Dorota Kędra-Ptaszyńska nie może być radną wojewódzką. Kto na jej miejsce?

0

Wybór Doroty Kędry-Ptaszyńskiej na wójta gminy Boćki wiąże się również ze zmianami w sejmiku województwa podlaskiego. Nowa wójt jest bowiem radną wojewódzką, a tej funkcji nie można łączyć ze stanowiskiem m.in. wójta.

Dorotę Kędrę-Ptaszyńską w sejmiku zastąpi kolejna osoba z najlepszym wynikiem na liście wyborczej PiS z 2014 roku. Osobą tą jest Karol Tylenda, który w przeszłości był m.in. członkiem zarządu województwa, wiceprezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Agencji Nieruchomości Rolnych. Z tej ostatniej funkcji złożył rezygnację po nieudanych aukcjach w Staninie Koni Janów Podlaski.

Aby zostać radnym, kolejna osoba z listy musi wyrazić na to zgodę. Karol Tylenda w rozmowie z Radiem Białystok już zapowiedział, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby objął ten mandat.

Dorota Kędra-Ptaszyńska zostanie wójtem po złożeniu ślubowania na sesji rady gminy Boćki. Odbędzie się ona 31 lipca o godzinie 10 w urzędzie gminy.

Warszawa zamiast Bociek

Przyspieszone wybory były związane z rezygnacją Stanisława Derehajły, który wójtem gminy Boćki był od 1998 roku. Stanowisko wójta zamienił na fotel doradcy ds. samorządu terytorialnego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Stanisław Derehajło, podobnie jak Jarosław Gowin (wicepremier i minister nauki), należy do partii Polska Razem Zjednoczona Prawica (wchodzi ona w skład koalicji rządowej).

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj