Radni gminy Boćki zebrali się w czwartek na pierwszej sesji nowej kadencji. Podczas posiedzenia wybrali m.in. przewodniczącego rady. Została nim Małgorzata Jóźwiak.

O stanowisko przewodniczącego rady gminy walczyły dwie osoby: Małgorzata Jóźwiak oraz Krystyna Piotrowska. Wygrała ta pierwsza, która zdobyła 12 głosów. Krystyna Piotrowska uzyskała 3 głosy.

Nowa przewodnicząca rady gminy jest również sołtysem Sielca. Startowała z komitetu obecnej wójt Doroty Kędry-Ptaszyńskiej. Radną jest po raz pierwszy.

Wiceprzewodniczącym gminy został natomiast Wojciech Wierciński. Uzyskał on 12 głosów. Jego kontrkandydatka – Katarzyna Zalewska – zdobyła ich 3.

Powołali klub radnych

Powstał także klub radnych „Dla gminy Boćki”. Znaleźli się w nim Krystyna Piotrowska, Katarzyna Zalewska oraz Adam Król. Są to radni, którzy zostali wybrani z komitetów opozycyjnych do komitetu wójt.

Skład komisji

Podczas posiedzenia radni wybrali także składy komisji.

Komisja rewizyjna:
Chmur Eugeniusz
Jakimiuk Anatol
Koptewicz Walentyna
Lipiński Zbigniew
Wierciński Wojciech
Zalewska Katarzyna

Komisja skarg, wniosków i petycji:
Jurkowicz Marta
Król Adam
Matwiejuk Jarosław

Komisja finansów i rozwoju gospodarczego:
Matwiejuk Jarosław
Piotrowska Krystyna
Wierciński Wojciech
Zambrowski Paweł
Zawadzki Piotr

Komisja ds. promocji, kultury, oświaty i spraw socjalnych:
Chmur Eugeniusz
Jurkowicz Marta
Skomorowski Marek
Tatarczuk Przemysław
Zalewska Katarzyna

Większość to nowi radni

Podczas sesji odbyło się również ślubowanie wójta i radnych. Aż dziesięciu z nich (na piętnaście) sprawuje tę funkcję po raz pierwszy. Większość w radzie gminy ma komitet Doroty Kędry-Ptaszyńskiej, która wygrała wybory na wójta.

Zapis wideo z obrad

Zgodnie z nowym prawem, od bieżącej kadencji wszystkie obrady rady gminy muszą być transmitowane w sieci. Poniżej przedstawiamy zapis wideo udostępniony przez urząd gminy.

CZĘŚĆ I:

CZĘŚĆ II:

46 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 1. Nie wiem czy urządzenie do nagrywania jest niesprawne , czy pani radna która otwierała sesję i przewodnicząca mają problemy z wysławianiem się . Czy nie nie było mądrzejszych radnych na stanowisko przewodniczącego , czy dlatego że jest prostakiem i dobrze takim przewodniczącym się steruje .

 2. Przyłączam się do opinii żenada a nie obrady. Poeci u zarania niepodległości Rzeczypospolitej wołali „daj rządy mądrych, dobrych ludzi, gdzie prawo zawsze prawo znaczy, a sprawiedliwość – sprawiedliwość”.
  Panie i Panowie radni:
  1. Ślubowanie to moment uroczysty – strój zobowiązuje – dotyczy panów ( celowo z małej liter z wyjątkiem jednego).
  2. Hymn Polski – jest Dobrem chronionym przez Konstytucję RP, część z radnych należy ścigać z urzędu za nieodpowiednią postawę. Wyjaśnię dosadnie „ruki pa szwom”
  3. Cytuję ” władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy” – to były czasy komuchów Władysława Gomułki, ale jak aktualne w naszej gminie. Wstyd i hańba, małostkowość, tylko dla swoich….
  4. Przytoczę prostą definicję „KULTURA OSOBISTA” – sposób bycia i życia.
  5. Mam wątpliwości – czy się ogarną, obym się myliła, radni są bezradni, spolegliwi wręcz zniewoleni, realizują wcześniej ustalone założenia.

  • Czy radni wiedzieli o czym mówiła pani skarbnik ? Wydatki majątkowe, budźetowe itp. A wszystko w okolicach 20 mln.

 3. Jaka gmina taka rada .Mam prośbę do Miłościwie Panującej aby przed każdą sesją wprowadzić lekcje artykulacji i dykcji -nagrywać nie trzeba

  • Rada gminy to nie studia filologii. Oby umysły były otwarte i chętne do współpracy. Radni – starajcie się, wyborcy patrzą…

 4. Czy zwruciliscie uwagę przy zmianach budżetowych. Umowa na dostawę sprzętu strażakom została zawarta 30 października, a dziś wprowadza się zmiany budżetowe. Czy to zgodne z prawem?

 5. Ci radni, którzy nie potrafią się wysłowić (a co dopiero podejmować świadome decyzje), to niestety smutny obraz naszego społeczeństwa.

  • O co chodzi z orlikiem bo nie zrozumiałam jakie pieniądze konkretnie. Mam prośbę do p. Krystyny i p. Adama zajmijcie się orlikiem. Budowa nie powinna być odebrana bo jest niedokończona. Brak przyłącza do sanitariatów, dziury w ogrodzeniu, połamsane bramki, porwane siatki. To się komuś płaci za nadzur ? Ile i za co ?

  • Na razie wielki chaos, ale może przewodnicząca się rozkręci… Ale moim zdaniem przewodniczącym powinna zostawać osoba, która była już radnym i wie o co chodzi

  • Przeciez to wystarczy czytać co przygotuja osoby odpowiedzialne za przygotowania do sesji. Nie trzeba wielkiej filozofii

 6. W związku z nowym prawem każda sesja samorządowa musi być w nowej kadencji nagrywana i transmitowana na żywo – gdzie można obejrzeć na żywo dzisiejszą sesję Rady Gminy Boćki?!

 7. Oczywiście na pierwszą sesję pani wójt elekt zaprosiła poprzedników. Myślę o pani Annie, Julianie, Stanisławie wojcie i sekretarzu a równieź przewodniczących p. Anntonim, Józefie i ostatnim?

 8. Zaraz po wyborach poleciał do telewizji i ustawiał sobie stanowisko w Sejmiku – ha ha . Ludzie głosowali na pierwszą pozycję , a wiemy kto to był . Rozmawiałem z ludźmi i tak mówili że głosowali na 1 , choć wcale go nie znali . Jeśli przedstawiam jego wizerunek to wprost nie wierzą że taki ktoś może być w PRAWIE i SPRAWIEDLIWOŚCI . Ja odpowiadam że tego wcisnął Gowin , bo to jego . Brak było wiarygodnej informacji ! Mam nadzieję że już w końcu zajmą się wyjaśnieniem tego osobnika i ludzie się dowiedzą .

  • Rozumiem ludzi którzy głosowali tak po prostu na PiS i niechcący zagłosowali na Stasia. Ale jeśli zna się tą osobowość to jak można na niego zagłosować? Przecież wiemy, że to jest kant i oszust

  • Drogi wyborców on cały czas żył na kłamstwie . Przed wyborami jeździł i się przedstawiał z jak najlepszej strony, nie mówiąc prawdy .

  • A co on wam zrobił złego?Córki nie przyjął na etat.? Qrwa nic nie robić tylko innym dupy obrabiać ?Dajcie spokój ze swoją nijakością.

  • Do Ogarnijsiędurniu-jak się przedstawiasz , mało jeszcze złego zrobił on dla Gminy ? Ludzie nie stronniczy oceniają obiektywnie sprawy naszej Gminy . Widzę że sam zatrudniłeś swoją córkę – jeśli tak piszesz . Sam widzisz że już poznali się na tym „Dobrym Gospodarzu ” i nie dostał stołka w Sejmiku , bo też by wydawał obligacje nie do wykupienia . Dobrze się nazwałeś !!!

  • Bardzo się cieszę źe od lat nie mieszkam w gminie Boćki. Nie głosuję na tych waszych bohaterów. Ale się cieszę źe nie muszę słuchać takich róźnych głupiomądrych mieszkańców gminy. Tak więc się ogarnij bo nie masz nic treściwego do powiedzenia

  • Do Ogarnijsiędurniu . Jeśli nie mieszkasz w tej Gminie to nie wpłacasz podatków na tą Gminę , tak jak mieszkańcy ! Przestań pouczać i chwalić nie uczciwych osobników ! Jątrzą ci co korzystają z dobrodziejstw tej Gminy , aby nic się nie zmieniło dla dobra wszystkich mieszkańców Gminy Boćki , a nie stasia gminy .

 9. Bardzo dobrze! Dobrze dla Bociek i dobrze wszystkim. Tacy ludzie jak Stachu nie powinni pełnić żadnych funkcji. Wszyscy go znamy i wiemy że z moralnością i zasadami prawego człowieka nie jest mu po drodze. Zresztą tak jak i naszej Pani W.

  • Poparcie ma też gwałciciel z Olsztyna i krętacz
   Adamowicz z Gdańska, pani Zdanowska z Łodzi czy Trzaskowski w Warszawie. A my mamy swojego Stasia, wzór cnót i szlachetności. Jakby był szósty na liście to by poparcia nie miał

  • Stachu nie awansuje bo Krzychu Marku i inni zrobili wszystko źeby tak się stało. Ale czy to dobrze dla Bociek?