O godzinie 21 zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych. W gminie Boćki zagłosowała ponad połowa uprawnionych.

W gminie Boćki uprawnionych do głosowania było 3 809 mieszkańców. Wybierali oni wójta oraz radnych – gminy, powiatu i sejmiku. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja w naszej gminie wyniosła 56,76 proc. (dla porównania, w województwie wyniosła ona 53,07 proc., a w kraju 54,96 proc.).

WYNIKI GŁOSOWANIA NA WÓJTA

WYNIKI GŁOSOWANIA DO RADY GMINY BOĆKI

Dwóch kandydatów na wójta

O stanowisko wójta walczyli: ubiegająca się o reelekcję Dorota Kędra-Ptaszyńska (Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczona Gmina Boćki) oraz Dawid Hryniewicki startujący z list Prawa i Sprawiedliwości.

33 osób chciało być radnymi

O 15 miejsc w radzie gminy Boćki walczyły 33 osoby. W jednym przypadku – chodzi o okręg obejmujący Dubno, Dziecinne i Pasiekę – nazwisko radnego poznaliśmy jeszcze przed wyborami. Komisja wyborcza zarejestrowała tam tylko Jarosława Matwiejuka i to on został radnym.

3 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

  1. Gratuluję wyborów ! Frekwencja trochę mała ale widzę, że do Rady Gminy weszło sporo ludzi bezpartyjnych. To cieszy. No i pani wójt pozostała na stanowisku…Brawo ! A teraz przychodzi czas na realizację wyborczych obiecanek, do roboty Panie i Panowie, do roboty !