Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. 

756 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. Czy ktoś wie gdzie się podziało oświadczenie majątkowe przewodniczącego?czyżby ma coś na sumieniu ze wszystkich radnych są a jego brak

 2. Panie Aktywistki „Wolnej Boćkowianki” wyjechały dziś na wakacje wypasionym Jaguarem za 400 000 PLN. Smutno i nudno będzie bez nich na forum. Ale jak wrócą, może pochwalą się, gdzie i z kim były na wakacjach? Życzymy szerokiej drogi i pięknej pogody.

  • A szkoda ci że wyjechały? Dlaczego zaglądasz komuś do kieszeni? Bo co z zazdrości i zawiści musiałeś emanować takim głupim stylem? Ja nikomu nie żałuję kasy i pracy bo każdy z nas pracuję zarabia i wydaje.

   Mam nadzieję że się będą dobrze bawić i spędzą miłe wolne dni od takich jak ty którym wszystko i wszyscy przeszkadzają, który zazdrości wszystkiego, niezależnie od tego kim jest, taki który idzie składa rączki przed krzyżem a wychodząc z tej swojej bożnicy diametralnie zmienia swój sposób postępowania niezgodny z tym co słyszę tam za bramą.
   Dodatkowo nigdy nikomu nic nie dał z siebie i jeszcze podejrzewa wszystkich o kradzieństwo, tylko dlatego że mierzy innych swoją miarą.

  • Organistą zostaje się po uzyskaniu dyplomu studium organistowskiego. U nas takim dokumentem dysponuje 2-3 osoby. Żadna z nich nie pozwoli się okradać, dlatego też pracują poza parafia lub w innym zawodzie. W Boćkach kasa płynęła wyłącznie do szefa i dlatego organy i uszy wiernych katuje 84 letni pseudo.

 3. Organista to zawód jak każdy inny. Z jego „posługą” wiążą się pewne koszty. Dotychczas parafii nie było stać na utrzymanie etetu. Podobnie z kościelnym. Dlatego też trzeba się cieszyć że Panu Henrykowi chce się, podobnie pani Madzi.

 4. „wiem”
  Wojewoda podlaski jako pierwszy spolegliwy wysłał zapytanie do władz samorządowych o wolne miejsca dla imigrantów. Nie mieszaj w to ruska i innych. Niestety taka rzeczywistość. Nie zaklinaj faktów. Smutne ale prawdziwe.

  • Ale manipulujesz i po raz kolejny straszysz mieszkańców naszej gminy! To już było wyjaśniane wielokrotnie, wystarczy zajrzeć gdzieś dalej niż na partyjne przekazy dnia. To, na co się powołujesz, to standardowa procedura aktualizacji przez wszystkich wojewodów w Polsce wojewódzkich planów zarządzania kryzysowego, w tym baz noclegowych. Robi się to co najmniej raz na dwa lata i uwaga – zszokuję cię – w 2022 roku, gdy rządził PiS a wojewodą był Pan Paszkowski, również poszło takie pismo do samorządowców o aktualizację bazy danych o ewentualnych miejscach dla cudzoziemców. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego i nie oznacza to że zaraz ktoś będzie przyjmował migrantów!

   Apeluję po raz kolejny, abyś przestał(a) straszyć ludzi. Z pisowskiego punktu widzenia jest może w tym sens, ale z czysto ludzkiego – to draństwo.

   • „Sami sobie gotujemy swój los”. Zdecydowali wyborcy, że chcą ubogacenia kulturowego to będą mieli. To nie jest strasznie, to zbliżająca się rzeczywistość. Straszenie to – należy zbroić się po zęby. Każdy niech wyrobi sobie pozwolenie i kupi broń. Pozdrawiam i życzę optymizmu.

  • Plotka nie plotka. Realnie patrząc zmuszą do przyjęcia migrantów. Mamy tyle pustostanów. U przewodniczącego co najmniej dwa domy u pani wójt też jakoś w domu ciemno.

   • Kto nie brał karty do referendum jest za przyjęciem imigrantów. Władze posiądą dane więc lada moment będą szczęśliwi i ubogaceni kulturowe.

  • To nieprawda. Zamiast rozsiewać tego typu ploty w necie i straszyć ludzi, przejdź się na najbliższą sesję i zadaj to pytanie publicznie – będziesz mieć potwierdzenie moich słów.

   • To nie straszenie ludzi, taka rzeczywistość. Akcja zorganizowana przez ” serduszka z papieru” , młodzi wyłączyli myślenie, a może co gorsze, nie potrafią myśleć przyczynowo – skutkowo. Migranci po 2500 zł dostaną miesięcznie, mieszkanie, wikt i …. a emeryci za 1700 zł muszą żyć. Mamy za to „wolność i uśmiechniętą” Polskę.

    • To o czym piszesz nie ma żadnego potwierdzenia w faktach. Siejesz dezinformacje i straszysz mieszkańców naszej gminy! Dlaczego to robisz? Kim jesteś? Mam nadzieję, że tylko niedoinformowanym produktem partyjnej propagandy, a nie trollem za wschodniej granicy.

 5. Właśnie minęła 80 rocznica aresztowania przez Niemców mojego Dzidaka Zygmunta Kozery. Dziadek został zadenuncjowany przez popa z Bociek Mikołaja Turowskiego. Mój Dziadek prowadził tajne nauczanie dzieci i młodzieży Waszej osady. Zygmunt Kozera został wywieziony do obozu koncentracyjnego Flosenburg. W ostatnich dniach kwietnia 1945 rozpoczął marsz śmierci z Flosenburg do Dachau. Nie doszedł. Po dwóch – trzech dniach Dachau zostało wyzwolone przez wojsko amerykańskie. Jeszcze do niedawna rok-półtora wstecz, nazwisko księdza Turowskiego wymieniane było na kartach historii kościoła Waszej Diecezji jako osoby wielce zasłużonej dla wiernych tego terenu. Pozdrawiam Jarek Kozera

   • Z tego co dało się ustalić. Za współpracę z okupatem został wydalony że stanu duchowego. Odsiedział 10 lat w więzieniu. Powiesił się w piwnicy domu syna, zresztą takiego samego łotra.

    • Witam serdecznie, czy może Pan mi powiedziec cos więcej o tych informacjach, które Pan tu napisał? Pozdrawiam Jarek Kozera

  • Okej trzeba pamiętać o takich wypadkach. Ale czy nie powinniśmy żyć w zgodzie współpracować i budować tą Polskę tak jakbyśmy tego sami oczekiwali a nie próbować skłócać i jątrzyć wszystko i wszystkich.
   Ludzie są naprawdę różni i mimo że każdemu się należy szacunek i uwaga część z nas obecnie żyjących próbuje historią zagmatować relacje pomiędzy każdą ze stron mieszkających tu lokalnie od ludzi którzy mają pochodzenie białoruskie rosyjskie ukraińskie czy jakiekolwiek inne. Budujemy tą Polskę nową lepszą bardziej tolerancyjną taką w której będziemy bazować na dobrych przykładać a nie na tym co zdarzyło się kiedyś by wyciągać wnioski i starać się piętnować zachowania o których pan napisał.

   • Z kim tę Polskę budować? Z ormowcami, donosicielami i inną swołoczą co teraz najgłośniej śpiewa i w pierwszym rzędzie siedzi?

  • A ja myślę, że trzeba dojrzeć do tego aby sprawować taką funkcję radnego- to po pierwsze. Po drugie, to trzeba mieć honor i być takim jak trzeba. I po trzecie – czy warte jest tych parę ” srebrników” za swoje dobre imię? .

  • O czym ty mówisz? Przecież dopiero jedna sesja była, podczas której jakiekolwiek wazne decyzje były podejmowane. Rzeczywiście rzetelna opinia…

 6. Pani wójt po nocach nie śpi, myśli co by tu jeszcze spieprzyć. Świetlicy nie mają :Pasieka, Zolocki, Solniki, Szumki, Torule, Wojtki, Hawrylki. Dlaczego?

 7. Polscy żołnierze aresztowani za obronę Ojczyzny!
  Zastanówcie się proszę na kogo głosujecie, kogo popieracie.
  Wyborcy z pod znaku „serduszka” szykujcie miejsce dla relokantów. Byliście przeciw referendum w sprawie relokacji, oznacza chęć przyjęcia pod swój dach imigrantów.

 8. a co tam za afera na Wierceniu
  Radny Krzysztof drogę własnej wiosce blokował?Mówią że krzyk sołtysa na sesji był uzasadniony.

   • Główny temat podwyżka dla pani wójt. I to maksymalna kwota. Śnieżki, Krasnowieś, Dubno, Wygonowo, Andryjanki, Jakubowskie, Bodaczki, Hawrylki są za, reszta zdecydowanie przeciw. Dla przypomnienia. Panie radny z Hawrylek. Jak się wchodzi do świątyni to pozdrawia się innych. Wystarczy skinienie głową. I daje się na tacę. Chyba Pana stać?

 9. Balbinko wywołujesz mnie na forum, a ja nie wiem co Ci mam napisać. Jestem załamany faktem, że mieszkańcy naszej Gminy zagłosowali tak jak zagłosowali. Tym samym dali władzy przyzwolenie na kontynuację działań z poprzedniej kadencji. Skoro wtedy Pani Wójt miała perspektywę kolejnej kadencji i „rządziła” jak rządziła. To teraz w ostatniej kadencji już można tylko odpinać wrotki. Na teraz nie widać nawet perspektywy na opozycję, która będzie próbowała weryfikować i konstruktywnie krytykować jej działania. Co sobie wybraliście tak będziecie mieć. Może i sesje będą mniej „widowiskowe”. ale obawiam się, że sytuacja Gminy tylko się pogorszy. Naprawdę chciałbym się mylić, jednak świat polityki za każdym razem pokazywał, iż bez kontroli przekręt goni przekręt.

  • Wymień mi proszę Panie „m” jakie działania opozycja poprzedniej kadencji zweryfikowała? Jaki skutek ta weryfikacja przyniosła? Z czego ta opozycja tą władze rozliczyła? Co miniona opozycja zdziałała względem szeroko pojętego rozwoju tej miejscowości?

   • Taki prosty przykład: termomodernizacja szkoły w Boćkach. Gdyby nie ta opozycja to czy ktokolwiek wiedziałby jakie cuda się działy przy tym projekcie? 500 tys. „kary” czyli straconego dofinansowania, zakres projektu, który nie odpowiada temu co w umowie itp?

    Wiem oczywiście do czego pijesz, że co ta opozycja zmieniła – nie zmieniła nic, bo nie miała większości. Opozycja mogła tylko i wyłącznie informować i to robiła. Dzięki temu po każdej sesji miałem co wypisywać tutaj na forum.

    A co zdziałała? Na pewno strona rządząca nie mogła robić co chciała, bo miała świadomość, że będzie to wywleczone na wierzch. Nawet taki głupi Raport ze stanu Gminy – to co było 2 lata temu to była komedia. Ostatni raport był już na trochę wyższym poziomie.

    • Ale co z tego? Czy znalazł się choć jeden winny? Czy było jakiekolwiek dochodzenie w sprawie? Ponoć roztrwoniono pieniądze. Kto?

   • Xyz – nie mam trochę siły tłumaczyć 10 raz. Najwyraźniej nie jestes na tyle lotny, żeby to pojac. Powtórzę tylko odpowiedz na pytanie co z tego – nic. Opozycja gowno moze jak nie ma większości. Może tylko wyciągać na wierzch niedociągnięcia, błędy, dowody niegospodarności. Na resztę pytan juz nie będę odpowiadał bo i tak nie zrozumiesz.

  • Polityka taka jest. Bezwzględnie niepoprawna. Ale pocieszcie się, że Króla nie wybraliście. Dopiero by się działo.

 10. Pytam drugi raz! Gdzie jest „m”?!?!? A i pytam gdzie są radni Pana Krzysztofa? Wszyscy z językiem na brodzie przy wójtowej? Tak wyglądać miała ta zmiana?

  • O co ci chodzi? Nic się nie zadziało podczas ostatniej sesji,a prujesz się jakby co najmniej ubezpieczyli okręty, których jeszcze nie wybudowali.

 11. Jak można dodać „Tak mi dopomóż Bóg”. Judaszu ze wsi byłeś z komitetu przeciwnego Dorocie. Zgłosił cię Wojciech lub Krzysztof.

 12. Szanowna pani jak się wlazło między wrony, trzeba krakać tak jak one. Chyba że bockowianka to tylko na chwilę. Czas zająć się Boćkami zostawić te szemrane wiejskie układziki. Czytała pani Chłopów? Fura się znajdzie.

 13. wybory i po wyborach a w miejscowości Boćki nadal syf na przejściu na przeciwko kościoła leżą patyki niema komu pozbierać a tylu pracowników biega w kamizelkach odblaskowych to chyba pracownicy z gminy na przystanku syf kto tego pilnuje to chyba nikt jak pracownicy niby pracują od siódmej a ich nie widać przepraszam dziś sniadanie w goku z panią wójt jedli .

 14. Oglondałem Mazurka na yotubie i nasz wójt..Pan Marszałek Stanisław.. Powiedział że współtworzył klub sportowy Bociana i pomagał sponsorującbudowę i resztę klubu jak był wójtem. Czyli żaden Sławek to budował tylko to budował Pan Wójt? To on sponsorował a nie jakiś dworak.

 15. Stanisław derehajło poparł kandydata i obecnego burmistrza z Bielska Podlaskiego. Tego samego co w październiku startował z list koalicji obywatelskiej czyli PO. O co chodzi? Dlaczego? Serce z lewej strony? Czy ustawka?

 16. Drodzy mieszkańcy udzielają się Wam emocje powyborcze. A może tak bez emocji zwolennicy Pani wójt niech przedstawią wybitne sukcesy byłej/obecnej wójt z okresu jej wójtowania. A druga strona, jej krytycy niech przedstawią jej błędy, zaniechania, zaniedbania, wpadki. Tylko kulturalnie bez obrzucania się obelgami 🙂 Miłego dnia

 17. Skoro wygrałeś wybory będąc kandydatem na radnego od Wojciecha czy Krzysztofa a teraz kumasz sie z panią Dorotą to jesteś ………………,

 18. Ruchy na szachownicy czytelne. Królowa rozstawia pionki. Konik że wsi podskakuje. Poczekajmy. Król i hetman w jednym na razie jest przy innej szachownicy. Ale tu u nas nie odpuści

 19. Wszystkiego wszystkiego odpowiadam jeżeli tyle osób w naszej gminie zagłosowało na Panią Wójt to chyba największym błędem jesteś Ty . Proszę nie obrażać wyborców dziękuję.

  • Bockowianie podziękowali za ………… gok, niejasny przetarg na szkołę, rozwiązana orkiestrą, klub seniora, gazetkę lokalną i wiele innych niejasności. Ale ty wiesz lepiej.

   • Dodaj. Oddane wodociągi, oczyszczalnia? Nie płacone rachunki za wodę dla sąsiedniej gminy. Brak pomysłów na rozwój, zablokowanie przywrócenia praw miejskich

 20. Szanowni wybrańcy do rady gminy. Skoro zostaliście wybrani z komitetów przeciwnych pani Kędra Ptaszyńska to myślę zachowajcie się przyzwoicie. Nie dajcie się kupić tanimi obietnicami szastanymi na prawo i lewo. Razem w 11tu możecie poruszyć śpiące Boćki

 21. Adam nie wystawiał żadnego kandydata. Adam nie założył swojego komitetu i startował z komitetu założonego przez lokalnych działaczy PISu.

 22. Zebrałem wyniki wyborów w gminie bo chyba Pan Administrator Adam jeszcze śpi

  WYBORY WÓJTA

  1). Dorota Kędra-Ptaszyńska – 1111 głosów – 57,68%
  2). Bazylewski Krzysztof – 448 głosów – 23,26%
  3). Wojciech Wierciński – 208 głosów – 10,8%
  4). Adam Król – 159 głosów – 8,26%

  RADNYMI ZOSTALI:

  Okręg 1: Walentyna Koptewicz
  Okręg 2: Iwona Wiercińska
  Okręg 3: Grzegorz Twarowski
  Okręg 4: Piotr Zawadzki
  Okręg 5: Marcin Sawicki
  Okręg 6: Katarzyna Zalewska
  Okręg 7: Dariusz Kruszewski
  Okręg 8: Bartłomiej Dworakowski
  Okręg 9: Cezary Pietruszczyk
  Okręg 10: Przemysław Orzełowski
  Okręg 11: Nina Góralczuk
  Okręg 12: Krzysztof Rzepniewski
  Okręg 13: Krzysztof Zembrowski
  Okręg 14: Marcin Niewiarowski
  Okręg 15: Barbara Tuszewicka

  • Jak dla mnie super! Nowa jakość. Gratulacje dla Nowego Oblicza-komitet bez kandydata na wójta i z marszu wprowadził 4 radnych. Ciekawe,czy będzie choć kilku radnych pokroju pani Krystyny czy pana Adama,ktorzy będą wyłapywać nieścisłości i niedociągnięcia. Oby. Inaczej sesje będą trwaly 20-30min i niczego nikt nie będzie wiedział. Liczę na Nowe Oblicze i radnych Pana Krzyszofa.

   • Chętnie zapoznałbym się z listą wyłapanych nieścisłości i niedociągnięć przez Panią Krystynę i Pana Adama takich rzecz jasna konkretnych, a nie pokroju ktoś się spóźnił 5 minut do pracy. Takich które coś wniosły coś dały. Słucham?

 23. Waldek jest szczęśliwy, że nie Marta i nie Wojtek. Twarowski swój chłop. Jest Dobrze. Krycha nie przeszła, ale będzie Bartek. Jest dobrze. Z Dubieńskiej przeszedł Darek i też dobrze. Przeszedł Klos i też jest zmiana. Kasia przeszła i też fajnie. Wszedł Marcin i dobrze. Niestety przeszła Doda. Szkoda, że człowiek tego pokroju będzie wójtem. Ale nie takie rzeczy widział świat. Cicciolina 1987r została wybrana do parlamentu Włoskiego. A w 2008 roku Garri Kasparow mistrz szachowy przegrał wybory prezydenckie w Rosji z Władimirem Putinem. Jeśli społeczeństwo w Polsce będzie tak zidiociałe jak w Boćkach, Polska nie ma przyszłości.

 24. Szczęśliwy jest Pan Waldek teraz karty Twarogi rozdawać będą A od następnego tygodnia białoruski w szkole. Dziękujeme y wszystkim głosującym z rejonu 1

  • Porządniejszy niż twój oszołom Waldek. Wyborcy to dostrzegli. Tak więc morda w kubeł. Nie wiem czy on zna białoruski, na pewno biegle posługuje się francuskim.