Od dwóch tygodni cerkiew w Boćkach przechodzi remont. Wymieniany jest dach oraz odświeżana elewacja, a przebieg prac parafia pokazuje na Facebooku. Przy okazji możemy również zobaczyć panoramę Bociek.

Boćki: remont dachu cerkwiBoćki: remont dachu cerkwiBoćki: remont dachu cerkwiBoćki: remont dachu cerkwiBoćki: remont dachu cerkwiBoćki: remont dachu cerkwiBoćki: remont dachu cerkwi

Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Boćkach wzniesiono w XVIII wieku. Podczas II wojny światowej zniszczeniu uległ dach, frontowe wieże, a także wyposażenie wewnętrzne. Zrekonstruowana świątynia nie miała jednak wież. Przywrócono je dopiero po gruntownej renowacji w latach 1999-2002.

fot.: Parafia Prawosławna Zaśnięcia NMP w Boćkach

5 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

  1. Wikipedia napisała. Znam historię z opowieści ludzi, oni to przeźyli. Zwykłe podpalenia w imię taktyki spalonej ziemi stosowanej przez sowietów. Potem boćkowscy Źydzi sprzątali pogorzeliska. Z tą budową cerkwi teź trochę inaczej najlepszy jest przekaz ustny bo dokumentów po 123 latach niewoli nie ma. Są tzw. opisania bumag . Duźo by o tym mówić.

  2. W wikipedii pisze, że to na wskutek ostrzału niemieckiego zawaleniu uległy obie wieże i dach cerkwi. Nie ma żadnej wzmianki o sowietach. Nie siej więc zamętu miejscowy znawco historii.

  3. Proszę bez przekłamań. Cerkiew tak ja i całe centrum podpaliła wycofująca się w czerwcu 1941 roku Armia Czerwona. Proszę nie poprawiać historii.