Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. 

1212 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 1. Zrobiłem szkolenie SEP do 1kw, certyfikat oze na dniach oraz dozór jakby ktoś chciał tani montaż na fotowoltaikę zapraszam na PW. Cena w roboczogodzinach 80zł netto za rh. Czyli uprawniania na PV oraz pompy ciepła pozwalają na instalację urządzeń i ich zgłaszanie do PGE.
  Mam za sobą 2 lata pracy w firmie montującej panele, pompy ciepła i teraz na swoje ide.. instalacja taka do 5kw na dachu płaskim dwuspadowym blacha dachówkowa to około 10-14godzin pracy we dwóch. Pracuje sam i niezbędna pomoc właściciela do podawania narzędzi i wciągania paneli na dach.

  • A ile jak chce połozyc na garazu i domu 6kw? Trzeba kopac 20m i połaczyc 2 lokalizacje do jednego inwertera. Panele 395w 16szt inwerter 5,5/5kw CBS hybrydowy of/on grid i akumulatory 4 szt 200ah? Po swietach jak wuce z UK dokupie tylko kable , haki, sruby i co tam trzeba, całosc do zamontowania na dachu domu i garazu. W domu blacha dachowkowa na garazu trapez. Instalacja okolice Bociek.

  • Panele jesienia po 400zl od kumpla co handluje i sciaga je z chin, inwerter z aliexpress za 250$ a ten sam na allegro 3,5tys, akumulatory roczne dostalem od faceta co zmienial na litowe brakuje tylko reszty ale to z 700-800zl wyjdzie wiec zmiesci mi sie to w 9tys no i trzeba kogos co zalozy

 2. Miałem kilka dni temu okazję pomykać przez Waszą gminę w stronę Brańska. Można wiedzieć co to za prace są po trasie Olszewo-Bodaczki proawdzone? Pozdrawiam mieszkańców 😀

 3. Co innego krakali przed wyborami co innego kraczą jak ich wybrali …
  Żal takich ludzi , zaprzedać się za marne parę złotówek .
  Kariery za wielkiej i tak nie zrobicie a smród będzie się jeszcze ciągnął bardzo długo.
  Po tym wszystkim trzeba stanąć i popatrzeć w lustro z 5 minut i zadać sobie pytanie
  czy się siebie nie wstydzę .

 4. Myślę, że „Boćkowianka” nie interesuje się sprzedażą działek. Mienie gminne wyceniane i za ile sprzedawane, z tego co słyszałem, to radni decydują. Na posiedzeniu komisji ustalili, że jeżeli sprzedający sprzeda za 95 tys. to można rozmawiać ale nie za 160 tys. ale jak każda inna sprawa zostanie załatwiona po swojemu A jeżeli chodzi o Kruche to myślę, że powinniśmy z takiej radnej się cieszyć, bo przynajmniej wiemy co nieco co dzieje się w Gminie. Gdyby mówiła coś niezgodnego z prawdą to już dawno została by ukarana, znając realia władzy miejscowej z działań z przeszłości. Proponuję wymieniać się informacjami, to może będzie co nieco jaśniej w wielu sprawach.

 5. Na przyszłej sesji obowiązkowo powinni być obecni sołtysi gdyż będą ważyć się losy funduszu sołeckiego który chcą nam zabrać. Gdyby tak zrobili niech radni którzy bedą głosować za spojrzą prosto w oczy sołtysom. Fundusz ten służy min. poprawie życia mieszkańców i nie jest zależny od dobrego humoru pani wójt czy innych względów. Dlatego apeluję do Pana W-ce Przewodniczącego Wiercińskiego który śledzi tą stronę o to, aby spowodował zaproszenie sołtysów na sesję.

  • Właśnie. Za pieniądze przyjdą, za darmo nie mają czasu? Wszystko u nas nie tak. Dwoje radnych jest zawsze na nie. Reszta milczy. Kto ich wybrał? Aha Krycha na targu wszystko i wszystkim wyjaśniła?

  • Nazwa.. oderwała się od rzeczywistości? Sołtysom trzeba za sesję zapłacić. Takie są w Polsce zwyczaje. Dajesz Sołtysom marchewkę, jakieś niby wybory a jednocześnie chcesz zabrać fundusz? Szanowni radni jeżeli przytaknięcie podwyżkom i funduszowi to się pakujcie. Padnie aktualne „wypie… lać”.

  • Komentarze typu czy sołtysi powinni przyjść za darmo czy za pieniądze, to próby skierowania dyskusji na inne tory. Ważą się losy funduszu sołeckiego i trzeba powiedzieć głośne nie na próby jego zlikwidowania. Ta próba to jest takie wywieszenie białej flagi przez Panią wójt gdyż skończyły się dla niej pomysły skąd brać pieniądze.A sołtysi powinni być zaproszeni żeby mogli wszystkim mieszkańcom w swoich sołectwach przekazać to co widzieli i słyszeli na sesji. Pieniądze na diety dla nich są i zostały ustalone Uchwałą.

 6. Słyszałem że w poniedziałek posiedzenie jak zwykle za tej włodarka wspólne komisji bo po co tracić czas i pilnować się żeby tak samo powtórzyć na każdej komisji Na komisji między innymi forsowana będzie uchwała o niewyrażeniu zgody na fundusz sołecki tzn iż decydentem funduszu sołeckiego będzie włodarka z radnym Piotrem a manekiny będą tylko przyciskać przyciska Wszystko już wysprzedane więc pora wziąć się za fundusz sołecki bo radny Piotr oprócz zbierania śmieci podnoszenia podatku kupna działki 16 arów za 160 tysięcy przez gminę u kuzynki ma jeszcze wiele durnych pomysłów jak dołożenie przez gminę dla spółki wodnej 60 tysięcy zł na zakup ciągnika bo jeszcze nie wszyscy z Zarządu mają w spółce zatrudnienie żeby sołtysi nie zdążyli si ę dowiedzieć to we wtorek zrobili sesję żeby to szybko zaklepać.

  • Zamiast wypisywać takie bzdury mógłby Pan np. zainteresować się interpunkcją języka polskiego, bo czytać się takich wypowiedzi nie da. Treść denna i forma do poprawki. A od Piotrka bym się akurat odczepił, bo jako jeden z nielicznych trzyma klasę i poziom wypowiedzi. A sam fakt, że kłóci się Pan o podniesienie podatku o 8 groszy pokazuje tylko, że straszny z Pana dziad.

  • A i jeszcze chciałbym dodać, że zabawne że wytyka Pan, że Piotr śmieci zbiera. Szanowny Panie, śmieci wystarczy dla wszystkich – niech Pan nie zazdrości tylko też worek nazbiera. Na dobre wyjdzie. I dla zdrowia trochę ruchu i dla okolicy trochę porządku.

  • Zgadzam się z Panem Cogito… Dodatkowo co do zakupu działki to wydaje mi się, że przy ostatnich ustaleniach był nie tylko Piotr, ale także Korycki i …. nasza radna Krysia – naczelna opozycja. Poza tym na ostatniej sesji sam Pan Król mówił, że działkę trzeba kupić za cenę jaką powie sprzedająca, bo działka się przyda….

 7. A ja znowu zapytam bo dalej nie wiem…. Czy Pan bodajże Krzysztof, który występuje na filmach goku jest tam zatrudniony? Jeśli tak, to czy było ogłoszenie o naborze?

  • Pani na każdej sesji jest to chyba Pani słyszała pierwsze wystąpienie pana dyrektora, że w miarę możliwości będzie się posiłkował znajomościami i korzystał z zasobów ludzkich

  • Elo… myślisz że lud zapisuje wystąpienia matołów? Ten kapitał ludzki jakiś taki nie nasz, jak wszystko zresztą.

  • Rozwala mnie ta retoryka… jak w goku było do ..uja stazystow, naszych, tutejszych to zescie bili pianę po kiego grzyba tylu, kto za to płaci, nic się nie robi bla bla. Jak coś się dzieje to znowu źle. Taki to patrzę sport narodowy: do czego by się tu dziś przy…dolić.
   A ogłoszenie o pracę w bibliotece pan ześ widzial? Co..? Pewnie walą drzwiami i oknami…

  • No ale właśnie czy te korzystnie ze znajomości jest pro bono czy gmina za to placi. Bo to istotna różnica.

 8. Przepraszam, czy ja dobrze czytam, że marszałek dał 500tys na gok? Znowu? To chyba studnia bez dna. A gok jak stal tak stoi. Nic w kwestii budowy/remontu się tam nie dzieje. Ja tam prosty chłop, więc może ktoś bardziej uczony mi to wyjaśni.

  • Jaki sens ma „wyścig szczurów” wśród sołtysów? Czy z Sielca czy Nurca jest lepszy od Starowsi lub z innej miejscowości? Dziecinada. Może konkurs który pracownik ugie jest lepszy?

  • Z Bociek: mnie się wydaje, że chodzi o zaangażowanie mieszkańców do jakiejkolwiek aktywności. Coś w tym goku sie dzieje, jakieś konkursy itd. wiec co Cie to boli?

  • A boli boli. Nicnierobienie. Lansowanie się. Najlepsi z sołtysów nie bawią się w gierki.

  • Nie do mnie takie uwagi a do rządzących górnego szczebla. 500+, 13 i 14tka oczy przysłoniły to teraz masz wszystko w górę.

  • Wysokie nie wynikające z wnoszonego w rozwój społeczeństwa wynagrodzenie całkowicie wypaczyły ogląd?

  • Panu na pewno. Jam niegodny tychże suwenirów. Dzieci bez 500 + wychowałem i wykształciłem. A na emeryturę, żyjąc w tym k*rwidołku, to nawet nie liczę. Pozdrawiam

  • Pan Marszałek a tym bardziej jego vice Marszałek nic nie dają a co naj wyżej są konkursy.

 9. W sprawie wyrobów Pana Witka to ze słyszenia wiem że są smaczne. Najlepiej dać mu do przerobienia własny surowiec. Robi też dobre weki.

 10. Warto upamiętnić Ich Wysokości Książąt Sapiehów bo jak by nie zakładali Bociek i nie fundowali Kościołów, Cerkwi itd to by tu nic i nas nie było. A odśnieżać bocznych ulic czy
  dróżek nie powinno się, chrońmy środowisko, nie sypmy soli, nie straszmy zwierząt, są narty, motosanie, konie wreszcie i zdrowo się ruszyć.

 11. I to są właśnie Boćki. Nic powiedzieć nie wolno, na pisać nie wolno, na nic uwagi zwrócić nie wolno. Filon co ty bredzisz ? A ludzie z Bociek to do innych wsi nie jeżdżą ? Oczywiście, że jeżdżą. A w Boćkach to niby co ulic należących do powiatu nie ma? Są, wiec nie chrzań. Piszesz, że czujemy się pokrzywdzeni ? Puknij się w głowę. Ulice w Boćkach były odśnieżane na bieżąco, poza jednym wyjątkiem. Tydzień temu Wschodnią zawiało i nie była odśnieżona przez tydzień. Był przejazd ale dwa samochody nie mogły się wyminąć. Ktoś przeoczył, czy może traktor się zepsuł, nie wiem. Mieszkańcy zwrócili na to uwagę i już podniósł się raban, że się czepiają. Chora sytuacja. Zamiast podziękować za informację, to złośliwości, nerwy i zarzuty i głupie tłumaczenia. Po co to ? Zawiało drogę i nie była przez tydzień odśnieżona. Mieszkańcy Bociek zwrócili na to uwagę, odśnieżono i po sprawie. Piszesz, że honoru nie mamy ? Lecz się człowieku. Marzy mi się normalność w Naszym samorządzie. Zastanawiasz się pewnie o co mi chodzi. Chodzi mi o to, że jak ktoś poinformuje, że coś jest nie tak, że np. jakaś droga jest nieodśnieżona, to mu ludzie z UG podziękują za informację. A nie będą się głupio tłumaczyć, że powiatówki też są zawiane i będą się rzucać do człowieka, ze się czepia. Normalność, to wójt w gminie, który przed zimą daje wszystkim mieszkańcom numer telefonu i prosi, żeby informować jeżeli są problemy z przejezdnością jakiejś drogi. I dziękuje za każdą informację. To jest normalność, której u nas nie ma i nie będzie dopóki władza będzie dalej w tych samych rękach.

  • O czym ty bredzisz? Wschodnia to nie aleje Jerozolimskie. Przy ulicy mieszka 3 rodziny. Drogą cały czas była przejezdna. Socjalizm wam się przypomina. Codziennie traktorem jechał nafciarz. Nie mógł odśnieżyć?

 12. Tylko narzekać umiecie zobaczcie co się dzieje w Bielsku albo w Białymstoku na ulicach a u nas jak ktoś przejdzie do sklepu po nieodśnieżonej drodze to wielkie halo. Ludzie litości.

 13. hura cofnij się wstecz od której były odśnieżone ulice i po jakim czasie szło się do sklepu po śniegu bo dopiero po 9 były po odśnieżane a czepiacie się chłopa że obwodnica wschodnia nie odśnieżona przejazd był

 14. A co mają powiedzieć ludzie którzy mieszkają paza Bockami jak zawieje. Jedna droga jest gminna a druga jest powiatowa i też muszą dojechać do pracy dzieci do szkoły. A mieszkańcy Bociek jak zwykle pokrzywdzeni bo nie było jak dojść do sklepu. Ludzie miejcie trochę honoru. A Wschodnia nie była tak zawiana ze się nie dało przejechać. Litość.

 15. hura hura hura nareszcie ul.Wschodnia odśnieżona. Ale po co te nerwy w komentarzach ? Jak ktoś zajmuje się odśnieżaniem to normalne, że musi wstawać bardzo wcześnie rano, żeby mieszkańcy, jak się obudzą, mogli pojechać do pracy, albo do sklepu zrobić zakupy. A jak dużo śniegu napada to i całą noc trzeba odśnieżać. Taka praca. Z tym porannym objazdem dróg to bez przesady. Wschodnia przez tydzień nie była odśnieżona, więc w czasie objazdu Pan R na Wschodnią nie dotarł przez tydzień. I nie chodzi o to, żeby go się czepiać. Mieszkańcy zasygnalizowali problem i już jest odśnieżone. Ale jak praca traktorzysty za ciężka i powoduje nerwy, bo ktoś zwrócił uwagę, że gdzieś jest nieodśnieżone, to można zmienić pracę, pójść do prywatnej firmy i nie trzeba będzie się denerwować tym, że ktoś coś powiedział czy zwrócił na coś uwagę. Pracy nie brakuje. A jak mieszkańcy sygnalizują, że gdzieś jest nieodśnieżone, to podziękować za informację, zamiast się głupio tłumaczyć, że powiatówki nieodśnieżone lub mieć pretensję, że mieszkańcy ośmielają się zwrócić uwagę. Uśmiechnijcie się ludzie 🙂 , po co te nerwy ?

 16. est z tego co wiem to wasz rejon nic nie dał na ciągnik a wymagania cie ma rosz dupę i zobacz czy odśnieżone a nie krytykujesz

 17. wieśnjak pilnój swego obejścia jak odśnieżał cała noc i dzień dzadu tego nie widziałeś bo sobie śpisz a puzniej bzdury piszesz a tego że on rano robi objazdy drug tego nie widzisz pilnuj swego czasu pracy

 18. Ulica Wschodnia jest już odśnieżona trzeba sprawdzić a nie pisać bzdur a Robert to też się nie rozdwoi. A jeszcze ul. jak był śnieg to Robert odśnieżał już po godz 4 rano ale jak ktoś spi do 10 to nie dziwię się że dopiero zobaczy że ulice się odsnieza

 19. der są ważniejsze drogi do odśniezanja tam gdzie jezdzą autobusy szkolne i są całe zawiane dziś widziałem na Piotrowie Sieklukach jak walczył z drogą która była cała zawiana a wschodnia jest przejezna tak że szanujcie tych co odsniezają a nie krytykować może trzeba wspierać

  • Na odśnieżanie dróg były rozpisane przetargi. Czy daną drogą jeździ autobus czy nie, nie ma znaczenia. Jak ktoś wygrał przetarg na odśnieżanie danej drogi, to po prostu ma obowiązek ją odśnieżać. Poza tym, gmina ma swój traktor i chyba akurat w Boćkach odśnieża Robert traktorem gminnym, na który się złożyliśmy. Póki co traktor stoi u Roberta a Wschodnia jak nieodśnieżona tak nieodśnieżona. No chyba, że się mylę (jeśli tak to niech ktoś sprostuje) i to ktoś inny wygrał przetarg na odśnieżanie ul.Wschodniej i nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

 20. po pierwsze trzeba wiedzieć do kogo jaka droga należy żeby krytykować a po drugie firmy które zarządzają drogami nie mają tyle sprzętu żeby od razu wszędzie był to jest zima raz odmarza a puzniej marznie trzeba do tego przywyknąć dawno zimy nie było a nie narzekać

  • Po pierwsze to trzeba pilnować własnego dzioba nie wszędzie się w… dalac i z grywać się na alfę i omegę

 21. Czy u nas cos siw zadzialo w zwiazku z finansowaniem gmin poPGR?
  Dotychczas podlaskie samorządy złożyły 72 wnioski na łączną sumę prawie 107 mln zł, czyli na połowę wszystkich pieniędzy dla całej Polski.

 22. Pierwszego dnia ktoś zaspał chyba bo odśnieżanie było spóźnione. Później super. Ale wczoraj tę roztopioną breję można było spróbować usunąć, bo dziś zamarzła, są koleiny i ludzie zderzaki obrywają.

  • O rany, co co się dzialo wczoraj, gdy ta breja zamarzla to wola o pomste do nieba. Ubity snieg stopnial,koleiny zrobily sie do lydki. Nie szlo sie wyminac z drugim autem. Mnie akurat jeden z rolników poratowal i rozciagnal to co na drodze, bo inaczej do dzis bym stala.

  • Elegencko odśnieżone. Do sklepu iść sama przyjemność. A i winiawka smakuje jak człowiek nie wk.. iony. Dzięki.

  • Nie, nie. To ty przy czyjejś d. pie fu kcjonujesz. U mnie jest realizm. Bo cóż my mamy? Zatrzymaliśmy się już dawno temu. Zero pomysłów, zero inwestycji. Ale ciesz się, ja nie muszę.

 23. Chciałbym wyrazić swoje zadowolenie z prac odśnieżających w naszej gminie. Biorąc pod uwagę to, ile śniegu spadło, nasze drogi w Boćkach są przejezdne i wyglądają dobrze. Szacunek dla osób zajmujących się odśnieżaniem ! Oby tak dalej.

 24. pegeerowiec nie wiedziałem że zebrania wiejskie zarządzają gdzie ma być droga ja ma informacje że to jest plac a nie droga to jednak widać że pochodzisz z pegeeru tylko z którego

 25. Wyczytałam o dofinansowaniu na fotowoltaike. Jak można się zapisać? Gdzie dowiedzieć się o tym wiecej? Tak jak ktoś pisał wczesniej, strona urzedu nie dziala. Może mi ktoś udzielić informacji?

 26. pegeerowiec to nie jest droga tylko plac a po pierwsze krzyczeliście z radną że tam droga nie potrzebna i moim zdaniem gmina powinna to sprzedać bo tak pani radna chce

  • Chyba niewiele wiesz. Zebranie wiejskie jeszcze przed sprzedażą ustaliło przejazd do Bielskiej. Tak się stało. Radna do tego ma nic, jej krzyki to jej prywatna sprawa.

 27. obiektywny na odśnieżanie jest przetarg i wybiera się z niszą ceną tak że jak morze być więcej sprzętu a po co narzekać pare dni zimy i bieda kiedyś były większe i nikt nie odśnieżał bo nie było sprzętu i ludzie żyli

  • Jeżeli wynajmujesz firmę to firma ustala ile za to chce więc nie wychodzi tak samo. Zorjentuj się w cenie ile biorą firmy za odsniezanie

 28. Pegeerowiec słuchaj chłopie najpierw ogarnij sytuację czy jakaś droga która prowadzi do bloków podlega pod gminę bo z tego co się orientuję to nie.

 29. pegeerowiec pierwsze odśnieża się drogi gdzie kursują autobusy szkolne i ulice w miejscowości jeżeli to jest po odśnieżane po takich opadach śniegu i po zawiejach i już niema opadów można zająć się małymi uliczkami tak jest wszędzie w normalnych gminach a nie krytykować że nie zostało zrobione takie są uroki zimy i nie narzekaj spod bloku wyjedziesz uliczka odśnieżona widziałem jak odśnieżał

  • Żeby zajść do archelanu muszę iść do strażackiej i dalej Bielska razem kilometr. Nowo wytyczona droga między sprzedanymi za pół banki działkami ani nie odśnieżona ani równana. Radni nie liczcie więcej na nasze głosy

 30. Widzę że mój komętarz pani radna P. przeczytała ze zakończyła wywalanie śniegu na środek ulicy. Gratuluję. Może wkoncu panie chociaż trochę zmądrzała.

 31. Czy wy tez nie mozecie wejsc na stronę urzedu? Pojawia się komunikat połączenie nie jest prywatne, a zamiast klodki przy adresie jest trójkąt z wykrzyknikiem.

  • Nie, chcę by ktoś komu się płaci wykonywał swoje obowiązki. Drogą od bloków do sklepów nikt nie raczył się zająć do chwili obecnej. A co my w blokach jacyś gorsi?

 32. Do Nazwa
  A właśnie ze pochwalić należy za odsniezanie ulic w Bockach. U mnie wczoraj kilka razy plug jeździł.co prawda dzisiaj nie widziałam ale droga super odsniezona. Nie mylcie drog powiatowych z gminnymi.

 33. Wielkie podziękowania dla trójki młodych ludzi, którzy wczoraj późnym wieczorem odśnieżyli „chodnik” wzdłuż całej ul. Łukaszewicza, parking i przejście wokół kościoła. Co za wspaniała inicjatywa! Brawo!

  • Jechac- jak wszedzie. Włącz jakiekolwiek informacje w tv czy internecie Nie da się być u kazdego w jednym momencie. W mojej wsi rolnicy sami przejechali, odsniezyli, gdy odsniezali wlasne podworka. Korona z głowy nie spadła. Tak wiem, powesz, że nie są od tego. Ale nie mierz ludzi własną miarą 😉

  • Szanować Nazwo, podatki się płaci? Pobory też nie niskie. To się durno nie tłumaczyć jak chłopu mleko skisnie bo mleczarnia nie dojechała to odśnieży.

  • A co ja mam do przetargów? Ktoś bierze za to pieniądze. A jak nie umie zorganizować to znaczy że bierze te pieniądze niesłusznie. Nie dyskutować durno, brać się za robotę.

 34. To się porobiło. Rozumiem że wirus panuje i że do gminy nie można wejść dla interesantów ale żeby wchodzic przez okno ? Nie tak dawno jedna z pracownic właśnie przez okno od strony szkoły właziła do budynku. Wygląda na to że budynek gminy to istna twierdza, taka twierdza sztyfrów . Nawet jedna z radnych rozmawia z wójtową przed gminą a nie w środku jakby czegoś się bały albo miały coś do ukrycia. Inna bulwersująca sprawa do CKT i spotkania uczestników projektu. Obecnie wśród wprowadzonych obostrzeń jest min. zakaz wszelkiego rodzaju aktywności osób powyżej 5 w jednej grupie, wiec różnego rodzaju zebrań, spotkań itp. O co tu właściwie chodzi ? dlaczego łamane są przepisy ? dlaczego narażane są osoby na zakażenia ? I jeszcze dowożone posiłki, czy nie są kolejnym zagrożeniem ? Może któryś z radnych tym ostatnim tematem zajmie się bo na jakiegoś urzędnika to nie ma co liczyć. Włażenie przez okno do pracy to nic innego jak widok komiczny w sam raz dla Barei gdyby żył ,a omawianie spraw poza budynkiem to temat do domysłów.

  • Z tym wchodzeniem przez okno do Urzędu Gminy to już nie cyrk ani kabaret tylko istna paranoja. Budynek zamknięty dla interesantów ale żeby dla pracowników? Ciekawe, że to taka twierdza a może coś mają do ukrycia? Pewnie za parę dni wyjdzie „jakieś szydło z worka”
   Obok w CKT wykluczeni do pory obiadowej kręcą się jak muchy i nie boją się że mogą zarazić, chyba że ich wirus nie trąca.

  • Obiektywny. Więcej sprzętów wynająć??? Żebyście potem mieli o co się czepiać ze skąd pieniądze gmina wzięła na to???? Ludzie zacznijcie wy myśleć co wy piszecie….

 35. A dyr goku toć przecież x innej bajki. W wyborach do sejmiku chyba popierał Igora lukaszuka i resztę. Samo już to pokazuje że na Stacha się pani nasza nie ogląda.

 36. Mam kolegę który w Hajnówce partie nam znaną robił. Już nie robi. Partia o nim zapomniała. W Bielsku też nic nie ma bo ten co robił to się handlem zajął. W brańsku też być miało ale się………
  Więc nie piszcie że caryca jest związana partyjne bo nie jest co widać po działaniach od dawna.

 37. Władza w Bockach nie jest związana ani z PiS ani z Gowinem. Już dawno Pani odeszła od tego zgromadzenia i dlatego też zmieniły się relacje obecnej z byłym. Były przestał dbać o swoich ludzi przestał próbować budować zajął się tylko sobą. Chyba nie ma w powiecie gminy gdzie działa partia byłego.

  • To jest trochę onaczej. Podobnie jak w siatkówce. W pierwszym secie w meczu Jakubowskie kontra Wygonowo prowadziła ta pierwsza wieś że stanowiskiem wójta i sekretarza Wojewódzkiego partii. Druga wieś? Cóż, nic nie warte stanowisko w kulturze. Ale z czasem pani potocznie przez ludzi zwana caryca podpadła. Wygonowo u rosło w siłę. Dwa stołki w województwie dla sióstr. Caryca przeznaczona do odstrzału politycznego. A Jakubowskie? Może kariera asystentki się rozwinie.

 38. Może ktoś orientuje się :czy podpisanie umowy z Wodociągami odbyło się za wiedzą i zgodą Rady ? Bo jeżeli nie ,to radni powinni pochylić się nad tym tematem i sprawdzić czy nie na tam zapisów ze szkodą dla gminy.

  • Jeśli dobrze kojarzę fakty to do przejęcia wodociągów przez Wodociągi Podlaskie zachęcała p.piotrowska i ówczesny radny p.rynans

 39. Zastanawiające jest pompowanie środków których gmina nie ma w stację uzdatniania wody skoro zaopatrzenie w wodę przekazano Wodociągom Podlaskim. Czy nie powinno być normą że to oni powinni ponosić nakłady ? No chyba, że umowa z Wodociągami zawiera niekorzystne zapisy.

 40. Żaden sukces . Właśnie rząd rozdysponiwal 12 mld. zł.z Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach bezzwrotnej pomocy. W większości pieniądze popłynęły na konta miast, gmin i powiatów, które są rządzone przez polityków związanych bezpośrednio lub pośrednio z partią rządzącą. Samorządy kierowane przez włodarzy niezależnych lub działaczy partii opozycyjnych nie dostały ani grosza.