich kandydatów. Zachęcam do rozważenia tego i pozdrawiam

   • Po pierwsze jest coś takiego jak cisza wyborcza. Po drugie Kaziku nie powinienes tak manipulować. Homofobia? W ulotce jest tylko o ideologii w szkole, ksenofobią? W ulotce jest tylko o zatrzymaniu przymusowej relokacji imigrantów. Albo jestes zbyt mało lotny, żeby to rozróżnić, albo jestes tak cwany, żeby takimi tanimi manipulacjami w ciszy wyborczej oczerniać kandydata. Bardzo brzydko z Twojej strony 🙂

 2. Powoli zbliża się koniec strasznie nudnej kampanii wyborczej. Mamy czterech kandydatów i każdy w inny sposób postanowił walczyć o głosy wyborców. Sprawdźmy w jaki sposób walczyli oni o głosy wyborców.

  Kandydatka Dorota:
  – stworzona i rozniesiona do mieszkańców ulotka promocyjna. Ulotka ta koncentruje się na przedstawieniu inwestycji, które zostały zrealizowane w ostatniej kadencji. Dużo mniej miejsca na ulotce poświęcono natomiast planom na kolejną kadencję. Wymieniono już zaczęte inwestycje takie jak SIM, która od ponad roku jest realizowana i nie wynikło z nich tak naprawdę nic dla naszej Gminy.
  – zero prowadzonych działań w mediach społecznościowych
  – w odróżnieniu od poprzedniej kadencji brak wystawienia kandydatów na radnego we wszystkich okręgach
  – brak poparcia ze strony żadnej partii.

  Ocena kampanii – negatywna. Kandydatka Dorota liczy, że ludziom obecna sytuacja (według mnie nijakość) pasuje i będą chcieli kontynuować ten stan. W swoim kilkulinijkowym planie na kolejną kadencję napisała wszystko to, czego nie robiła w poprzedniej kadencji. Dlaczego teraz ludzie mają uwierzyć, że się zmieni? Potencjalna wygrana na mocy prawa będzie jej ostatnią kadencją i jaką motywację będzie miała do rzetelnej pracy, skoro już w obecnej kadencji zdaniem wielu osób tej motywacji nie miała?

  Kandydat Wojciech:
  – aktywna kampania w social mediach. Stworzenie własnego profilu i przedstawieni tam swojego programu. Odpowiadanie na pytania ludzi, płatna promocja postów. Dziwić może brak wykorzystania profilu facebookowego grupy radnych.
  – udział w spotkaniach z wyborcami
  – poparcie ze strony byłego Wójta, który ostatnio kandydował z listy konfederacji
  – krytykowanie obecnej Pani Wójt

  Ocena kampanii – pozytywna. Kandydat Wojciech pokazał na swoich mediach społecznościowych zarówno merytorykę, jak i dystans do siebie. Starał się na bieżąco odpowiadać na pytania i „skrócił” dystans pomiędzy wyborcami. Jego przeciwnicy na pewno wytkną mu jednak, iż podczas kończącej się kadencji często zmieniał front i raz był stronnikiem obecnej Pani Wójt, raz ją atakował. Dla niektórych plusem będzie jednoznaczne poparcie (w postaci komentarzy w mediach społecznościowych czy też wspólnych zdjęć) byłego wójta. Można więc powiedzieć, że kandydat Wojciech jest popierany przez konfederację. Partia ta nie zyskała zbytniej popularności w naszej Gminie. Wielu mieszkańców może mieć także obawę, iż wybór kolejnego popieranego przez byłego Wójta kandydata spowoduje, że tak naprawdę w Gminie dalej się nic nie zmieni. Jednym z argumentów, że może być inaczej jest jednak wybór na kandydata do Rady Gminy osoby, która była w kończącej się kadencji w opozycji.

  Kandydat Krzysztof
  – bardzo oszczędna kampania w mediach społecznościowych. Utworzony własny profil, na którym przedstawiony został kandydat, ale brak przedstawienia jakiegokolwiek programu
  – brak ulotki wyborczej i tym samym brak jakiejkolwiek wiedzy o programie kandydata
  – prawdopodobnie popierany przez PSL (takie głosy słychać w Gminie)
  – wybór na kandydatkę do Rady Gminy zażartej radnej opozycyjnej

  Ocena kampanii – negatywna. Tak naprawdę nic nie wiadomo o planie tego kandydata na pełnienie funkcji Wójta. Prawdopodobnie ma poparcie partii PSL, ale też nie ma na to żadnego potwierdzenia. Z jednej strony wystawił na kandydata radną Krystynę, a z drugiej w przeszłości był przewodniczącym rady Gminy sterowanej przez byłego Wójta. Można więc zarzucić, że to kolejna opcja ze stronnictwa, które doprowadziło naszą Gminę do stanu obecnego.

  Kandydat Adam
  – kampania w mediach społecznościowych ograniczona do komentowania programu i pomysłów kontrkandydata Wojciecha. Na swoim prywatnym profilu kandydat dodał tylko posty pokazujące jego aktywność związaną z działaniami dotyczącymi Zjednoczonej Prawicy (spotkanie z Patrykiem Jakim)
  – przygotowana ulotka wyborcza, która zarówno posłużyła do diagnozy stanu obecnego (nienajlepszego) naszej Gminy, przedstawienia planu na zmianę tej sytuacji i skomentowanie „zasług” obecnej Pani Wójt, które to zasługami w porównaniu do podobnych gmin wcale nie są.
  – poparcie ze strony PIS
  – podjęcie decyzji o kandydowaniu po uprzedniej deklaracji o braku udziału w zbliżających się wyborach

  Ocena kampanii – pozytywna. Kandydat Król to 100% pewność zmiany i braku wpływu byłego Wójta na rządzących naszą Gminą. Ulotka wyborcza kandydata dość celnie pokazuje, że w naszej Gminie wcale nie jest tak kolorowo jak chcieliby to pokazać obecnie panujący. Na minus należy uznać brak aktywnych działań w mediach społecznościowych na rzecz własnej kampanii. Tego zdecydowanie zabrakowało. Na plus natomiast poparcie PIS-u, który w naszej Gminie jest najbardziej popularną partią.

  Podsumowanie: żaden z kandydatów nie jest idealny, ale kluczowa jest zmiana, która może pozwolić naszej Gminie na rozwój. Ze swojej strony liczę na wejście do drugiej tury Kandydatów Króla i Wiercińskiego. Jeden jest gwarantem innego podejścia do rządzenia Gminą, drugi miał najlepiej przeprowadzoną kampanię wyborczą. Warto porównać jego zapał do zapału ustępującej Pani Wójt i wyciągnąć wnioski.

  • Spotkania z wyborcami? Było jedno. Chyba niezbyt liczne. Liczyłam na spotkanie w swoim okręgu,bo to co zrobił, a właściwie nie zrobił, z drogą Wiercień-Boćki woła o pomstę do nieba. I uważam, że przez to nie zdobędzie tu poparcia. Za 19tką-myślę-nikt go nie kojarzy,więc kolejne głosy odpadają. Nie łudźmy się, ludzie głosują na twarze,nie na poglądy. Obstawiam 2 turę Kędra-Bazylewski.

 3. Chyba strona rządząca poczuła zagrożenie ze strony kandydata opozycyjnego, bo jak ulotka Pani Wójt nie wywołała niemal żadnej reakcji, to tutaj widzę oburzenie i robienie z kandydata nie wiadomo kogo na podstawie kilku słów o ideologii LGBT.

  Więc teraz trochę merytoryki. Kandydat Król w swojej ulotce w odróżnieniu od Pani Wójt mówi wprost o stanie Gminy, która do najbogatszych nie należy. Podaje także konkretne powody obecnego stanu i wysnuwa propozycje jak ten stan zmienić.

  Chyba najbardziej boli „trzymających władze”, że kandydat Król jest popierany przez PIS, a obecna Pani Wójt tak jakby nie?

  Kandydat Król w swojej ulotce dość celnie skontrował ulotkę Pani Wójt, która poświęciła większość miejsca na chwalenie się zrealizowanymi inwestycjami. Inwestycjami, które w porównaniu do innych Gmin niczym się nie wyróżniają, albo zostały skopane (GOK) lub przeinwestowane i prawdopodobnie nie zrealizowane zgodnie z dokumentacją (termomodernizacja szkoły).

  Radny Król podczas kończącej się kadencji Rady Gminy wielokrotnie podnosił kwestię podejmowania działań, w celu utworzenia w Gminie nowych miejsc pracy. W jego ulotce też znajdziecie o tym sporo. I to są prawdziwe problemy i potrzeby naszej Gminy. Natomiast krytykujący będą się czepiać średniego wykształcenia kandydata czy faktu, że jest popierany przez PIS. Szczerze mówiąc na Waszym miejscu bym pomijał ten argument. Przecież nasza Gmina od dawna w wyborach głosuje za PIS-em. Nie wszyscy, ale większość. Więc Wasze „strzelanie” tym do kandydata, to tak naprawdę jego podbudowanie w oczach tych, którym poglądy PIS-u są bliższe niż poglądy Lewicy czy Koalicji Obywatelskiej. Każdy ma prawo mieć swoje poglądy więc wytykanie kogoś palcem, że jest za tą partią czy za tamtą jest małostkowe. Kluczowe tutaj jest to, że kandydat ma poparcie partii i to nie konfederacji czy pslu, które w oczach naszego społeczeństwa nie są zbytnio popularne.

  • … poprzednio też nie miała takiego poparcia i raczej nie miała problemu aby pokonać kandydata PiS. To nie jest kluczowe w tych wyborach. Gdyby tak było, to ta partia w wielu przypadkach nie chowałaby się za lokalnymi komitetami tylko startowałaby pod swoim szyldem.

 4. Właśnie skończyłam, przymusową poniekąd lekturę, bo mam taką zasadę że jeżeli ktoś poświęcił swój czas na wsadzenie czegoś do mojej skrzynki to ja muszę swój poświęcić na czytanie tego . W tym wypadku czas ten uważam za stracony. Nie powiem nawet co to było tylko napiszę to co mi się na usta teraz ciśnie. Możecie potem swój czas tracić czytając to a może macie podobne przemyślenia…. Nieważne. To tylko moja opinia. Tragedia+ CHaotyczne pisanie= ZAKŁAMANIE . Mamy XXI wiek, internet jest wszędzie, można z niego dowiedzieć się wszystkiego, jak coś trafia do internetu to już tam zostanie. Każda osoba która orientuje się trochę w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej wie że jeżeli po wpisaniu w GOOGLE nazwy swojej firmy nie pojawisz się w wynikach wyszukiwania to jesteś w czarnej d…p.ie , twoja firma nie istnieje już , przegrała w wyścigu po zlecenia itp. a gdy z kolei wyskakuje w pierwszej trójce jesteś na szczycie. Tzw. pozycjonowanie . Ale czym jest firmą której wszystkie dane wpisujesz, łącznie z imieniem i nazwiskiem właściciela i nazwą miejscowości a ona pojawia się na dziesiątym miejscu, a co najlepsze jest przed nią 9 innych o takiej samej nazwie i co lepsze właściciel tak samo się nazywa? Co to jest? A może po co i dlaczego? Bo ludzie są próżni, leniwi ale pisać potrafią i mają smartfony? Bo słabo wygląda zdanie. Kandyduję na wójta i jestem osobą bezrobotną , albo spawam ogrodzenia w firmie zarejestrowanej na żonę żeby ZUSU tyle nie płacić? Słabo też wygląda napisanie zdania „skończyłem szkołę średnią” bo jest wiele rodzai szkół . Ja skończyłam I L.O. im. T . Kościuszki i z wynikiem pozytywnym zdałam egzamin dojrzałości. Nie kandyduję. Chciałabym wiedzieć jakie dokładnie wykształcenie ma kandydat na wójta. Szkoła średnia to też ZDZ a także PdP ale szczerze powiedziawszy sądzę że każdy ma swoje powołanie w życiu i miejsce a na stanowiskach które wymagają mimo wszystko wiedzy i przyszłościowego myślenia chciałabym widzieć ludzi którzy pomyśleli kiedyś o sobie przyszłosciowo i podjęli trudy , pozdawali matury, mają licencjaty , tytuły magistra, doktoraty … Wiedzieli kiedyś że trochę trudu za młodu ułatwi w dalszej perspektywie ich całe życie. Że trud i pot wylany zaprocentuje . Perspektywiczne myślenie. Trudy które z perspektywy czasu wydają się maleńkie w stosunku do nagrody . A tu zamiast wzajemności to zawziętość, a wyrozumiałość zastąpiona nietolerancją. Jakbyśmy w czasie się cofnęli .XIX wiek…. Tekst o nie wchodzeniu do szkół ludzi z ideologią LGBT wprawił mnie w osłupienie…. Ciemnogród…. A co oni zrobią w tych szkołach jak wejdą? Niejeden ksiądz w kościele o wiele więcej krzywd dla dzieci wyrządził i co pan na to? To może księży nie wpuszczajmy do kościołów? A zresztą… Co tam sobie będziemy żałować…. Dawaj my dalej…. Tylko blondynki i blondyni mogą zostać w Boćkach!!! Rudzi na Ukrainę!!! UPS…. Przepraszam…poniosło…. Ale stare polskie przysłowie mówi że rudy : na 10 rudych 11 jest fałszywych, nie ufaj rudemu ani łysemu bo rudy jest wredny a łysy zawsze mógł być rudy, a Wikipedia krzyczy że to osoby niegodne zaufania i lubieżne. Kierując się tymi zabobonami myślę że lepiej dmuchać na zimne …. Przepraszam Ukraino … A w sumie to zemsta…. Dalsze dwie strony mojej lektury dałyby mi więcej satysfakcji i szczęścia gdyby były wydrukowane na papierze takim jak chociażby Współczesna …. Pisałam wcześniej o tym że osoba pragnąca decydować losem wielu ludzi powinna myśleć przyszłosciowo , ale też rozsądnie ważyć ryzyko . Nie tonąć w ułudach i marzeniach których spełnienie jest nierealne. Ważne jest też zdawanie sobie sprawy z tego jak wyglądały czasy minione , rzeczy które już się wydarzyły należy przedstawiać w sposób prawdziwy. Nie ten jest najbardziej istotny kto do ręki podał ale ten kto zerwał z drzewa i kazał podać do ręki. I tą przenośnią skończę tę moją o wiele zapewne za długą przemowę . Mam nadzieję że przynajmniej ktoś się uśmiechnął kilka razy bo mimo wszystko starałam się żeby było wesoło i kulturalnie…..

  • Ja również miałam tę „wątpliwą przyjemność” przeczytać ulotkę Pana Adama i utwierdziło mnie to w przekonaniu, że słusznie go nie popieram w staraniu na fotel wójta. Radnym mógłby być bo każdej zdrowej demokracji potrzebna jest stanowcza opozycja ale na wójta…. Cóż to za ulotka? Co o nas i do nas? 3/4 to chwalenie rządów PiSu? Można z tego wysnuć, że z obecnymi władzami to on nawet rozmawiać nie będzie chciał bo to w jego oczach samo zło. Cóż Adam, odjechałeś tą ulotką na maksa….

   • I te typowo PiSowskie odnośniki o LGBT 🙂 Panie Adamie jak nam rząd wymyśli rozporządzenie to Pan jako wójt podstawę zmieni? Radzę doczytać kompetencje wójta jak już chce nim być po raz 3!!! Ps. Całe szczęście że o „tabletce po” nie wspomniał 🙂

  • W bip pisze że dzierżawi 0,85 ha w obrębie wsi Nurzec. Po co. Chodzi o to by nie płacić należnych gminie podatków. Dzierżawi od gminy czyli odpowiada za ten stan wójt. A ja za garaż płacę.

 5. Obecna Pani Wójt w końcu postanowiła bardziej aktywnie powalczyć o głosy mieszkańców i przygotowała ulotkę promocyjną. Znajduje się tam jedno zdanie z kategorii „co obiecuję” i albo Pani Wójt kłamie tam w żywe oczy, albo zamierza o 180 stopni zmienić swoje podejście do pracy, żeby wypełnić złożone obietnice.

  Co obiecuje Pani Wójt wyborcom?
  „Pełnienie służby dla Gminy i jej mieszkańców, dla dobra naszej Małej Ojczyzny, z oddaniem, pełnym zaangażowaniem i szacunkiem dla każdego człowieka”.

  Już nie będę znęcał się nad budową i złożonością tego zdania, ale przejdę do konkretów:
  1. Szacunek dla każdego człowieka – Pani Wójt na sesjach Rady Gminy wielokrotnie udowadniała z jakim to szacunkiem podchodzi do mieszkańców. Jak zlewa ich pytania, i dokłada wszelkich starań, żeby zdyskredytować ich swoim sarkazmem.
  2. Pełne zaangażowanie – Pani Wójt się tak w bieżącej kadencji w pełni angażowała, że trzeba było powołać stanowisko zastępcy Wójta, żeby było komu podpisywać dokumenty pod nieobecność Jaśnie Nam Panującej
  3. Z oddaniem czyli „poświęcenie się jakiemuś zajęciu lub jakiejś idei z gorliwością i zapałem” – no naprawdę Pani Wójt oddaje całą siebie tej naszej skromnej Gminie.
  4. dla dobra naszej Małej Ojczyzny – bardziej dla dobra swoich ludzi i firm, które mogły realizować przeszacowane i nieefektywne inwestycje
  5. Pełnienie służby dla Gminy i jej mieszkańców – Ta służba aż razi po oczach. W obecnej kadencji Pani Wójt otrzymała 90% maksymalnej podwyżki, jak teraz wygra, to w swojej ostatniej kadencji jej służba będzie polegać na tym, że już pójdzie na całość.

  • Co ona ci zrobiła, że od pięciu lat jeździsz po niej bez ładu i składu. Masz innych za durniów? Psujesz swoimi nijakimi i powtarzalnymi wypocinami forum.

   • Takie komentarze jak Twój to tylko okazja, żeby znowu powyciągać nieprzyjemne rzeczy 🙂

    Co ona mi zrobiła? Zrobiła kpinę z urzędu Wójta Gminy Boćki. Skoro wiceprzewodniczacy Rady Gminy mówi w kampanii, że Rada oczekiwała tylko tego, żeby Pani Wójt chodziła do pracy, a i z tym bywało różnie to o czym my mówimy?

    Jeżdżę bez ładu i składu – wydaje mi się, że podaję tutaj konkrety. To Twój komentarz jest taki bez żadnych konkretów – jeżeli piszę jakąś nieprawdę, to śmiało skontruj.

    Czy mam innych za durniów? Przykro to napisać, ale tak. Sporo takich ludzi jest. Zwłaszcza tych co uważają, że w naszej Gminie nie może być po prostu lepiej i godzą się na taką jak obecnie bylejakość.

    Nijakie i powtarzalne wypociny – raczej nie są takie nijakie, skoro postanowiłeś dodać tutaj swój pełny oburzenia komentarz 🙂

 6. Podejście kandydatów na wójta do wyborcy jest żenujące. W zasadzie tylko Pan Wojtek się broni, jest aktywny od dawna, jakieś filmiki, banery, pomysły. Raz może lepsze, raz może gorsze ale są. Pana Adama to znamy z sesji i wiemy jakie ma poglądy ale na tydzień przed wyborami konkretów brak. O Panu Bazylewskim dowiedzieliśmy się że jest mężem i ojcem czwórki dzieci, pomysłu na gminę nie znamy. Pani Dorota bazować chce chyba na poprzedniej kadencji, bo na kolejną pomysłu też nie widać. No chyba, że agitować ma zamiar przy świątecznych stołach, zegar tyka.

  • W mojej ocenie w wyborach do rady czy wójta nie są potrzebne silne kampanie. to powinno być krótko i na temat. A w zasadzie kampania tym bardziej osób które były już w samorządzie, to ich dotychczasowe działanie. Przewodniczący pokazał już, zaprezentował nam siebie w ostatniej kadencji. Po co teraz puszczać obietnice i marzenia jak widzieliśmy go w akcji jak przytakiwał na wszystkie pomysły osoby na którą teraz się wypina. To jak to jest, jak się było v-ce przewodniczącym to wszystko było cudownie, wspaniale a teraz to tylko by wszystko zmieniał. W mojej ocenie to fałszywa postać która modli się pod figurą….. Chłopak zapomniał że sesje są nagrywane i to wszystko jest w internecie jak walczył o dobro gminy. Zapomniał że był w grupie radnych którzy w minionej kadencji rządzili i to od nich zależały wszelkie decyzje które podejmowali nie konsultując i nie zważając na głos „opozycji” Krętacz i ślizgacz na wójta… A i jeszcze jedno, mam nadzieję że Wojtunia pamięta jak przewodnicząca łamała prawo, a co robił w tym czasie V-ce przewodniczący? czy nie bierze za to współodpowiedzialności? Czy tylko kasa była miła a odpowiedzialność już mniej?

 7. Nie macie wrażenia, że kampanii wyborczej jakby wcale nie było? Nie tylko na szczeblu samorządowym, ale i krajowym. Nie ma tak nachalnych spotów, ulotek, banerów. Dziwne. Jak nie w Polsce. U siebie znalazlam tylko jedną ulotkę kandydata do powiatu.

 8. Kaziu ty to chyba parę lat w Kościele nie byłeś. W pierwszej ławce to siedzi kandydat z Wiercienia. Kandydatka z Jakubowskich i kandydat do sejmiku z Kolonii Boćki.

 9. Kaziu to chyba narracja Po wska.Naobiecywali a teraz nic nie potrafią zrobić więc by przykryć swoją niekompetencję urządzają igrzyska.Komisja za komisja ,trybunał stanu za trybunałem maluczcy się cieszcie a my kasę garniemy do siebie

 10. Pan Wojtek robi kampanię o kampanii Pani Wójt trochę cicho, więc warto przypomnieć:

  Gmina Boćki dostała w ostatnich latach sporo środków z dofinansowań i zrealizowała kilka istotnych inwestycji, do których można zaliczyć:
  – Termomodernizację szkoły -> szkoda tylko, że inwestycja znacząco przeszacowana, Gmina musiała ponieść „karę” 0,5 mln zł za niedopilnowanie formalności oraz pojawiają się zarzuty, iż inwestycja nie została zrealizowana zgodnie z dokumentacją
  – GOK z Centrum Produktu Lokalnego -> szkoda tylko, że nowy Ośrodek Kultury z uwagi złe projektowanie nie nadaje się do pełnienia oczekiwanej funkcji. Efekty zostały skrytykowane przez byłego Wójta i przez wiceprzewodniczącego Rady (szkoda tylko, że po fakcie) oraz przez radnych opozycyjnych, którzy od początku negowali tę inwestycję. Centrum Produktu Lokalnego – szkoda tylko, że nie działa tak jak powinno
  – Muzeum w Kościele – szkoda tylko, że nie działa

  Ostatnia kadencja Pani Wójt to realizacja inwestycji, które nie działają tak jak powinny.

  Nie głosujcie na Panią Wójt, bo nic się nie zmieni. Każdy z kontrkandydatów będzie lepszym rozwiązaniem.

  • Do sukcesów Pani Wójt można dodać jeszcze udział Gminy w SIM, z którego przez wiele miesięcy nic nie wyniknęło. Można także dodać ten wielki projekt „Regionalne Innowacje Społeczne – Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego” – który jak zwykle to bywa w naszej Gminie poniósł znaczące nakłady, a efektów nie przyniósł chyba żadnych.

  • Pan Wojtek odzyskał głos, ma burze pomysłów. Gdzie był do tej pory?, Siedział cichutko i przytakiwał. Nawet wspominając ostatnią sesje, pierwszy powinien wstać i zaproponować oględziny wykonanych prac na szkole. A on co, paluszkiem pogroził i tyle…
   Nie rozumiem na to żeby być wójtem, albo dalej starać się o stanowisko radnego czy inne pracuje się cały czas a nie tylko miesiąc przed wyborami.
   Już bardziej do każdej sesji był przygotowany p. Waldek niż taki figo-fago, co to on teraz nie zrobi i jak nam będzie dobrze.
   p. Adam, można go lubić albo nie, ale tego że się przygotowywał do sesji nikt mu nie może odebrać i zarzucić. Czasem pomysły lepsze, czasem gorsze ale dyskusja a nie banda milczków.

   • … ale to co jest na sesji śledzi garstka koneserów. Jeśli Pan Adam realnie chce zawalczyć to obawiam się, że obecnie nie ma to szans (chyba że nie chce i ta kandydatura jest dla picu). Wszedłem z ciekawości na jego FB i dowiedziałem się tylko że kocha PiS i dobrą zmianę. ZERO jakichkolwiek propozycji dla gminy. To on jest kandydatem na wójta i prowadzi kampanię na temat gminy Boćki? Nie widać jej w ogóle, podobnie jak u Pana Bazylewskiego. A co robi w tym czasie Pan Wierciński? Regularnie przedstawia swoją wizję gminy, dzieli się pomysłami, widziałem też że wykupuje nawet reklamy na Facebooku. I obawiam się, że to przyniesie mu dobry wynik.

    • Pan Wojtek faktycznie na facebooku robi konkretną kampanię i można go za to pochwalić. Jednak jak się trochę mocniej temu przyjrzeć to można zauważyć, że w komentarzach pod jego postami pojawia się Były Wójt, który ewidentnie popiera tego kandydata. Popierał wcześniej Panią Dorotę i zapewnił tym samym Gminie wiele lat niegospodarności.

     Pan Wojtek bardzo źle reaguje na uszczypliwości w komentarzach dotyczące jego poczynań podczas bycia radnym. W swojej kampanii mocno uderza w obecną Panią Wójt. Przypomnijmy sobie co robił przez 5 lat. Pewnie przez 4,5 roku był jednym z jej klaskaczy, a uaktywniał się tylko w momencie, gdy posada Pani Wójt wisiała na włosku i trzeba było pokazać się jako potencjalny następca.

     Pan Wojtek mówi w jednym z nagrań, że od Pani Wójt oczekiwali jako rada tylko tego, żeby przychodziła do pracy i dopiero na koniec pięcioletniej kadencji udało się to wyegzekwować. Trochę wstyd byłoby mi się przyznawać, że byłem stronnikiem Wójt, która nie wykonywała swoich obowiązków i na to przyzwalem – bo Rada miała możliwości utemperować niepracującego włodarza, ale tego nie zrobiła.

     I od razu nasuwa się pytanie -> czy po wyborze na Wójta Pan Wojciech też uzna, że wystarczającym działaniem jako Wójt jest przychodzić łaskawie do pracy?

     Pan Wojciech mocno krytycznie odnosi się do strategicznych inwestycji zrealizowanych przez Gminę podczas ostatniej kadencji. Teraz się obudził? Ile razy bronił Pani Wójt i rady na sesjach Rady Gminy. Nagle jednak GOK jest świetlicą, szkoła wymaga audytu…

     Panie Wojtku, skoro przez pięć lat był Pan chorągiewką, to jaką wyborcy mają gwarancje, że po wyborze nie będzie Pan dalej sterowany?

 11. Co się tak pienisz?! Patrz,bo Twoi kandydaci to kryształowi ludzie 🤣
  A ja np. wybieram radnego, który nie jest od mego kandydata na wójta, mimo że jest wystawiony w moim okregu – właśnie z nowego oblicza. Co więcej, wśród znajomych też słyszę o takich rozwiązaniach.

 12. Zaprzeczał ta droga jest robiona dla Zawadzkiego i Modzelewskiej.Gdyby chodziło że dla Rynansa tej drogi nigdy by nie było

  • Przestań, to śmieszne. Rynans widział wszystko nawet kolor przyczepy a nie zauważył marnowania pieniędzy na drogę do jego pól?

   • To nowość, że rolnik potrzebuje asfaltu, żeby dojechac traktorem na swoje pole. To strach wjeżdżać na to pole po deszczu, bo jeszcze stamtąd nie wyjedzie 🙂 a o drogę to chyba walczyli mieszkańcy Grabarki – dla nich ona jest gamechangerem 🙂

 13. Bo tylko Pan Wojtek jakieś pomysły przedstawia… i robi to w miarę czytelnie. Chociaż da się zauważyć że na wszystko jego sposobem są dotacje/wsparcie zewnętrzne. Ciekawe na ile to realne ale chociaż wychodzi z inicjatywą, coś mówi, coś robi ( narazie w gadce 😉 )

  • To prawda. Pozostałych kandydatów w ogóle nie widać. Pan Bazylewski opublikował jakieś ogólniki bez konkretów. Pani Kędra i Pan Król – chyba ukrywają fakt kandydowania bo nic o tym nie wspominają. Jedynie Pan Wierciński dość regularnie dzieli się swoimi pomysłami na gminę… SZANOWNI KANDYDACI – ABY WYGRAĆ, TRZEBA GRAĆ!

 14. I wszystkie tutaj wpisy niemalże potwierdzają moje przypuszczenia. Ci co sa obecnie przy korycie strasznie się boją zmiany, ktora ich od tego koryta może odciągnąć. Nikt nie pyta czy kandydat Wierciński czy kandydat Bazylewski ma pomysl na Gminę, nikt nawet nie próbuję udawać, że pomysl na Gminę ma obecna Pani Wojt. Tylko co chwile wpis, ze Kandydat Krol i jego stronnictwo pomysłu nie ma. Ale by się paliło niektórym pod siedzeniem jakby doszło do tej sensacyjnej zmiany 🙂

 15. Ależ wywołałem dyskusję – bardzo dobrze. Można od razu punktować.

  Ludzie Wy naprawdę wolicie, żeby wygrała Pani Dorota, jak prawie każdy dzisiaj ją tutaj broniący pisze: „rządziła jak rządziła”, „Wygra nie dlatego, że dobrze rządziła, bo tak nie jest (…)”. Przecież jeżeli, ktoś sobie nie radzi na danym stanowisku to obowiązkiem przełożonego, a w przypadku wyborów społeczeństwa jest zmienić tę osobę. Może być tylko lepiej.

  Użytkowniku „On” – piszesz: „Podstawowe pytanie: każdy z kandydatów wystawił w każdym okręgu? Nie. Słaby argument. Do obalenia. Dziękuję” – radzę sprawdzić jak było w poprzednich wyborach. Pani Wójt w każdym okręgu wyborczym wystawiła swojego kandydata na radnego. Teraz uzbierała tylko 12 chętnych. Świadczy to albo o tym, że ludzie nie chcieli kandydować z jej listy… albo, że jest z kimś dogadana. Kandydatów na wójta jest 4, a komitetów 5. Trochę jednak nie chce m się wierzyć, że komitet skoncentrowany wokół Panów Dworakowskich (Pan Sławomir pełnomocnikiem, Pan Bartłomiej kandydatem na radnego) miałby się zbratać z Panią Wójt. Gmina od lat miała w poważaniu Bociana Boćki i byłoby to bardzo dziwne porozumienie.

  Jak nie komitet Nowe Oblicze, to który? W komitecie Pana Wiercińskiego znalazła się obecna radna opozycyjna. W komitecie Pana Bazylewskiego znalazła się obecna radna opozycyjna. Tylko w komitecie opozycyjnym nie ma żadnego kandydata do rady, który obecnie w niej by zasiadał 🙂

  A i rozbawiło mnie to o prosperity -> tak jakby Pani Wójt miała jakikolwiek pomysł na rozwój naszej Gminy 🙂

  • Chodowcowa i reszta sp. bez odpowiedzialności ma jakiś pomysł na gminę? 70% opozycji poszło po koryto do innych. Tak więc ich pozycyjne morale upadło liczy się kasa

  • Na początku zdziwienie jak może powstać komitet który nie popiera żadnego wójta… przecież to tak nie można nie ma to racji bytu. Teraz dywagacja nad tym z kim ktoś jest dogadany i kto z kim się brata… A to wszystko na najniższym z możliwych szczebli, tam gdzie najważniejsza powinna być praca na rzecz swojej małej ojczyzny, wpływ na to co mamy za oknem i jak żyje się nam, naszym dzieciom, rodzicom, dziadkom i sąsiadom. Wkręciliście sobie jakąś „politykę”, weszliście w jakieś układy na poziomie wyborów do Rady Gminy, to straszne. Boćki są mocno zranione, zbetonowane poczuciem że każdy musi być za kimś i od kogoś, tym że jesteś za mną a jak nie jesteś to miej się na baczności. Nie zgadzam się! Musimy być przede wszystkim za Boćkami i za ich ogólnie pojętym ROZWOJEM! Owszem, kontrolować siebie nawzajem, ale przede wszystkim wspierać się w pozytywnych działaniach, dyskutować nad właściwymi rozwiązaniami słuchając przy tym zdania każdego, bez względu na to z jaką „opcją” jest kojarzony. I tym jest właśnie Nowe Oblicze, alternatywą dla tego co już było i innym spojrzeniem na to co przed nami!

 16. Paradoks psychologiczny; efekt Dunninga – Kruegera mniej kompetentni ludzie uważają się za profesjonalistów a bardziej kompetentni mają tendencję do wątpienia w siebie i swoje kompetencje. Wypisz wymaluj boćkowskie sesje rady gminy. Czy po wyborach młodszemu pokoleniu uda się to zmienić?

 17. Szybka analiza kandydatów na wójta

  Dorota Kędra-Ptaszyńska -> wyznaczona na swojego następcę przez byłego Wójta. Po 6 latach rządów najwidoczniej straciła zaufanie byłego włodarza. Ostatnia kadencja to ciągły rollercoaster. Stabilnością można nazwać tylko pełne podporządkowanie większości rady gminy jej decyzjom. Rada bez większych rozważań przyklepywała wszystkie pomysły Pani Wójt, mimo faktu, iż mamy jedną z biedniejszych gmin, to przegłosowano prawie maksymalną możliwą podwyżkę. Pomimo licznych zarzutów nieobecności Pani Wójt w urzędzie i licznych aluzji dotyczących powodów tychże nieobecności nie wyciągnięto żadnych wniosków. Ba – sytuację ratowano powołaniem wicewójta.

  Wojciech Wierciński – zastępca przewodniczącej Rady Gminy. Przez większość kadencji popierał bezgranicznie działania Pani Wójt. Tylko w kilku sytuacjach, gdy wydawało się już, że obecnie piastująca ten urząd jest na jednokierunkowej drodze do odejścia z urzędu, to pozwalał sobie na ostrzejsze słowa krytyki wobec obecnej władzy. Kilkukrotnie mu się jednak zmieniało podejście. Plotki gminne wskazują, iż teraz to Pan Wojciech jest faworytem byłego Wójta Gminy Boćki na kontynuowanie jego tradycji.

  Krzysztof Bazylewski – przewodniczący Rady Gminy Boćki w latach 2006-2014 oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Boćki w latach 2014-2018. Bez wątpienia można zakwalifikować jego działalność w tamtych czasach jako zwolennika byłego Wójta i jego człowieka. Czy po latach coś w tej kwestii się zmieniło? Trudno powiedzieć.

  Adam Król – były kandydat w wyborach na Wójta Gminy Boćki, członek Rady Gminy Boćki w bieżącej kadencji stający w opozycji do obecnej władzy. Przeciwnik obranej strategii (czy też jej braku) jaką w przeszłości i obecnie podąża nasza Gmina.

  Dla mnie wybór jest prosty. Pierwsze trzy opcje to duże ryzyko, że za dużo w naszej Gminie się nie zmieni i ryzyko, że za sznurki w dalszym ciągu pociągać będzie ktoś inny.

  • Najwięcej o PW,bo rządziła czy jak kto woli „rządziła”. Też mi się to nie podobało. Ale o panach niczego nie można więcej powiedzieć i w ciemno głosować to ja się boję. Wybieram mniejsze zło.

   • Oglądając sesje Rady Gminy można powiedzieć jedno: zmiana Pani Wójt czy to na Pana Adama (na pewno) czy to na Pana Wojciecha (raczej) będzie na plus.

    Przecież wystarczy, że nowy Wójt będzie rzetelnie wykonywał swoje obowiązki – był w urzędzie, wtedy kiedy trzeba, doglądał racjonalności inwestycji i odpowiadał na stawiane pytania – a już będzie niebo, a ziemia.

    Od Pani Wójt prawie wszyscy się odwrócili. Nawet teraz nie udało się jej wystawić kandydata na radnego do każdego okręgu – a przecież ludzi powinno ciągnąć do władzy. Odwrócił się od niej jej poprzednik, odwrócił się wiceprzewodniczący jej Rady. 7 kwietnia odwrócą się wyborcy 🙂

    • O ludzie, teraz będzie czytać jak to wspaniały jest Pan Adam a reszta bleee. Oj nieładnie. Graj uczciwie

    • Podstawowe pytanie: każdy z kandydatów wystawił w każdym okręgu? Nie. Słaby argument. Do obalenia.
     Dziękuję.

    • Myślę że mimo waszych podłych paszkwili
     pani Dorota wygra w pierwszej turze. Nie dlatego że dobrze rządzi gminą bo tak nie jest, ale dlatego że reszta kandydatów nie ma pomysłu na prosperite.

    • Ja przewiduję 2 turę. Nie ma opcji. Głosy tak się rozmyją, że NIKT nie może być pewien swojej wygranej. Radni zwłaszcza.

  • Narracja całkowicie pisowska – wyciągnąć błędy przeciwników, kiedy nie można nic pozytywnego powiedzieć o sobie. Nie chodzi o to czy i jakie błędy popełniła pani wójt, chodzi o nienawiść płynącą z tego tekstu. Czy to czasem nie Adam Król miał sprawy karne w związku z prowadzeniem kampanii przed poprzednimi wyborami?

   • Oj Kaziku, napisałeś kilka komentarzy, które nic nie wnoszą i mają na celu chyba tylko przykrycie poprzednich – niesprzyjających Twojej kandydatce. Nie chodzi o błędy Pani Wójt? Chodzi o nienawiść? Gdyby chodziło o czystą nienawiść to przecież tutaj co chwile pojawiałby się wpis dotyczący pogłosek o Pani Wójt, a nie faktów.

 18. „Nie przyjazny naszej gminie wyborco” – można nazwać wręcz wrogiem naszej gminy. Jeżeli nazywasz osoby, które robią co mogą dobrego na rzecz naszej małej ojczyzny, oszołomami, to chyba nigdy nie oglądałeś sesji Rady Gminy, nie uczestniczyłeś w komisjach rady, a tylko ktoś cię karmi jadem obelg. Jeżeli mieszkaniec charytatywnie przez kadencję uczestniczy w pracach rady, doradza, pokazuje zło jakie tu panuje, ma odwagę powiedzieć publicznie i służyć pomocą jak można to naprawić, np termomodernizacja za 8 mln. złotych a ani obecnej wójt i jej radnym nic to nie obchodzi, nie ich problem, nie ich zainteresowania. Czy byłeś w szkole w Boćkach? Obejrzałeś teren wokół szkoł? To może zainteresuj się naszą Gminą i napisz prawdę, że te oszołomy jak to nazywasz, nie mają racji. Wytknij wtedy jak to powinno być zrobione. Zainteresuj się remontem szkoły – koszty, karą za GOK – dlaczego trzeba ponosić straty finansowe i innymi sprawami dotyczącymi nasze gminy.

   • Pudło – używając języka sportowego. Tym razem ktoś inny. Dobrze się stało, że Adam wystartował, będzie ciekawie na portalu. Ciekawa sprawa, troje pozostałych kandydatów nie wzbudzało emocji. Powodzenia Adam

    • Bo troje innych kandydatów nie zapowiadało publicznie ze nie wystartuje….

  • Charytatywnie pokazujący mieszkaniec? To mu zapłać. Swoją. drogą widzi szkołę… A ja widzę drogę na której ma być wylany asfalt. Dla kilku ludzi można by zrobić solidną o wiele tańszą zwirówka. Ale dla Rynansa i Zawadzkiego trzeba wylać asfalt.

 19. A kto to to? Tym oszołomom zależy na gminie. Myślę o prowodyrach z kolonii A-nki, Piotrowa, Chranibor. Znaleźli słupa bo przecież muszą
  zaistnieć. A jeszcze szeryf Zarzecza. Zyskuje na tym lubiany przez ogół pan na Ostaszach.

 20. Szanowni mieszkańcy i wyborcy!
  W polityce nic nie ma stałego, ani słów, ani zarzekań się, wszystko zależy od strony w którą się obrócisz. Otóż obecna wójt, jeszcze przed kilka miesiącami, jak ją rozliczali jej radni, bo byli pod presją opozycji, z powodu długotrwałych nieobecności w Urzędzie Gminy bez żadnego urlopu ze znanego powodu. Wtedy prosiła, żeby radni pozwolili jej dokończyć kadencję i już nigdy nie będzie ubiegała się o stanowisko wójta. Wówczas, radni Pani wójt prosili pana Wojciecha, żeby ubiegał się o stanowisko wójta, a będą jego radnymi bo tak dluźej nie może być, żeby wójt nie interesowała sie gminą. A obecnie w pół roku chce nadrobić 6 lat sprawowania urzędu, a jej radni i społeczeństwo mogą o tym zapomnieć.
  Drodzy wyborcy, Każdy ma prawo do zdenerwowania, impulsywnego zachowania, nawet krzyku rozpaczy, mam na myśli pana Adama. Wiele osób w naszej gminie, zmieniało poglądy polityczne, przynależności partyjne, od lewicy do skrajnej prawicy, aby osiągnąć cel.
  Panu Adamowi gratuluję odwagi i podjęcia jeszcze raz walki o naszą wspólną sprawę – lepsze jutro naszej gminy i naszych mieszkańców.
  Z całego serca życzę mu powodzenia i trzymam kciuki. 7 kwietnia 2024 zobaczymy, kogo wyborcy obdarzą największym zaufaniem.
  Ps. Mam na kogo oddać swój głos.

 21. Ludziska. Kto wami rządzi, kto was rozgrywa. Doświadczony w szwindlach i podkładaniu świni, miał dobrych nauczycieli. Ciotka była w Bieszczadach jak zarzneli generała co się kulom nie skłaniał. Z pielęgniarki z dnia na dzień stała się lekarzem w szpitalu dla komunistycznej elity. Wujek dyrektor zakładów mięsnych pod stolicą. Tatuś zanim został najwazniejszym w lokalnej gminnej organizacji partyjne był zaufanym Bieruta, Ochaba, Zawadzkiego. Takich przodków miał nas idol.

 22. Tak tu wróbelki cwierkaja ze w Skolomowo staruszek dla bazylika winszuje a luba od tkaczyka startuje , co tu się wyrabiata .

 23. Kilka ciekawych pojedynków o mandat radnego. Na Zarzeczu rywalizacja rodzinna, w Dubnie Seniorzy kontra młodsze pokolenie. Za kościołem jeszcze ciekawiej, podobnie zresztą jak i na Dubieńskiej. W Jakubowskich rządy Piotra Pierwszego obalić spróbuje Skolimowo. Za debaty Pani Teresy z Waldemarem i Pani Krystyny z Bartłomiejem nie żałowałbym pieniędzy na wykup Pay Per View, działoby się.

    • Bo jak młody i o Twoich poglądach to dobrze, ale jak młody i niekoniecznie uważa co Ty to słaby wybór. Dla mnie to nieistotne. Jakiś powiew świeżości, innego punktu widzenia zawsze dobry. A niech się spierają, dyskutują-o to chodzi.

 24. Uważasz że jak stoisz pod ołtarzem i dasz dychę na tacę to zapomniano zdrady, bramy powitalne dla ruskich i 50 lat niewoli?

 25. A kampania to się rozpoczęła w ogóle? Jakieś ulotki? Coś poczytać o planowanych działaniach można by było…

 26. Pan Waldemar na wszystkim się zna od kiedy on taki znawca .Wszystko umie wszystko zrobił by lepiej .To niech zajmie się lepiej swoimi wnukami bo wypadną kiedyś z chóru w kościele i będzie tragedia.Oczywiscie na chórze też rządzą a Pan organista z tym nic nie robi.Szok i jeszcze raz szok

  • Dzieci chyba powinni wychowywać rodzice a nie dziadkowie. Już nie macie się czego czepiać. Ciekawe czy wszystkie inne kilkuletnie dzieci siedzą w kościele i nawet nie oddychaja. Już bez przesady.

  • Ale pan Waldemar przyciął nożem czerwony krawat komuchowi jako jeden z nielicznych postawił się. Potomkowie komuchow pchają się do władzy. Teraz nazywają się PSL. Mają swój komitet, swoich kandydatów. Ludzie nie bądźcie ślepi.

  • Fillo normalna reakcja każdego powinna być taka – sprawdzam. Był ku temu świetny moment, nic nie stało na przeszkodzie żeby po sesji pójść do szkoły i to sprawdzić, ocenić. Byli sołtysi, radni, mieszkańcy. Ale wiadomo lepiej jest odwracać kota ogonem i pisać nie wiadomo o czym. Argument że się nie jest budowlańcem jak to powiedziała PW, jest bardzo słabiutki. Żaden z radnych nie jest ekonomistą, czy też finansistą a jednak podejmują tematy i decydują o grubych pieniądzach. Tak samo jak każdy z nas, zleca różne roboty firmom, kupuje jakieś rzeczy i na zdrowy rozsądek jesteśmy wstanie to ocenić, czy to jest dobrze zrobione czy nie. Oczywiście jakieś szczegóły no to wówczas inspektorzy niech się wypowiedzą. Ale żeby się wypowiedzieć ktoś powinien im zadać pytanie, a tu cisza każdy boi się odezwać, no chyba że ktoś inny mówi to wówczas możemy pokomentować przeszkadzając mu w skupieniu się. Podsumowując na dość istotny temat trwonienia pieniędzy i nie rzetelnego wykonania zlecenia, żaden z radnych nie zaproponował „wizji lokalnej” a wręcz uznali że mogą sobie pogratulować, podziękować i pośmiać się.

 27. No to trzymajmy się faktów. Kto był na poddaszu w szkole ? Byłem, widziałem kominy nie są docieplone. Goła cegła. Więc pytam. Jak to możliwe, że trzech inspektorów nadzoru, fachowców, specjalistów pilnowało tej inwestycji, łącznie za 60 tys. zł i tego nie zobaczyli ? Czyżby wszyscy byli wychowankami Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach ?

  • Mam nadzieję że zrobiłeś fotki dla wszystkich uchybien. Ale szczerze. Pozbędziemy się Doroty, nastanie Wojciech lub Krzysztof. I co dalej? Przecież oni są z jednego podwórka. Pozdrawiam

 28. Zaprzeczał a co ty gwa masz do straszenia i rozliczania.Stare przysłowie mówi nie strasz nie strasz bo się że….sz

 29. Pani Wójt wytłumaczyła, że do przetargu nie podano kosztorysu z cenami. Jednak podano zakres robót z kosztorysu. Skoro jedna osoba skosztorysowała dany zakres na 7,7 mln, to chyba tylko naiwna osoba mogłaby spodziewać się, że ktoś w przetargu nie zrobi na ten sam zakres tożsamego szacunku, a nawet wyższego. Skoro kosztorys inwestorski został wyliczony na 7,7 mln, a Gmina miała zapewnione 5,5 mln to przecież powinno się wziąć ten kosztorys i go odchudzić. Usunąc jedną pozycję, drugą, zmniejszyć tu zakres, tam zakres i do przetargu podać zakres robót, który powinien być wyceniony na 5,5 mln zł.

  Przecież to co dzisiaj jest mówione to jawny dowód, że Gmina z góry wiedziała, że wyda dużo więcej niż miała zabezpieczone i się godziła z wydaniem dużo wiecej niż 10% wkładu własnego…

  • Jak p.Rynans wie, że takie wałki były niech zgłasza gdzie trzeba i po problemie. Ale to trzeba wiedzieć na 100%, a nie na 80%.

 30. No i wrócił temat termomodernizacji szkoły w Boćkach. Dawno, dawno temu na sesjach tłumaczone było, że pierwotnie założono na realizację szkoły 5,5 mln zł, bo tak wyliczono, a kolejny kosztorys pokazał już kwotę ponad 7 mln. Były radny wystosował do Pani Wójt zapytanie/prośbę na piśmie o udostępnienie pierwotnego kosztorysu i okazało się, że ten na 5,5 mln wcale nie powstał… Więc mocno naginana była prawda na tych sesjach Rady Gminy. Czyli nasza Gmina do polskiego ładu podała kwotę z palca i potem okazało się, że jednak jest ona niedoszacowana i przez to nie otrzymaliśmy tyle dofinansowania co powinniśmy. Ale jeszcze ciekawiej robi się gdy były radny zaczyna punktować ten kosztorys inwestorski za ponad 7 mln.

  • Były radny analizując kosztorys inwestorski na ponad 7 mln zwraca uwagę na fakt, iż w kosztorysie tym znalazły się takie rzeczy jak malowanie i szpachlowanie ścian na powierzchni ponad 4000 m2, a faktycznie według byłego radnego wykonano maksymalnie pracę na powierzchni 1000 m2. Były radny punktuje także kwestie dachu, gdzie według niego nie wykonano zakładanych prac dotyczących wymiany desek.

   Były radny zwraca jeszcze uwagę na wysokie koszty niepraktycznych rozwiązań dotyczących wentylatorów na sali gimnastycznej czy też pochylni służącej do umożliwienia dotarcia do szkoły dla osób niepełnosprawnych. Tylko, że po tym minięciu wejścia w dalszym ciągu szkoła w żaden sposób nie będzie dostosowana dla tych osób niepełnosprawnych. Więc za kilkadziesiąt tysięcy złotych wykonano pochylnię, która umożliwi wjazd do szkoły i tyle. Prawdziwa gospodarność…

   • Z kosztorysu inwestorskiego wynika, iż rusztowania wykorzystane do termomodernizacji szkoły kosztowały gminę 250 tys. zł. Były radny zwrócił uwagę, że za tę kwotę to Gmina mogła sama kupić te rusztowania i mieć na własność.

    W kosztorysie inwestorskim wskazano także kwotę potrzebną na zasianie trawy na powierzchni 1500 m2 na … 17 tysięcy złotych. Bez wątpienia najdroższa trawa w Gminie.

    A potem się wszyscy dziwili skąd łącznie za termomodernizację szkoły ponad 7 mln…

   • Były radny zwraca także uwagę, iż Gmina przyjęła bez uwag protokół odbioru inwestycji termomodernizacji szkoły, a potem po wizycie kilku radnych nagle zaczęto robić poprawki. Skoro przyjęto inwestycję bez uwag, to trochę dziwne, że tak nagle po jej odbiorze wymagane były poprawki. Chyba ktoś się przestraszył wyjścia na jaw niewygodnych faktów.

 31. Dość intensywna rozmowa o lokalnych grupach działania. Dziwny jest jednak argument Pani Wójt, żeby nie przystępować do nowej lokalnej grupy działania z naszego powiatu, bo 17 lat temu w naszym powiecie nikt nie był zainteresowany stworzeniem czy dołączeniem naszej Gminy do lokalnej grupy działania. Po 17 latach powstaje taka lokalna grupa działania, która mogłaby naszej Gminie zapewnić dodatkowe korzyści, ale po co, skoro Pani Wójt głęboko siedzi już w innej lokalnej grupie działania – a że w naszym powiacie i Boćki z tego tytułu to raczej tylko ochłapy dostają, to nic nie szkodzi.

 32. Czy pan Adam startuje na fotel wójta? Na sesji stanowczo twierdził,że nie będzie. A co rusz ćwierkają wróbelki,że jest jednym z 4 kandydatów.

 33. Alertu sms z UG nie było, a znalazlam na stronie to się dzielę informacją:
  Wodociągi Podlaskie sp. z o.o. w Białymstoku informują:

  w związku z modernizacją pompowni wody w Jakubowskich planowana jest przerwa w dostawie wody w dniu 26.02.2024r. (poniedziałek) w godzinach od godz. 8.00 do 12.00 dla odbiorców z miejscowości:

  Jakubowskie, Kol. Jakubowskie, Olszewo, Hawryłki, Wiercień, Starowieś, Bodaki, Kol. Bodaki, Bodaczki, Kol. Bodaczki, Skalimowo.

  Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

 34. Drodzy Konsumenci,

  W ostatnim czasie polscy rolnicy zgromadzili się, aby wyrazić swoje zaniepokojenie i sprzeciwić się dwóm kluczowym kwestiom, które mają bezpośredni wpływ na nasze wspólne zdrowie i przyszłość rolnictwa w Polsce. Chodzi o protest przeciwko obecnej formie Europejskiego Zielonego Ładu oraz sprzeciw wobec niekontrolowanego importu zboża z Ukrainy, które nie spełnia unijnych standardów jakości.
  Te postulaty nie są jedynie rolniczymi żądaniami; są to kwestie dotyczące nas wszystkich, mające bezpośredni wpływ na jakość i bezpieczeństwo spożywanej przez nas żywności. Europejski Zielony Ład, mający na celu transformację UE w kierunku zrównoważonego i ekologicznego gospodarowania, wywołuje sprzeciw wśród rolników. Ich niepokój dotyczy wprowadzania ograniczeń, które negatywnie wpłyną na produkcję żywności, zmuszając do redukcji upraw
  i hodowli. Zmiany te bez odpowiednich dostosowań mogą zagrozić tradycyjnym, lokalnym źródłom żywności, na której codziennie polegamy.
  Rolnicy apelują o głęboką zmianę Zielonego Ładu, tak aby wspierał on zrównoważony rozwój rolnictwa bez kompromisów dla bezpieczeństwa żywnościowego.
  Drugą kwestią jest import zboża z Ukrainy, które nie jest kontrolowane pod kątem jakości i nie spełnia norm unijnych. Taka sytuacja stwarza ryzyko dla naszego zdrowia, ponieważ spożywamy produkty, które mogą być obarczone niedopuszczalnymi poziomami pestycydów lub innych
  substancji szkodliwych. Rolnicy domagają się natychmiastowego zatrzymania importu, wprowadzenia kontroli i regulacji, które zapewnią, że wszystkie importowane produkty rolne spełniają te same wysokie standardy, co krajowe. Jest to niezbędne do ochrony naszego zdrowia i
  zapewnienia, że na naszych stołach lądują tylko bezpieczne i zdrowe produkty.
  Oba te postulaty mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i bezpieczeństwo żywności. Jako konsumenci mamy prawo do transparentności, co jemy i skąd pochodzi nasza żywność. Wspierając
  rolników w ich dążeniach do zapewnienia wysokich standardów produkcji importu, bronimy naszego wspólnego dobra – zdrowia publicznego. Rolnictwo jest fundamentem bezpieczeństwa żywnościowego każdego narodu. Zdrowa, kontrolowana żywność to podstawa naszego zdrowia.
  Dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy – niezależnie od naszej roli w społeczeństwie – zrozumieli znaczenie tych postulatów i wsparli naszych rolników w ich walce o lepszą przyszłość dla polskiego rolnictwa i naszego zdrowia. Stając po stronie rolników, stajemy po stronie bezpiecznej i zdrowej przyszłości dla nas wszystkich.
  NSZZ SOLIDARNOŚĆ ROLNIKÓW INDYWIDUALNYCH

 35. Uwaga, ściema. Nie bądźmy naiwni. Nagle na całym portalu najważniejszą stała się pani „Krycha”. Trochę negatywnych wypowiedzi, potem sprostowania. Mamy 15tu radnych a rzecz tylko i wyłącznie o tej kobiecie. Nie sądzicie że to ona i jej przydupasy kreują jej wizerunek? Komu pan Tomek przekazał „wirtualne Boćki”? Szczeremu aż do bólu zwolennikowi tejże pani.

  • Ale po co rozmawiać o radnych mijającej kadencji? Skupić się należy na nowych, na ich ambicjach, co proponują na nową kadencję. Wszystko po to, by dobrze wybrać.

   • A no właśnie po to rozmawiać o mijającej kadencji, żeby nie popełniać tego samego błędu. Żeby tych nierozmownych nie wybierać ponownie, tylko wybrać ludzi wnikliwych, zaangażowanych, poszukujących informacji oraz rozwiązań. Na sesji powinna być dyskusja nie raz spokojna a nie raz energiczna, gwałtowniejsza, żywiołowa. Takie dyskusje gwarantują prawdziwą burzę mózgów i kumulację pomysłów z których wybiera się te najlepsze i najkorzystniejsze. Gwarantuje też uniknięcie jakichś kombinacji – bo kombinator będzie wiedział że ma przed sobą wnikliwą radę i że oszustwo się nie uda. W przeciwieństwie gdy ma zaspanych radnych to hulaj dusza, i doić ile się da. W momencie kiedy 70% radnych przez pięć lat nie zabrało nigdy głosu na sesji (oprócz składania ślubowania) świadczy to o ich ignorancji, braku pomysłów, braku odwagi i w konsekwencji o tym że się nie nadają na to stanowisko. Skoro radny za cel stawia sobie, a wręcz prosi żeby przynajmniej ten przystanek dokończyć – to coś po nas pozostanie. Jawna kpina i z wyborców i z takiego radnego i jego celów. Większość radnych boi się odezwać bo wstyd tak przed kamerami – ale ta sama rada wybrała dukającą przewodniczącą co przeczytać tekstu poprawnie nie umie a co mówić o zabraniu głosu w jakimś temacie i za to rada się nie wstydzi. Wystarczy popatrzeć na sąsiednie sesje jak to wygląda, nie dość że jest płynie odczytane (nawet jak zastępca przewodniczącej czyta to już niebo a ziemia) to i cała dyskusja przy kawie, ciastkach, napojach, a tu dwie butelki wody do podziału. Wstyd i żenada to podsumowanie. Choć bardzo chętnie bym widział na sesji taki punkt w którym każdy z radnych by się wypowiedział w kilku zdaniach jak ocenia swoją pracę przez pięć lat, jakie sukcesy widzi swoje, co udało się zrobić dzięki jego pomysłom. Taka własna obiektywna ocena, – już nawet nie ważne czy dalej startuje czy nie bo to była by ocena pracy radnego przez pięć lat. Mam nadzieję że jeszcze będzie sesja przed wyborami i „dukająca” wprowadzi taki punkt w porządek sesji. A przyszłościowo takie podsumowanie mogło by być co roku, skoro radny pracuje za nasze pieniądze niech się przed pracodawcą czyli nami mieszkańcami co roku rozlicza co zrobił w określonym czasie.

    • Jakbym miał coś napisać to napisałbym to co Pan Karol! To jest odpowiednie podejście!

    • W naszej gminie, niestety osoba pragnąca coś przedstawić czy zapytać uznawana jest za awanturnika i pieniacza. Większość mieszkańców prezentuje postawę poddańczą (wobec każdej władzy) wręcz niewolniczą. To są cechy ludzi zniewolonych, którzy nie znają słowa wolność, niezależność, nie potrafią samodzielnie myśleć. Muszą mieć nad sobą „namiestnika”, który im każe jak myśleć, głosować, działać i pracować. Brak genu wolnych ludzi. Smutne ale prawdziwe.
     Życzę odwagi i powodzenia tym, którzy pragną coś zmienić.

 36. Na oficjalnych stronach urzędów,czy w mediach społecznościowych włodarzy są informacje nt strajków w danych miejscowościach. U nas nic. Dlaczego?

 37. jezeli wojt nie bedzie rozmawial z wszystkimi radnymi o wygladzie gminy co zrobic i jak to niema szans na zmiany tak jak obecny slucha tylko paru radnych przyklad powinela sie nuszka na drodze hawrylki zaczeta nie skonczona nikt z gminy nie pilnowal teraz zaczyna sie budowa drogi skalimowo jakubowskie prowdzi radny z jakubowskich zaden pracownik z gminy to jak to jest robimy co chcemy adroga z szumek do wiercenja soltys nie pilnuje bo nie zostal namaszczony

 38. Wyborca Kruchy. Pierwszy raz w wieloletniej kadencji radnej Krystyny spotykam się z takim fałszywym obrabianiem jej tylka przez ………….. i to tylko w jej okręgu. Człowieku przyjmujesz w każdym pomówieniu inna osobę liczysz jej pieniądze a wyborcy którzy ją dotąd wybierali są bardzo zadowoleni i podziwiają jej zaangażowanie w każdej sprawie z którą się do niej zwrócą, nawet nie z jej okręgu każdemu pomoże o wszystko zapyta wyjaśni chociaż niektórym się narazi. Takie dyrdymaly jakie wypisujesz to może oczerniać człowiek naładowany prądem i innym ten prąd przesyła. Startowałeś z Krycha jako jej przeciwnik i co? Na dietę radnego trzeba zapracować co czyni Krycha. Dlaczego nie widzisz osób, które swoją kadencję przespały albo wiele zyskały przez akceptowanie tego co się dzieje. Chciałbym żeby wszyscy radni byli tak zaangażowani w sprawy gminy jak Krycha. Czekam na następne obrabianie tylka dla Kruchy bo co sam robisz to na nią zrzucasz.
  Pozdrawiam

   • abece! Właśnie Krycha wybrała się do ciebie na kawę.
    Co dotyczy pilnowania drogi Skalimowo – Jakubowskie to Piotr, usilnie pomaga w wygraniu wyborów, obecnej wójt. Wójt ostro zabrała się za kampanię odwiedzjac niepewnych, nie szczędzi tam łez obietnic i próśb o dokończenie kadencji. Tylko nie mówi o nowej kadencji, która to trwa 5 lat.
    Jak czytałem na wolnej boćkowiance, że radna Krycha przez 20 lat ujadania się z byłym wójtem i obecną 60 tys to ja wam powiemm że obecna wójt taką sumę zarobi przez 4 miesiące mając swoich ubezwłasnowolnionych 11 radnych. Muszę podkreślić, iż Piotr jej całkowicie jest oddany chroni wszystkie nieprawidłowości jakie występują w gminie. Jak: GOK kara w wysokości 120-tys, obecnie odebrana w dniu 29 grudnia termodernizacje szkoły w Boćkach bez żadnych uwag i zastrzeżeń. Co do jakości prac oraz zgodności z kosztorysem, to zobaczymy. Wyborcy – tym się zainteresujcie, bo przejdzie po cichu i będzie musztarda po obiedzie.
    Gdyby choć po części słuchali Klubu radnych Dla Gminy Boćki byłoby inaczej.

    • Dlaczego tak,jak Piotr, radny rejonu szumki,Wiercień,hawrylki,starowies nie pilnował łącznika? Mowi się,że wykonawca wybrał żwir i rozdysponował na sąsiedniej gminie. Kapliczka była mniej wiecej na równi z droga teraz po kolano różnicy. Koryto powstało,a nie droga.

  • To ja jestem kontrkandydatem Pani Krystyny i żadnego posta dotyczącego jej osoby tutaj nie napisałem mało tego w rozmowie z ludźmi nie skupiam się na jej oczernianiu także nie do końca trafione. Więcej rzeczy to muszę prostować odnośnie swojej osoby które „ktoś, gdzieś” powiedział a są rzecz jasna wyssane z palca. Wiem że Pani Krystyna ma swoich zwolenników ale i wielu przeciwników którzy otwarcie ją krytykują dlatego napisać może to każdy zwłaszcza tutaj i anonimowo.

 39. Z bloków. Kłania się matematyka.3000 zł przez 20 lat to tylko 60000 zł słownie szezdziesiat tysięcy. Plus ostatni rok 7000 to bardzo dużo brakuje do pół banki. Dla ścisłości nie jestem zwolennikiem Krychy.

 40. W tej kampanii samorządowej główne zainteresowanie stanowi Krycha bo co tam wójt, to jest sprawa drugorzędna.
  Nie ważne ile pieniędzy otrzymał klub piłkarski i na co one poszły, bo Krycha jak zapytała na komisji to stała się ogromnym wrogiem. A w 2023r tych pieniędzy było dużo i nie wierzę w to, że tak walczycie z Krychą. Ona o to Was będzie pytać; czy bedzie czy nie będzie radną? Jest to jedyna osoba z rady której nie kupisz.

  • Dieta radnej ub.r ponad 7000 zł, wcześniejsze ponad 3000 rocznie. Przez 20 lat? Szuka u innych? Ponad pół bańki za nic nie robienie? To ma być autorytet dla młodych?

  • Co pani szanowna Krystyna przez te 20 czy ile tam lat uczyniła pozytywnego dla naszej miejscowości, nieśmiało zapytuję? Bo mnie się widzi, że jedynie jątrzyc i obrabiać dupy innym potrafi wybornie. Poza tym coś , jakieś konkrety?

   • A co pozostali radni konkretnego zrobili? Aha zapomniałem – wiatę przystankową. Ktoś powie że drogi. Bez żadnej łaski, wszędzie drogi buduje się. Miała być przebudowa parku, miały być lawendowe Boćki.Co do Piotrowskiej to ona jest jedną z tych którzy najczęściej zabierają głos na sesjach. Są tacy radni co ani razu głosu nie zabrali. I są też tacy co już niejedną kadencję zasiadają w radzie. Czas wymienić wójta i ” niemych” radnych.

 41. Bardzo cieszy mnie fakt, że do rady gminy startuje wiele nowych twarzy. Młodzi ludzie biorą się do roboty co budzi wielkie nadzieje. Nowe twarze wśród kandydatów na radnych z opcji starających się o wójtowanie, nowe twarze z komitetów które w wybór wójta się nie angażują. Czy Boćki dojrzały do tego by coś zmienić i zaufać nowym twarzom? Głęboko w to wierzę!