W marcu rozpoczynają się wybory sołtysów i rad sołeckich w miejscowościach gminy Boćki.

Zobacz harmonogram wyborów w gminie Boćki

Do kompetencji sołtysa należy m.in. realizacja uchwał rady gminy dotyczących jego sołectwa, pobór podatków rolnego i leśnego, reprezentacja sołectwa na zewnątrz czy zwoływanie zebrań wiejskich. Sołtys uczestniczy ponadto w sesjach rady gminy (ale bez prawa głosowania), a także w posiedzeniach komisji rady gminy, jeżeli rozpatrywane tam są sprawy jego sołectwa.

Działalność sołtysa wspomaga rada sołecka. Oni wszyscy wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i spośród nieograniczonej liczby kandydatów. Głosować mogą stali mieszkańcy danego sołectwa.

Zobacz harmonogram wyborów w gminie Boćki

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

8 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

  1. A ja uwaźam źe p. Wójt jako dobry gospodarz chce być we wszystkich sołectwach. Chce mieć ogląd na wszystkie potrzeby egzystencjalne i duchowe, chce porozmawiać z serdecznością o wszystkich problemach jej wyborców. Bo to dobry gospodarz jest.

    • A najlepiej w kwietniu winni robic. Ludzie w polu to akurat nie bedzie niepotrzebnego zamieszania. A na serio,to nie było czasu w styczniu czy lutym?