Boćkowski urząd gminy uruchomił system powiadomień dla mieszkańców. Ma on służyć m.in. do alarmowania o zagrożeniach, a także do informowania o istotnych wydarzeniach w gminie. Aby otrzymywać takie informacje, trzeba najpierw się zarejestrować – na stronie urzędu lub osobiście.

Za pomocą systemu gmina ma informować mieszkańców o:

 • ostrzeżeniach meteorologicznych
 • zakłóceniach w dostawie mediów: prądu i wody (informacje będą przekazywane do mieszkańców wyłącznie po otrzymaniu takich informacji od dostawców mediów)
 • imprezach kulturalnych, sportowych
 • bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych
 • konsultacjach społecznych
 • projektach unijnych (np. kursy, szkolenia, fotowoltaika, solary)
 • innych wydarzeniach, które urząd gminy uzna za ważne dla mieszkańców

Zarejestrować się w systemie można na dwa sposoby:

 • wypełniając elektroniczny formularz na stronie www.gminabocki.pl
 • lub poprzez wypełnienie i złożenie papierowej wersji formularza w gminie (druk jest dostępny na stronie urzędu). Formularze udostępnione zostaną również u sołtysów wsi, w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Dubieńskiej 11 i Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Plac Armii Krajowej 5

Rejestracja oraz otrzymywanie powiadomień SMS jest bezpłatne. Aby się wyrejestrować z systemu, należy wypełnić elektroniczny formularz na stronie gminy lub dostarczyć go osobiście.

źródło: gminabocki.pl, fot. pixabay.com

4 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. Caryca wypomina radnemu ze startował z Naszego Podlasia a sama jest w zarządzie gminnym Naszego Podlasia. Chyba Rynans miał miał rację mówiąc ze ona oszukuje ludzi

 2. Ja bym nie był taki pewien. Załóżmy hipotetycznie, że dojdzie do zatrucia wody w wodociągu Boćki. Do Bociek przyjeżdżają dzieci z innych wsi – sołectw. SMSa z informacją o zatrutej wodzie dostaną mieszkańcy podłączeni do wodociągu Boćki. Jednak dzieci np. z Krasnej Wsi lub z Nurca przyjeżdżają do szkoły w Boćkach. Ich rodzice nie otrzymają informacji, że w Boćkach wody pic nie można, bo Krasna Wieś i Nurzec nie są podłączone do wodociągu Boćki. W związku z tym istnieje zagrożenie, że nieświadome niczego dziecko z Krasnej Wsi lub Nurca napiją się wody z kranu w szkole i się rozchorują. Dlatego moim skromnym zdaniem, żeby uniknąć tego typu zdarzeń i również innych zagrożeń, których w tej chwili nie dostrzegamy, należałoby informować wszystkich o wszystkim. Niech mieszkańcy gminy sami decydują, które informacje są dla nich ważne. Podział na sołectwa to porażka.

 3. Owszem pomysł dobry i dawno trzeba było to zrobić. Tylko, że w ankiecie trzeba podać sołectwo. Po co ten podział na sołectwa? Jak zwykle będzie zamieszanie i pretensje, bo ktoś SMSa nie dostał. W gminie jak zwykle wytłumaczą się, że nie było takiego obowiązku, bo mieszkaniec w innym sołectwie mieszka. Informować wszystkich o wszystkim, a każdy sam zdecyduje, które informacje z gminy są mu potrzebne.

 4. Dobry pomysł. Mam nadzieję że dzięki temu już nie powtórzy się niedoinformowanie jakie było w związku z zatrutą wodą