Problemy, skargi, zażalenia i radości mieszkańców gminy Boćki wyrażone w komentarzach. 

1677 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. Jak to jest z tym podatkiem deszczowym w Boćkach, coś będzie naliczane od nowego roku dla mieszkańców co mają kostki? Jak się załozy zbiornik na deszczówkę to także będzie liczone, bo tyle informacji w internecie a konkretów brak. Na stronie UG także nic nie ma…

  • Podatek deszczowy będzie od nowego roku i to niemały, do tego szykuje się podatek katastralny , jak masz betony na podwórku i odprowadzasz wodę na ulicę.. Urząd Gminy powinein płacić podatek a do tego samoukarać się bo jego rynny odprowadzają wodę wprost na ulicę co jest niedopuszczalne, a dodatkowo taki przykład dają. Nie dziwię sie mieszkańcom że wszyscy maja spływy porobione na ulicę bo żadnych konsekwencji nie ma za to a sam urząd gminy świeci przykładem.

  • budynek urzędu gminy jako jeden to pikuś a władza i tak robi co chce i ma głęboko co mówią przepisy o odprowadzaniu deszczówki, mieszkańcy tak samo, wystarczy przejść się po Boćkach i zobaczyć kto zalewa ulice i chodniki, że jak pada to w buty leje bo płynie z podwórek na chodnik, ulice tylko kałuże stoją że przejść się nie da

 2. W lipcu zakończyła się kompleksowa kontrola gospodarki finansowej w UG Boćki przez inspektorów Regionalnej Izby Obrachunkowej z Białegostoku. To co się dzieje w naszej gminie w pale sie nie mieści. Od kilku lat firma dzierżawiąca wodociąg i oczyszczalnię nie płaci nam podatku. W sumie od 2018 do 2021 powinni nam zapłacić 426 tys. zł.

 3. O! Wreszcie jest coś, czym się poszczyczyć nie możemy.

  Najniższy wzrost liczby zaszczepionych odnotowała gmina Boćki – tam zaszczepionych jest już 1580 osób (ma 4099 mieszkańców

 4. BAJKA O POLSCE
  Wstaje rano ze szwedzkiego łoża, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo i kiełbasę z francuskiego mięsa. Siada przed chińskim komputerem i w … amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy na portugalskim portalu, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy, wybierając francuskie bułeczki i belgijskie masło, hiszpańskie pomidory i portugalskie ogórki. Po uzupełnieniu żarcia w greckie owoce, austriacki ser i włoskie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie, rozpalając chińską zapalniczką. Na koniec siada na wytartej używanej belgijsko/holenderskiej kanapie i… włącza chiński telewizor gdzie ogląda niemiecki program informacyjny i zastanawia się gdzie jego EUropejskie pieniądze. Po chwili szuka pracy w niemieckiej gazecie, trzymając w ręku przygotowany chiński telefon i z krzywym wyrazem twarzy cicho mówi łamanym anglo-polskim języku ” FACK – znowu ni ma – MERDE!” Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma dobrej pracy i ze trzeba jechać do betonów za granicę…!!! Cóż na myśl przychodzą słowa szwagra „ jutro znowu ZUS i podatki z faktur” a mi jeszcze nie zapłacili za poprzednią budowę a tu na karku nowy POLSKI*( WAŁ”. Szwagier, który prowadzi firmę budowlaną, ma kupione wszystko na kredyt i zatrudnia wszystkich na czarno bo jak mówi nie wyszedł by na swoje, a tylko ci przy korycie mają kasę albo pracujący w budżetówce. Ja wyjeżdżam znów do bogatych Niemiec do pracy ale jak przyjadę to powiem, że tam praca w biurze, złote góry i dniówka 300EU, bo i tak prawdy nie poznają…”

  • Trochę pan żeś przesadził, że się nic nie dzieje. Co rusz jakaś akcja dla dzieciaków, starszych i seniorów. Ale musi Pan też wiedzieć, że nikogo za rękę się tam nie zaciągnie i czasem dane zajęcia się nie odbywają, bo BRAK chętnych. Czy pan ma na mysli slawete dyskoteki z lat 2000? Heh..

 5. Wycięta kukurydza odsłoniła baterię ogniw fotowoltaicznych przy bockowskiej hydroforni. Jaki my użytkownicy mamy z tego pożytek. Pewnie taki sam jak z funduszy Polskiego Ładu. Obecna pani wójt i jej zaplecze nie ma pomysłów na rozruszanie gminy. Szkoda czasu i możliwości z których nie skorzystamy.

 6. Budżet obywatelski w Bielsku Podlaskim, teraz również w Brańsku? Bardzo fajny pomysł który dałby fajny impuls mieszkańcom gminy Boćki. Czy po tej władzy możemy się jednak spodziewać tego typu rozwiązań? Jak mówi klasyk: „NIE WYDAJE MIE SIĘ”.

  • Przecież fundusz sołecki to odpowiednik właśnie budżetu obywatelskiego w miastach. Rękoma radnych i głosami sołtysów (do dziś nie wiadomo których) zrezygnowano z jego wyodrębnianie. Tak że tak.

 7. W sumie strażacy zasługują na wszystkie flaszki świata. Działajcie dalej a ty wójtowo dopieszczaj ich wszystkich, nie tylko tych

  • Pani wójt pieje w mediach społecznościowych z zachwytu. Same sukcesy. Strażacy, ministranci, wieniec dożynkowy. A pani udział? 6 flaszek wódki i torba cukierków dla strażaków. Może cukierki trzeba było dać dzieciom?

 8. Choćby leciała przez minutę to firma która uszkodziła wodociąg powinna poczuć
  Się do obowiązku zadość uczynienia. Dlaczego za jej błąd mają płacić wszyscy? Od tego mamy urzędników w gminie. Radni krzyczcie o tym na sesji.

 9. Po wioskach gorzej, bo postawili słupy i powiedzieli, że będą napowietrzne. Wyminąć się większym sprzętem trudno. Kasę wzięli. Przyjechali z powiatu, popatrzyli, stwierdzili, że jest źle i będą znów kopać, tzn.ciagnac ziemią.

  • U mnie nad wjazdem powiesili kabbel i mierzyłem to niecałe 4m. Jadąc z belami pociągnę go jak nic. Dzowniłem do Bielska i wysokość wzdłuż drogi powinna być min. 4,5m a wpopszek to 5,5 tak samo nad wjazdami.

  • Powiat,bo mieszkańcy tak samo zdziwieni. Nie będą kopać ziemią ino przesuną słupy bliżej ogrodzen 😂

 10. Czy ktoś wie o co chodzi ze światłowodami w Boćkach ? Ponownie są rozkopywane chodniki i układane światłowody. Dlaczego drugi raz układane są światłowody ? Dlaczego nie są wykorzystane całkiem niedawno położone światłowody ? Kto nadzoruje tą firmę rozkopującą chodniki ? Po Erneście chodniki są nierówne, zdewastowane, szczeliny duże między płytkami i rośnie ziele, płytki pęknięte nie były wymienione i obraz chodników w Boćkach wygląda bardzo źle.
  Uprzejmie proszę o jakieś informacje.

 11. Boćki dzisiaj huczą. Ta która tu rządzi dała popis tańca brzucha na wczorajszej gali disco polo z jednym z zespołów. Delikatnie mówiąc – żenada.

 12. Czy na remonty świetlic są rozpisywane przetargi podawane do publicznej wiadomości? Czy to nie jest konieczne? Serio pytam. Zerknalem na umowy z lipca i ponownie remotuje sie świetlice w Jakubowskich a nie zauwazylem imformacji i przetargu.

  • Hmm.. do około 120tys zł nie trzeba robić żadnych przetargów czy konkursu ofert i to wynika z PzP. Swoją drogą aby było to przejrzyste wszyscy robią przetargi nawet na zamówienie tonerów do drukarki by nikt nie zarzucił jakiegoś kumoterstwa ale to już zależy od zarządzającego dana komórką administracji publicznej bądź szefa danej jednostki. Zresztą te przetargi są zazwyczaj tak rozpisane iż wygrywa nie najlepszy a najtańszy a nie zawsze jest to dobrym wyborem.

  • Nic nie straci. Może straci Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego, ale zyskają mieszkańcy indywidualnie. Lepiej niech pieniądze trafią bezpośrednio do ludzi w formie emerytury bez podatku, kwoty wolnej od podatku 30tys itd. niż samorząd miałby je zmarnotrawić. W naszej gminie jedynie opozycja szuka oszczędności, władza nie szuka.

  • bank – ty też stracisz, bo jak samorząd nie dostanie kasy, to nie będzie na przykład na naprawę chodnika, drogi czy na remont w szkole aby twoje dzieci uczyły się w lepszych warunkach. Czasem trzeba patrzeć szerzej niż z punktu widzenia swojej kieszeni.

  • na bank – Nic nie szkodzi. Gmina tak jest zarządzana, że swoich pieniędzy na inwestycje nie ma, o czym mówili przedstawiciele naszego samorządu na ostatniej sesji. Skoro na inwestycje mamy 0zł, to pieniędzy na inwestycje nikt nie zabierze, bo nie da się zabrać czegoś czego nie ma 🙂 Inwestycje zatem nie ucierpią 🙂 Poza tym, nie patrzę na swoją kieszeń, patrzę na „kieszeń” ogółu mieszkańców. Ten nowy ład to jedynie przesunięcia kasy z jednego sektora gospodarki w inny i dużo marketingu.

  • Oj panie Zibi, nie lubią Pana. A nalisal pan to o czym większość wie. Widziałam to dziś. Młodzieniec czekał przy gminie może 20 minut. Wziął należny mu ponoć obiad i udał się do zagrody przy sklepie, miejscu spotkań towarzyskichmiejscowej elity. Jakaż radość za płotem z zagrychy. Admin kasując wpis Pana uznał racje naciągaczy?

  • Pytanie : ile Gmina ma swoich pieniędzy aby przeznaczyć na inwestycje ? Najwięcej pieniędzy przejadają pasożyty co siedzą na budżecie Gminy . Nie dbają o inwestorów / bo ogólnie panuje opinia: że w tej Gminie inwestorzy prawdziwi nie mają miejsca / Mijają szerokim łukiem , puki ta opcja jest u władzy .

  • Aż się boję. Jak sobie poradzimy gdy Stacha wywalą. Toż to on dalej gminą trzęsie. Reszta to figuranty

  • Baszko juz przeszedł do Bielana. Za nim i pojdzie Stanisław. No chyba że stołek wiceprzewodniczącego Porozumienia byl gwarantem pozostania w partii, ale w polityce nie ma przyjaźni, a jak widać po wczorajszym zasady gry można zmieniać w kazdym momencie owej.

  • Stachu sobie poradzi. Gorzej z czyrlinderkami siostrami. Minaret na kworesie nie skończony, plecy potrzebne a tu może być finito?

  • Byłam u źródeł zasięgnąć informacji. Dobra wiadomość. Dla Stacha mogą…. Jest cały czas za.

 13. Wczoraj tańczyli i śpiewali. Były dzieci i chciały się na placu zabaw pobawić. Czemu w Andryjankach otwarte a Boćkach na łańcuch zamknięte.

  • Za dnia smaży słońce to powiedza ze śmierdzi. Okna nie otworzysz bla bla bla. Wieczorem też źle. Ludzie, na wiosce żyjemy!!!11
   Ps. No może czasu nie miał za dnia 😉

  • Jest godz.22.37 wali padliną,że nie da się otworzyć okna. Śmierdziel jest namierzany i wyskoczy z butów gdy sprawa znajdzie finał.

  • Emilu ludzi w Boćkach 2000, „rolników” lejących gnojówkę może 5? Ilu z nich ma zbiorniki na minimum półroczną fermentacje gnojowki?

  • Bo na całym zachodzie już dawno po wioskach nie trzymają bydła i ludzie stajnie i obory pobudowali na ranczach a nie we wioskach. Poza tym tylko państwa takie jak grecja, albania, i reszta kozojadów ma trzode w domu, ale tu Polska więc raczej nie wskazane. To chore by w 21 wieku ktoś obornik trzymał na kupie pod domem sąsiada….
   …..
   ….choć można tu być stronniczym ale to samo można powiedziec o naszej pięknej wójtowej oczyszczalni… Także śmierdzi i można by powiedziec żę wioska to ma śmierdzieć, albo że jak była rakarnia to wioska i taki ma być smrodek… ot całe gadanie..

  • Nie somsiad, nie martw się na dyskopul nie będzie cuchło. Wszystko jest przygotowane, popłynie do Brańska

 14. co to było pod Rolnikiem? Myslałem że po radnych jadą… a to na imprezę Policja przyjechała i poblokowała ulice a 18-stka szybko się skończyła? Jakaś akcja poszukiwawcza? Impreza skończyła się po 21

 15. Szanowni mieszkańcy gm Boćki!
  Jestem zniesmaczony dlaczego przegapiliśmy taka ważna sprawę, jak zgłoszenie naszej wójt do konkursu na Wójta roku 2020. Czyżby nawet radni wójt, nie zauważyli jaka jest sprytna, kompetentna, umiejąca wszystko załatwić, nawet diety dać ryczałtem radnym, omówić arkusze organizacyjne szkół, które przeleżały od kwietnia w jej biurku a zrobiono to już po fakcie na koniec roku szkolnego, można tu mnożyć przykłady. Nikt tego nie zauważył! Dopiero musiała sama na wczorajszej sesji powiedzieć, bo nikt tego nie zrobił. Tylko nie wiem dlaczego nic nie powiedział, gdzie tyle dni nieobecnych w pracy spędzała? Najwidoczniej nie pamięta, a było ich bardzo dużo, ale za ten nieprzepracowany czas kasę wzięła. Jeżeli nie jest za późno, to niech Przewodnicząca z Wojciechem zgłoszą bo za pytania na które nie odpowiedziała Adamowi powinna zostać „Wójtem roku”.
  Pozdrawiam wakacyjnie.

 16. Według Pani Wójt awans gminy Boćki na 1057 miejsce w rankingu gmin wiejskich jest wielkim sukcesem. Szkoda tylko, że nie dodała, iż w rankingu sklasyfikowano 1537 gmin, więc nawet nie jesteśmy w środku stawki. Prawie 70% gmin zostało sklasyfikowanych wyżej…

  • I też Pani Wójt w sprytny sposób zdeprecjonowała znaczenie innych rankingów. Oczywiście są takie, gdzie trzeba zapewne zapłacić za to, żeby Gmina została w nich ujęta. Jednak „Wspólnota” robi rankingi dla wszystkich Gmin. I np. Boćki zajęły 1465 miejsce na 1537 gmin w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017–2019 (Gminy Wiejskie) – pochwalmy się tym!

  • Ranking Wspólnota Gmina Boćki 1513 miejsce na 1537 Gmin Wiejskich w rankingu Bogactwo samorządów ’20 – Ranking dochodów JST per capita w 2019!!!

 17. Dziś w TV oglądałem konwencję z Warszawy partii Porozumienie J Gowina. No i widzę jak stoją ludzie z kartkami porozumienie i nazwa miejscowości no i w samym środku Porozumienie Bocki. Człowieka co kartke trzymał nie znam i może ktoś mi powie czy te porozumienie jest jakieś u nas czy tylko z braku tam pani wójt kartke przygotowali?

  • Ale jakoś i sekretarz generalny daleko od szefa . Czyżby miłość się skończyła / ale co za powód / ?

  • Ludzie kreatywni już dawno mają na dachach. To propozycja dla studentów że starej gminy?

 18. Chciałbym zapytać czy wójt wie co aktualnie robi jej najmilszy pracownik, bo jak słyszałem to raczej on jej mówi co ona ma komu zlecić do wykonania. Jak Twardowski nie nazywał go szefem lub panie kierowniku to musiał odejść z pracy. Dobrze, że w czas następca Twardowskiego Józio tak do tego bezrobocia się zwraca bo już tez było ostro ale to przecież obecny Józio to pociotek wójt, to można przymknąć oko. Jadąc do Bociek mimo iż po deszczu to tak się kurzy, bo specjalista za tak wielkie pieniądze kosi pobocza chociaż nie ma co tam kosić. O ile pamiętam to najwcześniej pobocza koszono w lipcu ale cóż kto tak ważnemu pracownikowi zabroni jego widzimisię. Proszę wójt żeby poprosiła milusia niech da urosnąć trawie. Wiem że musi być rozchód paliwa no i motogodzin trzeba trochę stuknąć żeby to wyglądało że coś się robi. Nie dziwny się że gmina nie ma pieniędzy na pilne sprawy skoro takie mamy klimaty. Pracownicy pracują jak chcą i do której chcą. Deklaracje wysyła się listem poleconym koszt wysłanych deklaracji wyniósł 12 tysięcy a oszczędza się na odbiorze popiołu.
  Takie nasuwa się powiedzenie że zapałkę trzeba dzielić na cztery a pół litra wypić na raz. Gdzie ta rada gminy czy już wszyscy są ubezwłasnowolnieni. Ludzie obudźcie się.

 19. Uwaga z dnia 18 maja, te dwa uśmieszki dojechania do ulicy Załońskiej, to radni na pewno o tym wiedzą, bo przez okres dwóch lat radna toczyła walkę z całą rada i wójt. Ale, że ty nie rozumiesz, że jednostka nic nie zdziała, ale lepiej jechać do ulicy Łukaszewicza, Bielska chyba że odwiedziny szwagra.

 20. Racja skoro powstała nowa droga to powinna być przejezdna nie mówię tu o asfalcie ale podsycanie tym zmielonym gruzem czy żwirem żeby dało się przejechać

 21. Zwracam się gorącą prośbą do pani wójt o uporządkowanie drogi z bloków do arhelanu takiego dziadostwa w boćkach jeszcze nie było.

  • Patrząc na aktywność pani wójt w mediach społecznościowych ratuję się tematami zastępczymi.Podobnie jest z zastępczynią i sekretarzem. Są a jakby ich nie było.

  • Usiłowałem dojechać do Zalonskiej. Radni nie widzą? Wstyd dla wójtowej i jej urzędników.

 22. Dowinansowanie do paneli to 65% i max cena 7tys zł. Za 9-10tys mozna już kupić komplet 5kw i dokumpić kable i resztę wyjdzie 2 tys więcej. Cirekawi mnie po ile ludziska będą kupowac taki kilowat na ten projekt?

 23. Kto z UG odpowiada za zieleń? Niech przeczyta przepis art.87a ust. 2 ustawy o ochronie przyrody. Chodzi o oszpecone pozbawione korony drzewa.

 24. Pytanie. Od kiedy można zakładać instalacje fotowoltaiczne, żeby załapać się na zwrot kosztów 65% z Urzędu Gminy ? Pytam od kiedy, żeby nie popełnić falstartu.I pytanie drugie. Od kiedy można będzie składać wnioski do gminy ?

  • Podczas ostatniej sesji byla mowa o tym, że w temacie fotowoltaiki pojawi się informacja na stronie urzędu. Śledzę, na razie brak.

  • Będzie to tak iż firma wygra przetarg, będą oferowane konkretne wielkości o konkretnych wartościach od których będzie można uzyskać zwrot. Cena instalacji będzie uzależniona od wariantu i firmy kóra takowy przetarg wygra.

  • Nasomi, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Była mowa o tym, że to mieszkaniec sam szuka wykonawcy, płaci mu, a następnie składa wniosek do urzędu o zwrot części kosztów inwestycji.

  • A takie właśnie pytanie, jak sam założe system który w bateriach ma przechowywać energię na który nie trzeba pozwolenia ani tych szkoleń to również będzie zwrot możliwy ?

 25. Ostatnio było o Bockach w telewizji? Mówili że słaby gospodarz gminy przerzuca obowiązki na społeczeństwo podnosząc różnego rodzaju daniny. Komunikując przy tym, że to wina innych.

  • Kamil to mówisz ze autorytet w postaci grubego co zamówił „film promocyjny o podlasiu” albo ” Wielkozna obecna” która nigdy nie brała kasy za przygotowanie projektów i robiła za free, a balety były robione za mszowe. haha , albo „rysownik ” co w pracy pracuje i rysuje innym z pieczątką rodzinną, albo ta sesyjna guba krzykliwa pani co wysłowić się nie umie, albo ci pozatrudnini za słoninę?

   Pokaż mi autorytet w tej wiosce?

   Ja Ci pokaże jeden np. Sławek Dworakowski zrobił chyba tyle co wszyscy razem wzięci ale cóż KULE w ŚLIPIA

 26. Do informacji naszych włodarzy : okres grzewczy jeszcze się nie skończył !
  W większości domów pali się w piecu i wszyscy mamy popiół. Decyzja o nie odbieraniu popiołu jest strzałem w kolano, bo mieszkańcy wrzucą popiół do pojemników ze śmieciami. Coś dobrego z tego wyniknie ? O to Wam chodziło ?
  Gratuluję wszystkim pracownikom UG z Naczelniczką na tronie.

  • Nie wszyscy mają popiół! A ja mam ogrzewanie na gaz i dlaczego muszę płacić za wasz popiół?!

  • Focus płacimy tele samo czy oddajemy popiół czy nie. Afera jest o brak odbioru popiołu w trakcie sezonu grzewczego. Nikogo nie interesuje Twój piec na gaz. Pochwaliłeś się, możesz odejść.

  • Szczerze? To nie wiem. Powinniśmy płacić jakieś 8 zł od osoby za śmieci segregowane i plastik. Reszta to było po to by nagnać cenę?

  • Twój popiół, twoje zmartwienie. Znajdziesz dziurę w drodze? Załataj. Pany się porobiły. Trawę z ogrodu sprzątnij, folię i popiół zabierz. A fuj.

  • A gdzie wymiana oświetlenia na led ? Za tą samą energię elektryczną, lampy świeciłyby całą noc. A tak ciemno, jak cię pies ugryzie to nawet nie zobaczysz jaki miał kolor. Jak idziesz chodnikiem to możesz wpaść na słup, bo to w Boćkach normalka. Wnioskuję o obłożenie słupów na chodnikach poduszkami !!!!

 27. Byłem dziś w Białystoku na zakupach i dużo wywieszonych kartek „wynajmę” Nawet pizzeria i kebab gdzie lubiłem zamawiać pozamykane na głucho a w picerii pozdejmowane szyldy…
  2 sklepy z ciuchami też zamknięte i puste. W kebabie pytałem to mają taką pomoc od „GURY” że nic nie dostali… heee, to chyba jak z tą reklamą gdzie restouracja chwali się że pomoc dostają ze taki dobry pis… a na faceboku napisali że dostali tylko 2x zdjęcty zus..
  Żle się dzieje ale nie u Obajtka 🙂

 28. „W związku z ogłoszoną 8 marca br. przez Sąd Rejonowy w Białymstoku upadłością Spółdzielni Mleczarskiej BIELMLEK w Bielsku Podlaskim, Podlaska Izba Rolnicza oferuje pomoc w wypełnianiu wniosku o wierzytelność wobec upadłej Spółdzielni – czytamy w komunikacie. – Powyższą pomoc można uzyskać od dnia 1 kwietnia w Biurze Powiatowym Podlaskiej Izby Rolniczej w Bielsku Podlaskim (Bielsk Podlaski, ul. Białowieska 107, nr tel.: 607 327 607