Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. 

1212 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 1. Jeszcze odnośnie artykułów na portalu bielsk.eu – zwróćcie uwagę, iż zaczęli oni pisać o sesjach rady Gminy Boćki po tym jak pojawiły się zastrzeżenia do pracy czy budżetu GOK-u. Mogę tylko przypuszczać, że ma to związek z tym, że Gmina zatrudniła na kierownika GOK-u osobę z Bielska, która zna odpowiednie osoby i idzie jasny medialny przekaz. W każdym artykule wydźwięk jest taki, że zarzuty czy propozycje opozycji są po prostu głupie, a nasi włodarze pięknie rządzą gminą. Ciekawe, że nie pojawił się żaden artykuł po sesji z debatą o stanie Gminy – chyba nawet ten bardzo wiarygodny i rzetelny portal nie był w stanie po tamtej sesji przygotować artykułu, który byłby korzystny dla Pani Wójt i jej stronnictwa.

  Propaganda połową sukcesu 🙂

 2. Serdecznie współczuję Pani Wójt.
  Oglądam Wasze Sesje Online.
  Dramat. Ogromny wstyd na cały kraj.
  Skąd Wy macie takich Radnych?
  W mojej Gminie (Polska Centralna) bywa dyskusja. Bywa wymiana zdań.
  Ale to co u Was robią … To nawet nie cyrk.
  Toczą wojnę o polewaczkę bo był Prezydent?
  Jak Wam nie wstyd – pytanie do tych dzikusów radnych i tego jegomościa co ani radny ani sołtys.
  Jak nie wstyd tej pyskatej kobiecie co ma problemy z poprawą wymową (Krystyna?)
  Ogólnie czy ta banda warchołów ma wiedzę, że ogląda ich cała Polska i niesie to za sobą gigantycznie negatywny ładunek emocji?
  Dajcie im znać – może niech jakaś refleksja spłynie na tę bandę pyskatych prostaków!

  • Nie bardzo Pana rozumiem. Co ma prezydent do polewania drogi. Gamoń z ostaszy dysponuje licznym sprzętem typu opryskiwacz, beczkowóz. Dlaczego udowadnia że mu się coś należy. Sieje ferment na całą gminę. Co za rada która bez słowa wszystko przyklepuje „proszę nacisnąć przyciska” do niedawna mówiła pani po podstawówce, najważniejsza w gminie. Opozycjoz Waldemarem na czele trwajcie.

  • Widać, że komentarz „sponsorowany”. Rada na przyszłość – żeby to nie było od razu tak widoczne, to najlepiej jakąś małą krytykę skierować też w stronę rządzących, a nie tylko strzelać do opozycji. Bo trochę trudno uwierzyć, że ktoś z Polski centralnej aż tak bardzo jest ciekawy co się dzieje w naszej Gminie, że ogląda sesję i potem jeszcze krytykuje radną za poprawną wymowę, a słowem się nie zająknie o przewodniczącej, która non stop się myli i często nie sposób jej zrozumieć (na ostatniej sesji nawet Radni nie wiedzieli na co głosują). Więc podsumowując – zacna próba, ale naprawdę róbcie to bardziej z głową 🙂

  • Czemu to niby nie mam prawa skąd chce oglądać Waszej transmisji?
   A jak trafiłem na Wasz kanał? To nie jest trudne – oglądałem sesję swojej Gminy – YT podpowiedział mi inne podobne filmy.
   Nazwa Gminy nie ukrywam mnie zaciekawiła.
   Opanuj emocje kolego – nie każdy kto krytykuje takich radnych awanturników musi być „sponsorowany”.
   Nie znam waszych realiów i nie znam relacji jakie tam macie.
   Oceniam wyłącznie poziom dyskusji na Radzie. I to co widzę na filmie.
   I powiem że jak oglądam to co prezentują – jest mi wstyd.
   Wstyd jak z Łodzi do Boćków!
   Mimo, że to nie moja Gmina. Nie moi radni i nie mój Wójt.
   Ale nagranie jest ogólnodostępne.
   To „forum” czy jak to zwać – też daje możliwość wypowiedzenia się..
   Więc się wypowiadam.
   Nie znam grzeszków wójta czy innych bohaterów waszej historii..
   I szczerze mam to w nosie. Nawet mam w nosie to, że robicie (radni) z siebie pajaców.
   Dziwię się, że nie jest wam wstyd, za takie awantury o jakieś polewaczki czy inne pierdy.
   Zobaczcie sobie inne transmisje. Jak ludzie w zgodzie pracują na poprawę jakości życia w gminie. Jak rada gminy potrafi być merytorycznym wsparciem samorządu a nie mąciwodą czepiającą się byle czego.
   Blokowanie pracy wójta – ok rozumiem, że to wasz cel. Każdy ma jakiś. Ale róbcie to może poza sesją na której wygląda to jak walka gówniarzy w przedszkolu. Poziom jaki osiągniecie za chwilę to rozmowa typu „jesteś głupi, a twoja mama jest gruba”
   Poważni ludzie – wybrani przez naród.
   Zamiast pracować by żyło się Wam lepiej ośmieszacie i awanturujecie o takie małe rzeczy że aż trudno uwierzyć. Kłócicie się o to, że urzednik albo robi nadgodziny albo wychodzi 2 min za wczesnie. Jakby to było jedynym problemem Waszej Gminy. O straż pożarną. że polali wodą. A na śmingusa też zabronicie polewać dzieciaki (u nas taka tradycja pod kościołem jest – ale nikt nigdy nei wpadł, żeby się zapytac kto zapłaci za wodę na śmingusa – wy na bank o to zapytacie.
   Najbardziej jednak rozbawił mnie „odcinek” z fotowoltaiką i żądaniem rozliczenia ile mają oszczędności po dwóch miesiącach w urzędzie…
   Czy te wasze szpenie radni wiedzą jak działa fotowoltaika? jak to się rozlicza? Kiedy widać efekty? Jakim trzeba być nieukiem szkolnym, żeby próbowac obliczyć oszczędności w taki sposób i po takim czasie. Widać, że ci Wasi radni mają tylko na celu zrobić awanturę – ale dramatycznie niskie IQ powoduje, że zamiast dobrej awantury robią z siebie i z waszej gminy jakiś gabnet osobliwości, którego mieszkańcy powinni się wstydzić.
   Podsumowując – w nosie mam co tam wygadujecie. Ale idzie to w świat i jako, że to ogólnodosstępne nagranie – z przyjemnością się podzilę swoją opinią – żal patrzeć. Wstyd komentować. i nic tylko współczuć tym, których reprezentują tacy „radni nieporadni”.
   Czekam jednak z niecierpliwością na kolejne odcinki tej farsy… to jak oglądanie „kiepskich” – wstydzisz się oglądać – ale czekasz na następny odcinek by zobaczyć jak może być głupszy…

  • Podsumowując – nie jesteś w żaden sposób powiązany z Gmina Boćki. Film z nagraniem sesji polecił Ci youtube. Oglądasz każdą sesję i jeszcze niezależnie znalazłeś stronę, gdzie ludzie komentują sesję. Dodatkowo krytykujesz tylko jedną stronę – no faktycznie nie jesteś „sponsorowany” 🙂

  • Podsumowując – Ty masz gościu coś z garkiem.
   I jakieś ukryte potrzeby na temat sponsoringu? Ciągle tylko o tym..
   Realia są takie, że gdy wszystkie gminy muszą robić transmisje sesji na yt – jest tego materiału full. Ale też fakt – wasze nagrania są najlepsze.
   wpisz na YT „sesja rady gminy” włącz pierwsza jaka ci sie wyświetli – i zobacz czarodzieju co ci YT podpowie…
   Co do tej strony – Wpisujesz „boćki” w google i drugi wynik to ta strona. Niezaleznie – jak wspomniałeś – znalazłem ją w 8 sekund.. 🙂

   Nie wiem ile tam macie stron czy linii partyjnych – poglądów nie krytykuje – ale ja krytykuje klaunów radnych – z jakiej strony oni – jak pisałem mam w nosie.
   Prawa czy lewa, z opozycji czy koalicji. Olewam to. Mówię Wam tylko – dajcie im cynk, że robią wam obciach.
   Jeśli nie widzicie, że to turbo obciach mieć takie „elyty” w radzie gminy i jesteście z nich dumni – dla mnie git. Niech się wypowiadają dalej i niosą Wam świadectwo … ja kupuje popcorn przed nastepna sesją i bawie się świetnie . to jak seans „głupi i głupszy 3”..

   Warto jednak:
   1. nie szukać teorii spiskowych wtym, że ktoś wam mówi, że słabo wyglądacie w Internecie – i zamiast się promować – robicie z siebie pośmiewisko wystawiając na pierwszy front walki z wójtem takich „intelektualnych osiłków”..
   2. stanąć z boku. obejrzeć nagranie na chłodno i odpowiedzieć sobie na pytanie czy tak powinny wyglądać samorządy. Czy jesteście dumni z poziomu dyskusji. Czy w ten sposób chcecie by wasza gmina była rozpoznawalna poza granicami tej gminy.
   3. pochylić się nad faktem, że nie jesteście anonimowi i w czasach YT ludzie mogą was zobaczyć dalej niż w tych Waszych Boćkach. A co zobaczą – odsyłam do punktu 2
   Można Was zobaczyć i wyrobić sobie zdanie. Jesli wam to pasuje – dla mnie jak mówiłem – git.
   Ps. jak tam ci radni nadal będa jęczeć o kasę ile jej starcili na polanie wody przez osp – dajcie znać – z kolegami zrobimy zrzutkę u nas na tę waszą wodę i prześlemy blikiem.

  • I jeszcze wchodzisz co 1-2h, żeby sprawdzić czy ktoś odpisał na Twoją wiadomość 🙂
   I w każdym wpisie piszesz to samo – że według Ciebie ktoś się ośmiesza itp. Masz prawo tak sądzić. Ja mam natomiast prawo sądzić, że jesteś „sponsorowany” 🙂

   Na Sesji Pani Wójt najpierw mówi, że dzwonią do niej wójtowie i się śmieją jaki to mamy kabaret. Nagle ktoś z centralnej Polski pisze, że ogląda sesję naszej Gminy i tu kabaret. Można połączyć kropki 🙂

  • Jeszcze mogliby w tym urzędzie do tego oddelegować kogoś, kto zmieni trochę tok myślenia. Bo tutaj kolejna osoba, co myśli, że Radni robią chryje, że Gmina straciła kasę na polanie wody. Dyskusja natomiast dotyczyła nie tego, że Gmina straciła finansowo, tylko tego, że należący do Gminy zasób był wykorzystany do podlania terenu osoby prywatnej i czy Pani Wójt o tym w ogóle wiedziała.

   Ogólnie analiza wypowiedzi też wskazuje na mało inteligentnego rozmówcę. Wybacz Jacku nie chcę Ciebie obrażać, ale no skoro piszesz:

   „Ogólnie czy ta banda warchołów ma wiedzę, że ogląda ich cała Polska i niesie to za sobą gigantycznie negatywny ładunek emocji?” – z jednej strony tak ubolewasz, że jest negatywny ładunek emocji, że Radni słabo się prezentują itp, a z drugiej niemalże w każdym zdaniu ich werbalnie obrażasz. Nazwanie kogoś bandą warchołów nie niesie według Ciebie gigantycznie negatywnego ładunku emocji?

   Piszesz, że na sesji w Twojej Gminie bywa dyskusja, bywa wymiana zdań – czyli, że rzadko, ale czasem na Sesji ktoś się odezwie, a tak to nikt się nie odzywa? Pokaż mi sesję, gdzie radni w ogóle nie zabierają głosu, albo pisz konstruktywnie 🙂

   „Kłócicie się o to, że urzednik albo robi nadgodziny albo wychodzi 2 min za wczesnie” – raczej na żadnej sesji nie było zarzutów, że ktoś wychodzi 2 minuty za wcześnie lub robi nadgodziny. To zdanie ma natomiast obrócić kota ogonem i pokazać, że przecież w Gminie wszyscy pracują jak należy i najwyżej wyjdzie ktoś 2 minuty wcześniej. Ale inni robią nadgodziny!

   Naprawdę stać Was na więcej 🙂

 3. Myślę że gdyby pan Rynans powiedział coś nieprawdziwego albo się nie znał to już dawno policja i prokuratura by go ścigały.Caryca by mu nipodarowala

 4. Nie mogę znaleźć tekstu o bufonie. Do tego co było napisane dodaję od siebie. Po lewej stronie mamy obraz Matka Boska Immaculata z trzeciej dekady osiemnastego wieku autorstwa znakomitego Szymona Czechowicza. To nic że przemalowywany, poprawiany przez następne pokolenia. Artysta znany że swoich prac w całym kraju. Kto zasłania go banerem, badziewiem za sto złotych?

  • Świadczy to niestety o gospodarzu świątyni, szkoda gadać. Dodam jeszcze gra i śpiew organisty, to już ….. Czy doczekamy się zmian?

  • Organista? Człowiek oddany służbie. A że niewiele w nim muzyki, to nic. Ważne że nic nie kosztuje, a jak wiadomo Enri jast łasy na kasę.

 5. Jeśli bym zapraszał radnych na obiad w podziękowaniu za podwyżkę poborów zapłacił bym z własnych pieniędzy.Nie było by żadnego chwali.Za 192zl tak się zblaznic

  • A to było powodem zaproszenia na obiad? Czy zwyczajnie po objazdowej sesji ich zaprosiła? Z wypowiedzi radnego wynika, że ta druga opcja

  • Organista? Człowiek oddany służbie. A że niewiele w nim muzyki, to nic. Ważne że nic nie kosztuje, a jak wiadomo Enri jast łasy na kasę.

 6. Pani wójt potrzebuje spokoju i normalnych radnych. Moje zdanie, jeżeli ktoś ma coś negatywnego do powiedzenia w sprawie murali to niech się pakuje i wy… la na chronibory

 7. Cześć! Nurtuje mnie pewna kwestia. Czy orientuje się ktoś od kiedy w Boćkach środa to dzień targowy? Kiedy przyjęła się forma środowego rynku w takim kształcie jak dziś-nie chodzi o miejsce, tylko o przyjezdnych sprzedawców. Dzięki

 8. Trzeba być wyjątkowym „bufonem i gburem” ( nie chcę użyć powszechnie uznawanych słów za niecenzuralne) piszę o miejscowym ks. proboszczu, który w stosunku do swojego przełożonego zachował się w sposób prostacki. Do rodzinnej parafii przybył dziekan bielski ks. Ryszard Zalewski i koncelebrował Mszę św., a jego nie było stać na to by powitać gościa i zwierzchnika oraz później podziękować. Gdyby zaszczycił swoją obecnością ksiądz pochodzący zza Buga lub Stanisław to by piał z zachwytu.
  Zbiórka do puszek – to porażka. Plebanie, zbierz tacę i część przekaż, a większość ludzi albo nie miała pieniędzy albo wychodząc z kościoła nie była w sąsiedztwie ministranta. Widocznie proboszczowi nie zależy na właściwym funkcjonowaniem mediów katolickich.

 9. Czy ktoś się orientuje kiedy będzie zebranie sołectwa Boćki 3? Widziałam, że w 2 jest już data spotkania w sprawie funduszu sołeckiego.

 10. Oj Grzesiu inteligencja się nie popisałeś
  A skąd wiesz ze to nie ktoś starszy?
  Wulgaryzm w nazwie? Może ktoś mi wytłumaczy co to znaczy ?

 11. Zespół Klekociaki to był kiedyś Pani Gienia jak to widzi z góry to się za uszy trzyma i myśli sobie co oni z tego zespołu zrobili parodia .Tak to prawda to nie zespół tylko rodzinne wycie .Bo to nie śpiew .Śpiewać to trzeba umieć.Ale jaka gmina czyli kol Boćki bo teraz tam chyba jest gmina taki zespół.

 12. Ja rozumiem wszystko Pan Prezydent na kół Boćki a jaka to reprezentacja naszej gminy mamy zabytkowy kościół mamy piękną cerkiew nowy GOK urząd gminy a on na kolonii .To ja się pytam jakie to dożynki gminne.Wstyd.A klekociaki z takim śpiewem to tylko na kolonii się lansować

  • Klekociaki? To historia. Gruby z zespołu zrobił skarbonkę. Ale teraz to zostały występy na kolonii. Zespół podobnie jak guru na cenzurowanym. W sumie szkoda.

  • Klekociaki chyba też już są w rękach prywatnych bo siedzbą ich firmy jest w budynku prywatnym, czyli miejsce po starej aptece. Mam pytanie co do znawców jakiegokolwiek prawa, czy takie rzeczy nie powinny znajdować się w placówkach państwowych i czy osoby należące do zespołu powinne na stałe mieszkać w naszej gminie??? Jak na razie wygląda to mi na zespół rodzinny, bo większość z nich jest spokrewniona ze sobą.

  • Nikt nie wie czy to występował zespół Klekociaki, czy stowarzyszenie Klekociaki. Chociaż osoby występujące w zespole i w stowarzyszeniu są te same i osoby występujące w jednym i drugim korzystają z tych samych strojów ludowych. Jedną rzeczą co je ze sobą różni to dwa różne konta bankowe, które ktoś trzyma żelazną ręką żeby nie ujrzały światła dziennego.

  • Mamy sukces. Głowa państwa doceniła twórcze inicjatywy kolonii Boćki. Na działalność lokalnego społeczeństwa ze środków kancelarii przeznaczyła okrągłą sześciocyfrową sumkę. Ma ją zarządzać stowarzyszenie.

  • Przydałyby by się u Wojtusia co to w popilniku iskiereczka mruga. Normalnie amerykański mit, od parobka do dyrektora

 13. Niestety dla kogo?
  O pewnej sytuacji na Gali to już słyszałem 2137 wersji. Każda nieprawdziwa. Tak że Pan niech też bierze poprawkę na te wieści gminne

  • Niestety nie chodzę. To wieść gminna. Cały czas rośnie. W ostatniej wersji to była aktywna zbiórka na tacę

  • Niestety dla kogo?
   O pewnej sytuacji na Gali to już słyszałem 2137 wersji. Każda nieprawdziwa. Tak że Pan niech też bierze poprawkę na te wieści gminne

 14. Czy to prawda że Gmina nie ma pieniędzy na dożynki Prezydenckie , natomiast jest jakiś sponsor w Gminie , co inwestuje na prywatnej posesji dla PREZYDENTA POLSKI ?
  Czy to się godzi z taką instytucją ?

 15. Ktoś może wyjaśnić sprawę fotowoltaikl i niepłacenia z tego tytułu podatku? Czyja to decyzjajak to się ma do finansów gminy.

  • W sumie zapytałem bo po kątach słychać, że nie ma pieniędzy bo rolnicy nie płacą podatków. Zwykłe zakłamanie rządzących nieudolnie gminą. Sprawa oczywista ulga inwestycyjna jest też przy fotowoltaice. 25% nakładów przez 15 lat. Ulga inwestycyjna jest refundowana, tak więc gmina nic nie traci?

 16. Pani Wójt, co prawda, nie jest z mojej bajki ale co robią radni gminy. Wiedzieliśmy czego można oczekiwać po Wójcie, a ja cały czas uparcie, kogo wybieramy na swoich przedstawicieli do władzy gminnej? Tu leży podstawa sukcesu. Komentarze są …… szkoda gadać.

 17. Nareszcie w czołówce. Nasza gmina wysoko w rankingu. Szkoda że dotyczy najszybciej wyludniajacych się gmin. 19,9% daje nam miejsce tuż za podium. Nie ma perspektyw, brak miejsc pracy. Najgorsze że obecna rządząca nie ma pomysłu na gminę.