„Lepsze Jutro” w Boćkach i Zjednoczona Gmina Boćki – to nazwy komitetów zarejestrowanych w związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi. To m.in. one będą mogły wystawić kandydatów na radnych i wójta. Wybory w Boćkach już 21 października.

Komitet Wyborczy Wyborców „Lepsze Jutro” w Boćkach zarejestrowany jest przy ul. Polnej 13 w Boćkach. Pełnomocnikiem wyborczym jest Waldemar Rynans, obecny radny.

Drugim komitetem jest KWW Zjednoczona Gmina Boćki. Pełnomocnikiem jest Bożena Kaczorek, a zarejestrowany jest w Jakubowskich 65A. To właśnie z tego komitetu startowała w ubiegłorocznych przyspieszonych wyborach obecna wójt Dorota Kędra-Ptaszyńska.

Wybory w Boćkach: kalendarz

Komitety Wyborcze Wyborców będą mogły zgłaszać kandydatów na radnych i wójta. Oprócz nich, uprawnienia takie mają komitety partii politycznych oraz organizacji.

 • do 17 września 2018 r. do godz. 24:00 – zgłaszanie kandydatów na radnych
 • do 26 września 2018 r. do godz. 24:00 – zgłaszanie kandydata na wójta
 • 21 października 2018 r. od godz. 7 do 21 – wybory

Więcej na: wybory2018.pkw.gov.pl

34 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 1. Zabawa pseudodziałaczy z byłym brańskim wójtem na czele wylezie wam bokiem. Przekonacie się o tym już w dniu wyborów,.Pani Doroto wygraną ma pani w kieszeni. To nieudaczniki.

  • Ale po co te straszenie i nienawiść. Chyba każdy ma prawo w wyborach wystartować. Pani Wójt monopolu na władze chyba nie ma.

  • „Straszenie”? Mściwy facet z zewnątrz organizuje „opozycję”, co ci ludzie mają wspólnego z PiS .cvh

  • Anty…Pani Dorota niech powymeldowuje dopisanych mieszkańców gminy a na pewno wygraną będzie miała w kieszeni??????

  • Lusi. Wiesz co piszesz ?Chyba pomyłka, to ci inni rok temu sprowadzali rodziny i znajomków . A moźe to taki tok myślenia, innych obesrać?

 2. Wszyscy pseudo *radni* i *sołtysi* powinni być rozliczeni z kadencji dlatego też kandyduje na radnego w gminie Boćki i obiecuje to się zmieni !!!

  • Czyli chcesz kontynuować obstrukcyjne działania dwójki radnych. Znajomek bywający na sesjach w całym południowym Podlasiu mówił że takich jaj jak w Boćkach nie ma nigdzie.A rozliczysz kogo i za co? Konkretnie.

 3. A w zagrodzie powiadają o nowym wójcie. Ma wygrać pan Budnikowski czy jakoś tak podobnie na pewno boćkuwiec
  A Dodzińska? Paszła w pi.du.

 4. Szczerze? Dla Bociek potrzebna jest radykalna zmiana.Te komitety ze swoimi nijakimi aspiracjami są śmieszne.Co tu pisać, co się napinać? Szukajmy innych rozwiązań, innych pomysłów, kandydatów ze świeżym spojrzeniem na gminę.

 5. Somsiad Marii – Jedna radna Maria ma niewiele do powiedzenia, bo nie podlizuje się wójtom. Żeby wyremontować jakąś drogę, nawet powiatową to trzeba mieć pieniądze, żeby dołożyć się do inwestycji a w gminie kasy nie ma. Gdyby nie przesunięto transzy wykupu obligacji w 2017r. i w 2018r o parę lat to na bieżące wydatki zabrakło by kasy. Trzeba chodzić na sesje i się interesować. A jak nie masz czasu chodzić na sesje to przynajmniej protokoły z sesji rady gminy i komisji przeczytaj.
  http://bip.ug.bocki.wrotapodlasia.pl/rad_gmi/
  PROTOKÓŁ NR 25/2017 z wspólnego posiedzenia Komisji Rewizyjnej, Komisji Finansów i Rozwoju Gospodarczego z dnia 29 sierpnia 2017roku, strona 4, drugi wers od dołu,
  PROTOKÓŁ NR 26/2017 z wspólnego posiedzenia Komisji Finansów i Rozwoju Gospodarczego, Komisji Rewizyjnej oraz Komisji ds Promocji Gminy, Kultury, Oświaty i Spraw Socjalnych z dnia 22 września 2017 roku, strona 4 od wersu 13,
  PROTOKÓŁ Nr XXII/2017 SESJI RADY GMINY BOĆKI z dnia 28 września2017 roku, strona 5 od Ad.pkt.5, strona 8 od wersu 16,
  PROTOKÓŁ Nr XXIII/2017 SESJI RADY GMINY BOĆKI z dnia 28 listopada 2017 roku, strona 4, wers licząc od dołu 16.
  Bida aż piszczy

 6. Zarzecki- Wjazd na pole zaorał właściciel pola bo miał dość parkowania samochodów na jego polu. Jego działka i ma prawo na niej robić co mu się podoba. Dlaczego ludzie parkowali bez pytania na polu Łobasiuka? Bo parkingu przy cmentarzu nie ma. A dlaczego nie ma parkingu? Bo nikt go nie wybudował? A kto w gminie zajmuje się budową parkingów??? A wiec kto nie wybudował parkingu??? Tu jest wszystko wyjaśnione. https://wspolczesna.pl/przed-1-listopada-odoral-bruzde-na-polu-przed-cmentarzem-na-ktorym-wierni-zostawiali-auta/ar/11435472

 7. Panie poinformowany…źle pana informują. Na jednym ze spotkań w Bielsku senator, dziś wiceminister rolnictwa oficjalnie powiedział źe kandydatem na wójta gminy Boćki z ramienia PiS będzie Dorota Kędra Ptaszyńska. Chyba źe w Boćkach jest jakiś inny pisiu pisiu

  • A kto w Boćkach PiS.? Jakoś nie było widać. Zresztą juź św.pamięci Putra nie zgodził się na koło terenowe partii w Boćkach ze względu na partyjną przeszłość załoźycieli koła. Tak więc „działali” w Brańsku i Bielsku.

 8. A moje pamiętajmy to do ostatniej sesji. Padła propozycja żeby z funduszów sołeckich zakupić sprzęt do odśnieżania, koszenia poboczy, placów przy świetlicach i remizach i innych prac. Otóż boćkowski radny zwrócił się do sołtysów żeby tego nie sponsorowali bo taki sprzęt będzie tylko w Boćkach robił. Wiecie który to radny?

 9. Pamiętajmy też o drodze z Nurca do Byster i dalej w stronę Milejczyc aż do asfaltu od Sasinskiej drogi. Taka tartka że zęby można powybijać.

  • Można jechać bezpośrednio do Bociek na Zarzecze? Radna Maria nie umie zorganizować przez 4 lata takiej prostej sprawy jak remont drogi / to droga powiatowa?/. No to za co Maria ma diety? I to ponad 15 tys. za kadencję.

  • Radna Maria ma wszystko w nosie. Dobrze że ma pieniądze , a jej i tak w Bystrach nie ma. Droga do Byster przez las taka sama, żwiruwa z samymi wybojami. A w ogóle to radni powinni być rozliczeni po zakończeniu kadencji.