Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. Tak jak w wolnej amerykance – wszystkie chwyty są dozwolone (z wyjątkiem uderzeń i chwytów zagrażających życiu).

930 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 1. Mam pytanko. Ktos może wie i może podzielić się informacja co to za gostek występuje w filmikach GOKu? Zatrudniony czy jak?

  • Po. Dyrektora. Nie trzeba ogłaszać konkursu. Boćki to niekoniecznie jego sposób na karierę. Po bokach pracuje gdzie indziej. Zdolny ale u nas leniwy. Ach te zażyłości i chody u carycy.

  • A sluchali panstwo szpiego-dociekliwy pierwszej wypowiedzi dyrektora goku przed rada? Proszę wrócić, posluchac i nie siać fermentu, bo tylko to umiecie!

  • Nie dyrektor a pełniący obowiązki. Tak więc nie bardzo odpowiadający i decyzyjny. Wg. zeznania w goku ma14 tys. a inne dochody to 37 000. Na pewno na Bockach mu zależy, ma pomysły szkoda że tylko do dzieci. Bez pieniędzy, bazy, sprzętu nie podskoczy.

 2. Wiceprzewodniczący Wierciński nie ma w sobie na tyle cywilnej odwagi aby potwierdzić w swoim wystąpieniu, że jego wnioski są tożsame z wnioskami radnych opozycji. Mniejsza o to. Skoro wyciągnął swoje wnioski co do pracy Pani Wójt i podległych jej pracowników to znaczy, że obudził się z ręką w nocniku będąc do tej pory poplecznikiem Pani Doroty. Co się tyczy słów dot.Pani Mileny to śmiech na sali. Najpierw gratuluje jej wyboru, zachwala wybór by za chwilę wytknąć brak odpowiedniego stażu w pracy samorządowej. Rozdwojenie jaźni czy co ? Pragnę przypomieć, że ma Pan podobny staż w samorządzie co ta Pani a widzi Pan siebie jako ten który chce wydźwignąć gminę z zapaści. Gdzie Pan był od początku swojej kadencji czyli od jesieni 2018 r.?

  • Ja bym dodał pytanie czy odwagi by mu starczyło, gdyby obok siedziala pani wójt. Bo nie zauważyłem, by się źle o niej wypowiadał, a wręcz przeciwnie-nie raz bronił-gdy na sesji była obecna.

  • Kaszolot – dobre pytanie. Jeszcze bedzie miał okazję na wykazanie się odwagą gdy już Pani Wójt wróci z urlopu.

  • Musicie go zrozumieć. On tylko mówił to co Stasiek mu napisał. To nie musi być odwaga to może być poprostu głupota

  • Kto wypromował panią Dorotę? Oczywiście poprzedni wójt, znalazł ją w kolejce po zasiłek w pośredniaku. Przy nim nabrała doświadczenia, pokończyła kursy. Sprawdziła się jako piszącą projekty. Ale samodzielnie nic nie potrafi.

  • Już od dawna było widać że to stanowisko ją przerosło. Wójt który ma rozeznanie i wie co z czym się je, na pytania radnych na Sesjach powinien odpowiadać jednym tchem a nie posiłkować się odpowiedziami na piśmie. Zresztą albo tych odpowiedzi w ogóle nie ma, albo są z kilkumiesięcznym poślizgiem a jak już są to takie na odpier……..

 3. A i jeszcze prosba do pana admina, żeby okienko do wpisania komentarzy wrzucił na górę, bo scrollować czasem długo jak sie toczy zażarta dyskusja. Pozdrawiam 🙂

  • Dlaczego mój poniższy komentarz został przeniesiony Bóg wie gdzie? Był właśnie w tym miejscu. Pod tym artykułem.

   Jeśli ta pani wykonuje swoje obowiązki należycie to kij królowi do tego co jest NA PRYWATNYM zdj tejże pani. Gdyby ozbobila je krzyżem, czy gałązkami jemioły to by pana króla jakos to nie obeszlo podejrzewam.

 4. Sesja to nie jakiś wiec żeby podniecać się i kogoś rozliczać z innych przekonań jakie wyznaje Pan Król. Jakbym słyszał kogoś z ONR lub straży narodowej.

 5. Kilka słów do Pana Radnego Adama Króla
  Szanowny Panie śledzę każde nagranie rady, słucham Pana wypowiedzi i najczęściej się z Panem zgadzam. Podziwiam że ma Pan tyle zapału i determinacji. Ale na ostatnim posiedzeniu to już Pan przesadził. Jak Pan może komentować prywatne wpisy w mediach społecznościowych innych ludzi. Przecież to było na prywatnym profilu tej Pani A nie na profilu biblioteki. Widzę że upodobania się Pan do polityków PiSu co nie jest w moich oczach komplementem. Chyba istnieje jeszcze w naszych kraju wolność przekonań. Ta Pani jak i każda inna pracująca w gminie może robić po pracy co jej się zechce a Panu nic do tego. I jeszcze jedna prośba zostawi już Pan ten plac zabaw w spokoju. Był stworzony dla przedszkola i niech będzie zamknięty. Czego Pan tu nie rozumie. A Pan jako radny niech zadba żeby stworzyć plac zabaw dla wszystkich np w parku którymś. I naprawdę jako Pana wyborca bardzo proszę już do tematu placu zabaw nie wracać bo się Pan ośmiesza i przy okazji i ośmiesza mnie bo na Pana glosowalam.

 6. Zapowiada nam się ciekawa walka o stołki. Po prześledzeniu wczorajszej transmisji a w szczególności wystąpienia pana Wiercińskiego raczej jest pewne, że czeka nas zmiana Wójta.
  Nie jest to proste aby odwołać Wójta wybranego w drodze demokratycznych wyborów ale jest na to kilka sposobów . Jednym z nich w przypadku braku pisemnego zrzeczenia się z mandatu, jest referendum. Z taką inicjatywą występuje Rada Gminy z pisemnym i uzasadnionym wnioskiem w liczbie 1/4 ustawowego składu Rady.Wniosek powinien być zaopiniowany przez Komisję Rewizyjną zaś Uchwałę o przeprzprowadzeniu referendum Rada podejmuje większością 3/5 głosów. Ważnym jest też,że jeżeli w referendum więcej niż połowa ważnie oddanych głosów zostanie oddana przeciw wnioskowi, wtedy następuje przedterminowe zakończenie kadencji rady, która wystąpiła z wnioskiem. Gdy w wyniku referendum połowa ważnie oddanych głosów oddana zostanie za wnioskiem wówczas czekają nas przedterminowe wybory Wójta.Wygaśnięcie mandatu Wójta jest też równoznaczne z odwołaniem jego zastępcy. Pojawia się na koniec pytanie: jak zachowają się Radni lojalni do tej pory Wójtowi ? Będzie to dla nich bardzo ważny test w oczach opinii publicznej.

  • Jedno jest pewne, że gdyby kiedyś wójtem został Wierciński to tak jakby znowu Stachu wrócił. Na stołku będzie siedział Wojtek a rządzić bedzie Stasiek. Nie można do tego dopuścić.

 7. A to prawda, że ,,góra” planuje wygaszenie mandatu pani wójt i na jej miejsce ma znów być powołany Derehajło lub osoba przez niego wyznaczona?

 8. Może ktoś jest w temacie?
  Czy odwyk w prywatnym ośrodku może odbywać się w ramach L-4 i czy leczącego się alkoholika można zwolnić z pracy gdy zdarza mu się przyjść do niej pod wpływem ?

 9. Szkoły mundurowe uczą min.posłuszeństwa i bezwarunkowego wykonywania rozkazów a także akceptowanie swojego miejsca w szeregu w związku z hierarhicznością danej instytucji.

 10. Ja z innej beczki chociaż temat jest powiązany z nowym już Zastępcą. Odpowiednie instytucje powinne zainteresować się działalnością Centrum Kulturalno – Turystycznym i realizowanym obecnie projektem. Nie jest tajemnicą że wielu uczestników tego projektu niesłusznie pobiera pieniądze za uczestnictwo ponieważ notorycznie nie uczestniczy w zajęciach. Dzieje sie to za wiedzą i zgodą pracowników. Zachodzi prawdopodobieństwo łamania prawa chociażby np. poświadczenia nieprawdy, co się dzieje z posiłakami osób którzy danego dnia są nieobecni itp. To jest jeden z przykładów na nieprawidłowości w naszym Urzędzie.

 11. Wiem, że Milena zagląda tutaj więc mam do niej parę słów. Gratuluję nominacji i życzę Ci bezbolesnego piastowania na urzędzie.Nie raz będziesz zmuszona do balastowania na pograniczu prawa i stąpania po cienkim lodzie, nie daj się więc wykorzystać i przekroczyć cienkiej linii. Wszystkie podejmowane przez Ciebie decyzje będą miały moc prawną i bedą mogły być przedmiotem weryfikacji . Twoje stanowisko zostało stworzone min.w tym celu i nie zawsze będzie różowo. Pierwsze dni na pewno będą powodem do dumy, przyjmowania gratulacji itp. po tym nastrój zacznie powoli zmieniać się, pojawią się bezsenne noce, pierwsze oznaki nerwicy i tak aż do ostatniego dnia na tym stanowisku. Potraktuj te słowa poważne gdyż życzę Ci naprawdę dobrze a pochodzą one od osoby która wie co pisze.

  • Pretensje za istniejącą sytuację w gminie możemy adresować do siebie. My wybieramy, popieramy, przymykamy oko, donosimy, obgadujemy, pomawiamy, plotkujemy gdzie się da i na kogo, typowe boćkowskie zachowanie. Winni są zawsze inni, nie my, bo niekompetentni, niezaradni, leniwi, …. . Ci co krytykują to: krzykacze, pieniacze, … . A co my: ja, ty, oni, dobrego zrobili dla społeczności bezinteresownie non profit.
   Ps „obiektywny” Ile miejsc pracy powstało w okresie rządów poprzednika w Boćkach?

  • To jest ciągłość tego co było !!! Tak zadłużył Gminę że nie można z niczym ruszyć . Zobacz jakie były wykonywane inwestycje i jak . Chwalić to trzeba wiedzieć za co . To że wyborcy są najbardziej winni i wybierają takich fachowców / powiem – bezmózgowce / . Są zastraszeni , a nie używają oczu i rozumu !

 12. Czyli co , Wójt i Sekretarz nie radzą sobie z obowiązkami , stanowiska ich przerosły a może a raczej napewno jest inna przyczyna, że nie ma komu kierować Urzędem i sprawnie zarządzać gminą ? To jest kolejne obciążenie finansowe dla i tak cienkiego budżetu.

 13. Wójta nie ma, Sekretarza nie ma- więc mamy Zastępcę Wójta.
  Zarządzeniem Nr.56/2020 r. Wójta Gminy Boćki z dnia 23.11.2020 r. z dniem dzisiejszym na stanowisko Zastępcy Wójta Gminy Bćki została powołana Pani MILENA KORNILUK.

 14. @Wqrwiony
  Jaki rozwój? Kto to ma pociągnąć? Ten sztab baletmistrzów, plotkarzy, śpiewaków i pijaków? Ptrzeciez tam połowa pracuje za coś, lub za wazeline, co warci sa niektórzy – mniej niż zero, w szczególności ci którzy dostali się na posadki w ostatnich kilku latach. Wybory? haa niekórzy dali ciała bo bezmyślnie agitowali ale niektórzy robili to z głową pod płaszczykiem i dużo wczesniej.. ooo.. i było ok… a sa tacy do którzych domów sam zainteresowany latał i agitował obiecując wszelakie profity..
  Jaka praca taka płaca, a na 1/4 etatu wiecej byś zapłacił gdybyś miał płacić? Dużo lepiej zapłacić swoim i sobie dac podwyższe na komisje, porjekty itp.. Pracy jest wszędzie dużo nie podoba się to nie bierzesz.

 15. Rozmieniamy się na drobne. Ktoś kieruję dyskusję na boczne tory. Pytanie. Co z rozwojem Bociek i gminy. Pani wójt kryje się za przepisami, w gminie nic się nie dzieje. Tym się zajmujmy. Na przykład ile mamy z wodociągu,budynku w lesie przy drodze do Wygoonowa. Gdzie pieniądze za sprzedane mienie gminne. To tylko wierzchołek góry lodowej.

  • Kaszalocie przepiękny. Bip? Nie znalazłem. Ale znalazłem. Kto dostał pracę w Dubnie? Dwa etaty. Kierownik i instruktor. A jeszcze gok. Dyrektor reżyseruje w Bielsku i Białymstoku. Ma czas na Boćki? Chyba że Boćki wyłącznie dla ZUS i ubezpieczenia. A reszta to udawanie czyli aktorstwo. No ale niewątpliwa sympatia pani wójt bardzo pomocna.

  • Sasiedzie, a widział pan ile razy skladali oferty? Normalnie drzwiami i oknami walili. Podam przyklad kierownika klubu seniora w dubnie.

  • Chodzi mi o to, że wcale nie tak łatwo znaleźć pracownika. W tym przypadku po trzeciej ofercie naboru znaleźli osobę, która się nadawała (akurat ten temat mnie interesował i stąd mój przykład,tym się posiłkuję). Wiadomo, czasem się pisze ofertę pracy pod konkretnego kandydata, ale jednak czasem trzeba kompetentnego osobnika albo by w papierach grało, albo rzeczywiście dla dobra społeczności.

  • Popatrzylam w bip. Wydaje mi się że pani wójt żyje w innym świecie. Przy zarobkach miesięcznych 10 tys. zł proponować pobory na poziomie 500 zł. Kpina z innych.

  • Ale tu nie chodzi o rozwuj, o jakiekolwiek dobro tylko o interesy i mozliwości kieszonkowego węża. Gmina na samym mkoncu z inwestycjami, a z kasą i jej gospodarnoscia tj. brakiem na podium.
   Ta Szefowa lubi balety dobre trynki wiec nie dziwota, a ze ma tak mocno przepelnioną głowe pomysłami… heeheee jak dzwon, ten najglośniejszy czyli pusto wszędzie.
   W gminie pracują osoby które nie nadają sie do tej roli bo albo po znajomosci albo starzy wyjadacze np. myster projektant, informatyk, ten co tigery chla, albo ten od pilonowania, a w gok inaczej?… albo ta z konca dubieńskiej co plotkowac po pokojach lata a pozniej nadgoziny bierze, albo ta co jej sie nigdy nic nie podoba a „peten to wrug”
   A rada? Co ona warta? tyle co jej wyborcy… z pewnyumi wyjatkami..

  • Co do p. Basi to chyba hipokryzja. Taka sama jakiej używasz do p. o. kościelnego. P. Basia nie dekoruje kościoła, nie czyta, nie prowadzi modlitwy wiernych. Nie robi wielu innych rzeczy, takich jak przygotowania ołtarza, szat dla celebransa. Zapytajcie p. Krystyny ono coś o tym wie.

  • W sumie szkoda, że prowadzimy dyskusję o ludziach pożytecznych. Śpiew czy inna posługa przy pogrzebie nie jest przyjemnością. Dziękuję, że są ludzie którzy kultywują wielowiekową tradycję przy bliskich nam zmarłych. To dar serca.

  • jaotpowiatam – właśnie to jest smutne w naszej społeczności, że trudno takim jak Ty uwierzyć, że ktoś coś robi „za darmo”. Są sytuacje, w którym dane osoby potrzebują wsparcia i jak widać w naszej gminie znajdują się osoby (bo nie tylko jedna), które „za darmo” mogą w takich chwilach wspierać innych i pokazać czym jest ludzka życzliwość.

   Dlaczego więc niektórym trudno w to uwierzyć? Może właśnie przyzwyczaili się do sytuacji, że „ręka rękę myje” i jak ktoś komuś czegoś nie załatwi lub nie zapłaci, to nawet palcem nie ruszy. Smutna typowo boćkowska mentalność, która ma swoje odzwierciedlenie m.in w radzie gminy, gdzie kilka osób nie wie chyba po co startowało na radnego – chyba nie po to, żeby być zawodowym przytakiwaczem… dobra nie ma co się oszukiwać – startowali właśnie po to…

  • Ty M a co ty tak
   Wszystkich uczysz. W zaocznej szkole taką wiedzę nadzwyczajną posiadłeś? Nie ja zacząłem.

  • Jaotpowiatam w szkole zaocznej więcej można się nauczyć, niż na studiach stacjonarnych, będąc wiecznym studentem.

  • Panie student szkoła w Bockach to nie to samo co dojazd przez 4 lata latem, zimą do Bielska. Matura też nie taka sama. Studia to inna bajka.

 16. Biedny cały czas na zwolnieniach. Prosi by odnieść go do domu bo tak źle się czuje a za pieniądze jakoś potrafi obsługiwać pogrzeby. Ale innych uczy uczciwości. Hipokryzja!

 17. Przeglądając oferty przetargów trafiłem na ów dotyczący rozbudowy stacji uzdatniania wody i remontu oczyszczalni. Taka mnie refleksja naszła. Przeglądałem się jak radni ówcześni tak mocno zabiegali o oddanie wodociągu. No ok,oddali. Jak wiadomo zapis o 2letnim niepodwyższaniu cen latem minął, więc i cena podskoczyła-kto płaci, ten widzi. Zastanawia mnie ta kwestia. Pieniądze na tenże remont wykłada gmina, mimo że wodociągiem władają wodociągi podlaskie. Dlaczego? Może ktoś ma trochę więcej wiedzy z czego to wynika?

  • A zdrowa pani Basia swoje psalmy za darmo zawodzi? Każdy kij ma dwa końce. Śpiewy w domu pogrzebowym. Przywieź, odwieź, nakarm, zapłać. Może też o podatku podyskutować warto?

 18. Zastanawiam się czy kandydatka na radna z Wygpnowa której córka pracuje w gminie będzie w stanie postawić się naszej władzy czy będzie kolejną maszynka do głosowania to. BMW

  • Zybi masz rację, że kandydatka na radną z Wygonowa nie otworzy gĘby na rzecz gminy bo jej córka pracuje w gminie i w Centrum Integracji Społecznej. Kroi dużą kasę i to będzie hamulec. Ma figurować jako radna i mówić to co władza każe. Inaczej nie miała by przyzwolenia od władzy kandydować na radną

 19. Wszyscy radni za wyjątkiem kilku, to milczący radni – takie maszynki do głosowania. To jest fakt i nie da się tego nie zauważyć oglądając transmisje z Sesji.Ich rola ogranicza się do przyjścia na Sesję, przesiedzenia i pobrania diety. Być może biorą udział w dyskusjach na komisjach, ale to również powinno być widoczne na Sesjach. Takie moje zdanie na temat naszych radnych.

  • Coś ciekawego wydarzyło się od ostatniej sesji? Miała być skarga do wyższej instancji czy coś wiadomo w tej sprawie.

 20. Dziś w wolnym czasie przyszło mi do głowy takie przemyślenie : za kogo uważa kandydatka na radną i Gmina wyborców wsi Wygonowo . Otóż pozostali kandydaci na radnych w skład Komisji Gminnej i Komisji Okręgowej potrafili wstawić wyborców ze swoich wsi . Przy obecnych wyborach ( uzupełniających ) wybiera się jednego radnego , a nie jak przy normalnych . Dlatego jest mniej pracy i możliwość nauczenia się pracy w Komisji . Pomimo tego lepiej jak zarobi swój niż obcy . Po przemyśleniu doszedłem do wniosku że – wyborcy są traktowani jak barany którzy nadają się tylko jak maszynki do głosowania i nie mają inaczej myśleć jak władza .

  • Najlepiej wprowadzić kadencyjność radnych z poszczególnych wsi. Nie sprawdził się kandydat z Wygonowa to należy wybrać radnego z Piotrowa lub Wandalina. Co prawda bez szans są mniejsze liczebnie wsie w porównaniu z dużą, chyba że zwycięży zdrowy rozsądek wyborców. Myślę, że warte przemyślenia. Jest to krótka kadencja, może warto dać szansę innym wsiom. Prośba do mieszkańców Wygonowa, dać żółtą lub czerwoną kartkę swoim.

 21. Ciekawa informacja o traktorzyście. Jeżeli jest prawdziwa to powstaje pytanie- czy jemu podziękowano za pracę , czy też on podziękował ? Wbrew pozorom jest to duża różnica .

  • Nwiększy idiota wśród radnych Adam neguje obecność seniorów w sklepie w innych godzinach niż 10:12 ciekawa sprawa

  • Moim zdaniem gdyby wszyscy radni chociaż w połowie przykładali się do swoich obowiązków jak pan Adam, to inaczej by to wszystko wyglądało. Poza kilkoma oszołomskimi poglądami jakie prezentuje – oceniam jego działalność zdecydowanie pozytywnie i z pewnością nazwanie go idiotą jest nie na miejscu!!

  • Największy idiota z oszołomskimi poglądami i jełop. He he ciekawe czy mielibyście odwagę powiedzieć to w realu ? Ciekawe czy w relacjach z sąsiadami i znajomymi, też mówicie wprost co o nich myślicie. Jak już twierdzicie, że idiota to przedstawcie merytoryczny dowód, dlaczego? Jakie to oszołomskie poglądy ? Dlaczego jełop ? Co do godzin dla seniorów. Mamy pandemię. Grupa osób, które najgorzej przechodzą covid-19 to seniorzy. Wśród seniorów jest największa grupa osób, które zmarły z powodu koronawirusa. Rząd wprowadził godziny dla seniorów, żebyśmy nie zarazili w czasie zakupów, seniorów. Mamy zakaz robienia zakupów w godzinach dla seniorów, by ich chronić. A co robią seniorzy ? Robią zakupy kiedy chcą, czyli w godzinach innych niż od 10-12, narażając się na zarażenie. Oznacza to, że my musimy chronić seniorów a seniorzy siebie nie chcą chronić. My nie możemy wejść do sklepu w godzinach 10-12, a seniorzy przed dziesiątą i po dwunastej robią zakupy. Żeby ochrona seniorów podczas zakupów przyniosła skutek, nie powinni oni robić zakupów w godzinach innych niż 10-12.

  • Wojował kiedyś o Boćki. Dawne dzieje, bockowska władza go nie lubiła. Klub Olimpijczyka, wielu olimpijczyków. Przy tych Ostaszach i Jakubowskich wszystko się rozmyło. Została wiocha bez pomysłu na cokolwiek i ostatnie miejsca w rankingach.

  • Artykuły w gazecie o bockowskim parku pełnym wronich gniazd. „Boćki czy wronowo”. Poskutkowało tym że pewien młody bockowskim chuligan zamiast kolegium po rzucał gniazda. Wiecie kto?

 22. Czy ktoś posprząta wapno rozsypane od ronda w Boćkach aż do połowy drogi do Starowsi ? Czy trzeba poinformować o tym Policję która znajdzie winowajce który zapłaci za specjalistyczne czyszczenie i mycie jezdni ? Czy rolnik który to zrobił (raczej nie specjalnie) wogóle nic nie zrobił żeby to sprzątnąć. Można pożyczyć zamiatarkę i zebrać nawóz. Im dłużej czekamy tym bardziej to wapno się rozpływa po całej jezdni i będzie trudniej to sprzątnąć

 23. Czy będzie odbierana folia w naszej gminie? Zapisac sie kazali i cisza. A widzialem w knorydach był odbiór ostatnio. Tak, wiem, że to gmina bielsk

  • Rolnik to ma dobrze. Wiezie obornik, obesrana cała ulica. Goni krowy, obesrana cała ulica. Wyjeżdża ciągnikiem z pola, cała jezdnia w błocie. Folię zabierz, baniaki po chemii zabierz bo ja święta krowa. Tysiak dopłaty do hektara to za mało. A zamów jeden z drugim kontener, posprzątaj. Wywieść do lasu to nie rozwiązanie

 24. Jesteście bandą troglodytów, którym nic nie pasuje, umiejących tylko brać, czuć się szcześliwymi jako niewolnicy niemających własnego zdania, czekającymi na to, że jak dobrze zagłosują to państwo zabierze tym co mają więcej a im da bo tak ma byc, kradnąc dookoła udają że w konfesjonalne wszystko przepadnie, wyznając zasadę wpajaną przez dziesiątki lat PRL’u że wszystko jest nasze, niczyje, moje i że się należy…

  • A czy wiecie że nasi rejonowi radni nasz fundusz solecki chcieli zainwestować w szkołę w Andryjankach? Chcą podobno nowego zebrania wiejskiego, przyprowadzą swoich ludzi żeby wszystko było po ich myśli.

  • Królu złoty. Nie trzeba. To by było niezgodne i nie potrzebne. Podzieliliśmy mimo ujadania naszych wybrańców. Kto ich wybrał i dlaczego nie wiem.

  • O zebraniu w sprawie funduszu sołeckiego sołtys poinformował półtorej godziny przed zebraniem. Wywiesił gdzieś jakieś ogłoszenia, ale chyba nikt ich nie widział bo przyszli tylko ci, do których zadzwonił. Gdyby sołtys dał znać parę dni wcześniej radnym z rejonu III, radni poinformowaliby wszystkich mieszkańców rejonu III. Owszem radni z rejonu III zgłosili propozycję przekazania 1000zł na budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Andryjankach. Wynikało to z tego, że kilkanaścioro dzieci z Bociek uczy się w Szkole w Andryjankach. Skoro nasze dzieci uczą się w Andryjankach, to wypadałoby dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy placu zabaw. Skoro można przekazać pieniądze dla Biblioteki i klubu piłkarskiego, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wesprzeć również Szkołę w Andryjankach. Ostatecznie wniosek nie przeszedł. Nie byłoby tej propozycji gdybyśmy wiedzieli, że brakuje pieniędzy na budowę chodnika przy ulicy Wschodniej. Na komisjach czy też na sesji mówiono, że chodnik przy Wschodniej będzie zrobiony. Nie wspomniano tylko, że pieniędzy jest na 115m a trzeba na około 275m. Gdybyśmy wiedzieli, że brakuje pieniędzy na wykonanie całego chodnika, pieniądze zostałyby przekazane na chodnik zamiast na jakieś pierdoły, typu altanka na kaczej kępie, żeby młodzież miała gdzie legalnie wódki się napić bez ścigania przez policję. Oczywiście jak Pani Wójt chciała kupić traktor, to poinformowała swojaków o zebraniu sołeckim w rejonie III, żeby przyszli licznie i wszystko przegłosowali tak jak ona chce. Jak teraz było zebranie, to wójtowej nie ma i informacji zasięgnąć, czy chodnik będzie wykonany w całości czy może brakuje pieniędzy nie było u kogo zasięgnąć. Dzień po zebraniu, radni udali się do gminy i dowiedzieli się, że brakuje pieniędzy na chodnik na Wschodniej. Chodnik na Wschodniej to priorytet, bo chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Gdy mieszkańcy wiedzieli, że będzie zebranie i że brakuje pieniędzy na chodnik, przyszliby na zebranie i przekazaliby pieniądze sołeckie na chodnik. Na zebraniu było dyskutowane, że jeżeli są pieniądze na chodnik przy Wschodniej i gmina wykona cały chodnik, to przeznaczamy pieniądze sołeckie na propozycje, które padły podczas zebrania. Zaznaczaliśmy, że jeżeli będzie brakowało pieniędzy na chodnik, to pieniądze mają pójść na chodnik. Gdyby sołtys poinformował o zebraniu parę dni wcześniej, można by zasięgnąć informacji czy chodnik przy wschodniej będzie wykonany w całości. Gdyby wójtowa przyszła na zebranie, można by zapytać wójtową. Wydać pieniądze na altankę, łańcuchy do maszyny-kosiarki, klub sportowy czy bibliotekę, w sytuacji gdy dzieci chodzą do szkoły i ze szkoły ulicą, co szczególnie zimą gdy jest ślisko i wcześnie robi się ciemno jest bardzo niebezpieczne, to chyba jakieś nieporozumienie. Stąd pomysł ponownego zebrania. Boćki III, skąd w tobie tyle zła? Tyle złośliwości ? Tyle nienawiści ? Chcieliśmy, żeby zebranie odbyło się normalnie przy jak największej liczbie mieszkańców, ale to niemożliwe gdy dowiadujesz się o zebraniu półtorej godziny wcześniej. Boćki III, weź coś na uspokojenie, pomódl się i zastanów się, skąd bierze się w tobie tak ogromna nienawiść, złośliwość i zła wola.

  • Chory człowieku usiłujesz podważać postanowienia zebrania wiejskiego. Skoro nie wiedziałeś co i jak to jakim cudem byłeś na zebraniu. Po prostu jesteś warchołem któremu nic nie pasuje. Jak mój syn uczy się w Rudce to tam trzeba dać kasę. Wozisz dzieci do A-nek? Twoja sprawa. Co do Wschodniej. Rejon wydał dwa fundusze a ten temat. Dla trzech domów i 4 dzieci. Ty wiesz o czym piszesz? A zadaszenie będzie dla całych Bociek. Młodzież chodzi do biblioteki, czyta książki gra w piłkę czy też kibicuję i wtedy nie ma czasu chodzić na włamy, ściągać instalacje elektryczne,kraść urządzenia. Ogłoszenia o terminie zebrania do dziś wiszą na tablicy czy na płocie. Trzeba zad wysadzić z auta.

  • Boćki III zapytam jeszcze raz. Skąd w tobie tyle zła? Tyle złośliwości ? Tyle nienawiści ? Tyle złej woli ? Wszystko przekręcasz i zniekształcasz. Napisane jest wyraźnie, że sołtys poinformował o zebraniu półtorej godziny przed zebraniem. Sam sołtys powiedział, że przyszli tylko ci, do których zadzwonił i to nie wszyscy. Gdyby dał znać parę dni wcześniej, radni poinformowali by mieszkańców. A tak przyszło 6 osób + sołtys. I to ma być zebranie ? Piszesz bzdury typu -„Jak mój syn uczy się w Rudce to tam trzeba dać kasę.” -Szkoła w Andryjankach jest jedną z jednostek organizacyjnych naszej gminy, podobnie jak Biblioteka. Biblioteka i klub sportowy mieszczą się w rejonie III. Jeśli kierować się twoją logiką, wychodziłoby na to, że żadne inne sołectwo, poza rejonem III, nie ma prawa przekazać pieniędzy na Bibliotekę i klub sportowy bo nie leżą one w obrębie innych sołectw. Nie pojmuję, jak można mieć w sobie tyle nienawiści i z taką złością i zaciekłością atakować radnych rejonu III za to, że chcieli przekazać 1000zł z 32000zł funduszu sołeckiego, na plac zabaw dla dzieci w Szkole w Andryjankach. Jesteś chory z nienawiści. Przecież radni nie chcieli tych pieniędzy dla siebie. Nie osiągnęliby z tego tytułu żadnej korzyści. I dalej piszesz bzdury „Co do Wschodniej. Rejon wydał dwa fundusze a ten temat. Dla trzech domów i 4 dzieci. Ty wiesz o czym piszesz?” – Wiem tyle, że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Gdyby gmina dołożyła pieniądze, chodnik już dawno byłby zrobiony. Rzecz w tym, że gmina pomimo nałożenia na mieszkańców wysokich podatków, pieniędzy swoich na inwestycje nie ma. Jest to efekt „wspaniałego” zarządzania gminą przez ostatnie dwie dekady. Podziękuj za to, poprzedniemu wójtowi i obecnej wójt oraz radnym, którzy w tym czasie rządzili gminą. I dalej piszesz bzdury- „A zadaszenie będzie dla całych Bociek.”- Sołtys jasno powiedział, że chodzi o altankę dla młodych, bo jak w parku piją wódkę, to ich ściga policja. Skoro altanka ma być dla wszystkich, to niech każde sołectwo da parę złotych. Ja się tylko obawiam, że jak postawi się taką altankę na kaczej kępie, to się któryś po pijaku utopi. Poza tym teren zalewowy, jak będzie w zimie śnieg, to wiosną altanka popłynie. Poza tym smród z oczyszczalni. Nie wiem też co ty masz w głowie. Wolisz wydać pieniądze na altankę, żeby młodzi mieli gdzie pić wódkę zamiast na chodnik, którym dzieci będą mogły bezpiecznie chodzić do szkoły. Przy twoim domu jest chodnik, ale jak inni chcą mieć chodnik, to jesteś przeciw. Przez tą twoją nienawiść nie potrafisz racjonalnie myśleć. Poza tym, gdyby była inna godzina zebrania to i młodzi przyszliby na zebranie zamiast na mecz. I nie sądzę, że byliby takimi egoistami i przeznaczyli pieniądze na altankę zamiast na chodnik, który poprawi bezpieczeństwo dzieci.

  • Panie radny weź się w końcu do roboty. Piszesz jakieś elaboraty tekstem przedszkolaka. Daj spokój rejonowi. Judaszu innym zarzucasz nieuczciwość? Boćki nie mają infrastruktury turystycznej. Kawałek wiaty dla rowerzysty jadącego przez miejscowość mierzi tak bardzo? Fuj. Pod tą wiata za kilka lat twoje dzieci będą umawiały się na randki. Nie chodzę na zebrania bo nie trawię takich kretyn ów. Czegoś się uczepił kaczego dołka. Lokalizacja wiaty z tego co wiem na razie nie ustalona. Może park lub one miejsce ale nie ty o tym zdecydujesz

  • Idąc tym tokiem rozumowania to każde solectwo powinno rzucić coś na szkołę w bockach, bo ich dzieci chodzą tu do szkoły. A jakoś nie zauważyłem, by wspierano w ogóle tą placówkę

  • 4588 – Zanim coś napiszesz, weź coś na uspokojenie. Piszę prostym tekstem i precyzyjnie, żebyś nawet ty człowieczku zrozumiał. Jak widzę czytanie ze zrozumieniem sprawia ci problem co powoduje stres i agresję. To można leczyć, ale trzeba chcieć. Nie manipuluj faktami. Na zebraniu żadnej mowy nie było o wiacie dla rowerzystów a jako lokalizację, dla wiaty/altanki dla młodzieży, wskazywano kaczą kępę. Jakbyś nie wiedział to ci powiem, że GOK jest po to, żeby spotykała się w nim młodzież. Skoro jest GOK, to po co wiata? A jak wystarczy wiata, to po co komu GOK ? 🙂 -„Daj spokój rejonowi. Judaszu innym zarzucasz nieuczciwość ?” – Śmiech mnie ogarnia 🙂 Skąd w tobie tyle złości, złośliwości i nienawiści ? Piotr – Mogę się mylić ale chyba Szkoła w Boćkach nigdy nie zwracała się o pieniądze sołeckie. Pewny nie jestem czy rzeczywiście można przekazać na na szkołę w Boćkach lub w Andryjankach. Ale skoro można na Bibliotekę, Straż Pożarną, na klub Sportowy czy na traktor, to logika wskazywałaby, że można również na plac zabaw w szkole. Z tego co wiem, to Andryjanki i Piotrowo przekazały jakieś pieniądze na plac zabaw przy Szkole w Andryjankach. Wątpliwości w tej kwestii mógłby rozwiać jakiś przedstawiciel gminy, sekretarz lub wójt obecny na na zebraniu, ale nikogo nie było.

 25. Jestem ciekaw jakie plany ma na życie ten eko terrorysta niech pozamyka wszystkie fabryki rybne a sam wp*** bele z sianem bo widząc te zdjęcia nigdzie nie widać zabijania ryb

  • Nie zamykam fabryk. Wk*** jest zachowanie pajaców z wędkami i ich pani. I takie kretyn jak ty. Ale ty jesteś z tej bandy?

  • Powiem tak ekoteroryscie i podam godziny przyjęć lekarza jak chce nierozumiem oco walczysz a pajacem sam jesteś pisząc takie że czya co ma pani wójt do nas wendkarzy robiąc zawody o puchar wójta

  • Jakim złym człowiekiem trzeba być by w imię hobby mordować ryby. Uważającym inaczej mieć za złe? Tfuj.

  • Żal dupę ściska i nic z tym nie zrobisz ekoterrorystą wendkarze od dziada pradziada łapią ryby i benda łapać walczysz z wiatrakami ty lepiej Wałcz z kłusownikami co siatkami ciągają ryby

  • Myślałam, że wędkarstwo to sport. Patrząc na zdjęcia z zawodów o Puchar wójta śmiem wątpić. Żyjemy w bogatych czasach i zabijanie. ryb w imię rywalizacji jest nieprzyzwoite. Żarcia mamy pod dostatkiem. Pani wójt skąd taka empatia do tych ludzi? Jak nie mają co jeść to do opieki społecznej lub do Caritasu. Przyzwoity wędkarz trzyma złowione ryby w wiadrze z
   Wodą.

  • Centra Integracji Społecznej oraz Kluby Integracji Społecznej funkcjonują na podstawie przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym. Ich zadaniem jest świadczenie usług służących reintegracji społecznej i zawodowej osobom długotrwale bezrobotnym, bezdomnym, osobom niepełnosprawnym, uzależnionym od alkoholu i narkotyków, chorym psychicznie, zwalnianym z zakładów karnych oraz uchodźcom.

   Centra Integracji Społecznej

   Centrum Integracji Społecznej może być utworzone przez JST lub organizacje pozarządowe i podmioty kościelne i spółdzielnie socjalne osób prawnych. Na koniec 2017 r. w Polsce aktywnie działało 166 centrów integracji społecznej. Większość z nich (ponad 70%) prowadzonych było przez PES. Pozostałe centra prowadzone były przez jednostki samorządu terytorialnego, głównie gminy.

   Reintegracja społeczna realizowana w CIS obejmuje m.in. kształcenie umiejętności niezbędnych do pełnienia ról społecznych, naukę planowania i gospodarowania dochodami. Integracja zawodowa polega natomiast w szczególności na umożliwieniu uczestnikom centrum nabycia nowych umiejętności zawodowych umożliwiających przekwalifikowanie lub podwyższenie kwalifikacji.

   W 2017 r. w prowadzonych przez CIS zajęciach uczestniczyło blisko 11,5 tys. osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Najczęściej uczestnikami zajęć z zakresu integracji społecznej i zawodowej według deklaracji CIS były osoby długotrwale bezrobotne – stanowiły one 49,0% wszystkich odbiorców usług. W dalszej kolejności ze wsparcia CIS korzystały osoby niepełnosprawne (11,7%) oraz osoby uzależnione od alkoholu (11,2%). Niewielki natomiast udział wśród beneficjentów CIS miały osoby, dla których główną przesłanką wykluczenia była choroba psychiczna, uzależnienie od narkotyków lub innych środków odurzających, bądź uchodźcy realizujący indywidualny program integracji (łącznie 2,1%).

  • Grupa meneli siedzącą z papierosem w gębie na schodach starej gminy. Podobno mają za to po tysiącu. Ustawić się to trzeba umieć.

 26. Wiecie coś o gościu co po nocy chodzi od posesji do posesji z dronem na podczerwień? Czy takie działania są zgodne z prawem.

  • Tak się lustruje co gdzie można hapnąć. Niedawno zamknęli gości, którzy robili risercz dronami a nocą okradali posesje.

  • Dronem na podczerwień? Wątpię by ten mavik byl z kamerą za kilkanasciectysi. Chodzi od posesji do posesji ? A czy aby na pewno łazi po podwórkach jak tak to najlepiej na policję zgłosić.

  • Absolutnie nie! Chodzi mi o to, ze „drzwi w drzwi”są organizowane kluby. Popieram jak najbardziej takie inicjatywy. Ale chyba równowaga się należy.

 27. Wiecie co? Smutek ogarnia człowieka, gdy czyta, że w gminie otwiera się kolejny klub seniora, zamiast żłobka. Pal licho, jakby to było po przeciwnej stronie 19tki, ale u nas to jest jeden obok drugiego..

 28. A miało być tak pięknie jak obejmowało się rządzenie gminą. Lawendowe Boćki miały być , rewitalizacja parków, stworzenie miejsc rekreacyjnych wzdłuż rzeki Nurzec i inne przedsięwzięcia Deklaracje padły, mija 3 lata rządów i okazuje się, że były to tylko mrzonki. Pewnie plany nie wypaliły przez COVID- 19.

  • No co? Stachu dał na gok? Szanowna opozycjo. Sprawa prosta. To teren cmentarza. Tu spoczywają kości naszych przodków. Wystarczy kilka pism do odpowiednich instytucji i pozamiatane. Sytuacja ta sama z tymi co kupili kwores.

 29. Wczorajszą sesję oglądałem z przerwami i najbardziej rozbawił mnie sołtys Wiercienia. Ten człowiek nie panuje nad swoimi emocjami, wyskoczył nagle jak Filip z konopi , bełkot a raczej histeryczne wydzielanie się nie przystoi osobie sołtysa. Przy tym, jego ruchy i gestykulacje powinny być zauważone przez ludzi od kultury w naszej Gminie , powinni zaproponować sołtysowi zapisanie się do grupy Zumby lub Klekociaków. Tak żartem można podsumować jego wystąpienie. Żenada.

  • Takie pytanko. Jak się wiesza na płocie baner oszusta od offe i wieku emerytalnego to się jest takim samym oszustem?

 30. XYZ – Jedni należeli do PZPR, zrozumieli swój błąd i teraz swoją pracą oraz postawą udowadniają, że są patriotami. Inni należeli do PZPR a teraz niszczą Polskę i walczą z Kościołem Katolickim, który zawsze wykazywał postawę patriotyczną i wspierał patriotów. Wielkie wyrazy uznania dla księdza Walerego, za kazanie na mszy o 8:30. Żydzi głosują na żydów. Muzułmanie na muzułmanów. Masoni na masonów. Komuniści na komunistów. A katolicy głosują na wrogów Kościoła Katolickiego. Jak można iść do Kościoła i wieszać baner z człowiekiem, który walczy z Kościołem Katolickim ? Jak można iść do Kościoła i głosować na człowieka, który walczy z Kościołem Katolickim ? Jak to jest, że ksiądz Walery, który pochodzi z Rosji, rozumie kto jest wrogiem Kościoła Katolickiego a Boćkowianie nie rozumieją ? Można nie lubić tego czy tamtego księdza. Ale żeby od razu popierać ludzi, którzy walczą i będę walczyć z Kościołem Katolickim, w którym byliśmy ochrzczeni, przyjęliśmy pierwszą komunię świętą, wzięliśmy ślub, pożegnaliśmy rodziców podczas mszy pogrzebowej. W głowie się nie mieści. Całkowite szaleństwo. Po co chodzicie do Kościoła ? Po co przyjmujecie księdza po kolędzie ? Takich ludzi powinno się usuwać z Kościoła Katolickiego.

  • Popieram Katolika, niech każdy „odważny” wreszcie się zdeklaruje, wypisuję się z Kościoła (wypisują się sami, nie usuwać) i po sprawie, „a nie Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek”. Po raz pierwszy wreszcie ks. Walery powiedział co jest sednem sprawy i po której stronie należy być, brawo. Najwięcej na kościół, wyjaśniam Kościół – to my wyznawcy, plują Ci, którzy z tą instytucją nie mają nic wspólnego. Jeżeli nie należę do jakiejś wspólnoty – to na jej temat się nie wypowiadam – proste. Niestety, bardzo wielu ma wyprany mózg przez TVN i inne obce stacje, i nie rozumieją co dla Polski i Polaków jest dobre.

  • naprawdę tak powiedział? jeśli tak to ma niezły tupet.. kilka dni temu episkopat powiedział jednoznacznie że światynie nie są miejscem do uprawiania polityki!!! … a po drugie to chyba traktuje ludzi w kościele jak półinteligentów i że trzeba mówić jak mają głosować bo sami przecież tego nie wiedzą

  • A może po prostu rozsądny głosuje na rozsądnego, tolerancyjny na tolerancyjnego, rasista na rasistę, homofob na homofoba, itd. – władza jest odzwierciedleniem swoich wyborców. A swoją drogą, czy ks. Walery znalazł by w Polsce bezpieczny dom, gdyby wszyscy prezentowali głoszone dziś przez niego poglądy? Z jakimi przykrymi słowami przyszło mu się zmierzyć tu w Boćkach, a dziś nie rozumie, że ludziom, których krytykuje chodzi tylko i aż o niewykluczanie, szacunek należny każdemu człowiekowi?

  • Katolik – nikt nie musi walczyć z kościołem. On pogrąża sam siebie. Czytałeś dzisiejszy artykuł „Karetka zabrała do szpitala kompletnie pijanego biskupa. Był negatywnym bohaterem filmu Sekielskich”?

 31. Jutro w Niedzielę o godzinie 12 pod Ratuszem w Bielsku Podlaskim odbędzie się więc poparcia dla Prezydenta Andrzeja Dudy. Zapraszamy wszystkich. Przeciwników również 😉

  • Listy do misjonarzy, rozdawanie wozów strazackich za frekwencję
   na wyborach, agitacja nawet na Wirtualnych Boćkach do wzięcia udziału w wiecu poparcia dla Dudy w Bielsku . Dawno takiej paniki w PIS nie widziałem.

  • Jestem ciekaw organizacji jutrzejszego wiecu poparcia i przestrzegania obostrzeń. Na dzień dzisiejszy obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób . Nie mogę jutro jechać. Może ktoś kto będzie, podzieli się na WB swoją refleksją.

  • Wyborco chyba od tego są fora, żeby można podyskutować i coś ogłosić. Paniki niema. Wygra kto wygra. Żyć i tak będzie trzeba. Mniej emocji i spokoju życzę

  • Dziękuję za informację,to ważne, trzeba koniecznie pojechać, spotkać się z ministrami obecnej władzy,porozmawiać, udzielić wsparcia. To nasz święty obowiązek! Nas, Polaków z krwi i kości!

  • Popieram zdecydowanie wpis „katolika”. Ja również nie rozumiem tych, którzy zapomnieli o swoich korzeniach, których dziadowie, czy ojcowie walczyli właśnie o Taką Polskę jaką mamy obecnie! Dla mnie, ich obecne poglądy i działania, to łagodnie mówiąc, zdziwienie i niedowierzanie!

  • Panie wybo
   Rco. Twoi nie dawali, zapomniałeś offe, wiek emerytalny, zasiłki i rewaloryzację po 3,60. Ale za to ośmiorniczki i takie różne.

  • 6789 – tam od siebie to co najwyżej może na tace wrzucić. To jest zaplanowana kampania ratunkowa pana Dudy. Czekam na głosy oburzenia piszących tu „prawdziwych katolików”

  • 1235 – argumentami z mchu i paproci o komunie (i to do tego nieprawdziwymi) chcesz zachęcać młodych do swojej partii? Przecież to tak, jakbyś opowiadał o bitwie pod Grunwaldem.

  • Stąd. Ty to raczej z tych kwd? Pewnie za komuny tatuś czy dziadziuś się dorobił. Nie martw się o PiS bez ciebie da radę.

   „kwd” kuda wietier duje0

  • Pisarka Maria Nurowska 27 sierpnia 2017 roku ,opulikowała listę członków PIS którzy należleli do PZPR. Nie są to byle jakie nazwiska i są wśród nich wierhi druhowie Prezesa.
   1. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.

   2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.

   3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.

   4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR.

   5. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.

   6. Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

   7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.

   8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.

   9. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.

   10. Bogdan Socha – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca członkiem PZPR.

   11. Romuald Poliński – kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki

   12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR

   13. Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – członek PZPR do końca (1990).

   14. Stanisław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.

   15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.

   16. Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.

   17. Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. 'Sztandaru Młodych’ i 'Zarzewia’. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

   18. Stanisław Podlewski – mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.

   19. Marcin Wolski – 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.

   20. Jan Sulmicki – kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego – były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym.

   21. Janusz Kaczmarek – szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS – Członek PZPR od 1986 r.

   22. Piotr Cybulski – poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR

   23. Aleksander Chłopek – poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.

   24. Halina Molka – posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS

   25. Stanisław Piotrowicz – W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.

   26. Katarzyna Łaniewska- W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR.

  • Tą listę dedykuję tym którym wyprano mózgi i wpojono, że byli komuchowie są teraz tylko w PO.

 32. Jak to jest… Na bodajze ostatniej sesji dwa miesiące temu pan sekretarz zachęcał do zapoznania się z protokołem „kontroli” w Radysach. Zapoznałam się, żadnych uchybień wg „kontrolujących” brak. A tu proszę, po interwencji prokuratury,policji, TOZów itp. psy ledwie dyszące, zmumifikowane, pokaleczone… skąd ta rozbieżność??

  • No ja czegoś nie rozumiem. Jak Katolik może popierać Trzaska. Trzaskowski popiera LGBT, bierze udział w paradach równości, daje jakieś przywileje ludziom LGBT, chce nauczania dzieci w szkołach o LGBT. Jego kolega Rabiej mówi, ze najpierw związki partnerskie a później przyjdzie czas na adopcję dzieci. Osoby LGBT robią sobie jaja z katolików i parodiują mszę świętą. Tzn. kpią sobie z nas katolików, drwią z Pana Jezusa. W skrócie mówiąc, mają na w du…ie. Trzaskowski to akceptuje. A katolicy z Bociek popierają Trzaskowskiego. Podpisy poparcia dla Trzaskowskiego zbierał morderca księdza Jerzego Popiełuszki. Po stronie Koalicji Obywatelskiej, czyli partii Trzaskowskiego stoją ludzie z komunistycznej SB i UB, czyli odpowiedzialni za prześladowanie kościoła katolickiego w czasie komuny. A dziś katolicy z Bociek zapomnieli już co było. Dziś ci co kiedyś prześladowali kościół katolicki, mordowali księży, nazywają nas homofobami, nakazują nam tolerować osoby z zaburzeniami seksualnymi LGBT. Uczą nas katolików tolerancji. Świat stanął na głowie. Chcą zdejmować krzyże w urzędach i rozdziału państwa od kościoła. Kościół nie jest połączony z państwem. Księża nie zajmują żadnych stanowisk w strukturach naszego państwa. Związek naszego państwa z kościołem jest taki, że Mieszko Pierwszy przyjął chrzest i polska stała się krajem chrześcijańskim. I co, teraz jakiś Trzaskowski czy Hołownia chce to odkręcić ? Nie chcą żeby Polska był krajem chrześcijańskim ? W czasie zaborów kościół katolicki był prześladowany a księża zsyłani w głąb Rosji, na Syberię za spiskowanie przeciwko władzom Carskim. Czyli za Polski Patriotyzm. Podczas Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą księża szli do boju o wolną ojczyznę razem z żołnierzami. W czasie II wojny światowej również pomagali w walce z okupantami. W czasie komuny księża głosili patriotyczne kazania a w kościołach gromadziły się tłumy patriotów, za co kościół był prześladowany a księża mordowani i to jeszcze w 1989r, tuż przed Okrągłym Stołem a nawet po Okrągłym Stole. Dziś Kościół Katolicki znowu staje po stronie patriotów, ale dziś za to nikt nie zabija w Polsce księży. Dziś są bardziej wyrafinowane metody. Wystarczy podważyć autorytet kościoła i księży. Obrzydzić Polakom kościół i księży. Robi się z księży pedofili. Z igły robi się widły. Ze statystyk wynika, że na 1000 przestępstw pedofilii, jednego dopuszcza się osoba duchowna a 400 geje. Ale to Kościół Katolicki w oczach samych katolików jest uznawany za siedlisko pedofilii, a geje z LGBT są super fajni i powinniśmy być dla nich tolerancyjni. Tolerancja nie oznacza, że mamy tolerować wszystko i wszystkich. To od nas zależy co chcemy tolerować. PIS to partia, która deklaruje, że ważne są dla nich wartości głoszone przez Kościół Katolicki. Nie ma więc co się dziwić, że księża popierają PIS i Dudę. Działania innych partii i kandydatów np.Trzaskowskiego i Hołowni są sprzeczne z naszą wiarą Katolicką. Są antykatolickie. Księżą maja racje, że opowiadają się za PISem i popierają Dudę. Żaden Katolik przy zdrowych zmysłach nie poprze Trzaskowskiego czy Hołowni. Amen

  • Katolik – z tego co napisałeś wynika, że jesteś najbardziej wystraszonym człowiekiem na Ziemi. Boisz się wszystkiego: uchodźców,LGBT, dżendera, Niemców , Rosjan,spisku Brukseli, elit, Grety Thunberg, rozpadu rodziny, upadku Kościoła, terrorystów, islamu no i przegranych wyborów. Widzisz się jako husarz, a jesteś jak drżący zajączek.

  • katolik – i właśnie dlatego przegracie. Mówicie ludziom jak mają żyć, a każdy kto nie z wami to lgbt, przeciwnik kościoła i komuna (no chyba że jest u was, jak Piotrowicz czy Jasiński, wtedy to nie komuna). Operujecie tego typu płytkimi hasłami, które u betonowych wyznawców pis może i znajdują poklask, ale to już tylko u nich, bo nie zyskujecie nowych sympatyków – a wręcz ich odstraszacie.

  • 6789 – uważam tak samo. Dziś wywieszenie banera to akt odwagi, ale i taki wyważony komentarz oraz opinie „tutejszego” i stąd” także. Drodzy czytelnicy, jest nas tu zapewne wielu rozsądnych, a milczymy, za to nieskładny bełkot, kłamliwe oszczerstwa i podłe insynuacje płyną szerokim strumieniem. Głowy do góry!

  • Głupota totalna a nie odwaga. Tak wielu pluje na kościół katolicki, a ja się tylko chcę zapytać:
   – dlaczego byli dziś w kościele na I Komunii Świętej?
   – dlaczego przystępują do sakramentu bierzmowania?
   – dlaczego biorą ślub kościelny?
   – dlaczego żądają pogrzebu katolickiego?
   Do tych i innych uroczystości potrzebny jest im Kościół? To niech się wreszcie określą?
   Zamiast tych obrzędów katolickich odpowiednio nauczyć jak mają używać świata. Dzieci od przedszkola i początku podstawówki tatuś czy mamusia niech nauczy masturbacji, na koniec podstawówki niech synka czy córkę zabierze do burdelu, a ojca czy matkę wrzuci jak to kiedyś bywało w „gnojówki” i zawiezie na cmentarz. Zaoszczędzi sporo kasy.
   Nie się wreszcie określą?

  • O to jest właśnie retoryka iście kościelna-masturbacja, jak i ile razy dziennie, bo bozemu czy jednak tylko dla satysfakcji. Główne argumenty w dyskusji o kościele to rozporek i co kto ma między nogami…

  • Jeśli ta pani wykonuje swoje obowiązki należycie to kij królowi do tego co jest NA PRYWATNYM zdj tejże pani. Gdyby ozbobila je krzyżem, czy gałązkami jemioły to by pana króla jakos to nie obeszlo podejrzewam.

  • O ten koszyczek się rozchodzi? Dobrze że nie idziemy drogą starosty powiatu wys-maz gdzie chciał oznaczać domy zarażonych bo by stodoły płonęły, a w okna kamienie leciały.

  • Nie tylko w Boćkach, na całej wschodniej ścianie. Trzy auta z Gminy dostarczały „jajeczko”.

  • Nie jajeczko i nie Mikołaje. Gmina od marszałka otrzymała 500 paczek świątecznych. Ktoś musiał to rozwieść.

  • A na święta katolickie to paczek nie było? To jakiś podział religijny?
   Może to akcja polityczna? 500 rodzin, które otrzymały dary, to przyszły pewny elektorat wyborczy. Pytanie tylko kogo? Pani wójt, pana sekretarza, a może marszałka z Pasieki?
   Wszystkim wyznawcom prawosławia życzę Wesołych Świąt!

  • Zazdrość was zżera za te kółko kiełbasy i jajko?? Polecam poczytać o koszyczku wielkanocnym 2020 sygnowany fundacją Hagia Marina

  • Martyno.. ale to inny koszyczek. A Marszałek? Hojny oczywiście jak zwykle a cudze. 500 głosów to on na wschodzie nie dostał bo „hałasuj swój a swojego” obowiązuje. A o nie jest swój. No jego prapradziadek co to gumnowym w Krasnowski byl to tak.

  • W sprawie „koszyczka”!
   To nie koszyczek a paczuszka. Zawartość licha wręcz żenująca: 2 jajeczka, pół kromki chleba, kawałeczek babki, 8 cm kiełbaski i podlaska sól ziołowa (www.) zapakowana w plastyk. Nie było nas w domu jak dostarczono paczuszkę i odebrała to mama. Po powrocie do domu myślałam, że to z gminy maseczki przywieźli, ale cóż niespodzianka. Nasuwa się pytanie: Jaki cel przyświecał tym, którzy to zorganizowali. Nie lepiej było dać naprawdę potrzebującym lub u nas w Nurcu do Domu Pomocy. Nie szkoda wyrzucanych w błoto pieniędzy? Tak to poszło na zmarnowanie, bo nikt tego daru do ust nie weźmie. Dla nas taki prezent to obraza.

  • Bo najlepiej jakby dali walizkę żarcia. To miała być SYMBOLICZNA święconka. Gratuluję bogactwa w portfelu i pokazania jacy państwo jesteście pełni pychy. „Do ust nikt nie weźmie”. I stwierdzenie, że pójdzie na zmarnowanie świadczy o państwa lekkim podejściu do tematu wszechobecnego marnowania żywności. Było oddać sąsiadowi, komuś uboższemu. Szok.

  • Dla zainteresowanych jak i hejtujących:Akcja „Koszyczek Wielkanocny 2020″ ma na celu dostarczenie w okresie Wielkanocy (rzymskokatolickiej i prawosławnej) tradycyjnych święconek do osób najbardziej dotkniętych obecną sytuacją epidemiczną w kraju- hospitalizowanych w szpitalnych oddziałach zakaźnych i dziecięcych oddziałach onkologicznych, seniorów, osób samotnych i zagrożonych wykluczeniem. Kosze wielkanocne zostaną przekazane także personelowi medycznemu jako wyraz naszej wdzięczności za troskę o nasze bezpieczeństwo.
   Akcją zostanie objęte województwo podlaskie oraz wschodnie powiaty województwa mazowieckiego.

   Więcej informacji na:
   http://www.koszyczek2020.pl

 33. Czy wie może ktoś z kim się skontaktować, żeby zapisać się do partii Kaczyńskiego? Bardzo chciałbym się do niej zapisać, bo będąc członkiem pis-u moglbym od jutra legalnie chodzić wszędzie bez tej maseczki na twarzy. Prosta sprawa, tym co przy korycie wolno więcej niż pozostałym. Pozdrawiam.

  • Nie wiem czy to już gowinowanie. Sprzedano kwores za grube pieniądze. Nowi właściciele zadbali o swoje place. Fajnie. No a gmina że swoją częścią będącą drogą dojazdową do bloków? Wstyd. Pani Krystyno prosimy poruszyć to na sesji.

  • Szyją choć nie wiem czy powinny. Dziś za darmo nawet w ryja nie dają. A tak z drugiej strony. Minister premier ten co wspaniałe zadbane Boćki widział dostał muchow w nosie i się obraził. Może tak odprawę na maseczki?

  • Ale jak ktoś w życiu nie szył na maszynie to więcej czasu straci na naukę niż na uszycie maseczki

  • Przecież to wszystko artyści. Przez dwa tygodnie nicnierobienia mogli się nauczyć. A o to znaczy „Wesołego Alleluja”. Tak na przystanku wisi.