Radni gminy Boćki zebrali się w czwartek na pierwszej sesji nowej kadencji. Podczas posiedzenia wybrali m.in. przewodniczącego rady. Została nim Małgorzata Jóźwiak.

O stanowisko przewodniczącego rady gminy walczyły dwie osoby: Małgorzata Jóźwiak oraz Krystyna Piotrowska. Wygrała ta pierwsza, która zdobyła 12 głosów. Krystyna Piotrowska uzyskała 3 głosy.

Nowa przewodnicząca rady gminy jest również sołtysem Sielca. Startowała z komitetu obecnej wójt Doroty Kędry-Ptaszyńskiej. Radną jest po raz pierwszy.

Wiceprzewodniczącym gminy został natomiast Wojciech Wierciński. Uzyskał on 12 głosów. Jego kontrkandydatka – Katarzyna Zalewska – zdobyła ich 3.

Powołali klub radnych

Powstał także klub radnych „Dla gminy Boćki”. Znaleźli się w nim Krystyna Piotrowska, Katarzyna Zalewska oraz Adam Król. Są to radni, którzy zostali wybrani z komitetów opozycyjnych do komitetu wójt.

Skład komisji

Podczas posiedzenia radni wybrali także składy komisji.

Komisja rewizyjna:
Chmur Eugeniusz
Jakimiuk Anatol
Koptewicz Walentyna
Lipiński Zbigniew
Wierciński Wojciech
Zalewska Katarzyna

Komisja skarg, wniosków i petycji:
Jurkowicz Marta
Król Adam
Matwiejuk Jarosław

Komisja finansów i rozwoju gospodarczego:
Matwiejuk Jarosław
Piotrowska Krystyna
Wierciński Wojciech
Zambrowski Paweł
Zawadzki Piotr

Komisja ds. promocji, kultury, oświaty i spraw socjalnych:
Chmur Eugeniusz
Jurkowicz Marta
Skomorowski Marek
Tatarczuk Przemysław
Zalewska Katarzyna

Większość to nowi radni

Podczas sesji odbyło się również ślubowanie wójta i radnych. Aż dziesięciu z nich (na piętnaście) sprawuje tę funkcję po raz pierwszy. Większość w radzie gminy ma komitet Doroty Kędry-Ptaszyńskiej, która wygrała wybory na wójta.

Zapis wideo z obrad

Zgodnie z nowym prawem, od bieżącej kadencji wszystkie obrady rady gminy muszą być transmitowane w sieci. Poniżej przedstawiamy zapis wideo udostępniony przez urząd gminy.

CZĘŚĆ I:

CZĘŚĆ II:

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj