Gaszenie płonącej cerkwi, przeszukanie świątyni, ewakuacja – między innymi takie były założenia ćwiczeń zorganizowanych dla strażaków-ochotników z gminy Boćki.

Scenariusz ćwiczeń był następujący: zwarcie instalacji elektrycznej powoduje, że w jednym z pomieszczeń boćkowskiej cerkwi wybucha pożar. Na miejsce szybko przyjeżdżają strażacy, którzy zauważają, że pożarem objęte jest pomieszczenie na parterze świątyni oraz poddasze i więźba dachowa. Pozostała część cerkwi jest silnie zadymiona. Strażacy muszą jednocześnie prowadzić działania gaśnicze wewnątrz świątyni, przeszukać budynek i ewakuować wszystkie osoby znajdujące się w budynku oraz gasić cerkiew z zewnątrz budynku przy użyciu drabiny mechanicznej.

Ćwiczyli strażacy z czterech jednostek

W czwartkowych ćwiczeniach zorganizowanych przez Państwową Straż Pożarną w Bielsku Podlaskim brali udział strażacy z jednostek OSP z Bociek, Andryjanek, Dubna i Wygonowa. Część praktyczna poprzedzona została częścią teoretyczną, w trakcie której strażacy z OSP przypomnieli sobie zagadnienia związane z taktyką ratowniczo-gaśniczą, ratownictwem technicznym i medycznym oraz bezpieczeństwem prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Zdjęcia i info: bielskpodlaski.straz.bialystok.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj