Dorota Kędra-Ptaszyńska ponownie ubiega się o stanowisko wójta gminy Boćki. Jej kontrkandydatem będzie natomiast Dawid Hryniewicki, którego wystawia Prawo i Sprawiedliwość.

Termin zgłaszania kandydatów na wójta minął w środę o północy. W gminie Boćki zgłosiły się dwie osoby.

Kandydaci

Dorota Kędra-Ptaszyńska wystartuje z komitetu Zjednoczona Gmina Boćki. Wójtem gminy jest od zeszłego roku. Ukończyła politologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ma 36 lat.

Dawid Hryniewicki, startujący z list Prawa i Sprawiedliwości, ma 32 lata. Ukończył bezpieczeństwo cywilne na Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz studia podyplomowe w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy. Pracuje jako brygadzista w Ikea Industry.

Wybory już 21 października

Podczas wyborów samorządowych, które odbędą się 21 października, wybierzemy wójta a także radnych gminy, powiatu oraz sejmiku województwa.

Lista kandydatów do rady gminy Boćki

Kandydaci do rady powiatu bielskiego

Sprawdź, gdzie znajduje się Twój lokal wyborczy

84 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 1. A teraz moje podsumowanie. Prawda jest taka, że pani Dorocie, a wcześniej jej mentorowi udała się szczególnie jedna rzecz: obniżenie oczekiwań ludzi. Chodzi o to, że wystarczy zorganizować galę disco polo czy postawić kilka przyrządów do ćwiczeń i zyskać tym bezrefleksyjne poparcie mieszkańców. A tymczasem spójrzmy na bilans 20-letnich rządów tej ekipy w naszej gminie. Boćki są na szarym końcu różnego rodzaju rankingów podsumowujących samorządy.

  Nie ma u nas żadnych inwestycji, które realnie poprawiłyby jakość życia mieszkańców. Wiadomo, łatwiej jest postawić huśtawkę czy zjeżdżalnię niż ściągnąć Ikeę. Łatwiej jest ściągnąć Adama Kraśko czy inną “gwiazdę” disco polo, ale inwestora, który tchnie nowego ducha w naszą społeczność już nie bardzo. Ktoś powie “ale zrobili mi drogę”. Drogę zrobiłby każdy na tym stanowisku, bo strumień pieniędzy z budżetu (czy to PL czy UE) był i jest ogromny.

  Tymczasem spójrzmy szerzej. Gmina jest zadłużona, skłócona i wyludniona. Nasz “wizjoner” robi teraz karierę gdzieś indziej, a na jego miejscu siedzi jego kontynuatorka, która z wizją ma tyle wspólnego, że kiedyś udzielała wywiadu telewizji Białystok. Głosujcie tak dalej, a za kilka lat nie będzie co zbierać.

 2. Ja nie byłbym za zmiana obecnej Wójt , gdyby spróbowała rozliczyć przeszłość swego poprzednika , ale nic takiego nie miało miejsca . Było tego co nie miara ! To przemawia za tym, aby koniecznie potrzebna jest zmiana !!!!

  • Ale że co rozliczyć ma pani wójt? Było RIO, NIK są doraźne kontrole. To co ma rozliczać. Kontrkandydat ma Waldusia i Krysię to może oni? Ale może najpierw niech się sami rozliczą. Mieszkańcu albo się ma coś do powiedzenia albo nie. A insynuacje? A czy jesteś za zmianą czy nie dla wyborów to ma minimalne znaczenie. Większość jest za panią Dorotą i tyle.Wygra bo ma pomysły, słucha ludzi /KP i WR nie dotyczy/, szuka , kombinuje co by tu jeszcze, a ze nie zawsze ma środki? A czy to jej wina?

 3. Podsumowując. Wygra pani Dorota i to bez dwóch zdań. Zdecydowanie….bo ma pomysł na gminę i my jej pomożemy….bo nie lubimy warcholstwa i czczych obietnic.Nie pomogą inwektywy.

  • Ale ludzie zostali oszukani. Czy to rozumiesz? Gdyby nie walka rodziców to szkoły by już nie było. A jej reakcja na zatrutą wodę? Nie chcę mieć wójta co ma gdzieś zdrowie ludzkie.

 4. Pomogła załatwić im kasę na OSP ito jeszcze nie małą ijeszcze piszesz że to błahostka bądż odważny na tyle i podaj swoje dane a nie podpisujesz się wyborca. Jak tak to słaby z ciebie wyborca że nic cię nie interesuje nawet gala disco-polo.Jak tak to piszecie że nic się nie dzieje w gminie to co chcecie zeby się dzialo.W INNYCH GMINACH LUDZIE SĄ ZADOWOLENI TYLKO U NAS NIC NIE PASUJE.NIKT WAMNIE DOGODZI.

  • Sam siè określ kretynie. Chcesz Dody to na nią głosuj ale innych nie ucz. My chcemy zmiany bo rządzą gminą nieudaczniki. Ci ludzie w panią wójt na czele symulują i mamy ich dość.

 5. widzę że deblili iidiotów w Andryjankach nie brakuje żeby pisać tak głupie rzeczy to mało żeście jeszcze dostali przez 1,5 roku od pani Wójt .Wstydu nie macie spojrzeć jej w oczy .

  • Głupi by byli, gdyby na nią zagłosowali. Co niby „dostali” od niej? Ale tylko poważne rzeczy nie jakieś disco polo czy parę zjeżdżalni

 6. Dwa dni temu znalazłem w skrzynce pocztowej list od kandydatki na wójta. Po przeczytaniu go chciałbym podzielić się swoją refleksją. Większą część tego listu stanowią osiągnięcia dokonane podczas sprawowania tej funkcji . Mniej treści zajmuje to czego zamierza dokonać . I w tym momencie występuje w bardziej uprzywilejowanej pozycji od kontrkandydata ponieważ osiągnięć swoich jeszcze nie ma ponieważ nie był samorządowcem. Taki zabieg jest skuteczny ponieważ wpada w oko wyborcy. Kolejna jej przewaga to taka, że kampanię prowadzi piastując urząd wójta i na na wiele rzeczy ma wpływ oraz wgląd. I wreszcie w stu procentach jestem przekonany,że będąc w Urzędzie jest pochłonięta kampanią a mniej swoimi obowiązkami na rzecz gminy za co pobiera od nas wyborców wynagrodzenie.
  Wg.mnie Pani Wójt na czas przed wyborami powinna wziąć sobie urlop abym ja wyborca nie miał wątpliwości czy aby czasu służbowego nie przeznacza na kampanię, nie wykorzystuje w tej kampanii np. telefonu służbowego, długopisu, kartki papieru, kserokopiarki i czy nie agituje w Urzędzie co do swojej osoby .

  • No i ja uwazam,ze ktos kto nie ma doświadczenia w samorzadzie nie powinien sie pchac na ten stolek. Co do dokonań pw i tego ze sie tym chwali to robi to tak,jak kazdy inny kandydat piastujacy urzad wojta czy burmistrza, a ubiegający sie o reelekcje (np.wojt branska, czy burmistrz bielska)

  • A ja uwaźam, że doświadczenie można nabyć a ważna jest uczciwość i brak złych nawyków. Potrzebny jest człowiek z zasadami moralnymi

 7. Mam nadzieję, że mieszkańcy Andryjanek już się nie nabiorą na te kłamstwa. Szkołę chcieli nam zamknąć a obiecane było co innego, a teraz z obiadami robią problemy. Musimy pamiętać o wszystkim. A strażakom to pan Dawid napewno więcej pomoże. Nie dajmy się oszukać ponownie.

 8. A ja tu z łyźką dziegciu do tego słodzenia. Nasz zespół ludowy / podobno najlepszy/ ostatnio bardzo często koncertuje i jak powiadają ci co wiedzą czèsto za gtatyfikacje. To ja się pytam gdzie są słuźby zajmujące się prawi dziecka? W zespole występują kilkuletnie dzieci. Rozumiem w dzień ale występy wieczorne ? A gdzie radosne dzieciństwo? W autokarze do Łap vzy Suwałk ?

  • „Drodzy Państwo,a gdzie w tym wszystkim jest AK.? Od pewnego czasu w ogóle go nie słychać.” – Doszedłem do wniosku, że szans na zmianę w Boćkach nie ma. Obecnie przygotowuję się do sprawy, którą wytoczył mi wiecie kto. O tym co jest w akcie oskarżenia i co dzieje się na posiedzeniach nie wolno mi mówić ani pisać, bo jest wyłączona z jawności na wniosek oskarżyciela. Czyli wiecie kogo. Za ujawnienie informacji czego dotyczy akt oskarżenia lub ujawnienie czegokolwiek z przebiegu rozprawy ( a były już 3 i będzie kolejna) grozi mi do 2 lat więzienia. Podkreślam, że za samo ujawnienie tego co jest przedmiotem sprawy grozi mi do 2 lat wiezienia. A więc mieszkańcy nigdy się nie dowiedzą jakie zarzuty postawił mi oskarżyciel i nikt z mieszkańców nie może być obecny podczas rozpraw. Żałuję bardzo, że mieszkańcy nie mogą posłuchać i zobaczyć jak się sprawy mają.

 9. Znalazłam na facebooku naszego kandydata na marszałka w otoczeniu, nie wiem jak to nazwać popleczników? I pani z gminy i pan z goku i inni znajomi. A tak do naszego zespołu jeźdźącego z koncertami poparcia. Autobus gminny, stroje gminne, czy to ładnie z taką prywatą ? Jestem zdecydowanie za zmianami. Gnać to towarzystwo wzajemnej adoracji.

  • Też zerknelam na te zdjęcia po Pani wpisie. A czy przyszło Pani na myśl,że Ci państwo popierają kandydaturę pana derehajly bo takie mają przekonania wyborcze? A nie dlatego,ze kojarzy ich Pani z ich miejsc pracy.
   Oczywiście być może jest jak Pani sugeruje,ale trzeba wziąć kazdy aspekt pod uwagę.

  • To on wszystkich tych swoich „wyborców” zatrudnił. Niekoniecznie zgodnie z kwalifilacjami. Jestem za świeźym dopływem krwi w boćkowskim magistracie. Dobrze źeby to była transfuzja.

  • Uważam,że skoro NIK czy inne jednostki kontrolujące do tej pory nie znalazły niekompententnych osób na stanowiskach to chyba jakieś kwalifikacje te osoby mają. Tak sądzę. Nie znam powiązań w tutejszym urzędzie,bo nie tu „załatwiam” swoje sprawy

  • Pani Joanno a kto aktualnie w goku jest kompetentny? Emerytów, teatr ,fitnesy ,karate prowadzą ludzie z zewnątrz. No to co robią „swoi” zatrudnieni socjolog, bioolog, rolnik i inni

  • I ten człowiek paraduje z duchownymi ? To ma być marszałek. Ludzie obudźcie się, jest tylu normalnych kandydatów.

  • Marszałek? A to już PiS wie,że wygra? Że będzie miał większość w sejmiku? To stołki już obsadzone? No ciekawe rzeczy,ciekawe

 10. Do wszystkich wyborców! Nie głosujcie na radnych z tego samego obozu co wasz kandydat na wójta. W przeciwnym razie będziemy znów mieli stado potakiwaczy i radę bez jakiegokolwiek wpływu na bieg zdarzeń w gminie. Niezależnie czy popierasz p. Dorotę czy p. Dawida – zagłosuj na radnych startujących nie z ich komitetów.

 11. dlaczego został skasowany wpis pana spp to prawda była że chciał wygnać mieszkańców z ulicy Klonowej mieszkańców taki jest ojciec przyszłego wójta to co będzie jak wygra jego syn wszystkich wygoni z gminy z nazwiskiem zaczynającym na literę Z,

  • Puknij się w głowę Wojak. Trochę realizmu i prawdy. Strach Tobą kieruje czy glupota.?
   Zresztą nie ważne. Każdy kto był świadkiem tej sytuacji wie jak było. Po co te kłamstwa?

 12. Myślę , że Pan Dawid przerwie panowanie grubego Stasia. Zresztą Stasiek idzie do województwa , więc i Pani Dorota też po przegranych wyborach pracę szybko znajdzie 🙂

  Dobra zmiana idzie Panowie i Panie!!

  • Zmiana będzie polegać na powiewie świeżości , rozliczeniu poprzedników i zawiadomieniu prokuratury o wynikach kontroli. Zmianie ulegnie zapewne obsada stanowisk gminnych – może wreszcie będą tam pracować ludzie ambitni i uczciwi.

   Gmina Boćki rozkwitnie , będzie to kraina piękna i bezpieczna.

   Do boju !!

  • Obserwujewas- piszesz w tonie władzy obecnie rządzącej. A dlaczego? „Rozliczenie poprzedników” Czyli trzy lata smęcić o tym jacy poprzedbitcy byli źli i niedobrzy. A od siebie nic! Skoro ma być nowe to od razu startować z pomysłami, a działaniami przede wszystkim. Bo „nikt wam nie zrobi tyle,ile ja wam obiecam”
   Eh… wszędzie to samo.

  • Joanno

   Mylisz się ; jedno nie wyklucza drugiego 🙂

   można rozliczać i działać jednocześnie – to nic trudnego

   Wystarczy odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu

  • Ale to twoje indywidualne zdanie czy reprezentujesz szersze grono ? Widać źe nie masz tyłka do którego mógłbyś wleźć, zazdrościsz. Lecz się najlepiej na nogi bo na łeb kretyński to nie ma lekarstwa.

 13. Noname- „Chyba cos jest na rzeczy. W sobotę Gowin w Bielsku podlaskim udzielił poparcia jako cała prawica t.hryniewickiemu, a tu sie okazuje PiS wystawil wlasnego kandydata. No niepoważne zagranie” – Kaczyński potrzebuje Gowina i toleruje go i jego ludzi żeby mieć większość w sejmie potrzebną do rządzenia. Rzecz w tym, że do Gowina przykleili się ludzie, z którymi PIS walczy od wielu lat. Koalicja Kaczyński – Gowin musi trwać, a na dole są zgrzyty bo wieloletni członkowie PIS mają swoich kandydatów a Gowinowcy swoich. Gdyby Kaczyński miał pewność, że będzie miał większość sejmową, to kopnął by Gowina w cztery litery. Głosując, patrzcie z pod jakiego znaku partyjnego jest kandydat. To, że ktoś jest na liście PISu nie znaczy, że jest z PIS.

  • Zgadzam się z Tobą. Taki Stasio czy Doda pokazują się z logo PiS tylko wtedy kiedy im jest to na rękę. A tak na serio jakby mogli na czymś zyskać to sprzedaliby własne matki

  • Trudno uznać że ci skupieni wokół Stacha mają cokolwiek wspólnego z PiSem. Toż to tylko parcie do koryta. A z drugiej strony..teraz mamy ośrodek decyzyjny w Ostaszach bo p. wójt to tylko fasada, a gdzie będzie jak wybory wygra Dawid?

  • Nie będzie ludzi Stacha u władzy to leżymy.Nasz zespól ludowy teraz ma Instytut Działalności Publicznej i z niego ma wsparcie.

  • Jak nie będzie ludzi Stacha to w końcu będzie normalnie. Przecież te układy formułowały się już 20 lat a Pani Dorota to kontynuuje. I to niszczy gminę. Zmiana jest niezbędna, bo jedno władztwo jest niezdrowe i generuje patologie

  • ja co prawda się nie wzruszyłem ale zastanowiłem się – dlaczego temu „skutecznemu wizjonerowi” przez kilkanaście lat urzędowania w Boćkach nie udało się ściągnąć inwestora chociażby w 1/5 takiego, jak Orla?

 14. Dobrze że jest kontrkandydat. Nawet jeżeli teraz nie wygra to za 5 lat może być różnie chłopak okrzepnie. Aha i trzeba być bardziej aktywnym i widocznym przynajmniej w Boćkach. A zresztą kto zaręczy że pani wójt będzie całą kadencję. Może ją porwą na urzędy do W-wy?

  • Chyba cos jest na rzeczy. W sobotę Gowin w Bielsku podlaskim udzielił poparcia jako cała prawica t.hryniewickiemu, a tu sie okazuje PiS wystawil wlasnego kandydata. No niepoważne zagranie

 15. Dorota jest dobra w organizacji gal disco polo czy występów Klekociaków. Ale ostatnia sprawa z zatrutą wodą powinna dać wyborcom do myślenia, jakiego wójta potrzebujemy.

 16. Dziwne. To pis odcina sie od swoich ze tak powiem koalicjantow? P.dorota reprezentuje porozumienie gowina a p.dawid jak widać pis. Czy tu juz nie obowiazuja zasady jak na szczeblu państwowym?